دکتر امیر حمزه پردال استاد بیوشیمی دانشگاه شهید بهشتی در حادثه بهمن کوهستان در گذشت

nejla

New member
با سلام خدمت دوستان خوبم.
متاسفانه مطلع شدم که استاد عزیز و دوست داشتنی مان ( دکتر امیر حمزه پردال) در حین کوهنوردی طی حادثه بهمن که در روز جمعه در ارتفاعات دماوند رخ داد، درگذشت.
این حادثه تاسف بار را به همه دوستان عزیز بالاخص دانشجویان و فارق التحصیلان تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سایر دوستانی که این استاد محترم و فرزانه را می شناختند ، تسلیت می گویم.
از خداوند می خواهم تا روح آن مرحوم را بیامرزد و مورد مغفرت خویش قرار دهد.

بیان خبر از قول سایت کوهنوردی سپنج کوه:

وحید سپنج: طبق تماسی که امشب (شنبه 11 بهمن) با یکی از کوهنوردان مسوول و مطلع لواسانی که به محل حادثه اعزام شده بود ،داشتم، فرضیه اول تحلیل ابتدایی، صحیح بوده است و متوفی در مسیر تابستانی که از دشت و گوسفندسرای سمت راست یال اصلی صعود با یک شیب تند به خط الراس منتهی می شود، قصد صعود داشته که متاسفانه نقاب بالاسرش روی خط الراس می شکند و او که جلوتر از بقیه بوده و چند نفر دیگر را بهمن فرا می گیرد.

انجمن پزشکی کوهستان ایران: مقارن ساعت 11 صبح امروز ( جمعه ) دو تیم کوه‌نوردی از گروه "شقایق" و "یاران" که بصورت مشترک اقدام به صعود قله ساکا نموده بودند در ارتفاع 3300 متری مواجهه با بهمن گردیده و 12 نفر گرفتار بهمن شدند.

تیمی از کوه‌نوردان گروه همت شمیران که در نزدیکی حادثه بودند بلافاصله به امداد رسانی به کوه‌نوردان حادثه دیده پرداختند. نفرات تیم درگیر بهمن با کمک کوه‌نوردان حاضر در منطقه از بهمن بیرون آورده شده ولی متاسفانه یکی از کوه‌نوردان که احتمالا دکتر بوده و سنی حدود 60 سال داشته احتمالا در اثر ضربه مغزی فوت نموده است.

سایر همنوردان وی که دچار صدمات جزئی ازجمله صدمه به کتف و اندام‌ها شده اند از منطقه در حال تخلیه می‌باشند.

طی هماهنگی کارگروه جستجو و نجات فدراسیون تیمی از امدادگران هلال احمر با پیگیری و انجام مراحل قانونی و اطلاع نیروی انتظامی به منطقه اعزام تا کوه‌نورد فوت شده را به پایان منتقل نمایند. کوه‌نورد حادثه دیده در همان دقایق اول فوت نموده است.

فرد متوفی ظاهرا آقای دکتر حمزه پردال بوده است، روحش شاد.
.
.
..

آخرین ویرایش:

nejla

New member
پایگاه خبری تحلیلی آبشار نیوز :
دکتر حمزه پردال استاد گچسارانی دانشگاه شهید بهشتی تهران در حادثه ریزش بهمن در قله ساکا لواسان جان باخت.براساس این گزارش دکتر پردال از محققین برجسته بیوشیمی کشور و دارای درجه استادی تمام وقت دانشگاه مذکور روز جمعه دچار سانحه ریزش بهمن گردید.

- - - Updated - - -

پایگاه خبری تحلیلی آبشار نیوز :
دکتر حمزه پردال استاد گچسارانی دانشگاه شهید بهشتی تهران در حادثه ریزش بهمن در قله ساکا لواسان جان باخت.براساس این گزارش دکتر پردال از محققین برجسته بیوشیمی کشور و دارای درجه استادی تمام وقت دانشگاه مذکور روز جمعه دچار سانحه ریزش بهمن گردید.

nejla

New member
من که خودم خیلی شوکه شدم وقتی شنیدم....
استادمون یود....
خیلی خوش اخلاق مهربون و خوش برخورد بود....
حیف.........:sad::sad::sad:

بالا