خدمات تسليحاتی و اطلاعاتی غرب به عراق در جنگ عليه ايران

آره همه ی اینها سیاسته و کثیفی اونو میرسونه ولی در عجبم پس چطور میگن سیاست ما عین دیانت ماست!! صد افسوس که بجای چشمان باز خودمون با چشمهای گروهی از گذشتگان داریم به دنبال خدا می گردیم.و در این راه آنقدر ترس داریم که اصلا توانایی فکر روهم از آدم میگیره.افسوس میخورم به اون همه رشادتهایی که تو جنگ تحمیلی شد،به اون همه شهید،که چی،آخرش شدیم ما!!! هر وقت به جنگ تحمیلی فکر میکنم وصیت نامه شهید باکری ذهنم رو در گیر میکنه که رزمنده ها بعد جنگ به چه دسته هایی تقسیم میشن!! امیدوارم که آینده روشن باشه!

تعریف شما از سیاست با تعریف ما از سیاست فرق می کنه سیاست آمریکا یعنی تجاوز سیاست ما یعنی دفاع

تسلیحات نظامی که از طرف شاه ملعون خریداری شده بود نه در زمان جنگ به ما تحویل دادن تا استفاده کنیم علیه عراق نه تا حالا...

ایران برای مداوا می رفت آلمان چون اعتقاد داشت مردم آلمان از دولت نامردان آلمان متفاوت هستند دولت آلمان هم از نظر سیاسی توان ممانعت نداشت حتی مردم آلمان در جریان در اختیار گذاشتن تسلیحات هسته ای به عراق علیه ایران نبودن ..............> فیلم از کرخه تا راین

Marc0p0lo

New member
چون به ملت خیانت کرد...

چرا خیانت کرد؟چی دیدین که تشخیص دادین شاه خائن بوده؟

من جانبداری نمی کنم از شاه و معتقدم که در تمامی دوران های حکومتی نکات قوت و ضعفی بوده چه زمان شاه و چه همین دوره جمهوری اسلامی نباید قضاوت نا حق کرد!

چرا خیانت کرد؟چی دیدین که تشخیص دادین شاه خائن بوده؟

من جانبداری نمی کنم از شاه و معتقدم که در تمامی دوران های حکومتی نکات قوت و ضعفی بوده چه زمان شاه و چه همین دوره جمهوری اسلامی نباید قضاوت نا حق کرد!

یک مورد کوچیک: می گن خداوند با جمعیت هست تا به حال از حضور یک جمعیت میلیونی احساس عجیبی بهتون دست داده وقتی همشون فریاد می زنن و یک چیز می خان؟

بسم رب شهدا
نوجوان شهید بختیار احمدی

زمان شاه بود. همه سرصف ايستاده بوديم که چند نفر با کارتن هاي موز و کيک، وارد مدرسه شدند. قبل از اينکه موز و کيک به هر نفر بدهند، ازش مي پرسيدند: «طرفدار شاهي يا خميني؟» اگه مي گفت شاه، بهش مي دادند. نوبتش که شد ديدم با چهره ي سرخ شده، کيک و موز را گرفت،زد زمين وبا فرياد گفت:« نه موز و کيکتون رو ميخوام،نه شاه نادونتون رو.من عاشق امام هستم.» بعدش هم از مدرسه دويد بيرون. مادرش مي گفت: اون روز بعد از مدرسه، رفت هرچي پول توجيبي داشت، عکس امام خريد و آورد خونه و با سنجاق چسبوند روي سينه اش.

نوجوانی شهید علی اکبر رحمانیان

تازه از مدرسه برگشته بود . اومد پیش من و گفت : مادر ، اگه یه چیزی بخوام ، برام میخری ؟
با خودم گفتم حتما دست دوستاش یه چیزی _ خوراكی ای دیده ، دلش كشیده .
گفتم : بگو مادر . چرا نخرم !
گفت : كتاب نهج البلاغه میخوام .اون موقع ( دوران طاغوت ) كم كسی پیدا میشد اهل قرآن و نماز باشه ،چه برسه به نهج البلاغه !
هر طوری بود بعد از چند روز ، مقداری پول جور كردم و بهش دادم. وقتی از مدرسه اومد ، دیدم تو پوست خودش نمیگنجه ؛ كتاب بزرگی دستش بود ، فكر نمیكردمبرا خوندنش وقت بذاره ؛ اما از اون روز به بعد ، همیشه باهاش بود ؛ حتی توی جنگ .

