حفظ قرآن

sakar

New member
سلام

یه گروه بشیم با کمک و همدلی همدیگه از همین جا بتونیم قرآنو حفظ کنیم
زیادم سخت نمیگیریم طوری که شاغل و بیکار با هم راهو ادامه بدیم
آهسته و پیوسته
مهم نیست چه وقتی کل قرآنو حفظ میکنیم مهم اینه الان شروع کنیم و ادامه بدیم
من ارادم ضعیفه و بودن تو یه گروه اونم همچین جایی که خیلی از وقتمو اینجا میگذرونم خیلی بهم اراده خواهد داد
امیدوارم که بتونیم هر چه زودتر شروع کنیم

اگه 10 نفر اعلام آمادگی کنید ایشالا شروع میکنیم و برنامه اعلام میشه

با خودم حساب کردم اگه از روزیکه اینجا عضو بودم همچین تایپیکی میبود و من شرکت میکردم و هر هفته یه صفحه رو حفظ میکردم الان تقریبا 100 صفحه از قرانو حفظ کرده بودم و زمان زیادیم ازم نمیگرفت زمان خیلی سریع میگذره
امیدوارم همکاری کنید

منتظرتون هستم

varia

Well-known member
اگه دوستان موافق باشند و استقبال کنند ایده خوبیه. میتونیم لااقل جزء سی ام رو باهم حفظ کنیم.

sakar

New member
اگه دوستان موافق باشند و استقبال کنند ایده خوبیه. میتونیم لااقل جزء سی ام رو باهم حفظ کنیم.
من خودم خیلی وقته دارم سعی میکنم حفظ کنم ولی متاسفانه چون همراهی ندارم نتونستم موفق بشم
منم همینو میگم اصلا مهم نیست چقدر حفظ کنیم با هم بودنمون و انگیزه دادن به هم خیلی کمک میکنه
ایشالا که زودتر بیان

آخرین ویرایش:

sara25

New member
سلام دوستان عزیز، فکر خیلی خوبیه، منم هستم:bunnyearsmiley:

sakar

New member
ایشالله بیشترم میشیم. برنامه خاصی تو ذهنت هست؟ روال کار چطوریه؟
بنظرم هفته ای در حد یه صفحه به خط عثمان طه بخونیم البته اوایل اگه بچه ها نتونستن میشه کمترش هم کرد
و من دوست دارم به ترتیب نزول حفظ کنیم
میگن زمان پیامبر اصحاب ایه ای که نازل میشد اول حفظش میکردن بعد میفهمیدنش و تا بهش عمل نمیکردن سراغ ایه یا سوره ی بعدی نمیرفتن
اگه شمام بخوایید ما هم همونطوری البته نه در حد اونا در حد توانایی خودمون عمل کنیم
این نظر منه و شما هم نظرتون بگید هر کدومو بیشتر قبول داشتن همون کارو میکنیم
اوا جان تایپیک ختم گروهی این انگیزه رو بهم داد که این تایپیکو باز کنم و بازم ازت ممنونم این ایده رو از تو گرفتم

- - - Updated - - -

سلام دوستان.................منم هستم:bunnyearsmiley:
پرستار جان خوش اومدی
حالا 5 نفر دیگه بیاد شروع میکنیم...........

AWWA

New member
بنظرم هفته ای در حد یه صفحه به خط عثمان طه بخونیم البته اوایل اگه بچه ها نتونستن میشه کمترش هم کرد
میگن زمان پیامبر اصحاب ایه ای که نازل میشد اول حفظش میکردن بعد میفهمیدنش و تا بهش عمل نمیکردن سراغ ایه یا سوره ی بعدی نمیرفتن
اگه شمام بخوایید ما هم همونطوری البته نه در حد اونا در حد توانایی خودمون عمل کنیم
اوا جان تایپیک ختم گروهی این انگیزه رو بهم داد که این تایپیکو باز کنم و بازم ازت ممنونم این ایده رو از تو گرفتم

- - - Updated - - -

.

خواهش میکنم ساکارجان. اون ختما به خاطر دوستایی مثل شما سر پا موند.
منم با حفظ به ترتیب نزول و همزمان عمل بهش موافقم. توی اون یه هفته میتونیم برای بهتر عمل کردن به دستوراتشم با هم تبادل نظر داشته باشیم. اگه همراه با عمل باشه هیچ وقت فراموششون نمیکنیم.

sara25

New member

- - - Updated - - -

من به این مورد فکر نکرده بودم همیشه تو ذهنم این بود که حفاظ جزء به جزء حفظ میکنن ولی ایده خوبیه و از بیشتر اساتید حفظ شنیدم که حفظ با معنا خیلی بهتره تا اینکه فقط با گوش دادن و بدون توجه به معنی حفظ بشه، البته گوش دادن خیلی خیلی موثره و دائم باید مرور کرد ...

sakar

New member

خواهش میکنم ساکارجان. اون ختما به خاطر دوستایی مثل شما سر پا موند.
منم با حفظ به ترتیب نزول و همزمان عمل بهش موافقم. توی اون یه هفته میتونیم برای بهتر عمل کردن به دستوراتشم با هم تبادل نظر داشته باشیم. اگه همراه با عمل باشه هیچ وقت فراموششون نمیکنیم.
عزیزم تایپیکت انقد عالی بود که همه عاشقشن امیدوارم که همچنان ادامه داشته باشه
اره اینطوری خیلی عالی میشه ایشالا 10 نفر تکمیل شد و اگه اونام نظرشون همین بود شروع میکنیم

sakar

New member
[
SIZE]

- - - Updated - - -

من به این مورد فکر نکرده بودم همیشه تو ذهنم این بود که حفاظ جزء به جزء حفظ میکنن ولی ایده خوبیه و از بیشتر اساتید حفظ شنیدم که حفظ با معنا خیلی بهتره تا اینکه فقط با گوش دادن و بدون توجه به معنی حفظ بشه، البته گوش دادن خیلی خیلی موثره و دائم باید مرور کرد ...[/QUOTE]
من خودم خیلی سعی کردم و هر بار از جز اخر شروع کردم تمومشم کردم و یادمم رفته و هر بار بر میگردم سر خونه اول
اما بنظرم اگه اینجا باشه و به ترتیب نزول و بامعنی خیلی عالی بشه......
من دیگه میرم ایشالا فردا گروهمون تکمیل بشه........

mohana

Well-known member
سلام منم هستم...خیلی خیلی ممنون از پیشنهاد خوبتون:rose:

AWWA

New member
من پیارسال با برنامه گلباران رادیو جزء30 رو حفظ میکردم. خیلی برنامه جالبی بود. اونجا تو هر قسمت آقای قرائتی شان نزول آیات و داستانشون رو توضیح میداد که خودش به حفظ، کمک بزرگی میکرد.

dr m

New member
ازهرجا که دوست دارین زودتر شروع کنیم تا آخر تابستون به یه جایی برسیم..........

بالا