انتخاب محل تحصیل کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

mortaza

New member
دوست عزیز تبریزا یه حس همنوع دوستی خاصی دارن و زیاد با غیر تبریزیا جور نیستن دقت کن گفتم غیر تبریزیا..یعنی حتی ترکای دیگه هم اونجا زیاد راحت نیستن...کلا با فارسا زیاد ابشون توی یه جوب نمیره روی همشهریاشون تعصب خاص دارن

بنده هم این مطلب رو تایید میکنم من فوق لیسانسم رو اونجا گرفتم به نظر من غیر ترکا نرن اونجا

bioshimi93

New member
من برم درسمو بخونم که همون شهر خودمون قبول بشم مشکلم اینه که شهر خودمونم سخته قبول شدنش :dadad4:

sabor

New member
سلام بچه ها من لیسانسم زنجان گرفتم توصیه میکنم واسه ارشد اونجا رو انتخاب نکنین خوابگاه به زور گیرتون میاد و هزارتا مشکل دیگه

vet lab sciences

New member
احسنت بر تمام دوستانی که گفتن تحصیل ترجیحا در شهر خود!:applause:
جانا سخن از زبان ما گفتید:thumbsupsmileyanim:!

فقط شهر خود آدم:riz277:!

Sol Negro

New member

بنظرم برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید معیارهایی چون : هیئت علمی، پژوهشکده ها، برگزاری جشنواره و همایشها در زمینه رشته مدنظر، مجلات و ژورنالها و... توجه کرد نه مسئله ای همچون زبان شهر دانشگاه مدنظر.

زبان اداری و رسمی ایران فارسیه و هرچیزی که به شما مربوط بشه باید به زبان فارسی مکالمه بشه ولی دیگر مسائل مربوط به شهروندان نیازی نیست به زبان فارسی و قابل تفهیم برای شما بیان بشه.

مثلا این همه دانشجو که در خارج از کشور تحصیل میکنند فکر میکنید در چه حد زبان کشور مدنظرشون رو بلد هستند؟؟ ایا یک زبان در احوال پرسی و یا خواندن متون علمی به اون زبان خلاصه میشه؟؟ اگه اینجور بود در ایران که نباید در این زمینه مشکلی داشتیم.

و اینکه استانهای شمال غربی و غرب ایران به زبان فارسی حرف نمیزنند،پس نباید نصف دانشگاههای کشور را به خاطر این دلیل کنار بگذاریم. هرچند در رشته شما فقط دانشگاه تبریز و دانشگاه زنجان زبانشون ترکی هست و فارسی نیست ولی بنظرم اساسا این معیار بخصوص برای تحصیلات تکمیلی بی اساس هست!

دوست عزیز من اول صحبتام تاکید کردم که این "هم" معیاره نگفتم این بالاترین معیاره.مسلمه که معیارهای تحصیلی و آموزشی مهم تره ولی خب دلیل نمیشه این مهم نباشه! (حداقل برای من اینطوره)

ضمنا نگفتم ترک زبان!! گفتم تبریز! همونجور هم که دیدین یه سری از دوستان تاکید میکنن که گویا شنیده ها غلط نیوده و اهالی محترم تبریز تعصبی فراتر از بقیه شهرها نسبت به زبان خودشون و هم شهریانشون دارن و گویا گاهی جواب صحبت های پارسی و افراد غیر تبریزی رو اصلا نمیدن(این موردیه که من خودم باهاش مواجه شدم! :| ) پس بحث زبان شیوای ترکی و بقیه زبانهای ناآشنا نیست.منم با توجه به تجربه دوستانم این سوال برام ایجاد شده بود.

علاوه بر این ها بی اساس بودن این مسئله نظر شخصی شماست که محترمه :rose: :) ولی نظرات متفاوته.چون من آدمی هستم که زندگی تک بعدی رو به هیچ وجه قبول ندارم ما هرجا قبول بشیم قراره 2 سال اونجا زندگی کنیم نه اینکه فقط درس بخونیم.یه نفر ورزش یکی موسیقی هرکسی ممکنه فعالیت جانبی داشته باشه که به اندازه درس براش مهم باشه و لازمه که همه معیارهارو برای انتخاب در نظر بگیره که وقفه ای تو پیشرفت و روند زندگیش ایجاد نشه :)

آخرین ویرایش:

nastaran8

New member

بنظرم برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید معیارهایی چون : هیئت علمی، پژوهشکده ها، برگزاری جشنواره و همایشها در زمینه رشته مدنظر، مجلات و ژورنالها و... توجه کرد نه مسئله ای همچون زبان شهر دانشگاه مدنظر.

زبان اداری و رسمی ایران فارسیه و هرچیزی که به شما مربوط بشه باید به زبان فارسی مکالمه بشه ولی دیگر مسائل مربوط به شهروندان نیازی نیست به زبان فارسی و قابل تفهیم برای شما بیان بشه.