(دوقلوهای چنگ ، ص 72)

varia

Well-known member
من شاه رو قبول ندارشتم و ندارمم !! ولی عزیزم فکر میکنی پس با چی (کدوم موشکها و امکانات هوایی و حتی زمینی) تونستیم در مقابل دشمن 8 سال مقاومت کنیم.عزیزم برای هر چیزی چشمهارو باید باز کرد.توی جنگ ایران غیر روسیه از دو کشور تسحیلات جنگی میگرفت که این دو هم کشورهای تولید کننده اسلحه نبودن بلکه خریدار از غرب بودن، سوریه و لیبی(همون لیبی که امام موسی صدر رو از ما گرفت). ولی بعدها بخاطر یک سر ی مسائل رابطه ساکت ماند تا الان که مشخص شده ما اصلا با لیبی دشمن بوده ایم!!! زمانه امتحانه انسانهاست و انسان شدن خیلی سخته، حالا فکر کن اونایی که حق وتو دارن از بیخ به همراه اسرائیل از بین برن!! همین مسئولان نظام ما سعی میکنن با هزار دوز وکلک و نامردیهای زیاد خودشون رو به مردم جهان غالب کنن اونوقت هست که یا باید به گوششون اسلام رو رسوند یا اسلام رو اونقدر تغییر میدن که... پرستار جون درد دلمون زیاده ،بی خیال

varia

Well-known member
در ضمن این حرف که زمان شاه کمتر کسی قران و نهج البلاغه میخوند از بیخ قبول ندارم.درسته شاید سواد کم مردم مانعی برای این عبادت میبود ولی به نظر من اگه با قران ونهجالبلاغه غریب بودن هیچ وقت نمی تونستن حکومت عوض کنن ویا8 سال دفاع کنن.خیلییییییییی شرمنده ها این حرفای شما مثله حرفای آدمهای خیلی افراطیه!! که تحت تاثیر برخی مبلغ ها قرار گرفته!!

varia

Well-known member
پرستار خانوم فکر نکن من ضد این نظام یا این کشورم. هرچه در توان دارم واسه مردمم انجام میدم.اما اعتقادم اینه که باید با فهم ودرک واقعیتها و در نظر گرفتن مواضع راهی رو انتخاب کرد نه با گفته های دلسوزانه بزرگان.چون بزرگی تو ذات هر انسانی هست نیازی به ... از یک بزرگ نیست.

من شاه رو قبول ندارشتم و ندارمم !! ولی عزیزم فکر میکنی پس با چی (کدوم موشکها و امکانات هوایی و حتی زمینی) تونستیم در مقابل دشمن 8 سال مقاومت کنیم.عزیزم برای هر چیزی چشمهارو باید باز کرد.توی جنگ ایران غیر روسیه از دو کشور تسحیلات جنگی میگرفت که این دو هم کشورهای تولید کننده اسلحه نبودن بلکه خریدار از غرب بودن، سوریه و لیبی(همون لیبی که امام موسی صدر رو از ما گرفت). ولی بعدها بخاطر یک سر ی مسائل رابطه ساکت ماند تا الان که مشخص شده ما اصلا با لیبی دشمن بوده ایم!!! زمانه امتحانه انسانهاست و انسان شدن خیلی سخته، حالا فکر کن اونایی که حق وتو دارن از بیخ به همراه اسرائیل از بین برن!! همین مسئولان نظام ما سعی میکنن با هزار دوز وکلک و نامردیهای زیاد خودشون رو به مردم جهان غالب کنن اونوقت هست که یا باید به گوششون اسلام رو رسوند یا اسلام رو اونقدر تغییر میدن که... پرستار جون درد دلمون زیاده ،بی خیال

سلام
عزیزم توجه نکردین آقای دکتر نتیجه گیری جالبی داشتن ما با دنیا جنگیدیم نه عراق عراق که تسلیحاتش بی نهایت از ما بیشتر بود اگه به تسلیحاته که چرا عراق پیروز نشد؟
اینکه ایران در جنگ تسلیحات می گرفت از کسی رو قبول ندارم اینکه زمان شاه خریده قبول ولی واقعا تسلیحات خریدن و عدم توانایی تولید تسلیحات دفاعی واقعا هنره؟
در مورد غالب کردن ما به دنیا باید عرض کنم علاقه و اعتماد چیزی نیست که زورکی یا خریدنی باشه اگر نه استکبار جهانی با ابر رسانه هاش باید موفق تر می بود...
عجیجم فکر می کنی شما غم داری و بس؟ کار برای خدا خستگی نداره...

در ضمن این حرف که زمان شاه کمتر کسی قران و نهج البلاغه میخوند از بیخ قبول ندارم.درسته شاید سواد کم مردم مانعی برای این عبادت میبود ولی به نظر من اگه با قران ونهجالبلاغه غریب بودن هیچ وقت نمی تونستن حکومت عوض کنن ویا8 سال دفاع کنن.خیلییییییییی شرمنده ها این حرفای شما مثله حرفای آدمهای خیلی افراطیه!! که تحت تاثیر برخی مبلغ ها قرار گرفته!!

من تکذیب می کنم اگر چنین جسارتی به مردم زمان شاه کرده باشممممم خاهش می کنم حرف تو دهن من نذارین!!!

پرستار خانوم فکر نکن من ضد این نظام یا این کشورم. هرچه در توان دارم واسه مردمم انجام میدم.اما اعتقادم اینه که باید با فهم ودرک واقعیتها و در نظر گرفتن مواضع راهی رو انتخاب کرد نه با گفته های دلسوزانه بزرگان.چون بزرگی تو ذات هر انسانی هست نیازی به ... از یک بزرگ نیست.

من در مورد شما فکر نمی کنم غیر ازینکه شما انسان خوبی هستی و موفق، که به آینده ی صلح و امنیت و عدالت ایمان داری

بدون شرح...

sizARD_480.jpg

کمی به خودت بیا….

Mohammad gh

New member
sizARD_480.jpg

کمی به خودت بیا….

آخه این چه عکسیه؟
چرا همه چیو بهم ربط میدید؟میدونید که اینجوری چه قدر دشمنتونو بزرگتر میکنید؟اسم این غیر توهم توطئه چیزی نیست!
من منظورم به شخص شما نیست.
اما متاسفم که برای بعضی اقایون که جرم ها و زورگیری ها و دزدی ها و اختلاصات و هزارتا چیز دیگه که اگه بگیم سایت فیلتر میشه رو نادیده میگیرن ولی سر مسائلی مثل نوع پوشش اونم این بنده خدا تو عکسو که میبینن یهو دل و دین و ایمانشون زیر سوال میره!!!!

آخه این چه عکسیه؟
چرا همه چیو بهم ربط میدید؟میدونید که اینجوری چه قدر دشمنتونو بزرگتر میکنید؟اسم این غیر توهم توطئه چیزی نیست!
من منظورم به شخص شما نیست.
اما متاسفم که برای بعضی اقایون که جرم ها و زورگیری ها و دزدی ها و اختلاصات و هزارتا چیز دیگه که اگه بگیم سایت فیلتر میشه رو نادیده میگیرن ولی سر مسائلی مثل نوع پوشش اونم این بنده خدا تو عکسو که میبینن یهو دل و دین و ایمانشون زیر سوال میره!!!!

می خوایم در مورد شهدا صحبت کنیم که الگو بگیریم اونا اگه اختلاس کن و مجرم و زور گیر بودن که هیچ وقت شهید نمی شدن

عکس شهدا رو می بینیم عکس شهدا عمل می کنیم ):

بالا