تضییع حقوق بچه های زیست شناسی توسط علوم آزمایشگاهیها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ROJO

New member
:tsimuzpzwoap1t9y3o7فک کنم میخواسته بنویسه رشته مورد علاقه علوم ازمایشگاهی lool

hosna69

Well-known member
دوستان ازتون خواهش میکنم هنوز هیچ حقی به بچه های آزمایشگاهی برگردونده نشده که این بحثا رو داشته باشیم هرزمانی که آزمایشگاه از انحصار پاتولوژیستا دراومد اون وقت برای مسایل بعدی تصمیم بگیرید:|

love virology

New member
نمیدوونم انگار همه راه ها و درس خوندن و پی اچ دی گرفتن و ارشد رفتن به ازمایشگاه ختم میشه نه هرکس جای خودش ازمایشگاه تشخیص طبی جای ما ها نیست البته در بخش ژنتیک و ازمایشات مولکولی مانند پی سی ار ها و وسترن بلات و الکتروفورز امثال این بچه های زیست میتونن باشند / بچه های زیست بجایی اینکه بشینین به فکر ازمایشگاه طبی باشید به فکر ازمایشگاه های تحقیقاتی و دنبال مراکز مثل رویان و پاستور رو رازی امثال این باشید / شاد باشید

TUMS

Well-known member
نه خیر صحبت ازمایشگاه زدن فقط نیست حق مسیول فنی است که قراره به پی اچی دیها بدن که تا 20 میلیون در ماه می رسه و پی اچ دیهای علوم ازمایشگاهی می خوان به نفع خودشون مصادره کنن

20 میلیون در ماه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
حرفا میزنی ها
ما تمام تلاشمون داریم میکنیم که از دست پاتولوژیست ها در بیاریم و ان شاا... هم این کارو خواهیم کرد چون همه چی به نفع ماست و دکتر وجگانی هم قول های مساعدی داده با توجه به ارتباطاتی که با وزارت و مسئولین داره
ان شاا... که از دست پاتولوژیست ها درمیارم
شما هم در این زمینه باید با ما همکاری کنید چون مسلمآ به نفع همه ی بچه های دکترا هست نه اینکه بیایید تفرقه بندازید و اعصاب همه را خراب کنید
ختم کلام و تمام.

pariya

New member
به امید روزای خوووب
علوم ازمایشگاهی ولی خدایی 1 چیز دگه هس...با این حجم دروس......بنظرم افرادی ک وارد نیستند الکی تعصب رشته نگیرن...ما ازمایشگاهی ها خییییلی خوووب میدنیم چرا بازار کارمون بد هس...

محمد 1351

New member
وجگانی اصلا چرا می خواهد با ارتباط کاری بکنه یا کاری قانونی است و حق و از راه قانونی انجام می شود و یا غیر قانونی است و نباید انجام شود. در ضمن من نمیفهمم این وجگانی که دامپزشکه و علوم آزمایشگاهی نیست چرا سنگ شما رو به سینه می زنه در ضمن باتمام این حرفها من آزمایشات خانواده ام رو می برم دانش که مسیول فنی اون پاتولوژیست ها هستند و بهترین آزمایشگاه کشوره، حرف من اینه اگر علوم آزمایشگاهی می تونه بیولوژی هم می تونیه، مگه وجگانی دامپزشک نتونست! فکربکن دامپزشک آزمایشگاهانسانی رو اداره کنه!!!!

TUMS

Well-known member
شما معلومه توی این کشور زندگی نمیکنید!
شما برو دانش
اسمش روشه آزمایشگاه تشخیص طبی هست بیولوژی تشخیص طبی که نیست!

بله شما هم برو بتون

دیگه با شما حرفی ندارم

farzad.lab

مدیر بخش
وجگانی اصلا چرا می خواهد با ارتباط کاری بکنه یا کاری قانونی است و حق و از راه قانونی انجام می شود و یا غیر قانونی است و نباید انجام شود. در ضمن من نمیفهمم این وجگانی که دامپزشکه و علوم آزمایشگاهی نیست چرا سنگ شما رو به سینه می زنه در ضمن باتمام این حرفها من آزمایشات خانواده ام رو می برم دانش که مسیول فنی اون پاتولوژیست ها هستند و بهترین آزمایشگاه کشوره، حرف من اینه اگر علوم آزمایشگاهی می تونه بیولوژی هم می تونیه، مگه وجگانی دامپزشک نتونست! فکربکن دامپزشک آزمایشگاهانسانی رو اداره کنه!!!!

دوست عزیز چرا بدون علم و اطلاع صحبت میکنی ؟

اینقدرررررررررر در این نجمن بحث شده راجع به این مورد که دیگه نخ نما شده !

این که دوستان زیست شناس نمیتونن در آزمایشگاه بالینی کار کنن چیز اثبات شده ایی هست جای بحث نداره که اصلا ! شما زیر نظر وزارت علوم هستید و طبق قانون کشور حق کار در آزمایشگاه بالینی رو ندارید (کار شما در جای دیگر هست ) . دیگه از این صریح تر؟ قانون کشور رو که قبول دارید ؟ قبول ندارید از روش های دیگه اثبات کنم .

حالا جدای از تیتر برعکس و خنده دار ! مشکل اصلی علوم آزی ها فعلا خراب شدن قسمتی از بازار کار توسط زیست شناسان عزیز نیست .
فعلا پاتولوژیست ها و نداشتن نظام ما هست .

