حذف تدریجی زیست شناسی از دانشگاهها شایعه ای نزدیک به واقعیت ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

love virology

New member
خب قبول، ولی بدیش اینه همینورش هم تو گِل گیر کردیم خب!!! این از ارشد امسال، دکتراش هم یه طرف.. کارم که نیست اصلن.. جنمش هم داشته باشی بند پ میخواد..
منکه اصلن رو کسب درآمد رو رشتم حساب باز نکردم، فقط کار آزاد. شما هم شاد باشی :rose: کمتر هم حرص بخور :28:

وولک من حرص نمیخورم/ روزگار خوش

Mohammad gh

New member
خبری رو میزارید با لینکی چیزی بزارید خیلی خوبه:smiliess (8):
ولی این که خیلی مسخرس به نظرم
اما کاری که بکنن و دعاشونم میکنیم...زیست شناسی دانشگاه ازادو پذیرششو بیارن پایین
اصلا نگیرا
چیزایی دیدم به چشم که نگم بهتره:mad_majidonline:

باور کن ازاد خیلی از پیام نور سرتره
بعضی مراکز پیام نور در استان تهران به دلیل فقدان امکانات ازمایشگاهی خیلی از واحدای عملی رو ارائه نمیدن و بجاش از دانشجو یه فایل پاور پوینت یا تحقیق چند صفحه ای میگیرن و بهش ۱۷ ۱۸ میدن!واقعا اوضاع پیام نور خرابه ظرفیت هاش هم همیشه زیاد!!!و خداروشکر هیچ وقت هم کامل پر نمیشه!

اما به طور کلی باید ظرفیت زیست شناسی رو کاهش بدن حالا پیام نور و ازاد که جای خود دارن
مخصوصا که بعضی رشته های زیست حتی در ارشد هم بازار کار درست و حسابی ندارن مثل علوم جانوری و گیاهی

مجید دیجی

مدیر بخش
باور کن ازاد خیلی از پیام نور سرتره
بعضی مراکز پیام نور در استان تهران به دلیل فقدان امکانات ازمایشگاهی خیلی از واحدای عملی رو ارائه نمیدن و بجاش از دانشجو یه فایل پاور پوینت یا تحقیق چند صفحه ای میگیرن و بهش ۱۷ ۱۸ میدن!واقعا اوضاع پیام نور خرابه ظرفیت هاش هم همیشه زیاد!!!و خداروشکر هیچ وقت هم کامل پر نمیشه!

اما به طور کلی باید ظرفیت زیست شناسی رو کاهش بدن حالا پیام نور و ازاد که جای خود دارن
مخصوصا که بعضی رشته های زیست حتی در ارشد هم بازار کار درست و حسابی ندارن مثل علوم جانوری و گیاهی

عدم شناخت زیست شناسی باعث چنین اتفاقاتی شده...
زیست جانوری و گیاهی رشته های خوبی هستند ولی متاسفانه بازار کاری تعریف شده ای ندارند . باید تغییراتی در واحدهایی که می گذرانندانجام شود . و دانشجو باید در طول دوران تحصیل کارآموزی وکارگاههای مختلفی را بگذراند تا با معنی کار خارج ازآزمایشگاه و پیش بردش با علومی که آموخته آشنا شود .

