بیایم با هم رژیم اتکینز بگیریم..

mehrshad

New member
حالا چرا اتکینز؟؟؟؟ کلسترول رو به شدت بالا میبره !!! کتوزنیک و کلا مشکل داره !! نمی دونم شایدم من اشتباه می کنم!!! درسته وزن رو سریعتر پایین میاره بخاطر کربوهیدرات پایین ولی خوب مشکلات زیادی هم داره !!! بازم سایر دوستان هستند که میتونن نظر بدند... بعد هم این رژیم رو نمیشه به همه تعمیم داد مخصوصا افرادی که مشکلات قلبی عروقی دارند. رژیم باید بر اساس ویزیت و حال فرد تنظیم بشه. مثلا رژیم دین اورنیش و پرتکیم برای بیماری های قلبی یا TLC یا دش... برای دیابتی ها رژیم Zone و سوزبرن که یه مقداری حساسیت به انسولین رو بالا میبره . برای افراد معمولی هم رژیم های متعادل که 40 تا 60 درصد کربوهیدرات داره بهتر جواب میده ...

mehrshad

New member
سلام دوست خوبم... رژیم خیلی خوبیه من قبلا امتحانش کردم تو دوهفته اش سه کیلو کم کردم...ولی خیلی دقیق باید رعایت شه و همین طور که گفتی باید اب زیادی مصرف کنیم...درغیراینصورت عوارضی به جا میذاره... ولی در کل من ازش راضی بودم و یکبار دیگه هم امتحانش میکنم البته تفاوتش اینه که این بار کنار شما دوست خوبم احساس خستگی نمیکنم. من 8 کیلو در این مدتی که واسه کنکور میخوندم اضافه وزن پیداکردم.. ولی خوب اگه بتونم بیشتر کم کنم خیلی بهتره... منتظر استارت کار هستم...

اینهمه کاهش وزن تو دو هفته اصلا درست نیست. کاهش وزن اگه bmi بالای 30 داشته باشید هفته ای 1 تا 2 پوند یا به عبارتی نهایتاااااااااااا 1 کیلو در هفته... و اگه bmi بین 27 تا 30 باشه هفته ای 0.5 تا 1 پوند !!!! اینجوری عوارض داره که !!!

mehrshad

New member
سارا جان ببخشید اگه دخالت می کنم ... اومدم کسب تجربه کنم ... ولی گاهی هم چیزی به ذهنم میرسه از تجربیاتم میگم شاید مفید باشه !!

sara67

New member
بچه ها منم شدیدا هستم اما........... کی میخواین شروع کنید؟؟؟؟:smilies-azardl (113
من از فردا ماموریت اداریم تا آخر هفته :j58r36j3gcr4suxymup
یه موقع شروع کنید منم بتونم بیام.... :bunnyearsmiley:

عه؟ من تاریخ زدم که از همین امروز شروع کنیم.. البته من خودم از دیروز شروع کردم..

ولی شما هم بعد از ماموریتت بیا نظرات بچه ها رو بخون روحیه بگیر گزارشت رو هم بده تا دوستان بهت روحیه بدن و اینا دیگه :)

sara67

New member
حالا چرا اتکینز؟؟؟؟ کلسترول رو به شدت بالا میبره !!! کتوزنیک و کلا مشکل داره !! نمی دونم شایدم من اشتباه می کنم!!! درسته وزن رو سریعتر پایین میاره بخاطر کربوهیدرات پایین ولی خوب مشکلات زیادی هم داره !!! بازم سایر دوستان هستند که میتونن نظر بدند... بعد هم این رژیم رو نمیشه به همه تعمیم داد مخصوصا افرادی که مشکلات قلبی عروقی دارند. رژیم باید بر اساس ویزیت و حال فرد تنظیم بشه. مثلا رژیم دین اورنیش و پرتکیم برای بیماری های قلبی یا TLC یا دش... برای دیابتی ها رژیم Zone و سوزبرن که یه مقداری حساسیت به انسولین رو بالا میبره . برای افراد معمولی هم رژیم های متعادل که 40 تا 60 درصد کربوهیدرات داره بهتر جواب میده ...

مرسی مهرشاد جان.. اما من نوشته ام که برا کیا ضرر داره.. خوب اون افراد خودشون بهتر میدونن که این رژیم حالشون رو بدتر میکنه.. نظرت چیه؟

نوتر

New member
فقط امیدوارم روزی برسه که هر کی تو تخصص خودش نظر بده، فقط تو تخصص خودش. برای همتون آرزوی موفقیت میکنم.