محمد 1351

New member
بچه های بیولوژی باید کانون تشکیل بدن و هر چه سریعتر و از راه قانونی و انتخاب نماینده بتونن از راههای قانونی و نه اون راههایی که علوم آزمایشگاهیها می رن از حقوقشون دفاع کنند بابا عدالت مهمه نه اینکه آزمایشگاه چقدر در میاره . من هیچ تفاوتی بین علوم آزمایشگاهی و بیولوژی نمی بینم یک علوم آزمایشگاهی که خوب پیپت دست می گیره چه ربطی به مسیول فنی شدن داره مثلا تو ساختن ساختمان افراد مختلفی شرکت دارن یکی لوله کشه و یکی نقاشه و یکی بنا است خب اینا بیان ادعا کنن که ما مهندسی می کنیم چون خوب ساختمان می سازیم؟!

محمد 1351

New member
دوست عزیز پس تکلیف اون بچههایی که پی اچ دی وزارت بهداشت رو گرفتن این وسط چی می شه ؟

farzad.lab

مدیر بخش
بچه های بیولوژی باید کانون تشکیل بدن و هر چه سریعتر و از راه قانونی و انتخاب نماینده بتونن از راههای قانونی و نه اون راههایی که علوم آزمایشگاهیها می رن از حقوقشون دفاع کنند بابا عدالت مهمه نه اینکه آزمایشگاه چقدر در میاره . من هیچ تفاوتی بین علوم آزمایشگاهی و بیولوژی نمی بینم یک علوم آزمایشگاهی که خوب پیپت دست می گیره چه ربطی به مسیول فنی شدن داره مثلا تو ساختن ساختمان افراد مختلفی شرکت دارن یکی لوله کشه و یکی نقاشه و یکی بنا است خب اینا بیان ادعا کنن که ما مهندسی می کنیم چون خوب ساختمان می سازیم؟!

من دیگه حرفی ندارم !!!!!! :ph34r-smiley:

نظرت چیه مثلا زیست شناسا بیان مطب هم بزنن ؟ فکر خوبیه نه ؟

محمد 1351

New member
یعنی ادعای شما اینکه که می تونید مطب بزنید ؟ خب شما راست میگید حالا بگید یک خانم رزیدنت کودکان شب سراسیمه میاد و میگه یه بچه ای خونریزی شدید داره و احتیاج به خون داره و آزمایش اسکرین شما هم مثبت شده حالا باید چه کرد ؟ جواب شما چیه

farzad.lab

مدیر بخش
یعنی ادعای شما اینکه که می تونید مطب بزنید ؟ خب شما راست میگید حالا بگید یک خانم رزیدنت کودکان شب سراسیمه میاد و میگه یه بچه ای خونریزی شدید داره و احتیاج به خون داره و آزمایش اسکرین شما هم مثبت شده حالا باید چه کرد ؟ جواب شما چیه

اشتباه برداشت کردی دوست عزیز ... منظور من چیز دیگری بود
الان من اگه اینو جواب ندم چی اثبات میشه و اگه بدم چی اثبات میشه ؟

من که گفتم مشکل این وسط چیز دیگری است ...

بحث ها هم نخ نما شده دیگه

محمد 1351

New member
یک رزیدنت داخلی میاد پیش شما مشاوره که می خواهیم تست تحریکی دگزامتازون برای یک خانم باردار انجام بدهیم نظر شما چیه ؟

محمد 1351

New member
دوست عزیز آزمایشگاه مال پزشکه که elite جامعه است و اون یک درصد بالای منحنی توزیع طبیعیه . برو خدا رو شاکر باش که بچه های نخبه و باهوش جامعه ما می رن پزشکی و جان من و تو و مادر و پدر و اقوام ما رو نجات می دن تا سرمون رو تو دنیا بلند کنیم و بگیم پزشکیمون کم از دنیا نداره، بهتره جایگاه خودمونو بدونیم، و اسیر اون جهل مرکب نشیم که مای بیولوژیست یا شمای علوم آزمایشگاهی می تونیم مثل یک متخصص باشیم. وجگانی دلش به حال من و شما و ملت نسوخته. من به چندر غاز آزمایشگاه چشم ندوختم و همین حقوق دانشگاه ما رو بس ولی شما به وجدانتون مراجعه کنید. تو همون clia و cap نوشته که پی اچ دی اونم تمام رشته ها و نه فقط علوم آزمایشگاهی بعد از گذراندن 4 واحد درس مربوط به رشته خاص و بعد بین 4 تا 10 سال سابقه کار در آزمایشگاه انسانی و بعد حدا اقل دو سال سابقه مسیولیت فنی در آزمایشگاه سطح 2 به قول خودنون یا با پیچیدگی متوسط به قول اونا و یک امتحان مشکل در یک برد معتبر ملی آمریکا و پس از امتحان شفاهی و کتبی در نزد برد ایالتی به مدت دو سال مسیولیت فنی آزمایشگاه تک رشته را در رشته خود می پذیرند و این در حالیکه که پاتولوژیست بدون این مراحل و نیاز به هر گونه برد یا مجوزی به صرف داشتن برد پاتولوژ از انجمن پاتولوژی امریکا می تواند مسیول فنی آزمایشگاه جنرال بشود. عزیز برادر حسادت من رو به سمتی نمی بره که حرف حق نزنم اگر قرار به انتخاب بین پی اچ دی و پاتولوژیست باشه انتخاب پاتولوژیسته

TUMS

Well-known member

شما اول برو رشته تحصیلی ت را عوض کن بعد بیا از پاتولوژیست ها حمایت کن !
حالم از این بحث های بی در و پیگر به هم میخوره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا