تبادل نظر در مورد منابع درسی و تستی برای آزمون کارشناسی به پزشکی

asal

New member
شرايط آزمون كارشناسي به پزشكي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان چند وقته كلافمممممم
يكي ميگه كارشناسي بايد بالاي 17 باشه يكي ميگه نه 16!!!!!!!!!!!
يكي ميگه معدل ديپلم بالاي 18 يكي ديگه ميگه كتبي!!!!!!:33::33::33

يكي كه مطمئنه از شرايط يه جوابي بهم بده لطفاااااااااااااا:New (6):

a_67

New member
سلام دوستان چند وقته كلافمممممم
يكي ميگه كارشناسي بايد بالاي 17 باشه يكي ميگه نه 16!!!!!!!!!!!
يكي ميگه معدل ديپلم بالاي 18 يكي ديگه ميگه كتبي!!!!!!:33::33::33

يكي كه مطمئنه از شرايط يه جوابي بهم بده لطفاااااااااااااا:New (6):
با سلام
به لینک زیر سر بزنید:
اطلاعيه پذيرش دانشجوي پزشكي از مقطع كارشناسي دوره پنجم سال تحصيلي 91-90
با تشکر

hoori

New member
سلام من خیلی موافقم که گروهی شروع کنیم و برنامه ریزی کنیم حتی کلاس بریم.... :bunnyearsmiley:

simin69

New member
سلام منم موافق شروع گروهی هستم ولی اول یه برنامه ریزی خوب و جامع باید انجام بدیم هر کس موافقه بسم....

simin69

New member
سيمين جون شما امسال ميخواي شركت كني ؟ منم موافق گروهي خوندن هستم ، :ad54ad: اما من فعلا دانشجوام . با برنامه ريزي خوب هم كاملا موافقم ، بايد برنامه اي باشه كه با شرايطمون هماهنگ باشه ، مثلا من كه دانشجوام وقت زيادي براي خوندن ندارم :sadsmiley:
سلام ان ام بی عزیز من سال 92 در این آزمون شرکت می کنم به نظرم بهتره از آزمون های یه موسسه استفاده منیم و مطابق با اون بریم جلو باز هم منتظر نظرات شما دوستان هستم

کارشناس

New member
سلام nooorجان .میشه بگید که بعد از فبولی در این آزمون طول دوره ی پزشکی چند سال طول میکشه؟ و این که کلاس ها چه مدت از هفته رو اشغال می کنه ؟چون من شاغل هستم می حوام بدونم بعد قبولی (اگه قبول بشم )می تونم به کارم هم برسم. ممنون میشم اگر جواب بدی

atee

New member
نوشته اصلی توسط nmb
سيمين جون شما امسال ميخواي شركت كني ؟ منم موافق گروهي خوندن هستم ، اما من فعلا دانشجوام . با برنامه ريزي خوب هم كاملا موافقم ، بايد برنامه اي باشه كه با شرايطمون هماهنگ باشه ، مثلا من كه دانشجوام وقت زيادي براي خوندن

نوشته اصلی توسط simin69
سلام منم موافق شروع گروهی هستم ولی اول یه برنامه ریزی خوب و جامع باید انجام بدیم هر کس موافقه بسم....

سلام nmb عزیز وسیمین جون ،منم میخوام سال92 در این آزمون شرکت کنم .منم موافق مطالعه گروهی هستم.فقط من هنوز شروع نکردم شما از کجا شروع کردید :33:منتظر نظرتون هستم.

راستی سیمین جون شما دانشجویی یا تموم کردی؟

simin69

New member
نوشته اصلی توسط nmb
سيمين جون شما امسال ميخواي شركت كني ؟ منم موافق گروهي خوندن هستم ، اما من فعلا دانشجوام . با برنامه ريزي خوب هم كاملا موافقم ، بايد برنامه اي باشه كه با شرايطمون هماهنگ باشه ، مثلا من كه دانشجوام وقت زيادي براي خوندن

نوشته اصلی توسط simin69

سلام nmb عزیز وسیمین جون ،منم میخوام سال92 در این آزمون شرکت کنم .منم موافق مطالعه گروهی هستم.فقط من هنوز شروع نکردم شما از کجا شروع کردید :33:منتظر نظرتون هستم.

راستی سیمین جون شما دانشجویی یا تموم کردی؟
سلام آتی جون من دانشجو هستم,من خودمم هنوز شروع نکردم باید سریع تر هماهنگ بشیم ولی میگم اگر فقط درسنامه بخونیم چه طوره؟اول با درسنامه و تست شروع میکنیم بعد درس هایی رو که فکر میکنیم خیلی ضعیفیم رفرنس بخونیم

atee

New member
سلام سیمین جون،منم فکر میکنم اول با درسنامه و تست شروع کنیم بهتره اینطوری متوجه میشیم سوالا و قسمتای مهم چیند ؟ درمورد درسای 3 واحدی رفرنس بخونیم .بهتره با درسنامه میر شروع کنیم خودم میخوام ببینم چقدر از واحدایی رو که پاس کردیم یادمه...؟البته فکر کنم وضع ما از بقیه دوستان بهترباشه چون ماتا حدودی از آناتومی وفیزیوو... رو گذروندیم.
راستی عزیزم تو قصد داری چند ساعت در روز برای خوندن وقت بذاری؟

simin69

New member
سلام سیمین جون،منم فکر میکنم اول با درسنامه و تست شروع کنیم بهتره اینطوری متوجه میشیم سوالا و قسمتای مهم چیند ؟ درمورد درسای 3 واحدی رفرنس بخونیم .بهتره با درسنامه میر شروع کنیم خودم میخوام ببینم چقدر از واحدایی رو که پاس کردیم یادمه...؟البته فکر کنم وضع ما از بقیه دوستان بهترباشه چون ماتا حدودی از آناتومی وفیزیوو... رو گذروندیم.
راستی عزیزم تو قصد داری چند ساعت در روز برای خوندن وقت بذاری؟
عزیزم من قصد دارم صفحه ای درس بخونم نه ساعتی مثلا اگر قرار هست امروز فیزیو بخونم 10 صفحه باشه ...به نظرم صفحه ای خوندن خیلی بهتر از ساعتی خوندن هست البته هر کس روش خاص خودش رو داره به نظر شما برنامه هفتگی رو چه طور بریزیم؟

atee

New member
سلام عزيزم ، شما هم دانشجويي ؟ من برنامه خاصي ندرم شما بگيد چي كار كنيم ؟ فقط خواهشا فعلا برنامه سبك باشه . آخه آخر ترمه و هزار دردسر :smiliess (2)::1dco2x0p1lilzhfpg1t بايد حواسمون به درساي دانشگاه هم باشه كه معدلمون پايين نياد يه وقت خداي نكرده نتونيم شركت كنيم . راستي آناتومي و چند درس ديگه اصلا جزو سرفصلهاي رشته من نيست واسه همين يه كم برام سخته و ممكنه كندتر از شما پيش برم :ph34r-smiley:

سلام nmb عزیز،ماهم دانشجوییم ،نگران نباش عزیزم شما یه سال بیشتر از ما وقت داری با خیال راحت درساتو بخون :whistleفکر کنم بعضی درسا مثل بیو شیمی و میکروب و زبان و روانشناسی و..رو شما داشته باشین این درسا رو خوب بخون هم معدلت بالا میره هم از برنامه عقب نمی افتی.

atee

New member
عزیزم من قصد دارم صفحه ای درس بخونم نه ساعتی مثلا اگر قرار هست امروز فیزیو بخونم 10 صفحه باشه ...به نظرم صفحه ای خوندن خیلی بهتر از ساعتی خوندن هست البته هر کس روش خاص خودش رو داره به نظر شما برنامه هفتگی رو چه طور بریزیم؟

سیمین جون فکر کنم صفحه ای خوب باشه این طوری از هم عقب نمی افتیم اگرم یه روز نتونستیم اون تعداد صفحه رو بخونیم تا آخر هفته جبران میکنیم.البته من هنوز درسنامه رو ندیم باید دید مباحث چطوری طبقه بندی شده این هفته درسنامه رو میگیرم.
راستی تو میخوای درس به درس بخونی یا دو درس مثل آناتومی وفیزیو رو با هم شروع کنی؟به نظر من مثلا قلب آناتومی وفیزیو را باهم بخونیم بهتره البته هر کس روش خاص خودش رو داره .منتظر نظرت هستم.کتابو بگیرم باهم شروع میکنیم

simin69

New member
آتی جون من درسنامه جلد زرد رو دارم آناتومی کلش توی درسنامه 109 صفحه هست ولی فیزیولوژی 81 صقحه هست این جوری که شما میگید که دوتا مبحث قلب رو با هم بخونیم هم خوبه ولی من میگم کی شروع کنیم؟روزی چند درس بخونیم؟چند صفحه؟درسنامه خیلی طولانی نیست میشه با یه برنامه درست رفت جلو و زود کارش رو تموم کرد و بعد ضعف هامون رو بررسی کنیم

atee

New member
آتی جون من درسنامه جلد زرد رو دارم آناتومی کلش توی درسنامه 109 صفحه هست ولی فیزیولوژی 81 صقحه هست این جوری که شما میگید که دوتا مبحث قلب رو با هم بخونیم هم خوبه ولی من میگم کی شروع کنیم؟روزی چند درس بخونیم؟چند صفحه؟درسنامه خیلی طولانی نیست میشه با یه برنامه درست رفت جلو و زود کارش رو تموم کرد و بعد ضعف هامون رو بررسی کنیم

سلام عزیزم،من امروز درسنامه میر جلد زرد رو دیدم حجم کلی کتاب زیاد بود فکر کنم به ترتیب سر فصلا پیش بریم خوب باشه ،کتابچه آبی هم تسته ،خوبی کتاب تستش اینه که مباحث با حجم کم طبقه بندی شدن من خودم میخوام بعد هر قسمتی که خوندم تستاشو هم بزنم اگه مبحثی رو که از درسنامه خوندم خوب مسلط نشدم اون قسمتو از روی کتاب میخونم البته اول آناتومی وفیزیو رو بخونیم بهتره،الان نزدیک امتحانات شاید نشه زیاد براش وقت گذاشت من از امروز در کنار میلر خوندن اناتومی رو هم شروع میکنم دقیقا نمدونم روزی چند ساعت:21:بستگی به شرایطت داره ولی هر وقت مبحثی از اناتومی رو تمام کردیم تستاشو بزنیم وبهم اطلاع بدیم.موفق باشی.

masoud13

New member
durud. mir pasokhe testash khili qalat qolot dare vase test az ketabaye dg mese gozineye bartar o ... estefade konid.

parisa 69

New member
منابع ازمون

سلا بجه ها ی سوال:اگه فقط اناتومی و فیزیولوژی رو از روی منبع اصلیشون و بقیه درسارو از روی درسنامه بخونیم کافیه یا باید واسه تمام مواد امتحانی کتاب بخونیم؟؟؟؟؟؟

jonothan

New member
سلام بچه ها من در حال گذراندن طرح هستم دانشگاه به من گواهی نمیده یه کارنامه ترم اخر بدون مهر به من داده جیکار کنم؟

sara 69

New member
سلام بچه ها من جدیدا با این سایت آشنا شدم
امسال سال 4 کارشناسی هستم
میخواستم تو آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنم سال 92 ولی چون هیچ کدوم از این درسارو بصورت پایه نداشتم(گفتاردرمانی) خیلی میترسم میشه در رابطه با جزوه هایی که مطرح کردین توضیح بدین از کجا تهیه کردین؟هزینه جزوه ها چقد میشه؟کلاس خاصی برا ازمون هست از کی کلاسا شروع میشه؟من فقط تا تیر ماه تهرانم تا اون موقع کلاس هس؟
فعلا همینا ممنون میشم راهنماییم کنین

soudabe

New member
سلام بچه ها
چند تا سوال داشتم
یکی اینکه با لیسانس مهندسی هم می شه تو این آزمون شرکت کرد؟
دوم اینکه در صورت قبولی درسمون چند سال طول می کشه؟ وقتی این امتحان رو قبول بشیم دیگه لازم نیست علوم پایه پزشکی رو بخونیم؟

a_67

New member
سلام بچه ها
چند تا سوال داشتم
یکی اینکه با لیسانس مهندسی هم می شه تو این آزمون شرکت کرد؟
دوم اینکه در صورت قبولی درسمون چند سال طول می کشه؟ وقتی این امتحان رو قبول بشیم دیگه لازم نیست علوم پایه پزشکی رو بخونیم؟
با سلام
بله با مدرک مهندسی هم میشه شرکت کرد. شرایطش رو می تونید در لیتک زیر مشاهده کنید:
اطلاعيه پذيرش دانشجوي پزشكي از مقطع كارشناسي دوره ششم سال تحصيلي 92 - 91
با توجه به مطالب لینک مذکور، پذیرفته شدگان این آزمون هم باید در آزمون جامع علوم پایه که کشوری هست؛ شرکت کنند.
در مورد طول مدت زمان تحصیل اطلاع دقیقی ندارم ولی فکر کنمشنیدم که 6 سال هست ولی دقیقاً نمی دونم.
موفق باشید.
با تشکر.

بالا