مثلا این همه دانشجو که در خارج از کشور تحصیل میکنند فکر میکنید در چه حد زبان کشور مدنظرشون رو بلد هستند؟؟ ایا یک زبان در احوال پرسی و یا خواندن متون علمی به اون زبان خلاصه میشه؟؟ اگه اینجور بود در ایران که نباید در این زمینه مشکلی داشتیم.

و اینکه استانهای شمال غربی و غرب ایران به زبان فارسی حرف نمیزنند،پس نباید نصف دانشگاههای کشور را به خاطر این دلیل کنار بگذاریم. هرچند در رشته شما فقط دانشگاه تبریز و دانشگاه زنجان زبانشون ترکی هست و فارسی نیست ولی بنظرم اساسا این معیار بخصوص برای تحصیلات تکمیلی بی اساس هست!
اگر چه مسایلی که فرمودید در تحصیلات تکمیلی مهمه ولی مهمتر از همه ارامش و اسایش روانیه که در مدت تحصیل باید دانشجو از اون برخوردار باشه ;-) و اینکه بجز چند دانشگاه مهم و مطرح داشگاههای دیگه همه در یک سطح هستند و مطمنا شما هم به این اذعان دارید ...پس انتخاب شهر محل تحصیل و شرایط اونجا هم خیلی مهمتر از تعداد مجلات...پژوهشکدهها....است که شما میفرمایید

آخرین ویرایش:

infomdmir

New member
بچه ها منم خیلی دارم سر این قضیه استرس میکشم چون ساکن رشتم. حالا نمیدونم دانشگاه گیلان رو بزنم یا نه چون هم تازه کاره هم کلاسا رشت نیست و لنگروده !! رفت و آمد سخته (حالا اگه مجاز شم !!!) چیکار کنم؟! :( میشه نظر بدین؟! :(

لطفا دوستان کمک کنین که علاوه بر دانشگاها شهرا رو هم بشناسیم !!
ما همه مون میتونیم در مورد کیفیت دانشگاها پرس و جو کنیم ولی در مورد شهرا فقط افراد ساکن و محلی و کسایی که تجربه زندگی توشون رو داشتن میتونن کمکمون کنن.جز تهران که فکر نمیکنم کسی باهاش نا آشنا باشه....

شما رو نمیدونم ولی خب واسه من مهمه کدوم شهر برم...محیطش چجوریه فرهنگش چقدر با ما فرق میکنه....به هر حال بعد روانی قضیه و اینکه کجا زندگی میکنیم هم مهمه مثلا دانشگاه تبریزخوبه ولی راسته که اگه ترکی بلد نباشیم نمیتونیم تو تبریز راحت زندگی کنیم چون همه فقط ترکی حرف میزنن؟ :( اینجا کسی تبریزی یا ساکن تبریز نیست دوستان؟ میشه بگین این قضیه راسته یا دروغ؟ :(

اگرم در مورد رشت و گیلان سوالی دارین من در خدمتم

من اهل تبریزم و تا جایی که من سرااغ دارم توی کلاسها ترکی تدریس نمی کنند مگه اینکه تمام دانشجوها اهل اذربایجان باشند.

biosta

Well-known member
سلام ،با اجازه و با توجه به دردسرهایی که دیدم برای دانشجویان ارشد لازمه بگم
بدیهی ست که برآیند چند معیار ترتیب های شخص داوطلب رو مشخص می کند
از جمله مهمترین این ملاک ها مسافت هست
چه بسا یک گروه آموزشی در شهر خود داوطلب به مراتب برای آن شخص بهتر باشد تا دانشگاهی همچون علوم پزشکی تهران

از جمله ملاک های دیگر میتواند سطح گروه آموزشی رشته ی مورد نظرتان در یک دانشگاه باشد و نیز رتبه ی آن دانشگاه این دو گاهی با هم یکی نیستند .

hirkania

New member
دوسته عزیز من 4 سال لیسانسمو تبریز گرفتم تو دانشگاه فارسی تدریس میشه نه ترکی!!!!

Sol Negro

New member
دوستات من نگفتم تو کلاساش ترکی تدریس میشه ! لطفا صحبتام رو با دقت بخونین :)
گفتم این مشکل واسه سه تا از دوستانم که پزشکی میخوندن پیش اومد چون یکی دو تا استاد این کارو میکردن. مسلما یکی دو نفر نماینده همه نیستن.سوال من کلی و در مورد تعصب تبریزیای عزیز به زبانشون و همشهریانشون بود و فرق زندگی تو تبریز با شهرای دیگه.نه فقط اساتید محترم دانشگاه

ممنون از دوستانی که وقت گذاشتن جواب دادن. من جوابم رو گرفتم :rose:

آخرین ویرایش:

sanaz alizadeh

New member
دوستان کسی راجع ب دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اطلاعی داره؟ شما باشی این دانشگاهو میزنی اول، یا دانشگاه نزدیک محل زندگیتونو؟ میخام بدونم مثل تهران و شهید بهشتی سطحش بالاست؟

hirkania

New member
دوسته عزیز زندگی تو تبریز خیلی خوووبه من که بدی ندیدم از هیچکدوم از تبریزیای گل و نازنین
به نظرم که شهره خیلی پیش رفته ای هم هست و آدم توش به همه چی میرسه

infomdmir

New member
تعصب در هر شهری هست مثلا من در ساری درس خوندم و این تعصب در مازندرانی های عزیز هم بود و طبیعیه
دوستات من نگفتم تو کلاساش ترکی تدریس میشه ! لطفا صحبتام رو با دقت بخونین :)
گفتم این مشکل واسه سه تا از دوستانم که پزشکی میخوندن پیش اومد چون یکی دو تا استاد این کارو میکردن. مسلما یکی دو نفر نماینده همه نیستن.سوال من کلی و در مورد تعصب تبریزیای عزیز به زبانشون و همشهریانشون بود و فرق زندگی تو تبریز با شهرای دیگه.نه فقط اساتید محترم دانشگاه

ممنون از دوستانی که وقت گذاشتن جواب دادن. من جوابم رو گرفتم :rose:

zy zy

New member
تعصب در هر شهری هست مثلا من در ساری درس خوندم و این تعصب در مازندرانی های عزیز هم بود و طبیعیه
منم ساری بودم :smilies-azardl (113
خداییش بدی ازشون ندیدم الان صمیمی ترین دوستامم از ساری و شهراش هستن ، در کل شهر خوبیه سطح دانشگاشم بد نیست تیپ 2

آخرین ویرایش:

zy zy

New member
دوستان منم تو اولویت بندی شهرا مشکل دارم بخصوص از نظر مسافت، کسی اهواز درس خونده آیا ؟ بین شیراز و اهواز کدومش بهتره؟ از همه نظر نه فقط سطح دانشگاش

biosta

Well-known member
دوستان منم تو اولویت بندی شهرا مشکل دارم بخصوص از نظر مسافت، کسی اهواز درس خونده آیا ؟ بین شیراز و اهواز کدومش بهتره؟ از همه نظر نه فقط سطح دانشگاش

به نظر خودتان کدام یک از این دو دانشگاه اولویت بالاتر هست ؟

biosta

Well-known member
منم ساری بودم :smilies-azardl (113
خداییش بدی ازشون ندیدم الان صمیمی ترین دوستامم از ساری و شهراش هستن ، در کل شهر خوبیه سطح دانشگاشم بد نیست تیپ 2

اطلاعات من میگه طبق آخرین رده بندی علوم پزشکی مازندران تیپ یک هست ، مگه نه :21:

sanaz alizadeh

New member
بابل تیپ چنده؟ کسی اطلاع نداره، یه سوال دیگه این دانشگاههایی ک نوشتن مشترک با تهران؟!چیشون مشترکه؟ اساتید از تهران میان؟ یا چی؟

biosta

Well-known member
دوستان کسی راجع ب دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اطلاعی داره؟ شما باشی این دانشگاهو میزنی اول، یا دانشگاه نزدیک محل زندگیتونو؟ میخام بدونم مثل تهران و شهید بهشتی سطحش بالاست؟

سلام
به واسطه بودن این دانشگاه در تهران از مزیت هایی برخوردار هست
همچون اساتید خوب و احتمالا" مراکز تحقیقاتی بیشتر و امکانات آموزشی بیشتر
اما این به معنی بهتر بودن این دانشگاه از دانشگاه هایی که در شهرستان ها هستند مثل مشهد و اصفهان و شیراز و... نیست
بایستی توجه داشت که یک ملاک مهم در کنار ملاک های دیگر خود گروه آموزشی آن دانشگاه هست
به عنوان مثال برای رشته آمارزیستی مطلب زیر به نظرم صادق باشه که
گروه آمارزیستی همدان از گروه آمارزیستی مشهد / بهزیستی و حتی شاید اصفهان بالاتر باشد
اما خود دانشگاه علوم پزشکی همدان از مشهد و اصفهان به مراتب سطح پایین تری دارد بنابرین همان طور که گفتم یک ملاک گروه آموزشی مورد نظر شما در آن دانشگاه است .

biosta

Well-known member
سلام بچه ها من لیسانسم زنجان گرفتم توصیه میکنم واسه ارشد اونجا رو انتخاب نکنین خوابگاه به زور گیرتون میاد و هزارتا مشکل دیگه

خیلی از دانشگاه ها مشکل خوابگاه دارند زنجان هم یکی از این دانشگاه ها مثل دانشگاه های بهزیستی و مشهد
اما می دانید که تنها خوابگاه ملاک انتخاب نیست .
لازم به ذکر هست که اغلب دانشگاه هایی که می گویند خوابگاه نمی دهیم ، کم و بیش خوابگاه می دهند بایستی سمج بود .
ترتیب انتخاب دانشگاه ها هم یک جورایی مثل انتخاب همسر می ماند! بایستی جنبه های مختلف رو با شرایطی که دارید در نظر بگیرید
بهرحال توجه داشته باشید که الزاما" دانشگاه های تهران در انتخاب های بالاتر قرار نمی گیرند شرایط و آیتم هایی که برای ترتیب انتخاب ها وجود دارد را در نظر نگیرید
به امید این که دانشجوی کارشناسی ارشد ورودی 93 باشید
:riz304:

بالا