نوتر

New member
در رژیم دکتر اتکینز بدلیل اینکه کربوهیدرات پایینه (در حد بسیار غیر استاندارد 20%) و از اونجایی که مغز و گلبول قرمز برای دریافت انرژی به گلوکز احتیاج دارن مغز برای دریافت انرژی دست به دامن کتون ها میشه نه چربی ها دوست عزیز.(در صورت نبودن کربوهیدرات مغز نمیتونه از اسیدهای چرب انرژی بدست بیاره فقط از کتون هامیتونه).ولی گلبول قرمز فقط باید از گلوکز استفاده کنه و حتی نمیتونه از کتون هم استفاده کنه.و از طرفی بدلیل اینکه چربی از منابعش آزاد میشه تا بیاد به کربوهیدارت تبدیل بشه(بدلیل اینکه بیاد جبران کمبود کربوهیدرات رو بکنه) کلسترول سرم رو بالا میبره.بدلیل هیپوگلیسمی که این رژیم در بدن ایجاد میکنه فرد دچار مرگ ناگهانی میشه.
همه ی افراد که این رژیم رو اجرا میکنند در معرض مرگ ناگهانی هستند و هیچ استثنائی هم نداره.
برای حل این مشکل متخصصین صاحب نظر این رژیم رو کنار گذاشته و هم اکنون رژیم ساوس بیچ یا رژیم سواحل دریای جنوبی رو توصیه میکنند که رژیم پرپروتئین هست که کربوهیدراتو به کمترین حد خود یعنی 40% پایین میارند(البته برای این رژیم هم مشکلات کلیوی رو متصور شدند). اما هیچ وقت در حد مرگبار 20% در نظر نمیگیرند. من وظیفم بود اطلاع رسانی کنم. امیدوارم به کسی بر نخورده باشه. دیگه واقعا موفق باشین

آخرین ویرایش:

sara67

New member
اگه بهتون بگم 2 سال و نیم تغذیه خوندم و بعد تغییر رشته دادم هم دوباره همین رو میگین؟

تازه بعد از اونم تو جریان رژیم درمانی بودم اما به خاطر یه سری مسایل مجبور شدم یا بهتر بگم صلاح دیدم تغییر رشته بدم.. تو دوران تحصیلم تو این رشته هم همیشه معدلم الف بوده و جزء 3نفر اول کلاس بودم..

نوتر عزیز من شما رو میشناسم و میدونم که تو دانشگاه تبریز دارین درس میخونین.. خودم هم اونجا خوندم.. اگه بخواین از جزئیاتش هم میتونم بهتون بگم تا مطمئن بشین دارم راست میگم..

و اما در مورد این رژیم؛ باید بگم که اگر این مدته که منسوخ شده پس چرا تو کلاس رژیم 1 هنوز هم دارن درسش رو میدن؟
بعلاوه این یک رژیم کتوژنیک هست که برا بیماران صرعی هم کاربرد داره البته با محدودیتهای بیشتر کربوهیدرات..

این رژیم همون رژیمیه که بازیگران هالیوودی بعد از زایمانشون ازش پیروی میکنن و بلافاصله وزنشون برمیگرده به همون حالت اول..

من 10 صفحه اول این تاپیک نوشتم که خطرات این رژیم رو گوشزد کنم..
شما تصور میکنین اگر من اینجا این رو ننویسم هیچ کس هیچ چیز ازش نمیدونه؟ نمونه اش تو فامیل خودمون حداقل 6 نفر تا حالا اومده از من در مورد این رژیم پرسیده بدون اینکه من چیزی گفته باشم.. مثلا میپرسن که خبر داری یه رژیم طراحی شده تو کانادا که در عرض 2 هفته میتونی حداقل 7-8 کیلو در عرض 2 هفته لاغر بشی؟

یکمی هم ملایم تر انتقاد کنین لطفا..

من اینجا با کسی دعوا ندارم.. انتقادات رو هم میشنوم و درباره اش بحث میکنم..

sara67

New member
اگر هم میبینی من مطالب رو خیلی باز نکردم به خاطر اینه که از اساتیدم مثل دکتر طریقت یاد گرفتم که نباید توصیه های رژیمی زیادی رو به مراجعین بدیم چون باعث سردرگمی و خستگی ذهنی اونا میشه.. فقط اونایی رو که ضروریه به صورت کلی باید به افراد گفت که آروم آروم آمادگی پذیرشش رو پیدا کنن و بعد به تعداد اونها و حتی مکانیسم عمل رژیم اضافه کرد..

نوتر

New member
وای من کی بد انتقاد کردم دوست عزیز؟؟ من که همش آرزو میکنم آرزو دارم میکنم. دوست خوبم رژیم یک تو ترم 5 ارائه میشه و رژیم 2 تو ترم 6. شما دوسالو نیم تغذیه خوندین تازه بعد دوسالو نیم رژیم درمانی شروع میشه. دوست خوبم من تبریز درس نمیخونم.
تنها کاربردی که رژیم داره برای بیماران صرعیه که اونم رژیم کتوژنیک جاشو گرفته اونم زیر مجهز ترین دستگاههای بیمارستان و اونم بیشتر برای بچه ها و کودکان هست.
شما هر چی بگی حق با شماست من تسلیم
در هر صورت اگه فک میکنید من شدید انتقاد کردم من معذرت میخوام و براتون برای بار سوم آروزی موفقیت میکنم. شاد باشین

آخرین ویرایش:

sara67

New member
وای من کی بد انتقاد کردم دوست عزیز؟؟ من که همش آرزو میکنم آرزو دارم میکنم. دوست خوبم رژیم یک تو ترم 5 ارائه میشه و رژیم 2 تو ترم 6. شما دوسالو نیم تغذیه خوندین تازه بعد دوسالو نیم رژیم درمانی شروع میشه. دوست خوبم من تبریز درس نمیخونم.
تنها کاربردی که رژیم داره برای بیماران صرعیه که اونم رژیم کتوژنیک جاشو گرفته اونم زیر مجهز ترین دستگاههای بیمارستان و اونم بیشتر برای بچه ها و کودکان هست.
شما هر چی بگی حق با شماست من تسلیم
در هر صورت اگه فک میکنید من شدید انتقاد کردم من معذرت میخوام و براتون برای بار سوم آروزی موفقیت میکنم. شاد باشین

ممنون از اطلاعاتی که در اختیارم گذاشتین :)

فکر کردم جایی خوندم که تبریز میخونین.. ببخشید..

اتفاقا منم تو ترم 5 رژیم اتکینز رو خوندم.. کلاس دکتر مهدوی..

خودم میدونم خطر داره.. اما خیلیا دور و برم هستن که کتاب این رژیم رو خریدن و از روی اون پیروی کردن و به نتیجه رسیدن..

تو دانشگاه به ما میگفتن که از اونجایی که ایرانی ها اکثر غذاهاشون حاوی کربوهیدراته ما بهشون رژیم اتکینز اصلاح شده رو توصیه میکنیم که میزان کربوهیدراتش رو به 30-40 درصد افزایش میدیم..

من 2 روزه دارم این رژیم رو میگیرم و تنها عارضه ای که فعلا دیدم گر گرفتگی و تهوع (اونم موقتا) بوده..

من به خاطر کنکورهایی که دادم وزنم بشدت بالا رفته... الان 20 کیلو اضافه وزن دارم.. بارها تصمیم گرفتم از رژیم های اصولی پیروی کنم ولی چون زمانش طول کشید مایوس شدم و دوباره برگشتم به وزن قبلم...

حتما میدونین که تو کل جهان تنها 20 درصد افراد قادرن با رژیم طولانی مدت وزنشون رو به حالت نرمال برگردونن و از این بین 1% قادرن تا 5 سال اون وزنشون رو حفظ کنن و بتدریج و خیلی زیرپوستی وزنشون برمیگرده..

این درسته که اگر وزن سریع کم بشه سریع هم برمیگرده چون بدن باهاش آداپته نشده..
ولی من میخوام این رژیم رو تا مرحله آخرش برم.. حدود 1 ماه طول میکشه.. بعدش میخوام شروع کنم به گیاه خواری همراه با لبنیات و تخم مرغ..گزارش هم ترک نمیشه..

دوستان من کسی رو مجبور نمیکنم..
خودم تنهایی تا آخرش میرم.. مطمئنم بالای 99% دوستان رژیم شناسمون تا حالا یه همچین کِیسی نداشتن.. میتونین منو مانیتور کنین..

هر شب میام گزارشمو میدم..

منو از پیشنهاداتتون بی نصیب نذارین :)

s861276

New member
با اجازه دوستان تغذیه ای ....
من دوست دارم تجربیات خودم رو در اختیارتون قرار بدم
سیستم بدنی من جوری هستش که آب هم که میخورم چاق میشم .....
بارها رژیم های مختلفی رو امتحان کردم ..... گاهی خیلی زود نتیجه گرفتم و گاهی هم خیلی طول کشیده تا نتیجه دلخواه رو به دست بیارم
ولی یه تجربه که بدست آوردم این بوده که هر رژیمی که خیلی سریع و در مدت کم پاسخ داده هم به بدن آسیب های غیر قابل جبرانی وارد کرده و هم با ول کردن رژیم دو برابر اون چیزی که کم شده اضافه میشه

mehrshad

New member
sara jan rezhime etkinz emtehane khodesho pas dade va hame midunan chejurie.99darsade mavared na 85 ta 95% vazn barmigarde.barae hefze vazn badaz rezhim 60ta 90 min tarkibi az varzesh havazi va moghavemati mituni ba farze inke dar 6 mah 10% kaheshe vazn bedi 4.5kg dar teye 2ta4sal kaheshe vazneto hefz koni.tu rezhimhae mokhtalef lcd va vlcd tafavote manidari dar deraz modat az lahaze kaheshe vazn dide nashode.in yani dalili vojud nadare por mokhatere tarin rezhim ro entekhab konid!

بالا