تربت امام حسين(ع) همزمان با عاشورا به رنگ سرخ تغيير کرد + تصاوير

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

reza.n

New member
رضا جان مشکلت اینه.
برای خودت یه سری بدیهیات به صورت پیش فرض قرار دادی.
میگی مگه اسلام قرآن نبود و بعد از اون علی حق نبود!؟؟!؟! این یعنی چی؟ این فرض از کجا اومده؟
نشد جانم! نشد!
بیخیال.
دیگه اینجا پست نمیدم.
شب همگی خوش.
درست گفتی اینو.نباید اونو پیش فرض میگرفتم ولی از روی احادیث زیادی که هست گفتم و چون اصلا بحث روی حق بودن علی نبود و فک کردم چون حسین و قبول داری علی و هم قبول داری به عنوان جانشین ،وگرنه اینطور نمیگفتم.میگم که بحث جدا داره.منم بخابم.شبتون خوش پست بده بابا بحث گرم شده بود.قعلا:riz304:

reza.n

New member
رضا من اونقدری که توی دین اسلام تحقیق کردم اگه درس میخوندم الان توی 23 سالگی جراح قلب بودم.
خیلی تحقیق کردم از کلی منابع و در آخر فهمیدم کمی کفه ترازو به سمت اهل سنت سنگینی میکنه.
نه به خاطر تعداد خیلی خیلی بیشترشون! به خاطر راه و عقایدی که دارن.
یا حق.
مسعود ببین نمیذاری برما.کارت درسته که این همه مطالعه داشتی.البته یه سری کارا و عقاید هم هست توو سنی ها که منم دوس دارمو فک میکنم درست تراز ماله ماس مثه همین که خرافه پرستیشون خیلی کمتر از ماست ولی دلیل قانع کننده ی شیعه ها اینقدر زیاده که نمیشه واقعا سنی شد.دیگه لالا.کامنت نده بذا بخابم الام:smiliess (13)::smiliess (3):

ba ba barghi

Well-known member
تعریف شما از دین چیه که تحریف شدس؟نمیخام شعار بدما ببخشید اگه شعاری شد ولی مشکل از مسلمونیه ما هست.با عرض شرمندگی و احترام نسبت به اهل سنتی اگه توو سایت هست باید بگم مگه دین اسلام قران نبود و بعد از اون علی حق نبود.و مگه رفتار علی که سرلوحه شیعیانه خارج از دین یا قران بود؟عدالت علی و طرز زندگیشون کافبه که نشون بده اسلامی که شیعه باید از اون پیروی کنه دست نخوردس.حالا اگه منه شیعه درب و داغون رفتار میکنم چه ربطی به تحریف داره جانم

دین من ، همون قران منه !و چندین ها بار هم ترجمه ی فارسی قران رو خوندمو خیلی هم تفکرات کردم !ولی وقتی میبینم ، تو جامعه ی اسلامی ما ، همه چی هست جز اسلام !!خب دهنم وا می مونه دیگه !!خب وقتی میبینم تو قران یه چیزی گفته و توی جامعه ی اسلامی ما ، یه جور دیگه است همه چی ،،خو چی بگم ؟؟؟بگم اسلامی که دارم میبینم همونه که تو قران گفته جانم ؟!
من بد میکنم ...من مسلمون دینم ضعیفه ....خب کی باید سر به راهم کنه ؟؟!
اصلن تمام قوانین جامعه ی اسلامی ما ، مطابق قرانه !!
آیا در حال حاظر ، قران ما ، کتاب قاون ماست ؟؟نیست برادر ...نیست....
میگن جامعه ی اسلامی ....
بله ....منم میگم ، اصلن حرفم همینه ، کو عدالت علی ...

اسلام الان ، همون اسلامیه که امام حسین براش جنگید ....
من به این میگم تحریف دین....
دقیقن مثل اینه که چین بره گوشی بدرد نخورد ی، بجای آیفون وارد بازار کنه !!عکس سیب هم بزنه پشتش!!!بگه اصل اصله!
اینو میگم ....