eeeeeeehsan

New member
اگه یکمی اراده داشته باشیم ما هم میتومنیم مثل باقی کشورها باشیم
زیست شناسی یک سری مشکلات داره
1)ناشناس بودن رشته برای عموم و مسئولین جامعه
2)عدم خودباوری
3)گرایش افرطی به تحصیلات بالاتر
4)نداشتن بانک اطلاعاتی
5)نداشتن صنف و سازمانی جهت حمایت
6)عدم بازارهای کاری تعریف شده
7)سرخوردگی فارغ التحصیلان
8)تئوریک بودن این رشته
9)عدم خلاقیت در فارغ التحصیلان
10)نداشتن روحیه جمع پذیری و کارهای گروهی
11)فعال نبودن دانشجویان در عرصه سیاسی
12)نداشتن تعریف صحیح از بازار کار
13)اساتید بی سواد
14)عدم همکاری دانشکده های زیست شناسی داخل با خارج از کشور ( در سطح لیسانس)
15)عدم توانایی زیست شناسان در رشته های جانبی
=====
معمولا ما خوب حرف می زنیم ولی عمل نمی کنیم... و حاضر نیستیم بخاطر خودمان هم که شده فعالیت و تلاشی داشته باشیم... همه دوست داریم همه چیز راحت و آماده در اختیارمان قرار بگیرد... از تغییرات می ترسیم و فقط منتظریم یک نفر جلو برود بقیه او را نقد کنیم و تحت فشار بگذاریم .
بله وضعیت زیست شناسی همین هست و در آینده بدتر هم خواهد شد . ما یاد گرفتیم که مردم را مریض کنیم ( با انواع آلودگی ها ) بعد با هزینه های سرسام آور پزشکی درمان کنیم ( اگر قابل درمان باشد )... ما فقط شعار پیشگیری می دهیم . عمل کردن برای خارجی هاست .
به عنوان مثال :
ما مار مولک ها را با سم حذف می کنیم تا مردم با نیش پشه ها بیمار شوند .
ما پشه ها را با آفت کش می کشیم تا خودمان را به تدریج با آن ها مسموم کنیم.
ما انواع امواج را درون خانه ها می فرستیم تا مردم را مریض کنیم
ما مردم را با داروهای پر عوارض درمان می کنیم تا بار دیگر مریض شوند و دوباره پیشمان باز گردند
ما طب سنتی را دور می اندازیم چون سودی در جیب وارد کننده داروهای شیمیایی نرود
ما زباله های درب منزلمان انبار می کنیم تا با حیواناتی که از آن تغذیه می کنند مریض شویم
ما بجای سنگ فرش کردن خیابان ها آن ها را اسفالت می کنیم تا خودمان را در بلند مدت مریض شویم
ما لیوان های یکبار مصرف می خریم تا طبیعت را خراب و در بلند مدت مردم را از طبیعت محروم و آنها را به بیماری روحی مبتلا کنیم
ما حشرات را از اکوسیستم ها اخراج می کنیم تا خودمان را با غذاهای شیمیایی و مصنوعی نابود کنیم
ما به گیاهانمان کود شیمیایی می دهیم تا خودمان را در بلند مدت مریض کنیم
ما با حیوانات و طبیعت قهر می کنیم و خودمان را در بلند مدت بیمار روانی کنیم
ما درخت ها را قطع می کنیم تا آلودگی هوا را برای خودمان بخریم
ما درختان غیر بومی می کاریم تا خودمان به انواع حساسیت مبتلا شویم
ما به حقوق حیوانات احترام نمی گذاریم چون فرهنگش را نداریم
ما علم تولید می کنیم تا دیگران استفاده کنند .
ما زیست شناسی را دوست نداریم چون خودمان را دوست نداریم
ما و...
واقعا چرا ؟ چرا به زیست شناسی با این همه خدمتی که می تواند انجام بدهد بی تفاوتیم ؟ چرا همه سکوت کردید .... ما قراره که کار علمی کنیم... کارهایی که برای همه مفید هست . کارهایی که میتواند سطح سلامت جامعه ، سطح رفاه ، سطح شادی ، و طول عمر مردم جامعه را بالا بیاره ؟
خیلی دلم پر است:smiliess (7): مخصوصا از دست زیست شناسان

مجیـد جان بهت قول میدم یه روز خوب میاد، خیالت راحت. بچه های زیست ماشالا داریم خوب پیش میریم، ایشلا آینده زیست شناسیمون رو میسازیم.
از قدیم میگن رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود، نه گهی تند و گهی خسته رود.

