به عنوان یه ماما چیکار کنیم تا بتونیم جایگاه مامایی رو به همه معرفی کنیم؟

lmama

New member
سلام دوستان همونجور که میدونین ماما جایگاه خودشو تو جامعه گم کرده باید یه راهی پیدا کنیم تا به حقمون برسیم از همتون میخام نظراتون رو بگین ،مرسی دوستای گلم :thanks::a2d3:

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mamayi87

mamai86

New member
سلام دوستان همونجور که میدونین ماما جایگاه خودشو تو جامعه گم کرده باید یه راهی پیدا کنیم تا به حقمون برسیم از همتون میخام نظراتون رو بگین امرسی دوستای گلم :thanks::a2d3:

سلام.

به نظر من باید علممونو بالا ببریم..یه ماما باید انقد رو مطالب علم مامایی تسلط داشته باشه که تو کار ،رو تصمیمش بشه حساب کرد.

من تو یه بیمارستان تو شهرستان، یه ماما دیدم که متخصصین برای تصمیمای درمانیشون نظر آخرشونو با اون در میون میذاشتن.
یعنی به تجربه و اطلاعات اون کارشناس مامایی ایمان داشتن. اتفاقا سنی نداشت..اما همیشه مطالعه داشت کنار کارِ بیمارستان

Artmis.a

New member
یعنی من یکی که خیلی خوشم از بچه های مامایی میاد چون هر کار یا تاپیک گروهی ای که یکیشون میزنه سریع سایرین ازش دفاع میکنن و بهش کمک میکنن و اکثرا هم نتیجه ی خوبی میگیرن

صمیمانه بهتون تبریک میگم:sarma::applause:

ولی دریغ از بچه های گروه زیست شناسی که واقعا شورشو در اوردن:sdasdasd::mad_majidonline:

mamai86

New member
یه راه دیگه الان به فکرم رسید..

که حرف یکی از اساتید خوبمون تو دانشگاهه

اینکه ماما ها هم در کنار کارشون ،فعالیت پژوهشی راجب مسائل مهم و مشکل ساز مامایی تو کشور یا منطقه ی کارمون داشته باشیم.
و از یادمون نره، ماما شدن فقط به کار در بیمارستان یا اتاق زایمان ختم نمیشه.

که اینم لازمه ش گاهی بالا بردن تحصیلات و رفتن به سمت گرایش خاصی از رشته مونه.

vb2

New member
منم با افزایش تجربه فوق العاده مهمم و همینطور افزایش اطلاعات چون واقعا ماما باید اطلاعاتش به روز باشه تمام رشته های بیمارستانی و درمانی با جون 1 نفر سرو کار دارن ولی مامایی با جون 2 نفر و این واقعا مهمه

lmama

New member
آیا فقط افزایش بار علمی کافیه؟ راستش من دنبال یه راه حلم که بتونیم از طریق اطلاع رسانی عمومی یا حتی صدا وسیما معرفی بشیم یه ماما کارش مشاوره وراهنمایی هم هست چرا نقش ما توی آموزش وپرورش که قراره مادرای آینده تعلیم وتربیت داده بشه کمرنگه ؟؟؟؟؟

KAVIN

New member
به نظرم:

داشتن تمرکز
دقیق بودن
مهربون بودن
اروم بودن
عشق و علاقه

آخرین ویرایش:

yasamin2

New member
ابه نظر من مطالعه و پژوهش و به روز بودن راه اصلی هستش

گلباران

New member
سلام من عضو جدیدم.....به نظر منم باید سعی کنیم تو جلسات پژوهشی فعالیت داشته باشیم حتی اگه ایده ای نداریم باید شرکت کنیم تا از عرصه یپیشرفت عقب نیفتیم.:riz304:

senoritamaria

New member
به نظر من اول از همه انسجام بین ماماها مهمه نه معلومات و تجارب. مشکل اینه که ماماها یک هدف تعیین شده ندارند و چون قشر مامایی مختص به زن هاست و طبیعت ذاتی زن هم حسادته هیچ کدوم با هم کنار نمیان چه برسه به اینکه بخوان میون اون همه رشته های پزشکی خودشونو نشون بدن. ببینین پرستاری ها نظام جدا دارند و حقو حقوقشونو براحتی میگیرن اما ماماها چسبیدن به نظام پزشکی و حرکتی ندارن. موضوع اصلی وجود مردها تو رشته پرستاریه که از هیچ کاری فروگذار نیستن و این باعث شده همه منسجم و متحد باشن و نظام مخصوص به خودشونو تاسیس کنن برای همینه که امتیاز سختی کار پرستار با من ماما که تو محیط پر سرو صدا و پر تنش و استرس کار میکنم یکی نیست و خیلی هم بیشتره!!! :13:

VERSA

New member
من ماما ها رو دوس دارم
تو خوابگاه دیدم قدر یه رزیدت زنان دارن می خونن و تلاش می کنن
اصن خیلی از بیمار یهای روتین زنان باید به ماما سپرده شه
نمی دونم چرا جا نیفتاده....
در هر حال موفق باشید دوستان

lmama

New member
سلام به دوستای گلم معذرت میخام مدتیه سرم شلوغ بود (درگیر مطبم)نتونسم بیام سربزنم.از همتون ممنونم .راستش الان که توی مطبم متوجه شدم مشکل اساسی ما ماماها قرارداد نبستن بیمه ها باهامونه که اگه حل بشه..............

mamayi87

New member
به نظر من اول از همه انسجام بین ماماها مهمه نه معلومات و تجارب. مشکل اینه که ماماها یک هدف تعیین شده ندارند و چون قشر مامایی مختص به زن هاست و طبیعت ذاتی زن هم حسادته هیچ کدوم با هم کنار نمیان چه برسه به اینکه بخوان میون اون همه رشته های پزشکی خودشونو نشون بدن. ببینین پرستاری ها نظام جدا دارند و حقو حقوقشونو براحتی میگیرن اما ماماها چسبیدن به نظام پزشکی و حرکتی ندارن. موضوع اصلی وجود مردها تو رشته پرستاریه که از هیچ کاری فروگذار نیستن و این باعث شده همه منسجم و متحد باشن و نظام مخصوص به خودشونو تاسیس کنن برای همینه که امتیاز سختی کار پرستار با من ماما که تو محیط پر سرو صدا و پر تنش و استرس کار میکنم یکی نیست و خیلی هم بیشتره!!! :13:
افرین عزیزم دقیقا حرف دل منو زدی

mamayi87

New member
تو جماعتی که همه زن باشن وضع بد و بدتر میشه .فقط حرف میزنیم دریغ از عمل!

mamai86

New member
سنیوریتا
تا حدودی حرفاتو قبول دارم
مخصوصا قسمت حسادتشو

بالا