تك درس:بيوشيمي

Ana67

New member
سلام الیسا جون.خیلی زحمت کشیدی:rose:
من کتاب بیوشیمی از لنینجر تا استرایر هم میخونم.به نظرت خوبه؟

آخرین ویرایش:

elissa

New member
سلام الیسا جون.خیلی زحمت کشیدی:rose:
من کتاب بیوشیمی از لنینجر تا استرایر هم میخونم.به نظرت خوبه؟
سلام عزیزم
متاسفانه با این کتاب هم اشنایی ندارم
من خود لنینجر رو داشتم اما این کتابی که شما می گین رو ندیدم اصلا(اما اسمش زیاد به گوشم خورده)

سلولی

New member
در نوشته شده برای سنتز ای تی پی دوحامل نیازه مگه ای تی پی باای تی پی سنتاز ساخته نمیشه پس اون حاملها چه نقشی دارن؟

elissa

New member
در نوشته شده برای سنتز ای تی پی دوحامل نیازه مگه ای تی پی باای تی پی سنتاز ساخته نمیشه پس اون حاملها چه نقشی دارن؟
tmp:ترنس ممبرن بروتيين(بروتيين هاي اينتكرال)

اين دو حامل بيش ساز هاي ساخت atp رو ميارن به ميتوكندري
اكه بيش ساز ها (adp و فسفات ) داخل ميتوكندري نباشن كه atp سنتز نمي شه. مي شه؟
(adp_atp ترنس لوكاز: يه adp مياره به ميتوكندري و يه atp رو مي فرسته به سيتوسل
فسفات ترنس لوكاز: يه فسفات مياره تو ميتوكندري و يه oh مي فرسته به سيتوسل)
به مجموع اين دو حامل و اكسيزوم, atp سنتازم مي كن(هر سه تا شونمtmp هستن

سلولی

New member
سلام چند سوال 1.انزیم استیل کوا سنتتاز یا تیوکیناز 2تا ای تی پی مصرف میکنه یا دوتا فسفات؟2.اسیل کوا واستیل کوا مگه با هم فرق ندارن اخه تو چند تا تست دیدم یکی حساب کرده؟ ودراسیدچرب فرد دراکسایش پروپونیل میسازه یا درسنتز؟ممنووووون

elissa

New member
سلام چند سوال 1.انزیم استیل کوا سنتتاز یا تیوکیناز 2تا ای تی پی مصرف میکنه یا دوتا فسفات؟2.اسیل کوا واستیل کوا مگه با هم فرق ندارن اخه تو چند تا تست دیدم یکی حساب کرده؟ ودراسیدچرب فرد دراکسایش پروپونیل میسازه یا درسنتز؟ممنووووون

1)انزیم استیل کوا سنتتاز یا تیوکیناز به انرزي حاصل از شكسته شدن دو بيوند بر انرزياحتياج داره. بس به جاي اينكه atp رو به adp +1فسفات بشكونه به amp و p_p مي شكونه. بعد هم بيوند بين فسفات ها شسكته مي شه . بنابراين در نهايت 2 بيوند بر نرزي شكسته مي شه.

2)اسيل كوا ,استيل كوايي است كه جندين كروه متيل بهش اضافه شده . به قول شما تو بعضي از تست ها يكي در نظر كرفته شدن. تواين تست ها فرق اسيل كوا و استيل كوا تو جواب تاثيري نمي ذاره.اما واقعيتش اينه كه اسیل کوا واستیل کوا با هم فرق دارن

3)در سنتزاسيد جرب هاي فرد زنجير به جاي استيل كوا بروبيونيل كوا نقطه ي اغاز و بايان است
تو سنتز بروبيونيل كوا + جندين استيل كوا مي شه( به جاي استيل كوا+جندين استيل كوا)
تو اكسايش(تخريب) بروبيونيل كوا ساخته مي شه(به جاي استيل كوا) كه تبديل به سوكسينيل كوا مي شه و مي ره به كربس

mahtab-bio

New member
سلام اليسا جون
ببخش اين تك درسا خلاصه هايي هست كه خودتون كتاب رو خوندين و خلاصه كردين؟

ROJO

New member
سلام
یه سوال : کسی ج ز وه ی بیوشیمی خ لی لی ( دکتر.جعفر نژاد ) رو خونده? من دارم ازون میخونم، کافیه? بیوشیمیم ضریب یکه

natanaeel

New member
سلام
یه سوال : کسی ج ز وه ی بیوشیمی خ لی لی ( دکتر.جعفر نژاد ) رو خونده? من دارم ازون میخونم، کافیه? بیوشیمیم ضریب یکه

ببخشید میتونم بپرسم چجوری و از کجا این رو تهیه کردید؟
چند صفحه هس؟

elissa

New member
سلام اليسا جونببخش اين تك درسا خلاصه هايي هست كه خودتون كتاب رو خوندين و خلاصه كردين؟
سلام مهتاب خانم
بله نوشته هاي خودمن از روي كتاب هاي ضروريات بيوشيمي و لنينجر(ج.ز.وه ي هيج استادي نيستن)

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: natanaeel

e.coli17

New member
فقط اولی رو باز میکنه بقیه رو نمیشه با همون برنامه 7zipهم میزنم نمیشه چ
کار کنم؟

niloo1366

New member
سلام عزیزم من لیسانس بهداشت عمومی هستم و میخام کنکور علوم تغذیه شرکت کنم خیلی واسم جالب بود که یک نفرمثل شما اینطور ذکات علمش رو میده و مادیات مهم نیست که بگه خداتومن پول بدید واسه دوست دارم.
این ایمیل من هست neda.ebrahimi1300@yahoo.com اگه کمک خاستم یاریم کن

سلولی

New member
سلام یک سوال درتبدیل شدن پروپیونیل کوا به مالونیل کوا چه ویتامینی دخالت داره؟

Sol Negro

New member
من نمیشناسمت الیسای عزیز ولی از ته قلبم ممنونم ازت...امروز از یکی دو بخش پرینت میگیرم امیدوارم واضح بیفته. هرچقد تشکر کنیم ازت بازم کمه! :*

alireza-j

New member
سلام یک سوال درتبدیل شدن پروپیونیل کوا به مالونیل کوا چه ویتامینی دخالت داره؟

ویتامین بیوتین (ویتامینh) کوانزیم واکنشهای کربوکسیلاسیون هستش. آنزیم این واکنش کربوکسیلاز هست که از بیوتین استفاده میکنه

آخرین ویرایش:
بالا