Mohammad gh

New member
عدم شناخت زیست شناسی باعث چنین اتفاقاتی شده...
زیست جانوری و گیاهی رشته های خوبی هستند ولی متاسفانه بازار کاری تعریف شده ای ندارند . باید تغییراتی در واحدهایی که می گذرانندانجام شود . و دانشجو باید در طول دوران تحصیل کارآموزی وکارگاههای مختلفی را بگذراند تا با معنی کار خارج ازآزمایشگاه و پیش بردش با علومی که آموخته آشنا شود .

در کشورهای جهان سوم و مخصوصا کشورهایی که صنعتشون تک بعدی هست معمولا به رشته های مهندسی و زودبازده بها میدن مثل مکانیک یا نفت یا برق
متاسفانه در حال حاضر اصلا ظرفیت موجود برای این همه فارق التحصیل جانوری و گیاهی در کشور وجود نداره اونم فکر کنید برای کارشناسی!
درسته دانشجو باید کاراموزی و کارگاه بگذرونه اما همه ی اینا هزینه میخواد هزینه ای که دولت حاضر به پرداختش نیست
البته باید واقع بین باشیم وقتی که حتی بودجه ی مورد نیاز رشته های علوم پزشکی و یا رشته های استراتژیکی مثل بیوتک به درستی تقبل نمیشه پس نمیشه این انتظار رو برای زیست جانوری و گیاهی داشت

مجید دیجی

مدیر بخش
در کشورهای جهان سوم و مخصوصا کشورهایی که صنعتشون تک بعدی هست معمولا به رشته های مهندسی و زودبازده بها میدن مثل مکانیک یا نفت یا برق
متاسفانه در حال حاضر اصلا ظرفیت موجود برای این همه فارق التحصیل جانوری و گیاهی در کشور وجود نداره اونم فکر کنید برای کارشناسی!
درسته دانشجو باید کاراموزی و کارگاه بگذرونه اما همه ی اینا هزینه میخواد هزینه ای که دولت حاضر به پرداختش نیست
البته باید واقع بین باشیم وقتی که حتی بودجه ی مورد نیاز رشته های علوم پزشکی و یا رشته های استراتژیکی مثل بیوتک به درستی تقبل نمیشه پس نمیشه این انتظار رو برای زیست جانوری و گیاهی داشت

همون طور که احتمالا می دونید ما داریم تلاش می کنیم تا نظام زیست شناسی کشور رو پایه ریزی کنیم تا اینکه خودمون این نواقص رو بر طرف کنیم . یکی از کارهای نظام زیست شناسی ، بررسی دوره هایی برای فارغ التحصیلان است که اون ها رو عملا با بازار کار و حوزه هایی که میتونن توش اشتغال پیدا کنن به شکل عملی آشنا کنه . و به اون ها آموزش های لازم رو بده یه چیزی مثل فنی حرفه ای اما تخصصی تر... به نظر شما چگونه طرحی است ؟ آیا زیست شناسا استقبال می کنن ؟

آخرین ویرایش:

melinaa

New member
بچه ها این شایعس یا راسته که وزارت بهداشت میخواد نذاره ک بچه های زیست کنکور رشته های زیر مجموعه پزشکی رو بدن؟؟؟؟؟؟؟
یا خدا...خدایا بیچاره نشیممممم

Mohammad gh

New member
همون طور که احتمالا می دونید ما داریم تلاش می کنیم تا نظام زیست شناسی کشور رو پایه ریزی کنیم تا اینکه خودمون این نواقص رو بر طرف کنیم . یکی از کارهای نظام زیست شناسی ، بررسی دوره هایی برای فارغ التحصیلان است که اون ها رو عملا با بازار کار و حوزه هایی که میتونن توش اشتغال پیدا کنن به شکل عملی آشنا کنه . و به اون ها آموزش های لازم رو بده یه چیزی مثل فنی حرفه ای اما تخصصی تر... به نظر شما چگونه طرحی است ؟ آیا زیست شناسا استقبال می کنن ؟

به نظرم همه چیز بستگی به گروهی داره که قصد پیاده کردن این طرح رو دارن
و همچنین امکاناتشون

