جمله هاي کوتاه حكيمانه

milla

New member
قلب زن پرتگاهی است هولناک که عمق آن را نمی توان حدس زد . لامارتین

milla

New member
موفقیت ، یک درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ریختن . توماس ادیسون

milla

New member
مغز ما یک دینام هزار ولتی است که متاسفانه اکثرمان بیش از یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم . ویلیام جیمز

milla

New member
اگر نمی خواهی در حق تو داوری شود درباره دیگران داوری نکن . ابراهام لینکلن

milla

New member
می توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی توان منکر آن شد. روسو

milla

New member
بخاطر داشته باشید که حواس خود را به هر چه متوجه کنیم همان را به دست می آوریم . آنتونی رابینز

matin

New member
وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغ ها میکند پرهایش سفید میماند ولی قلبش سیاه میشود‏!‏

matin

New member
اگه قادر نیستی خود را بالا ببری مثل سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری!‏

matin

New member
هرگاه خدا تو را به لبه ی پرتگاه برد به او اعتماد کن؛زیرا یا پرواز را یادت میدهد یا از پشت تو را میگیرد

matin

New member
اگر کمی بیشتر کار کنی و کمی دیرتر بخوابی هر جا که بخوابی آنجا را بهترین خوابگاه جهان میپنداری‏!‏

sakar

New member
کم کم یاد خواهی گرفت تفاوت ظریف میان نگهداشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را

sakar

New member
اندر طلب دوست همی بشتابم
عمرم بکران رسیدو من در خوابم

گیرم که وصال دوست در خواهم یافت
این عمر گذشته را کجا در یابم

sakar

New member
میخواستم زندگی کنم،راهم را بستند
ستایش کردم،گفتند خرافات است
عاشق شدم،گفتند دروغ است
گریستم،گفتند بهانه است
خندیدم،گفتند دیوانه است
دنیا را نگهدارید می خواهم بیاده شوم

matin

New member
نفهمی و نادانی سه نوع است : یکی آنکه انسان هیچ نداند ، دوم آنکه آنچه را که لازم است نداند ، و سوم آنکه آنچه را نباید بداند ، بداند

matin

New member
سخن های پست ، آدمهای حقیر را جذب و خردمندان را فراری می دهد .

matin

New member
هیچ گاه هماورد خویش را کوچک مپندار چون او بهترین دوست توست او انگیزه پیشرفت و پویش است

matin

New member
فتح هند افتخاری نبود ، برای من دستگیری متجاوزین و سرسپردگانی مهم بود که بیست سال کشورم را ویران ساخته و جنایت و غارت را در حد کمال بر مردم سرزمینم روا داشتند . اگر بدنبال افتخار بودم سلاطین اروپا را به بردگی می گرفتم . که آنهم از جوانمردی و خوی ایرانی من بدور بود . نادر شاه افشار

matin

New member
چرا باید در انتظار بهشت موعود احتمالی باشیم ؟ما خود قادریم یک بهشت واقعی در عرصه زمین به وجود آوریم.

بالا