Taraa

Well-known member
اهل سنت عزا داری نمیکنن فقط به احترام اون عزیز در این روز به شادی نمیپردازن و در ماه محرم از عروسی و جشن و.. خود داری میکنن. :28:

من 4سال تو یکی از شهرای جنوبی دانشجو بودم که اکثرا اهل تسنن بودن
بیشتر از نصفشون عزاداری میکنن البته نه مثل ما انقدر غلیظ ، چون اگه اون یه عده متعصب ببینشون دیگه زندگی ندارن

Taraa

Well-known member
بچه ها حواسمون به حرفامون باشه، اگه به یه چیزی واقعا مطمئن نیستیم نگیمش، با خودتون نگید من اگه اشتباه میکنم فقط به خودم ضرر میرسونم، به کسی چه؟
خیلیا هستن میان اینجا مکالمه شما رو میخونن ولی پست نمیدن ... شاید خدای نکرده ایمانشونم خیلی قوی نباشه و با شنیدن این حرفا ناخودآگاه ذهنشون منحرف شه
تا به چیزی واقعا مطمئن نشدیم تو محیطای عمومی بیانش نکنیم، میدونید که به تعداد تمام کسایی که با این پستا منحرف میشن گناه به پامون نوشته میشه

یه خورده بیشتر فکر کنیم ، تحقیق کنیم

Taraa

Well-known member
یه بنده خدایی پیام خصوصی داده که این چه بحثاییه که میکنید ، شما حرفای همدیگرو که متوجه نمیشید هیچ، حرفای خودتونم تو پستای بعدی نقض میکنید!
خداییش راسم میگه

مهدیس

New member
تمام نظرات و خوندم از اول تا اینجایی که دارم نظر میذارم
باید بگم که این تاپیک واقعا جای بسی تامل داره :smiliess (11):

Taraa

Well-known member
من اون مقاومت ایرانیان رو ستایش میکنم.
چرا؟
الان ایران رو در نظر بگیرید! کشوری مسلمان! با مردمی مسلمان!
اکثریت بهش اعتقاد قلبی دارن. نماز میخونن و حج میرن و عاشورا رو پاس میدارن.
فرض کنید آمریکا حمله میکنه و تمام کشور رو اشغال میکنه. شهر به شهر و روستا به روستا هزاران سرباز آمریکایی میان و میگن یا مسیحی میشین یا میمیرید! مردم مقاومت میکنند و هزاران هزار نفر به خاک و خون کشیده میشن....
این اتفاقی هست که در اوایل اسلام در ایران اتفاق افتاد.
الان شما میگید سربازان آمریکایی اگر همچین کاری بکنند وحشی هستن و بویی از انسانیت نبردن! اما برای سپاه اسلام میگید دمشون گرم!
متاسفانه فکر میکردم این فروم که افراد تحصیل کرده توش هستد کمی دور از احساس و با منطق فکر میکنند اما احساسات در اینجا موج میزنه.
این نیز بگذرد..
چه ربطی داره داداش مسعود!
هرکس نظرش با شما مخالف بود دیگه تحصیلکرده و منطقی نیس؟ همین بود آزادی بیانتون؟

Taraa

Well-known member
بعضی از این روایات رو کسی نمیدونه از کجا اومدن!
مثلا در خواست کمک در جنگ به حضرت توسط جنیان و فرشتگان! کی این روایت رو کرده؟ اما حسین و اون تعداد از سربازانش که کشته شدن. پس این وسط کی مونده که روایت بکنه؟ کسی زنده در رفته؟

پس حضرت زینب و امام سجاد (ع) و اون همه اسیری که بردن چی بودن؟

تازه یه چن نفر از سپاه عمرسعد بودن که با وعده غنیمت و شنیدن حرفای دروغ در مورد امام (ع) رفته بودن برای جنگ، و وقتی میبینن که انگار حق با امام و یارانشه پشیمون میشن از رفتنشون ولی چون میبینن سپاه امام خیلی تعدادشون کمه و شکستشون حتمیه ترجیح میدن به اونا هم نپیوندن و در نتیجه تا آخر جنگ تو صحنه بی طرف و بدون اینکه کسیو بکشن میمونن و بعد از جنگ در حالیکه عذاب وجدان داشتن میبینن تنها کاری که از دستشون بر میاد اینه که وقایعو ثبت کنن

ali_ah

New member
اصن ما میگیریم این الان معجزه محض هست.بعد فکر نمیکنید امام حسین تو زمان حیاتش برای اثبات حقانیتش بیشتر از الان به این معجزه نیاز داشت؟چرا اون موقع این معجزه اتفاق نیافتاده؟اگه این معجزه اون موقع اتفاق افتاده بود امامت تا آخرش به حکومت میرسیدن...