برای شما باید مهمترین اولویت توسعه ی سیستم اطلاع رسانیتون باشه تا همه شما رو بشناسن
و ازونجا که بسیاری از زیست شناسا به هنگام فارق التحصیلی اونقدر بی انگیزه و ناامید هستن که حتی فکر پیوستن به این طرح رو ندارن و رو میارن به کارهای دفتری
پس توصیه میکنم فعلا روی دانشجوهای این رشته خصوصا ترم های اول و ترم های ۵ و ۶ سرمایه گذاری کنید از همین الان جذبشون کنید
به نظرم بهترین کار شما میتونه برقراری ارتباط با انجمن های علمی دانشگاها باشه مثل انجمن سلولی خوارزمی یا زیست خوارزمی یا شهید بهشتی یا انجمن های علمی دانشگاه های آزاد که بچه های با انگیزه ای دارن و حتی پیام نور. من تا پارسال دبیر یکی از همین انجمن های علمی دانشجویی زیست شناسی در دانشگاه خودمون بودم که البته با تغییر ریاست دانشگاه و تغییر مکان دانشگاه و هزار و یک دلیل دیگه به طور کل نابود شد!
این استراتژی ازین نظر مهمه که هرچه بتونید اعضای بیشتری جذب کنید و ارتباطات قوی تری ایجاد کنید از طرف بخش دولتی و خصوصی جدی تر گرفته میشید و این همون چیزیه که زیست شناسی بهش نیاز داره در حال حاضر.:riz277:

Mohammad gh

New member
بچه ها این شایعس یا راسته که وزارت بهداشت میخواد نذاره ک بچه های زیست کنکور رشته های زیر مجموعه پزشکی رو بدن؟؟؟؟؟؟؟

متاسفانه یه عده گرگ گرسنه ارزوی چنین اتفاقی رو دارن!اما چنین اتفاقی هرگزنمیوفته مطمین باشید
اسن اساس و پایه ی ژنتیک یا بیوتک یا میکروب یا بیوشیمی و بعضی دیگه از رشته های ارشد بهداشت فقط و فقط و فقط در زیست هست
تنها در شرایطی چنین چیزی ممکنه که وزارت بهداشت خودش از کارشناسی دانشجوی زیست شناسی بگیره!که هیچ وقت اینکارو نمیکنه و نمیتونه بکنه چون زیست رو وزارت علوم پوشش میده و همین کافی هست.

اینا فقط شایعس هیچ وقت باورشون نکنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

مجید دیجی

مدیر بخش

عجب شایعه خطر ناکی هست ؟
همون جور که divine avenger گفتن خیر ممکن به نظر میاد .
اگر از زیست شناسا نگیرن می خوان برن از مهندسی مکانیک بگیرن .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

مجید دیجی

مدیر بخش
به نظرم همه چیز بستگی به گروهی داره که قصد پیاده کردن این طرح رو دارن
و همچنین امکاناتشون

برای شما باید مهمترین اولویت توسعه ی سیستم اطلاع رسانیتون باشه تا همه شما رو بشناسن
و ازونجا که بسیاری از زیست شناسا به هنگام فارق التحصیلی اونقدر بی انگیزه و ناامید هستن که حتی فکر پیوستن به این طرح رو ندارن و رو میارن به کارهای دفتری
پس توصیه میکنم فعلا روی دانشجوهای این رشته خصوصا ترم های اول و ترم های ۵ و ۶ سرمایه گذاری کنید از همین الان جذبشون کنید
به نظرم بهترین کار شما میتونه برقراری ارتباط با انجمن های علمی دانشگاها باشه مثل انجمن سلولی خوارزمی یا زیست خوارزمی یا شهید بهشتی یا انجمن های علمی دانشگاه های آزاد که بچه های با انگیزه ای دارن و حتی پیام نور. من تا پارسال دبیر یکی از همین انجمن های علمی دانشجویی زیست شناسی در دانشگاه خودمون بودم که البته با تغییر ریاست دانشگاه و تغییر مکان دانشگاه و هزار و یک دلیل دیگه به طور کل نابود شد!
این استراتژی ازین نظر مهمه که هرچه بتونید اعضای بیشتری جذب کنید و ارتباطات قوی تری ایجاد کنید از طرف بخش دولتی و خصوصی جدی تر گرفته میشید و این همون چیزیه که زیست شناسی بهش نیاز داره در حال حاضر.:riz277:

ممنون شما قبلا هم به من راهنمایی های خوبی دادید . این نشانه سطح بالای اطلاعات شماست . به امید خدا در آینده صنف زیست شناسی به آدم های کاردانی مثل شما نیاز داره . پس ازتون دعوت می کنم وقتی کنکور دادید به ما بپیوندید تا از تجربیاتتون استفاده کنیم .

melinaa

New member
عجب شایعه خطر ناکی هست ؟
همون جور که divine avenger گفتن خیر ممکن به نظر میاد .
اگر از زیست شناسا نگیرن می خوان برن از مهندسی مکانیک بگیرن .

هی خدااااا...
انقدر بهمون استرس دادن دیگه احساس میکنم هر چیزی ممکنه...خخخخ

مرسی داداشای خوبم...

XXIII

New member
به نام خدا
اینکه زیست شناسی رشته ای فوق العاده زیبا و دوست داشتنی ست در اون شکی نیست
خود بنده هم خیلی زیست شناسی رو دوست دارم
اما تو سالهای اخیر متاسفانه مشکلاتی بوجود اومده که عزیزان برای رفع این مشکلات میان صورت مسائل رو پاک می کنن
اول از دوستان زیست شناسمون میخوام منصفانه با این موضوعات برخورد کنیم
یکی از مشکلاتی که بوجود اومده اینه که فارغ التحصیلان دانشکده های پیراپزشکی اغلب طرح اجباری هستن و معمولاً تنها یک بار می تونن تو کنکور ارشد شرکت کنن
این درحالیه که دوستان عزیز فارغ التحصیل زیست هیچ منعی در شرکت مجدد در آزمون ارشد ندارن
از طرفی اوضاع برای پیراپزشکان زمانی بدتر شد که تعداد فارغ التحصیلان این رشته بسیار بالا رفت (چون ورودی بسیار بالاست) و از طرفی ظرفیت پذیرش اونها بعنوان نیروهای طرحی کم و کمتر شد
الان تو استان ما واسه یه رشته خاص یک نفر باید دو الی چهار سال در صف انتظار طرح بمونه و تو اون مدت هم حق شرکت در آزمون رو نداره
از خیلی از دانشگاه ها شنیده میشه که دوستان پیراپزشک تو مقطع ارشد نیستن.
در هر حال اینم یه جور تضیع حق این قشر از فارغ التحصیلانه

امیدوارم این مشکلات به نحو بهتری حل بشه
به امید اون روز

love virology

New member
به نام خدا
اما تو سالهای اخیر متاسفانه مشکلاتی بوجود اومده که عزیزان برای رفع این مشکلات میان صورت مسائل رو پاک می کنن
یکی از مشکلاتی که بوجود اومده اینه که فارغ التحصیلان دانشکده های پیراپزشکی اغلب طرح اجباری هستن و معمولاً تنها یک بار می تونن تو کنکور ارشد شرکت کنن
این درحالیه که دوستان عزیز فارغ التحصیل زیست هیچ منعی در شرکت مجدد در آزمون ارشد ندارن
از طرفی اوضاع برای پیراپزشکان زمانی بدتر شد که تعداد فارغ التحصیلان این رشته بسیار بالا رفت (چون ورودی بسیار بالاست) و از طرفی ظرفیت پذیرش اونها بعنوان نیروهای طرحی کم و کمتر شد
الان تو استان ما واسه یه رشته خاص یک نفر باید دو الی چهار سال در صف انتظار طرح بمونه و تو اون مدت هم حق شرکت در آزمون رو نداره

