زنگ تفریح ارشد روانشناسی

نظرتون چیه زنگ تفریح تا آزمون ارشد ۹۳ بسته شه؟؟

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

aylinn

New member
دوست عزیز از جمع ما کسی دانشگاه زاهدان نیست که بخوان بهتون اطلاعات بدن (منظور من در مورد اطلاعات تخصصی رشته خودمون بود که بچه ها جواب نمی دن در غیر اینصورت ما که همه چی رو نمی دونیم که :smiliess (12): )
این لینک رو تو تاپیک های دیگه انجمن مجددا سرچ کردم براتون پیدا کردم شاید بتونید از خانم کرهانی اطلاعات بگیرید

راوی جونم کاش همه مثل شما نسبت به دیگران احساس مسئولیت میکردن
خیلیییییییییی مهربونی
:28:

celine

New member
سلام دوست عزیز, ممنون از لطف شما
بچه های ما همشون بچه های خوبی هستنااااا فقط بعضی وقتا سوت می زنن رد می شن انگار نه انگار کسی ازشون سوال پرسیده :smilies:
حالا تو مواردی که سوال خاص هست و ممکنه ندونن اکیه, ولی تو تخصص خودمون!!!!!!!!!!! :smiliess (7):
سوال شما خیلی کلیه مشخص کنید چه اختلالی مد نظرتون هست که بتونیم توضیح بدیم, اختلال روانی که خودش به تنهایی یک کلمه است به گستردگی کتاب کاپلان ما و منظورتون رو از اسکیزوفرنی و چیزی هم مشخص کنید که بالاخره چی؟ :21:
چون هر اختلال علائم خودش رو داره و شیوه های تشخصی خودش رو
اگر همون اسکیزوفرنی مد نظرتون هست, هیچ نشانه ی مشخصی تا به حال تعیین نشده که با اون بشه تشخیص داد, باید سابقه بالینی فرد رو دید مخصوصا اگر توهم و هذیان داره از نظر مصرف مواد یا بیماری مغزی بررسی بشه و ...
اما اگه به همون شکلی که سوالتون کلی هست بخوام یه جواب کلی بهتون بدم, به محتوای صحبت کردنش توجه کنید اینکه حرفاش بی ربطه و غیرعاقلانه است یا نه, اینکه رفتار عجیب و غریبی داره یا نه اینکه زیادی تو دنیای خودش غرقه یا نه و یا تفکرات قالبی ای داره که عمومی نیست اما اون به شدت بهشون پایبنده و اگه از اونها خطا کنی باعث عصبانیتش بشه؟ و ...

روانشناسان گرامی هرچی من نگفتم لطفا اضافه بفرمایید

ممنون راوی جون که جوابمو دادی سوال منم جنبه عمومی داشت آخه تا حالا همچین فردی رو ندیدم ولی گفتم اینکه میگن مثلا طرف روانی بوده و بعد ازدواج مشخص شده و قبلش معلوم نبوده چه جوریاست که مشخص نمیشه. بازم ممنون
همتون موفق بااااااااااااشید

aylinn

New member
ممنون راوی جون که جوابمو دادی سوال منم جنبه عمومی داشت آخه تا حالا همچین فردی رو ندیدم ولی گفتم اینکه میگن مثلا طرف روانی بوده و بعد ازدواج مشخص شده و قبلش معلوم نبوده چه جوریاست که مشخص نمیشه. بازم ممنون
سلام سلین جان
بعضی از بیماری های روانی رو حتی افراد معمولی و غیر متخصص از چهره و برخورد و طرز لباس پوشیدن و گفتارو ... به راحتی میتونن متوجه بشن . اما اکثر اختلالات روانی رو فقط میشه با مصاحبه بالینی و آزمونهای روانی تشخیص داد
.

rawy

New member
راوی جونم کاش همه مثل شما نسبت به دیگران احساس مسئولیت میکردن
خیلیییییییییی مهربونی
:28:

آیلین جون همه دوستای ما که اینجا هستن مهربونن و هرکاری از دستشون بربیاد برای هم انجام می دن (به نظر من که اینطوریه)
اما دلیلش رو نمی دونم چرا همیشه از بحث های تخصصی شونه خالی می کنید؟ مخصوصا شماها که من مطمئنم اطلاعات خیلی خوبی دارید واقعا ناراحت می شم که چیزی نمی گید و دلیلش رو نمی دونم :21: یکیش خودت که من به شخصه می دونم دوساله که تو چه سطح عالی ای بودی و واقعا اگه من مسئولیت پذیرش رو داشتم این نامردی رو در حقت نمی کردم که الان دانشجوی ارشد نباشی, همینطور پرند, فانوسی, آقای مصفا, آیناز و قاصدک جون که البته می دونم درس دارین و به خاطر ها زمانشون کمه ولی بازم ازتون انتظار دارم که تو بحث های تخصصی شرکت کنید (اگه اسم بقیه رو نبردم به دلیل اینکه تو بحث ها کما بیش شرکت می کنند یا اینکه کلا کم سر می زنن) , چون به هر حال هرکسی هر سوالی می پرسه جوابش رو هرطور شده از جایی پیدا می کنه این یه چالش هست برای خودمون و یادگیری بیشتر و تبادل اطلاعات :thumbsupsmileyanim:

ghasedak69

New member

سلام... این مطلبی که می فرمایید بیشتر فکر می کنم شامل اختلالاتی شبیه پارانوئید میشه ... حداقل چیزی که من بیشتر دیدم و شنیدم این بوده که طرف خوب بوده ظاهرا ولی بعدش خیلی بدبین ، شکاک و سخت گیر میشه و حتی تو بعضی موارد شامل کتک زدن طرف مقابل هم میشه البته خیلی اوقات این (روانی بودن) به صورت یه اصطلاح از طرف عامه مردمه و الزاما منطبق با اختلالات روانی که ما طبق ضابطه ها و علائم تشخیص می گذاریم ممکنه نباشه....
ببخشید خیلی خسته ام نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه

ainazhz

New member

سلام. همونطور که دوستای خوبم گفتن تشخیص اختلال روانی کار ساده ای نیست. و بر حسب چندتا نشانه نمیشه به فردی برچسب زد که اختلال خاصی داره...و برای تشخیص حتما باید فرد مجربی مصاحبه بالینی رو انجام بده. مصاحبه بالینی هم شامل اطلاعاتی از قبیل بیماری های جسمانی. تاریخچه خانوادگی. وضعیت شعلی و تحصیلی. وضعیت ظاهری فرد. تکلم . دقت و توجه. حافظه و هشیاری و خیلی موارد دیگه میشه که بازم به قول دوست عزیزم راوی به گستردگی کتاب کاپلان و dsm هست. اما بعضی از این نشانه ها هم بارز هستن و اگر کسی کمی اطلاعات روان شناسی داشته باشه میتونه اون هارو ببینه. مثله افکار بدبینانه تو پارنویید ها که تقریبا بارزه. سرخوشی تو مانیا ها. و.....
من پیشنهادم به شما اینه اگر به فرد خاصی شک دارید که از لحاظ روانی مشکلی داشته باشن حتما مشاوره قبل از ازدواج انجام بدین. هرچند همه ی ما باید اینکارو انجام بدیم . همونطور که قبل از ازدواج تعیین گروه خو نی و انجام ازمایش های ژنتیکی اهمیت داره و اجباری هست به نظر من این گزینه هم باید اجباری باشه تا کم کم واسه مردم جا بیفته که اهمیت روانشون از جسمشون کمتر نیست. موفق باشید

celine

New member
دوستای گلم ممنون از همتون به به چه روان شناسایی داریم تو این مملکت دستتون درد نکنه
خوب این اختلال پارانویید رو از کجا میشه فهمید؟ مثلا اگه شخص خیلی مذهبی باشه؟؟؟؟ یا چه جوری باشه؟؟
مثلا نخواد مشاوره بره چی اون وقت باید اینو از کجا فهمید؟
دوستان شرمنده که اذیتتون میکنما

aylinn

New member
سلام دوستای خوبم
یه مشکلی برای مادربزرگ پرند پیش اومده
فردا جواب ازمایشش رو میدن لطفا همتون براشون دعا کنید.

rawy

New member
سلام دوستای خوبم
یه مشکلی برای مادربزرگ پرند پیش اومده
فردا جواب ازمایشش رو میدن لطفا همتون براشون دعا کنید.

خدا خیرت بده آیلین جون که خبر دادی
ایشالا که به خیر و خوشی تموم بشه و خبر سلامتیشون رو بدن و پرند سریع بتونه برگرده به برنامه اش

aylinn

New member
دوستای گلم ممنون از همتون به به چه روان شناسایی داریم تو این مملکت دستتون درد نکنه
خوب این اختلال پارانویید رو از کجا میشه فهمید؟ مثلا اگه شخص خیلی مذهبی باشه؟؟؟؟ یا چه جوری باشه؟؟
مثلا نخواد مشاوره بره چی اون وقت باید اینو از کجا فهمید؟
دوستان شرمنده که اذیتتون میکنما
خواهش میکنم سلین جان شما هر سوالی که داشته باشید تمام دوستان خوشحال میشن که بتونن راهنماییتون کنن.
پارانوئید یه اختلال شخصیت که اگه بخوام به صورت خیلی خلاصه بگم مشخصه اصلیش اینه که به همه چیز شک میکنه این افراد نسبت به اکثر موضوعات و اشخاص بد بین و شکاک هستن. زندگی کردن با چنین افرادی بی نهایت مشکله بویژه اگه نوع سوء ظن ها از نوع سوء ظن زناشویی باشه.

قسمت دوم سوالتون رو که در مورد مذهبی بودن فرد بود خوب متوجه نشدم.

- - - Updated - - -

خدا خیرت بده آیلین جون که خبر دادی
ایشالا که به خیر و خوشی تموم بشه و خبر سلامتیشون رو بدن و پرند سریع بتونه برگرده به برنامه اش

خواهش میکنم عزیزم.
فقط دعا کنید چون پرند خیلییییییییییییییییییییییییی ناراحته.

aylinn

New member
آیلین جون همه دوستای ما که اینجا هستن مهربونن و هرکاری از دستشون بربیاد برای هم انجام می دن (به نظر من که اینطوریه)
اما دلیلش رو نمی دونم چرا همیشه از بحث های تخصصی شونه خالی می کنید؟ مخصوصا شماها که من مطمئنم اطلاعات خیلی خوبی دارید واقعا ناراحت می شم که چیزی نمی گید و دلیلش رو نمی دونم :21: یکیش خودت که من به شخصه می دونم دوساله که تو چه سطح عالی ای بودی و واقعا اگه من مسئولیت پذیرش رو داشتم این نامردی رو در حقت نمی کردم که الان دانشجوی ارشد نباشی, همینطور پرند, فانوسی, آقای مصفا, آیناز و قاصدک جون که البته می دونم درس دارین و به خاطر ها زمانشون کمه ولی بازم ازتون انتظار دارم که تو بحث های تخصصی شرکت کنید (اگه اسم بقیه رو نبردم به دلیل اینکه تو بحث ها کما بیش شرکت می کنند یا اینکه کلا کم سر می زنن) , چون به هر حال هرکسی هر سوالی می پرسه جوابش رو هرطور شده از جایی پیدا می کنه این یه چالش هست برای خودمون و یادگیری بیشتر و تبادل اطلاعات :thumbsupsmileyanim:
موافقم حق با شماست
از این به بعد سعی میکنم فعال تر باشم.:smilies-azardl (113

rawy

New member
خواهش میکنم عزیزم.
فقط دعا کنید چون پرند خیلییییییییییییییییییییییییی ناراحته.

حتما , کار دیگه ای ازمون برنمیاد به جز دعا
مطمئنا ناراحته, انقد که قید هدفش رو زده, فقط امیدوارم هرچه زودتر سلامتیشون رو به دست بیارن که بین تلاش هایی که پرند تا حالا داشته خیلی فاصله نیفته و لطمه بخوره

rawy

New member
دوستان گرامی به خاطر مسئله ای که برای پرند عزیز پیش اومده می خوام از همگی خواهش کنم که یه دعای جمعی برای سلامتی همه ی بیمارها مخصوصا مادربزرگ پرند داشته باشیم, معمولا وقتی انرژی دعا جمعی باشه تاثیر بیشتری می ذاره, هرکسی به هر روشی که خودش دوست داره و راحته دعا کنه , فقط قرارمون باشه برای ساعت ده تا یازده شب از امشب تا هر وقتی که ایشالا پرند دوباره خوشحال برگرده و بگه داره درس می خونه

ainazhz

New member
salaaaaaaaaam bacheha ...arshad kheilyyyyyyyyyyyy sakht .. khodetuno amade konid :ahi5slcgm04mi8jqqkl

با بیتا جون وموافقم :wacsmiley:

- - - Updated - - -

دوستان گرامی به خاطر مسئله ای که برای پرند عزیز پیش اومده می خوام از همگی خواهش کنم که یه دعای جمعی برای سلامتی همه ی بیمارها مخصوصا مادربزرگ پرند داشته باشیم, معمولا وقتی انرژی دعا جمعی باشه تاثیر بیشتری می ذاره, هرکسی به هر روشی که خودش دوست داره و راحته دعا کنه , فقط قرارمون باشه برای ساعت ده تا یازده شب از امشب تا هر وقتی که ایشالا پرند دوباره خوشحال برگرده و بگه داره درس می خونه

خیلی کار خوبیه. چشم حتما .من اینجا نیستم این ساعت اما دعا میکنم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا