زایمان فیزیولوژیک (زایمان در آب)

mw.ashel

New member
ممنون خانوم آشل
ولی يه سوال :33:
اگر خانومی زايمان اولش سزارين باشه ميتونه زايمان بعديش رو به اين روش انجام بده؟
آخه من شنيدم كسی كه سزارين ميکنه نميتونه زايمانای بعديش به شكل طبيعی باشه

سلام.....در ایران بنا به دلایلی خانمی که سابقه سزارین داشته رو نمیشه زایمان بعدیش رو زایمان طبیعی انجام داد ولی در کشورهای پیشرفته بعد زایمان سرارین زایمان طبیعی هم انجام میشه.

cheshmak

New member
سلام.....در ایران بنا به دلایلی خانمی که سابقه سزارین داشته رو نمیشه زایمان بعدیش رو زایمان طبیعی انجام داد ولی در کشورهای پیشرفته بعد زایمان سرارین زایمان طبیعی هم انجام میشه.

ممنون اشل جان به خاطر تاپيك مفيدت..........البته همينطور كه همكار عزيزم گفتن مادري زايمان اولش سزارين باشه...بسته به يه شرايط خاصي ميتونه زايمان طبيعي انجام بده........و در صورتي كه همه شرايط جور باشه..زايمان طبيعي مانعي نداره.......ولي متاسفانه تو كشور ما به خاطر تن ندادن متخصصين محترم به ريسك كرد ن و كنترل بيشتر مادر ...كار خودشون رو راحت ميكنند واين باعث انجام سزارين هاي تكراري ..و بيشتر شدن عوارض نوزاد و مادر ميشه...البته هستند ادم هاي مسئوليت پذيري كه راحتي خودشون رو به سلامتي بيمار ترجيح نميدند و طبق يه سري شرايط خاص .....بيمار را براي زايمان طبيعي اماده ميكنند...نمونه ش رو من در بيمارستان ها زياد ديدم.......كه خيلي هم جالب بوده..هم براي مادر ..و هم براي همكاراي ما.......البته فقط و فقط تحت يه سري شرايط خاص امكان پذير است.

varia

Well-known member
جالبه. آشل خانوم از این اطلاعات اینجا بیارید واسه خانم هایی که علوم پزشکی هستن خوبه چون اطرافیان این جور انتظارهارو ازشون دارندکه در این موارد لااقل در حد عمومی اطلاع داشته باشند.

obstetrician88

New member
بسیار عالی.....ولی عزیزم بگو هم که هزینش خیلی هم زیاده و با اینکه یکی از روش 17 بی دردی هست ولی هنوز زیاد استقبال چندانی نشده متاسفانه

obstetrician88

New member

به خاطر برخی مسائل تخصصی و اینکه مادر ممکن است دیامتر لگنی کمتری داشته باشد که در زایمان اول نمیشه خیلی زود بهش پی برد ولی در زایمانهای بعدی با توجه به سابقه زایمان قبلی راحت ترمیشه تصمیم گرفت و در صورت نداشتن کنترااندیکاسیون برای انجام این روش این نوع زایمان انجام میشه و استرس مادر هم به نسبت اون کمتر هست
.
جواب من به این سوال علاوه بر پاسخ آشل عزیزم اینه که......زایمان اول چون اپیزیوتومی یعنی برش لازم داره ...و اپیزیوتومی شمامل زایمان در آب نمیشه.........................

obstetrician88

New member
ممنون خانوم آشل
ولی يه سوال :33:
اگر خانومی زايمان اولش سزارين باشه ميتونه زايمان بعديش رو به اين روش انجام بده؟
آخه من شنيدم كسی كه سزارين ميکنه نميتونه زايمانای بعديش به شكل طبيعی باشه
اگر زایمان اول علت سزارینی که انجام داده تنگی لگن باشه....پس بایستی بقیه زایمانها سزارین باشه...
ولی کسی که زایمان اولش به صورت انتخابی سزارین بوده میتونه زایمانهای بعدیش طبیعی باشه..هیچ مشکلی نیست....
من حتی کیسی هم داشتیم که زایمان اولش سزارین بود و حالا اورژانسی اومده بود و دوقلو باردار بود 36 هفته...طبیعی زایمان کرد.....

mahnam

New member
جواب من به این سوال علاوه بر پاسخ آشل عزیزم اینه که......زایمان اول چون اپیزیوتومی یعنی برش لازم داره ...و اپیزیوتومی شمامل زایمان در آب نمیشه.........................

شاید سوالم ربطی به زایمان در آب نداشته باشه اما تاپیک مناسب تری وجود نداره واسه این سوال...
آیا اپیزیوتومی لازمه یا دکتر برای راحتی و سریعتر انجام دادن زایمان این کار رو می کنه؟؟؟!!!
فک می کنم اگه این اثر زایمان طبیعی هم نباشه به مراتب بهتر خواهد بود ...
الان انگار حتما باید اپیزیوتومی انجام شه ... در حالیکه در گذشته اینجوری نبوده !
میشه توضیح بدین ؟؟

obstetrician88

New member
شاید سوالم ربطی به زایمان در آب نداشته باشه اما تاپیک مناسب تری وجود نداره واسه این سوال...
آیا اپیزیوتومی لازمه یا دکتر برای راحتی و سریعتر انجام دادن زایمان این کار رو می کنه؟؟؟!!!
فک می کنم اگه این اثر زایمان طبیعی هم نباشه به مراتب بهتر خواهد بود ...
الان انگار حتما باید اپیزیوتومی انجام شه ... در حالیکه در گذشته اینجوری نبوده !
میشه توضیح بدین ؟؟

عزیز حتی در رفرنسا هم نوشته شده که در صورت صلاحدید اپیزیوتومی داده شود...من خودم حتی بارداری اول را هم شده که اپی ندادم ولی بالاخره لاسره میخوره ..و لاسره های اطراف یورترا واقعا دردناک هست بعدها...و بهتره در گراویدهای اول حتما اپیزیوتومی داده شود...

بالا