خوراک گوشت و سیب زمینی

Tasnim

New member
این غذا برای 4 تا 5 نفره:

مواد لازم:
گوشت چرخ شده: 250 گرم
پیاز: 1 عدد متوسط یا بزرگ (سلیقه ایه)
سیر رنده شده: 1 قاشق چایخوری
گشنیز خرد شده (یا هر سبزی معطر دلخواه): 1/2 لیوان
سیب زمینی متوسط: 3 عدد
تخم مرغ: 3 عدد
پنیر پیتزای رنده شده: به مقدار لازم
نمک، فلفل (سیاه و قرمز) و زردچویه: به مقدار لازم
آب: 1 استکان

طرز تهیه:
1. پیازها رو به صورت خلالی خرد و در کمی روغن سرخ کنین. بعد گوشت رو به پیاز اضافه و تفت بدین تا آب گوشت کاملا کشیده بشه. حالا گشنیز، سیر، نمک و فلفل و زردچوبه رو به مواد اضافه کنین و هم بزنین. آب رو بریزین داخل مواد و در ظرف رو بذارین تا گوشت با حرارت ملایم به مدت یه ساعت بپزه و آب کامل کشیده بشه.
2. سیب زمینی ها رو به صورت خلالی خرد کرده و سرخ کنین و کنار بذارین.
3. وقتی گوشت پخت، گوشت رو داخل یه ظرف پیرکس بریزین طوریکه کف ظرف رو بپوشونه. سیب زمینی ها رو روی گوشت بریزین که بازم همه جا رو بگیره. تخم مرغها رو تو یه ظرف جدا بشکنین و با چنگال بزنین و بعد طوری رو سیب زمینی ها بریزین که همه جای ظرف پخش بشه. و حالا در مرحله آخر پنیر پیتزا رو بپاشین روی تخم مرغها. (میتونین واسه اینکه عطر غذا بهتر بشه روی پنیر یه کم آویشن هم بریزین).
4. حالا ظرف رو تو فر که از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم شده، به مدت 15 دقیقه قرار بدین. بهتره واسه طلایی شدن پنیر دو سه دقیقه هم گریل رو روشن کنین.
خب دیگه غذا آمادست و میتونین نوش جان کنین. امیدوارم خوشتون بیاد. من که خیلی دوست دارم.
توصیه: من گوشتشو کمتر میریزم چون گوشت زیاد سنگین میکنه غذا رو. در عوض سیب زمینی رو بیشتر میزیزم که در اینصورت یه تخم مرغ هم اضافه تر میزنم که لایه ها کامل به هم بچسبن.

(ببخشین نتونستم قلممو درشت کنم)

mehrshad

New member
ترجیحا سعی کنید گوشت قرمز کمتر مصرف کنید... سعی کنید به جای گوشت قرمز ماهی و مرغ استفاده کنید. گوشت قرمز به دلیل موادی مثل چلی هیدروکربن های اروماتیک پلی سیکلیک سرطان زا هستند... مخصوصا اونایی که ازشون روغن میچکه
!!!

بالا