-بیوشیمی - بحث و پرسش پاسخ -بیوشیمی -

shino

New member
سلام دوستان یه سوال.....لطفا با رفرنس جواب بدین ممنووووووون میشم

آنزیم های با دو سوبسترا آیا دو تا جایگاه فعال دارند؟؟؟؟یا نه یدونه است و دوتا سوبسترا تو همون یدونه میشینند؟

راستش منبع دولین بخش آنزیم ها
مکانیسم عمل آنزیم ها بصورت ترتیبی منظم، تصادفی و پینگ پونگی می باشد که حالاتی که در سوال پرسیدید میتوانند وجود داشته باشد، اما جایگاه فعال در اکثر آنزیم ها معمولا یه دونس اما استثناهایی مانند fatty acid shynthase یوکاریوتی وجود دارند که دارای چند جایگاه فعال هستند و دو سوبسترا (استیل کوآ و مالونیل کوآ) هستند

bioshimi93

New member
آنزیم فسفودی استراز که c amp حلقوی رو به amp تبدیل میکنه پیوند کربن 3 قند و فسفات رو میشکنه یا پیوند کربن 5؟

shino

New member
آنزیم فسفودی استراز که c amp حلقوی رو به amp تبدیل میکنه پیوند کربن 3 قند و فسفات رو میشکنه یا پیوند کربن 5؟

بستگی به خانواده اونها داره- اغلب pde ها پیوند 3 پرایم رو میشکنند تولید AMP می کنندF1.large.jpg

آخرین ویرایش:

hairin

New member
سلام بچه ها:riz304:
ببخشید من یه سوال دارم ولی نمیدونم دقیقا باید کجا مطرح کنم:sadsmiley:
امیدوارم شما بتونید کمکم کنید.
پروتیین واکنشی-سی (CRP)رو میتونیم به دو سطح با واکنش و بدون واکنش تقسیم کنیم (من از نقطه برش 200 mg/L)استفاده کردم.
جوابش خیلی برام مهمه چون کار تحقیقاتی دارم و پزشک مشاور هم ندارم.

somi3

New member
سلام بچه ها:riz304:
ببخشید من یه سوال دارم ولی نمیدونم دقیقا باید کجا مطرح کنم:sadsmiley:
امیدوارم شما بتونید کمکم کنید.
پروتیین واکنشی-سی (CRP)رو میتونیم به دو سطح با واکنش و بدون واکنش تقسیم کنیم (من از نقطه برش 200 mg/L)استفاده کردم.
جوابش خیلی برام مهمه چون کار تحقیقاتی دارم و پزشک مشاور هم ندارم.

دوست خوبم .به نظرم از دوستان گروه ایمونو بپرسید بهتر راهنماییتون میکنن.(من متوجه نشدم منظورتون ساختار مولکولیه یا تیترش رو زدین اینجا؟)

shentia

New member
سلام دوستان میتونم یه سوال بپرسم؟

توی قسمت گلیکولیز توی منبعی که میخونم نوشته برای تبدیل گلوکز به گلوگز 6 فسفات و تبدیل به فروکتوز 1و6 بیس فسفات دو تا atp مصرف میشه و در کتاب گنجینه نوشته 2 تا atp مصرف میشه و در ادامه برای تبدیل دو گلیسرآلدهید به لاکتات هر کدوم 2 تا atp تولید میکنن یعنی جمعا میشه 4 تا atp تولیدی و دوتا مصرفی که نسبتش میشه دو تا
اما در جواب تست زده 3 تا....!؟
کسی میتونه توضیح بده لطفا؟ شاید قسمتیش رو نادیده گرفته باشم!

یاسمنم

New member
سلام دوستان میتونم یه سوال بپرسم؟

توی قسمت گلیکولیز توی منبعی که میخونم نوشته برای تبدیل گلوکز به گلوگز 6 فسفات و تبدیل به فروکتوز 1و6 بیس فسفات دو تا atp مصرف میشه و در کتاب گنجینه نوشته 2 تا atp مصرف میشه و در ادامه برای تبدیل دو گلیسرآلدهید به لاکتات هر کدوم 2 تا atp تولید میکنن یعنی جمعا میشه 4 تا atp تولیدی و دوتا مصرفی که نسبتش میشه دو تا
اما در جواب تست زده 3 تا....!؟
کسی میتونه توضیح بده لطفا؟ شاید قسمتیش رو نادیده گرفته باشم!
دوست عزیز سوالتونو با دقت بخونید احتمالا در صورت سوال قید شده از گلوکز 6 فسفات که میشه 3 atp

IL-2

Well-known member
ســــــــــــــــــلام...:ad54ad:
خدا قوت ...
یه سوال داشتم...

چطور میلی گرم به میلی اکی والان تبدیل میشه؟؟

IL-2

Well-known member
این سوال امیره است:

چنانچه پتاسیم خون بیماری 10 میلی گرم درصد لیتر باشد ، غلطت پتاسیم خون این بیمار بر حسب میلی اکی والان در لیتر چقدر است؟
جرم اتمی پتاسم = 39

ava123

New member
سلام،برای تبدیلش کافیه به وزن مولکولی تقسیم کنید،البته فک کنم

bioshimi93

New member
ســــــــــــــــــلام...:ad54ad:
خدا قوت ...
یه سوال داشتم...

چطور میلی گرم به میلی اکی والان تبدیل میشه؟؟

برای تعیین کردن اکی‌والان گرم یک ماده می‌توان از رابطه e=m/n استفاده نمود که در آن m جرم مولی ماده است. اما مقدار n بستگی به نوع ماده واکنش دارد. .m/ n وزن نمونه = e اکی والان یا وزن هم ارز
n =برای یک اسید برابر تعداد هیدروژنهای اسیدی، برای یک باز برابر تعداد oh های منفی باز و برای یک نمک برابر اعداد اتم فلزی ضردر ظرفیت فلز درنمک می باشد. در واکنش های مختلف، n برحسب نوع واکنش تعیین می شود.
ساده بگم وزن مولکولی پتاسیم رو تقسیم بر ظرفیتش بکنی اکی والان بدست میاد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

IL-2

Well-known member

برای تعیین کردن اکی‌والان گرم یک ماده می‌توان از رابطه e=m/n استفاده نمود که در آن m جرم مولی ماده است. اما مقدار n بستگی به نوع ماده واکنش دارد. .m/ n وزن نمونه = e اکی والان یا وزن هم ارز
n =برای یک اسید برابر تعداد هیدروژنهای اسیدی، برای یک باز برابر تعداد oh های منفی باز و برای یک نمک برابر اعداد اتم فلزی ضردر ظرفیت فلز درنمک می باشد. در واکنش های مختلف، n برحسب نوع واکنش تعیین می شود.
ساده بگم وزن مولکولی پتاسیم رو تقسیم بر ظرفیتش بکنی اکی والان بدست میاد

ممنوووووووووون عزیزم ...
یعنی الان واسه این سوال چطور میشه؟؟

http://olumpezeshki.ir/thread11449-17.html

nrk

New member
سلام
دو تا سوال دارم لطف میکنید پاسخ بدید
آسپرین یک اسید آلی ضعیف با pk=3.5 است. در شرایطی که phشیره معده 2.5 باشه حدودا چه درصدی از دارو قابل جذبه؟پاسخ هم 10 درصد بوده(راه حل؟)

nrk

New member
آنزیمی دارای وزن مولکولی 32 کیلو دالتون است اگر محلولی از این آنزیم با غلظت 10 میکرومولار بتواند در هر دقیقه 10 میلی مول سوبسترا را به محصول تبدیل کند عدد نوسازی آنزیم چند است؟پاسخ 1000(راه حل؟)

ava123

New member
آنزیمی دارای وزن مولکولی 32 کیلو دالتون است اگر محلولی از این آنزیم با غلظت 10 میکرومولار بتواند در هر دقیقه 10 میلی مول سوبسترا را به محصول تبدیل کند عدد نوسازی آنزیم چند است؟پاسخ 1000(راه حل؟)
عددنوسازی حاصل تقسیم سرعت ماکسیمم بر غلظت آنزیم هست،سرعت ماکسیمم داریم 10میلی مول بردقیقه که مساوی یک صدم مول هست،غلظت هم 10میکرومولار که میشه 10به توان منفی پنج مول برلیتر جواب تقسیم این دوتا میشه1000

mahsa.b

New member
بجه ها لطفا اگر پاسخنامه کلیدی بیویالینی 85-86 و دارین بذارین.ممنون میشم

nrk

New member
واقعن مرسی ...من همش عدد تبدیل یادم بود اینکه همون عدد نوسازیه رو فراموش کرده بودم خیلی خیلی مرسی:riz304:

nrk

New member
با اجازه تون این سوالم بپرسم:

اگر هیدروفوبیسیته ی گلایسین صفر در نظر گرفته شود بالاترین هیدروفوبیسیته و هیدروفیلیسیته به ترتیب به کدام اسید آمینه تعلق دارد؟

پاسخ:تریپتوفان-آرژنین

سایر گزینه ها:

فنیل آلانین-لیزین
فنیل آلانین-آسپارتات
لیزین-گلوتامات

بالا