قران خواندن سر امام رو نیزه ها پس چی بوده ولی باز این ملت خدانشناس ....

ali_ah

New member
از همه دوستان بخاطر بحثی که شده به شخصه معضرت خواهی میکنم واقعا دلم گرفت ....................

Persian-Masoud

New member
چه ربطی داره داداش مسعود!
هرکس نظرش با شما مخالف بود دیگه تحصیلکرده و منطقی نیس؟ همین بود آزادی بیانتون؟

خیلی ربط داره! ربطش اینه بجای جواب دادن به این حرفم اومدی گفتی چه ربطی داره! ربطش به ریشه ای هست که نمیخوای ببینیش! حالا گفتم دیگه اینجا پست نمیدم اما مگه میشه؟

ali_ah

New member
لطفا تاپیک قفل بشه

دلیلشم نخواید

لطفا

من از بحث فراری نیستم ولی بعضی ها جوری بحث میکنن که نمیشه اسمش رو بحث منطقی گذاشت

لطفا تاپیک قفل بشه اصلا حذف بشه

Persian-Masoud

New member
رضا اینجایی؟ اگه اینجا سر زدی حاضرم در مورد اون بدیهیاتی که داشتی باهات بحث کنم.
در مورد اینکه گفتی قرآن حق هست و بعدش علی حقه! و سایر ماجرا....

Persian-Masoud

New member
پس حضرت زینب و امام سجاد (ع) و اون همه اسیری که بردن چی بودن؟

تازه یه چن نفر از سپاه عمرسعد بودن که با وعده غنیمت و شنیدن حرفای دروغ در مورد امام (ع) رفته بودن برای جنگ، و وقتی میبینن که انگار حق با امام و یارانشه پشیمون میشن از رفتنشون ولی چون میبینن سپاه امام خیلی تعدادشون کمه و شکستشون حتمیه ترجیح میدن به اونا هم نپیوندن و در نتیجه تا آخر جنگ تو صحنه بی طرف و بدون اینکه کسیو بکشن میمونن و بعد از جنگ در حالیکه عذاب وجدان داشتن میبینن تنها کاری که از دستشون بر میاد اینه که وقایعو ثبت کنن

فرشتگان و جنیان هیچوقت به این صورت که فکر میکنی جلوی انسانها ظاهر نمیشن و نمیگن آقا ماهم بیاییم کمک؟
نه عزیز من.
تارای عزیز اینجور چیزها غیبی هست و بر دل و روح انسان میشینه و احساس میشه.

Persian-Masoud

New member
لطفا تاپیک قفل بشه

دلیلشم نخواید

لطفا

من از بحث فراری نیستم ولی بعضی ها جوری بحث میکنن که نمیشه اسمش رو بحث منطقی گذاشت

لطفا تاپیک قفل بشه اصلا حذف بشه

علی جان فرار به کجا عزیز من؟ چرا در این بحث ها همه فراری هستیم از هم؟ دینمون مشکل داره یا ما؟ اگه دین مشکل داره ببینیم چی هست! اگه ما مشکل داریم بذار حلش کنیم!

reza.n

New member
رضا اینجایی؟ اگه اینجا سر زدی حاضرم در مورد اون بدیهیاتی که داشتی باهات بحث کنم.
در مورد اینکه گفتی قرآن حق هست و بعدش علی حقه! و سایر ماجرا....
مسعود جان زیاد نمی مونم ولی اگه میخای بحث شه راجع بهش یه تاپیک جدا بزن که همه از اول بحث بتونن بیان.این تاپیک چیز دیگه ای بود.ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا