سوال فوق مهم ! لطفا سريعا جواب بديد

rainsavor

New member
در نهایت !!! ولی درد حاد و شدیدی که مریض باهاشش مراجعه میکنه به خاطر پارگی کپسول کیسه ی صفراست نه پریتونیت ! حتی case reportیی رو خوندم که مریض به خاطر عدم وجود تب و افزایش فشار و سابقه ی سنگ صفرا با درد شدید RUQ مراجعه میکنه و میس میشه تا اینکه مجبور میشن ببرنش اتاق عمل و تازه متوجه میشن ماجرا چیه ... توصیه میکنم به The New England Journal of Medicine مراجعه کنین و هر از گاهی یه مقاله بخونید.
موفق باشید

خداییش جز خودت کسه دیگه ای حرفی از درد نزد . . یه نگاه بنداز :33:

varia

Well-known member
سلام
ميدونم نبايد اينجا تاپيك مي زدم ولي كارم خيلي فوريه و دبير زيستمون ازم خواسته كه اينو مطرح كنم و فردا بهش جواب بدم
لطفا جواب بديد خواهش مي كنم :(

1- ايا پاره شدن كيسه صفرا و ريختم مايع صفرا بر روي معده مشكلي ايجاد مي كند ؟
2- چرا هنگام تولد نوزاد به پشت ان ميزنند ؟

سوال 1: ريخته شدن مايع صفرا به علت پاره شدن علاوه بر التهابي كه در محل پارگي ايجاد ميكنه و موجب مشكلات كبدي ميشه خوب برروي محلي كه ريخته بشه هم التهاب و زخم ايجاد ميكنه و زمينه رو واسه پريتونيت موضعي و زخم (كه ممكنه طي چند روز متنفذه بشه و به سطح داخلي معده برسه و نيز زخم در دوازدهه به علت عدم خنثي كردن اسيديته مواد وارده به روده) ونيز اختلالات خوني فراهم ميكنه كه اين دو ضايعه هم بستگي به شدتشون درد و اختلال در عملكرد معده وعملكرد روده ها و هضم موادو ... رو ميتونن داشته باشن و تحت درمان قرار بگيرن
سوال 2: اسرپا گرفتن نوزاد و به پشت زدن اون به خاطر تميز شدن مجاري تنفسي و تحريك رفلكس تنفس وشروع تنفس طبيعي ميباشد.
البته در حد خودم و بدون مطالعه گفتم ها!نياز به جزئيات بود ميتونم كمكتون كنم.

خزر

New member
بطور کلی پارگی احشا داخل شکمی از جمله صفرا و خروج محتویات آن به هردلیلی منجر به التهاب پریتوئن ( صفاق ) میشه و اصطلاحا پریتونیت گفته میشه ... پریتوئن یا صفاق پرده ی سروزی هست که احشای داخل شکمی از جمله معده رو مفروش میکنه .

این جز موارد شکم حاد و اورژانس جراحی هست . :riz304:

من باهات موافقم . اطلاعاتت خوبه هاااااااااا.:bunnyearsmiley:

بالا