بیوتکنولوژی میکروبی

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام کسی میتونه به من کمک کنه؟ فقط بی زحمت سریع
من برای علوم تغذیه درس خوندم و بیوشیمی و فیزیولوژی رو تقریبا استادش کردم
اما چون تو زبان لنگ مزنم.... احتمال قبولیم....
به خاطر همین تصمیم گرفتم پیام نور هم امتحان بدم تو گرایش بیوتکنولوژی میکروبی یا ژنتیک آخه خیلی ایده های خفن تو ذهنم هست که میتونم عملیش کنم
حتی تصمیم داشتم چندتا مقاله بنویسم بفرستم چندتا دانشگاه خارج اگه خوششون امد بورس بشم
خوب حالا به نظر شما من چیکار کنم؟ این درس ژﻧﺘﻴﻚ ﭘﺮوﻛﺎرﻳﻮﺗﻬاMolecular Genetics of Bacteria(٥th)Edition ، زنتیک یوکاریوت ها ، زﻳﺴﺖ ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻣﻮﻟﻜﻮﻟﻲ ، ساختار و عملکرد ملکول های زیستی Molecular Biology of The Cell-٥th Edition آیا کتابای سختی هستن و اینکه میشه اون ها رو در دو ماه خوند ؟ و اینکه این دو تا منبع انگلیسی که اسمشون رو نوشتم ترجمه دارن و اینکه تو امتحان از این منابع به زبان انگلیسی امتحان میگیرن یا فارسی(تو پیام نور ) ؟
نظرتون چیه در مورد ژنتیک... بازار کارش چطور هست ؟ کلا کجاها کار میکنن ؟
لطفا راهنمایی کنید ممنونم

Mohammad gh

New member
به خاطر همین تصمیم گرفتم پیام نور هم امتحان بدم تو گرایش بیوتکنولوژی میکروبی یا ژنتیک آخه خیلی ایده های خفن تو ذهنم هست که میتونم عملیش کنم
حتی تصمیم داشتم چندتا مقاله بنویسم بفرستم چندتا دانشگاه خارج اگه خوششون امد بورس بشم
خوب حالا به نظر شما من چیکار کنم؟ این درس ژﻧﺘﻴﻚ ﭘﺮوﻛﺎرﻳﻮﺗﻬاMolecular Genetics of Bacteria(٥th)Edition ، زنتیک یوکاریوت ها ، زﻳﺴﺖ ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻣﻮﻟﻜﻮﻟﻲ ، ساختار و عملکرد ملکول های زیستی Molecular Biology of The Cell-٥th Edition آیا کتابای سختی هستن و اینکه میشه اون ها رو در دو ماه خوند ؟ و اینکه این دو تا منبع انگلیسی که اسمشون رو نوشتم ترجمه دارن و اینکه تو امتحان از این منابع به زبان انگلیسی امتحان میگیرن یا فارسی(تو پیام نور ) ؟

دوست عزیز پیام نور امکاناتش خیلی ضعیفه
خیلی خیلی بعیده که بتونی پایان نامتو با امکانات دانشگاه انجام بدی و ۱۰۰درصد مجبور میشی بری مراکز تحقیقاتی و اینجور جاها
مطمین هم باش که به هیچ کدوم از ایده های خفن توی ذهنت هم درین دخمه ی سوت و کور تاریک نمیرسی!
اینارو داری از کسی میشنوی که اطلاعات خوبی راجب پیام نور داره
حتی بهترین دانشجو های پیامنور هم از اومدن درین دانشگاه پشیمونن مگر اینکه مثلا در جای دولتی مشغول کارن و فقط اسم مدرک رو میخوان چون حتی خود مدرکشم ارزش نداره
شما مطمین باش که اگر در آینده بخوای در جای تحقیقاتی مهمی مشغول به کار بشی هیچ وقت بین مدرکی که اسم دانشگاه پیام نور زیرشه با مدرک روزانه مدرک پایم نور رو انتخاب نمیکنن مگر اینکه شامل بند پ بشی یعنی پارتی!

مجید دیجی

مدیر بخش
دوست عزیز پیام نور امکاناتش خیلی ضعیفه
خیلی خیلی بعیده که بتونی پایان نامتو با امکانات دانشگاه انجام بدی و ۱۰۰درصد مجبور میشی بری مراکز تحقیقاتی و اینجور جاها
مطمین هم باش که به هیچ کدوم از ایده های خفن توی ذهنت هم درین دخمه ی سوت و کور تاریک نمیرسی!
اینارو داری از کسی میشنوی که اطلاعات خوبی راجب پیام نور داره
حتی بهترین دانشجو های پیامنور هم از اومدن درین دانشگاه پشیمونن مگر اینکه مثلا در جای دولتی مشغول کارن و فقط اسم مدرک رو میخوان چون حتی خود مدرکشم ارزش نداره
شما مطمین باش که اگر در آینده بخوای در جای تحقیقاتی مهمی مشغول به کار بشی هیچ وقت بین مدرکی که اسم دانشگاه پیام نور زیرشه با مدرک روزانه مدرک پایم نور رو انتخاب نمیکنن مگر اینکه شامل بند پ بشی یعنی پارتی!

عجب پس وقت حروم کردن هست...
برای کسی که مثل من یه بار تو دام از بین رفتن عمر ( دوره کارشناسی ) افتاده مثل یک فاجعه میمونه
ممنون دوست عزیز که سریع جواب دادی

Mohammad gh

New member
عجب پس وقت حروم کردن هست...
برای کسی که مثل من یه بار تو دام از بین رفتن عمر ( دوره کارشناسی ) افتاده مثل یک فاجعه میمونه
ممنون دوست عزیز که سریع جواب دادی

خواهش میکنم
به نظرم هرچه قدر هم که کنکور بدید بهتره تا تسلیم پیام نور بشید
اونقدر اطرافم افراد پشیمون میبینم که حتی فکر زدن گزینه ی پیام نور و غیر انتفاعی رو هم در آزمون ارشد سال بعدو نمیکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

zanbagh

New member
سلام
ایده های خفنی که گفتید نیازمند سرمایه گذاری خفنه!!!
بنظرتون توی دانشگاه پیام نور چنین بودجه ای رو در اختیار کارای تحقیقاتی دانشجوها میذارن؟این دوتا درسی که گفتید بخصوص ژنتیک پروکاریوتها درسای آسونین اما درس مهندسی پروتئین یکم ناشناختس توی ایران
واسه بورسیه هم شما سعی کن از پایانامت چنتا مقاله خوب در بیاری که اینجوری بتونی اپلایی بگیری.توی ارشد همه رشته ها بازار کار یکسانی دارن متاسفانه.اما توی خارج از کشور بیوتک حرف اوله.اما دقت کنید اینجا ایرانه نه خارج...
موفق باشی

elham1990

New member
:
سلام
منم ارشد بيوتك ميكروبي قبول شدم
دوستم ترم 3 همين رشته دانشگاه تهران ميخونه... اصلا راضي نبود ولي الان فك كنم با شرايط كنار اومده
رشته خيلي مهيجيه و جاي كار داره
تو اين جور رشته ها مهم امكانات آزمايشگاهيه...
راستي شما كجا قبول شدين بچه ها؟؟ شايد هم دانشگاهي باشيم

تبریــــکــــــــــــ :riz304:

میشه درصداتونو بگید و اینکه دقیقا ار چه منابعی استفاده کردید؟ ممنون میشم

غزال ز

New member
بچه ها بيوتك وزارت علوم چقد ظرفيت داره شهرتهران؟
بيوتك وزارت بهداشت چقد؟؟؟

vahidvahid

New member
با سلام و عرض احترام خدمت شما
اگه میخاهید یک سایت حرفه ای با سئو بسیار خوب داشته باشید به ما بپیوندید.
موفق،پیروز و سربلند باشید
طراحی وب سایت

سلام.از دوستانی که بیوتک میکروبی تهران قبول شدن کسی هست؟
یه سوال داشتم راجع به امکانات پژوهشی و ازمایشگاهی؟ ایا در حدی هستند که بشه کار پژوهشی کرد؟به نظرتون امکانات بیوتک مولکولی مالک اشتر بهتره یا بیوتک میکروبی تهران؟

alireza-ja

New member
سلام.از دوستانی که بیوتک میکروبی تهران قبول شدن کسی هست؟
یه سوال داشتم راجع به امکانات پژوهشی و ازمایشگاهی؟ ایا در حدی هستند که بشه کار پژوهشی کرد؟به نظرتون امکانات بیوتک مولکولی مالک اشتر بهتره یا بیوتک میکروبی تهران؟

من در مورد مالک اشتر توی یه تاپیک جداگانه در اسرع وقت توضیح میدم. ولی بطور خلاصه بگم که بیوتک میکروبی مالک اشتر خوبه ولی قائدتا تهران بهتر باید باشه.

مالک اشتر پروژه های پایان نامه دانشجو ها مصوب هستش و برای انجام اون پایان نامه که خودشون مصوب کردن امکانات مورد نیازشو دارن.

ولی اول تهران رو بزن بعد مالک اشتر.

من در مورد مالک اشتر توی یه تاپیک جداگانه در اسرع وقت توضیح میدم. ولی بطور خلاصه بگم که بیوتک میکروبی مالک اشتر خوبه ولی قائدتا تهران بهتر باید باشه.

مالک اشتر پروژه های پایان نامه دانشجو ها مصوب هستش و برای انجام اون پایان نامه که خودشون مصوب کردن امکانات مورد نیازشو دارن.

ولی اول تهران رو بزن بعد مالک اشتر.

ممنون علیرضا جان از توضیحت.مختصر ولی بسیار مفید

.Nazanin

New member
براى ميکروبيولوژى محيطى و غذايى وکاربردى براى بيوتکنولوژى ميکروبى چه منبعى خوبه ؟

aramam

New member
کسی از تولید ویتامین. B12 توسط باکتری خبر داره. من می خواهم تولید صنعتی ویتامین. ب 12 رو راه بیندازم. کسی در این مورد اطلاعاتی داره کمکم کنه ممنون میشم....

بالا