به امید اون روز

دوست گرامی درود / ولی اکثر دوستان شما نظر شما رو ندارن فکر میکنن دوستان زیست هرکس میاد علوم پایه پزشکی میخاد جای اونا رو در ازمایشگاه بگیره ولی کسانی هستن مثل من نه به این فکر هستیم نه به خودمون اجازه میدیم در حیطه کاری شما وارد شیم/ شما طرح دارید ولی ما زیست شناسا هم مشکلات خودمونو داریم امسال دوست خودمو دیدم با چه مشغله ایی و واحد های زباد دانشگاه اصفهان بیوتک پزشکی قبول شدن پس هرکس مشکلی داره شما یه جور ما هم یه جور پس اگر اعتراضی هست نباید به هرگروه نسبت بدیم

مجید دیجی

مدیر بخش
به نام خدا

به امید اون روز

خوب منم یه سوال دارم البته روی صحبتم فقط با شما نیست...
چرا زیست شناسی و علوم پایه باید تاوان بقیه رو پس بده ؟ طرح شما جزو درس شماست... پس جای گله و شکایت نداره... شما ها از روز اول این جور توافق کردید که با این سیستم کار کنید نه اینکه حالا چون من فقط یه بار میتونم ارشد شرکت کنم بقیه هم باید چوب من رو بخورند... ما زیست شناسا داریم داد میزنیم و میگیم چرا برای ما کار آموزی نمیذارید تا برای آینده کاری آماده بشیم... شما داد میزنید که چرا برای ما طرح میزارن تا از کنکور محروم بشیم...
=====
توی دنیا زیست شناسا بسیار قدرتمند هستند ، سیاستمدار ، پژوهشگر ، استاد دانشگاه ، مشاور استراتژیکی ، نماینده مجلس ، شهردار ، رئیس ان جی او ، رئیس یا مشاور ارشد احزاب و.... اما ما چی ؟ باید برای استخدام توی آزمایشگاه ها باید با بقیه رشته ها بجنگیم . برای استخدام توی آموزش و پرورش بجنگیم برای ....
واقعا این انصاف هست ؟؟؟
ما تو دانشگاه از کره زمین بگیر تا کره ماه ، از پزشکی بگیر تا کشاورزی ، از سیستم ایمنی بدن انسان بگیر تا سیستم ایمنی گیاهان از نظریات تکامل بگیر تا روابط بیوشیمیایی درس پاس کردیم... آخرش با ما اینجور رفتار می کنند . توی دنیا به ما به چشم دانشمند نگاه می کنن توی اینجا به چشم دستمال کاغذی...
واقعا این نوع نگرش درسته ؟ ما سال ها به همه خدمت کردیم به اشکال غیر مستقیم فرهنگ مردم رو بالا بردیم... زیست بوم ها و اکولوژی ها رو شناسایی کردیم . کارهای بنیادی پزشکی ، دام پزشکی ، کشاورزی انجام دادیم واقعا این رفتار شایسته ماست...؟
ببخشید من قصد ناراحت کردن کسی رو ندارم اما وقتی زیست شناسی رو میبینم که رفته و تو کارگاه کشتار مرغ مثل یه بی سواد کار میکنه خیلی ناراحت میشم...
واقعا حق ما این نیست ما پایه های علمی کشور هستیم و نباید این طور با ما رفتار بشه...
.
.
.
بازم از همگی معذرت می خوام که این قدر بی پرده صحبت کردم

amnb

New member
اقا مجید حرفت کاملا درست ولی ما بچه های علوم ازمایشگاهی میگیم طرح اجباری بی معنیه چه طور یه رشته حالا زیست نه شیمی میتونه بیاد ارشد رشته بیوشیمی بعد راه به راه برای دکترا امتحان بده ولی بچه های طرح اجباری 1بار به نظرم باید مثل رشته داروسازی منع امتحان دادن نباشه زمانی طرح اجباری میشه که نیاز داشته باشن الان به نظرت یه بیمارستان چندتا نیروی طرحی میخاد برای رشته علوم ازمایشگاهی یا رادیولوژی بحث پرستاری جداه چون واقعا نیازه الان سالی نزدیک 1000نفر علوم ازمایشگاهی بااحتساب دانشگاه ازاد میگیره کجا میخان برن اینا چند سال دیگه پیام نور با علمی کاربردی علوم ازمایشگاهی میگرن خدا خودش رحم کنه این چیزها رو هم دقت کنین نگین ما همه چی رو خوندیم انگار علوم ازمایشگاهی چیزی نمیخونن فقط یه بار برین واحدهای این رشته رو نگاه کنین تو حق بچه های علوم ازمایشگاهی هم ظلم میشه چون انجمن قوی نداره که بتونه حقشونو بگیره.

مجید دیجی

مدیر بخش
اقا مجید حرفت کاملا درست ولی ما بچه های علوم ازمایشگاهی میگیم طرح اجباری بی معنیه چه طور یه رشته حالا زیست نه شیمی میتونه بیاد ارشد رشته بیوشیمی بعد راه به راه برای دکترا امتحان بده ولی بچه های طرح اجباری 1بار به نظرم باید مثل رشته داروسازی منع امتحان دادن نباشه زمانی طرح اجباری میشه که نیاز داشته باشن الان به نظرت یه بیمارستان چندتا نیروی طرحی میخاد برای رشته علوم ازمایشگاهی یا رادیولوژی بحث پرستاری جداه چون واقعا نیازه الان سالی نزدیک 1000نفر علوم ازمایشگاهی بااحتساب دانشگاه ازاد میگیره کجا میخان برن اینا چند سال دیگه پیام نور با علمی کاربردی علوم ازمایشگاهی میگرن خدا خودش رحم کنه این چیزها رو هم دقت کنین نگین ما همه چی رو خوندیم انگار علوم ازمایشگاهی چیزی نمیخونن فقط یه بار برین واحدهای این رشته رو نگاه کنین تو حق بچه های علوم ازمایشگاهی هم ظلم میشه چون انجمن قوی نداره که بتونه حقشونو بگیره.

البته من بچه های علوم آزمایشگاهی رو درک میکنم دوست خود من هم این رشته رو خونده و با هاش آشنایی دارم . حرف من این هست که چرا ما یه صنف نداریم که از حقوقمون دفاع کنه؟ منم با این قضیه منع شرکت توی ارشد مخالفم... واقعا هدف چیه ؟ چرا با رشته ها سلیقه ای رفتار میشه ؟
من قصدم ناراحت کردن کسی یا رشته ای نیست فقط میگم با درمورد بر خورد با این جور رشته ها بازنگری بشه...
حرف شما حقه من خودم شخصا علاقه ای به کارهای آزمایشی تشخیصی ندارم... سایر دوستان زیست شناس رو نمی دونم... ما نمی خواهیم جای کسی رو بگیریم چون زیست شناسی خیلی جای کار و داره واحتیاجی هم نیست که جای کسی رو بگیریم .

amnb

New member
من خیلی بچه های زیست شناسی روقبول دارم هم خیلی از بچه های زیست میتونستن بیان علوم وبالعکس ولی هرکس یه علاقه ای داره ولی ما زمان انتخاب رشته لیسانس نمی دونستیم این قانون عجیب وجود داره که فقط یه بار میتونه امتحان بده چرا طرح اجباری رو میدونستیم ولی یه بار امتحان رو نه الان خود من نمیدونم اگه ترم 5 امتحان بدم قبول نشم میتونم سال بعد امتحان بدم واقعا دست وپامون بسته شاید من بخام رویه موضوعی کارکنم که طول میکشه وقت برای خوندن ندارم بخام 6ترمه تموم کنم ایا میتونم بعد ترم 6امتحان بدم فقط فکر کنم خود خدا میدونه قضیه چیه خدا خودش به ماکمک کنه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا