بررسی سوالات درس بیوشیمی کنکور وزارت علوم سال 94

alireza-ja

New member
تشکر بابت پاسخ دوستان. حالا پاسخنامه که بیاد میبینید یه سوالایی که 100 درصد مطمئنی غلط شده.

zahra b

New member
خدا کنه اینجوری باشه اخه جوابای من با جوابایه شما خیلی فرق دارن

bioshimi93

New member
من بعضی سوالارو یادم نمیاد کدوم گزینه هارو زدم ولی تعداد پاسخهای اشتباهم کم کم داره زیاد میشه برای سلولی مولکولی که نصف سوالاتی که زدم غلطه
بیوشیمی هم حداقل 5-6 تا غلط:dadad4:

آخرین ویرایش:

zahra b

New member
سوال 105: گزینه 1 یا 4 بیشتر 1 منطقی تره. اینم از این سوالاتیه که من منظورشو کامل نفهمیدم. تبدیل فسفوانول پیروات به پیروات از بقیه دلتا جی منفی تری داره ولی اگر منظورش محاسبه تعداد atp هستش 1 میشه.

- - - Updated - - -

سوال 106: احساس میکنم گزینه 3 میشه. کتون بادیها

- - - Updated - - -

سوال 107: حضور ذهن ندارم

105 چهار میشه فک کنم

hasti69

New member
منم بانظربیوشیمی جان درومردسوال108موافقم وگزینه 4روزدم چون دراین گزینه مرحله تولیدatpتوسط فسفوگلیسرات کینازحذف میشه،من فکرم شدیدامشغول این سواله دوستان لطفانظربدید
اقاعلیرضانظرشماچیه؟

heart.beat777

New member
105 چهار میشه فک کنم

سلام دوستان، تاپیک خوبی درس کردید، خوشم اومد، ارشد بیوشیمی هستم، فقط خواستم تشکر کنم و خیالتونو تو بعضی سوالا راحت کنم، این سوال 105 که میگید گزینه 4 جواب میشه، دلتا جی به قدری بالاست که عملا برگشتش امکان پذیر نیست

یاسمنم

New member
سلام دوستان خوبم
سلام دوستان، تاپیک خوبی درس کردید، خوشم اومد، ارشد بیوشیمی هستم، فقط خواستم تشکر کنم و خیالتونو تو بعضی سوالا راحت کنم، این سوال 105 که میگید گزینه 4 جواب میشه، دلتا جی به قدری بالاست که عملا برگشتش امکان پذیر نیست

من درصدای شمارو یادمه . چقد زود گذشت ، یعنی میشه ماهم قبول شیم :sad:
آقای علیرضا لطف میکنید سوال 110 رو توضیح بدین استدلالتون واسه گزینه 1 چی بوده؟ ممنون

heart.beat777

New member
سلام دوستان خوبم

من درصدای شمارو یادمه . چقد زود گذشت ، یعنی میشه ماهم قبول شیم :sad:
آقای علیرضا لطف میکنید سوال 110 رو توضیح بدین استدلالتون واسه گزینه 1 چی بوده؟ ممنون

مرسی یاسمن جان منم شمارو یادمه، ارشد فقط باید کتاب بیشتر خوند تا شانست بره بالا، فقط همین، اسم کوچیک من امیده نه علیرضا، اما سوال 110: داگ یا دی آسیل گلیسرول چون خودش داره از فسفاتیدیل اینوزیتول ساخته میشه در نهایت با فسفریله شدن آماده تبدیل به همون ترکیب اولیه میشه که این عمل بعد از سیگنالینگ انجام میشه،
دوستان خوبم،خوب دقت کنید پارسال که من کنکور دادم بخدا نزدیک 10تا سوال اشتباه تو سوالات ما بود که من از رو کتاب لنینجر و استرایر جواب واسشون فرستادم، کلی درگیری پیش اومد چون اونا هیچ وقت زیربار حرف من و تو نمیرن،سوال حذف کردن به ضرر اوناس پس شده الکی یه جواب بدن میدن...... بعدش هم هیچ جور نمیتونی حق خورده شدتو بگیری، حالا توکل به خدا، فقط بخونید، امیدوارم موفق باشید همتون دوستان عزیزم

heart.beat777

New member
منم بانظربیوشیمی جان درومردسوال108موافقم وگزینه 4روزدم چون دراین گزینه مرحله تولیدatpتوسط فسفوگلیسرات کینازحذف میشه،من فکرم شدیدامشغول این سواله دوستان لطفانظربدید
اقاعلیرضانظرشماچیه؟

سلام، به نظر من جواب این سوال گزینه 3 میشه، آلفا کتوگلوتارات، گزینه 1 یه ترکیب 6 کربنه گزینه 2 و 4 هم 2تا 3 کربنه یعنی اینا هم 6 کربنه محسوب میشن، اکسیداسیون کامل این ترکیبات 1 و 2 و 4 پیروواته تا بعد وارد کربس بشه، اما آلفا کتوگلوتارات اکسیداسیون کاملش تا تبدیل به اگزالواستات هست یعنی ساخت nadh fadh2 atp اینا انرژی بیشتری تولید می کنن که معادل 12 atp میشه.

یاسمنم

New member
مرسی یاسمن جان منم شمارو یادمه، ارشد فقط باید کتاب بیشتر خوند تا شانست بره بالا، فقط همین، اسم کوچیک من امیده نه علیرضا، اما سوال 110: داگ یا دی آسیل گلیسرول چون خودش داره از فسفاتیدیل اینوزیتول ساخته میشه در نهایت با فسفریله شدن آماده تبدیل به همون ترکیب اولیه میشه که این عمل بعد از سیگنالینگ انجام میشه،
دوستان خوبم،خوب دقت کنید پارسال که من کنکور دادم بخدا نزدیک 10تا سوال اشتباه تو سوالات ما بود که من از رو کتاب لنینجر و استرایر جواب واسشون فرستادم، کلی درگیری پیش اومد چون اونا هیچ وقت زیربار حرف من و تو نمیرن،سوال حذف کردن به ضرر اوناس پس شده الکی یه جواب بدن میدن...... بعدش هم هیچ جور نمیتونی حق خورده شدتو بگیری، حالا توکل به خدا، فقط بخونید، امیدوارم موفق باشید همتون دوستان عزیزم

ممنون آقا امید واسه راهنماییهاتون ان شاالله که هرجا هستید موفق و موید باشید .:smiliess (10):

بالا