ردیابی آنتی بیوتیک

eliot -esf

New member

من اون جمله تو ویکی خوندم دیگه دنبالش نرفتم !! آره حتی نانودارو هایی کهه جدیدا داره کار میشه فک میکنم میتونند عبورکنند !!

ولی بیشتر رففتم دنبال محل این bbb !! میشه تو این شکل نشون بدید این سد کجا قرار گرفته ...
meninges-dura-mater-in-brain.jpg

eliot -esf

New member
منظورم شاید درست نرسوندم !! جای مد نظر من دقیقا خوون موجود در پوست سر !!

این قسمت اصلا با سد خونی - مغزی کاری نداره مگه نه؟!؟

Hamidvet

New member
من اون جمله تو ویکی خوندم دیگه دنبالش نرفتم !! آره حتی نانودارو هایی کهه جدیدا داره کار میشه فک میکنم میتونند عبورکنند !!

ولی بیشتر رففتم دنبال محل این bbb !! میشه تو این شکل نشون بدید این سد کجا قرار گرفته ...
مشاهده فایل‌پیوست 7725

800px-Blood_vessels_brain_english.jpg

Untitled.jpg

Hamidvet

New member
منظورم شاید درست نرسوندم !! جای مد نظر من دقیقا خوون موجود در پوست سر !!

این قسمت اصلا با سد خونی - مغزی کاری نداره مگه نه؟!؟

درسته ؛ در سر اول پوست بعد جمجمه و زیر اونا پرده محافظت کننده مننژ (Meninges) وجود داره.

eliot -esf

New member
درسته ؛ در سر اول پوست بعد جمجمه و زیر اونا پرده محافظت کننده مننژ (Meninges) وجود داره.

:4d564ad6: !! از سد گذشتم !! اما حالا هنوز مشکل وجود داره !!آنتی بیوتیک چه شکلی اثبات کنم به عروق پوست سر میره ؟؟؟

پیچک

New member
بچه ها ببخشین وسط بحث علمیتون میپرم...یه سوال بی ربط دارم ....شما ها hplc بلد نیسین... خیلی گیرم :/

Hamidvet

New member
:4d564ad6: !! از سد گذشتم !! اما حالا هنوز مشکل وجود داره !!آنتی بیوتیک چه شکلی اثبات کنم به عروق پوست سر میره ؟؟؟

خب باید یجوری ماده موردنظرت رو فکر کنم برچسب دار (Tag) کنی و اونو در بدن ردیابیش کنی ببینی کجاها سرک میکشه!! (Trace its track) ...

مجید دیجی

مدیر بخش
بچه ها ببخشین وسط بحث علمیتون میپرم...یه سوال بی ربط دارم ....شما ها hplc بلد نیسین... خیلی گیرم :/

هر وقت سوال دارید برای سریع تر رسیدن به جواب اول سرچ کنید اگه به جواب نرسیدید یه تایپیک بزنید :

کرواتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) از جمله تکنیک های جداسازی (Separation) مرسوم در بسیاری از علوم است.

مروری بر روش کرماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC)

کلیپ آموزشی کار با HPLC | کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا - ویدئو کلیپ - گروه شیمی

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
نه آخه من دکتر نیستم !! قطعا اجازه همچین کاری ندارم !!
بعد بر فرض اجازه بدن !! رده سنی مورد بررسی من از 7-12 سال یعنی بچه دبستانی هاا !!

من دنبال یه راه کار خیلی ساده میگردم !! حتی اگه از قبل تحقیق هایی باشه که برام اثبات کنه عالییه !!

خوب باید از دکتر کمک بگیری ...

امتحان روی انسان مجاز به طی مراحل طولانی و تایید اساتید مربوطه هست ...

برای اثبات یه قضیه باید یه سری مراحل رو طی کنی ...
===

این جوری نمیشه چیزی رو اثبات کرد ... توجیه علمی نداره

آخرین ویرایش:

necrotizing fasciitis

Active member
همینطور که بجه ها گفتن
تو وقتی آنتی بیوتیک رو نشانه دار کنی راحتتر میشه ردیابی کنی
روی موضوع نشانه گذاری کردن مانور بده

eliot -esf

New member
خب باید یجوری ماده موردنظرت رو فکر کنم برچسب دار (Tag) کنی و اونو در بدن ردیابیش کنی ببینی کجاها سرک میکشه!! (Trace its track) ...

خوب باید از دکتر کمک بگیری ...

امتحان روی انسان مجاز به طی مراحل طولانی و تایید اساتید مربوطه هست ...

برای اثبات یه قضیه باید یه سری مراحل رو طی کنی ...
===

این جوری نمیشه چیزی رو اثبات کرد ... توجیه علمی نداره

همینطور که بجه ها گفتن
تو وقتی آنتی بیوتیک رو نشانه دار کنی راحتتر میشه ردیابی کنی
روی موضوع نشانه گذاری کردن مانور بده

آقااا نمیشه !!امکان همچین کار هایی نیاز به زمان داره !! بخصوص که تو حوزه و فیلد من نیست و این قضیه را پیچیده تر میکنه !!
من دو راه دارم ...
1- راه ساده پیدا کنم برای اثبات این قضیه یا دور زدنش !!
2- کلا بیخیال این موضوع بشم !!

پس نظرتون فقط همون نشاندار کردنه ؟!؟

eliot -esf

New member
همین الان یهویی یه فکری برا دور زدنش به سرم زد !!:a2d3:
از همگی ممنونم !! خیلی خیلی لطف کردید !!

eliot -esf

New member
برای عبور از سد خونی مغزی ؟ یا برای ردیابی آنتی بیوتیک ؟

فکر نکنم به سد کاری داشته باشن؛ گمونم میخان در عروق خونی پوست سر ردیابی آنتی بیوتیک کنند.

از سد خونی مغزی - عروق - کلا درون مغز دوور زدم امدم بیرون:rolleyessmileyanim: !!
بهتر شد !! داشتم به پزشکی نزدیک میشدم !!:smilies:

eliot -esf

New member
حالا راهتو به ما هم یاد میدی؟ ... ببیین ما این همه فک کردیم :dadad4:

والا راهم چیز خاصی نیست !! به ذهنم رسید به جای اینکه آنتی بیوتیک خوراکی یا تزریقی باشه به صورت بیرونی و موضعی باشه !! مث مثلا کلیندومایسین هست دکترا میدن برا جوش صورت !! یه چیزی مث اون !!
این شکلی فک میکنم اثبات کردن اینکه در اثر آنتی بیوتیک بوده راحت تر میشه !!

کلا از پزشکی بدم میاد !! متنفرم !!

بالا