با ازدواج به سبک قدیمی موافق هستی ؟ اصلا با ازدواج کردن موافق هستی ؟

مجید دیجی

مدیر بخش
با ازدواج به سبک قدیمی موافق هستی ؟ اصلا با ازدواج کردن موافق هستی( تا آخر عمر مجرد) ؟
به نظر شما به عنوان قشر تحصیل کرده ازدواج سفید به شرط خوانده شدن ختبه عقد و ثبت رسمی مشکلی داره یا نه ؟ چرا ؟
------
...ازدواج سغید در اینجا به معنی ازدواج بدون گرفتن مراسم و دعوت از فامیل و دوستان و... هست . دختر جهیزیه نده ، پسر عروسی نگیره ، پول کرایه خونه هر کسی با توجه به کار و درآمدش بده ( دونگی ). خبری از مهریه بالا نیست . خبری از خواهر شوهر و مادر زن نیست . خبری از تالار های گران قیمت نیست . خبری از شام عروسی و خلاصه هر گونه ولخرجی و چیزهای اعصاب خورد کن نیست:sdasdasd: .

shayeste

New member
سلام آره دوس ندارم همیشه مجرد باشم و یه روزی میخوام ازدواج کنم.
ازدواج سفیدی که گفتی رو دوس ندارم به نظرم با توجه به شرایط طرفین همه چیز در حد نرمالش خوبه میشه حالا جاهاییش رو کم و زیاد کرد این ازدواج سفید که گفتی انگار نوعی همخونه بودنه نه ازدواج

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام آره دوس ندارم همیشه مجرد باشم و یه روزی میخوام ازدواج کنم.
ازدواج سفیدی که گفتی رو دوس ندارم به نظرم با توجه به شرایط طرفین همه چیز در حد نرمالش خوبه میشه حالا جاهاییش رو کم و زیاد کرد این ازدواج سفید که گفتی انگار نوعی همخونه بودنه نه ازدواج

یعنی همه دلیل ازدواج کردن جشن و... هست ؟

خوب به نظر من مراحل اولیه ازدواج در قدیم ها به منزله حل دادن جون ها مخصوصا دختر خانم های کم سن و سال به این سمت بوده... اما الان همین سنت زیبای قدیمی ، شده مثل یه سنگ بزرگ....:tsimuzpzwoap1t9y3o7

shayeste

New member
نه دلیل ازدواج کردن جشن نیست.اما شما جوری میگی که هیچی نباشه.قبول کنید خیلی از سنتا کمرنگ شده.و دیگه اون دست و پا گیری قدیمی رو نداره.اما واسه ازدواج یه حداقل هایی لازمه.بازم میگم بستگی به شرایط و توانائی طرفین داره.مطمئن باشین اگه با طرفتون منطقی صحبت کنین باهاتون راه میاد

کینز

New member
در مورد ازدواج سفیدتوی تاپیکی که نوتر زد یه جورایی همین بحث رو مطرح کرد و فکر میکنم بحث تکراریه

آخرین ویرایش:

ROJO

New member
وای چقد تاپیک ازدواج تو این انجمنه:shocked:
بزارین اسمشو انجمن کبوتران عاشق، یا ی حلقه ی طلایی یا مثلا همسرگزینی:image170:

من ک میبینم خسته میشم دیگه شماها ک کامنتم میزارید بحثم میکنید وووووووووووووی:tsimuzpzwoap1t9y3o7

khodaei

New member
با ثبت رسمی محضری من موافقم البته اقوام مطلع بشوند ولی مراسم نباشه عیب نداره و بقیه ش هم نباشه. ..البته باید همسر هم همراه باشه در این امر وگرنه حریف خانواده شدن در این جور شرایط یه نفره محاله!!!

XXIII

New member
به نام خدا
از اونجایی که من خیلی قدیمی نیستم و زیاد هم به قسمت سرگرمی و بحث آزاد سر نمی زدم از موضوعات مشابه قبلی پیرامون این مورد بی اطلاعم، پس نظر میدم.
اولاً کسی که ازدواج نکنه به نوعی دست به انتحار ژنی میزنه، یعنی نیمی از ژن های خودش رو برای نسل بعد به یادگار نمیذاره (این از بعد غریزی مساله)
آدمیزاد باید ازدواج کنه تا کامل بشه
واقعاً اگر ازدواج به خوبی و درستی انجام بشه نه تنها مانع نیست بلکه خیلی کمک کننده هم هست
در مورد نوع ازدواج یکه فرمودین من اصلاً نمی فهمم این چجور "ما" شدنی هست؟
نمی دونم چرا هنوزم که هنوزه اسم مادر شوهر و خواهر شوهر و این چیزا لرزه به تن بعضی ها میندازه
دوستان زمونه عوض شده
الان خیلیا تحصیلات دارن درک و شعور آدما خیلی رفته بالا (البته به پدران و مادران خودمون که از نسل قدیم تر هستن توهین نمی کنم خدایی ناکرده)
بعدش این که فرمودین خیلی از رسومات گذشته الان به سنگ بزرگ تبدیل شده تا حدودی باهاش موافقم اما همیشه و همه جا اینطوری نیست
الان خیلی جاها به ازدواج طور دیگه ای نگاه میشه
خیلی ها ازدواج رو آسون میگیرن
ناگفته نمونه که همه چیز به طرف مقابل شما هم بستگی داره
به عنوان مثال من روزی که به خواستگاری همسرم رفتم در جواب سوال پدر خانومم که گفت برنامه شما چیه؟
گفتم نزدیک برنامه پیش روم کنکور ارشد علوم پزشکیه
به معنای واقعی با دستای خالی رفتم خواستگاری و اونا هم به معنای واقعی لطف رو بر من تموم کردن
همسر من هم از خیلی چیزهایی که به ظاهر آرزوی یک دختر خانوم محسوب میشه گذشت
برای عقد فقط شش نفر آدم از یک استان رفتیم مشهد و تو حرم آقا امام رضا (ع) عقد کردیم و برگشتیم
نه جشنی و نه مراسمی
مهریه همسرم هم 14 سکه و سرپرستی از 8 کودک یتیم (به نیت امام هشتم) هست
الان یک هفته دیگه به سالگرد ازدواجمون مونده و داریم با هم درس می خونیم و میخوایم این راه رو تا جایی که توان داریم ادامه بدیم (انشاءالله).
بنابراین همه چیز به طرفین و خانواده هاشون بستگی داره
آدم با ازدواج کامل میشه
پس:
ازدواج کنید...
:riz304:

mohammad63

Well-known member
همه چیز بستگی به ادم و محیطی که توش هست، داره .............
برا یکی خوبه و یکی بعد ....... بالاخره ما با یه دنیای چند بعدی و البته نسبی طرفیم ...
برا همه یک نسخه نمیشه تجویز کرد ..................
ولی کلا خوبه ................

imanmirr

New member
سلام بر دوستان...بنظر من یکی از اهداف گرفتن مجلس و جشن آگاهی نزدیکان از وصلت و محفلیست برای آشنا شدن خانواده های طرفین...در ازدواجهای فامیلی شاید کمرنگ باشد این هدف اما به هر حال ممکن است کسی مطلع نباشد و فردا روز تفکرات نسبت به عروس و داماد در محیط اجتماعی برداشتهای نامتعارفی را در پی داشته باشد...در نهایت به نظر من هر چیزی حد وسط و نرمالش خوبه...نه دمجلس آنچنانی که آقا داماد تا عمر داره زیر هزینه هاش بمونه و نه جهزیه آنچنانی که خانواده ی عروس سالیان سال به پرداخت قسط جهیزیه مجبور بشوند...و البته نه بدون جشن و جهیزیه و سوت و کور...حد وسط خوبه...البته اولین شرط ازدواج به بلوغ فکری رسیدن طرفین است...:riz304:

مجید دیجی

مدیر بخش
به نام خدا
از اونجایی که من خیلی قدیمی نیستم و زیاد هم به قسمت سرگرمی و بحث آزاد سر نمی زدم از موضوعات مشابه قبلی پیرامون این مورد بی اطلاعم، پس نظر میدم.
اولاً کسی که ازدواج نکنه به نوعی دست به انتحار ژنی میزنه، یعنی نیمی از ژن های خودش رو برای نسل بعد به یادگار نمیذاره (این از بعد غریزی مساله)
آدمیزاد باید ازدواج کنه تا کامل بشه
واقعاً اگر ازدواج به خوبی و درستی انجام بشه نه تنها مانع نیست بلکه خیلی کمک کننده هم هست
در مورد نوع ازدواج یکه فرمودین من اصلاً نمی فهمم این چجور "ما" شدنی هست؟
نمی دونم چرا هنوزم که هنوزه اسم مادر شوهر و خواهر شوهر و این چیزا لرزه به تن بعضی ها میندازه
دوستان زمونه عوض شده
الان خیلیا تحصیلات دارن درک و شعور آدما خیلی رفته بالا (البته به پدران و مادران خودمون که از نسل قدیم تر هستن توهین نمی کنم خدایی ناکرده)
بعدش این که فرمودین خیلی از رسومات گذشته الان به سنگ بزرگ تبدیل شده تا حدودی باهاش موافقم اما همیشه و همه جا اینطوری نیست
الان خیلی جاها به ازدواج طور دیگه ای نگاه میشه
خیلی ها ازدواج رو آسون میگیرن
ناگفته نمونه که همه چیز به طرف مقابل شما هم بستگی داره
به عنوان مثال من روزی که به خواستگاری همسرم رفتم در جواب سوال پدر خانومم که گفت برنامه شما چیه؟
گفتم نزدیک برنامه پیش روم کنکور ارشد علوم پزشکیه
به معنای واقعی با دستای خالی رفتم خواستگاری و اونا هم به معنای واقعی لطف رو بر من تموم کردن
همسر من هم از خیلی چیزهایی که به ظاهر آرزوی یک دختر خانوم محسوب میشه گذشت
برای عقد فقط شش نفر آدم از یک استان رفتیم مشهد و تو حرم آقا امام رضا (ع) عقد کردیم و برگشتیم
نه جشنی و نه مراسمی
مهریه همسرم هم 14 سکه و سرپرستی از 8 کودک یتیم (به نیت امام هشتم) هست
الان یک هفته دیگه به سالگرد ازدواجمون مونده و داریم با هم درس می خونیم و میخوایم این راه رو تا جایی که توان داریم ادامه بدیم (انشاءالله).
بنابراین همه چیز به طرفین و خانواده هاشون بستگی داره
آدم با ازدواج کامل میشه
پس:
ازدواج کنید...
:riz304:

به خدا خیلی توکل داری...
کاش منم یه کم جرعت شما رو داشتم...

بالا