الاستین و الانتوئین موجود در عصاره ی عصاره حلزون باعث میشه که پوستم...

mj1919

New member
(متن رو بطور کامل از ایمیلم نقل می کنم)
سلام به همه دوستان
این ایمیل رو لطفا به هر کی که می تونین بفرستین تا دیگه کسی جرات سو استفاده از جهل مردم رو به خودش نده.
واقعا دانش بزرگترین ثروت یک جامعه است.

متاسفانه متوجه این موضوع شدم که در ایران محصولی به صورت گسترده به فروش میرسه که اساسا دروغی محض و بیشتر شبیه به یک طنزه تا پدیده ای علمی!
اما هر روز بطور ناباورانه اى تبليغى از صدا و سیما پخش ميشه و دقایقی درباره آثار صابون و كرم حلزون صحبت میشه!!اگر شما از متخصصين پوست پیرامون این محصول سوال کنید قطعا به موارد زیر اشاره خواهند کرد.
از شما خواهشمندم به دقت این مقاله رو مطالعه کنید و با آگاهی بخشیدن به دیگران جلوی این فریب بزرگ رو بگیرید.

-درسته كه در ترشحات حلزون، کلاژن و الاستین وجود داره كه هر دو از پروتئین‌­های اصلی پوست و مسئول حفظ قوام و انعطاف پوست هستند، اما...

١. محصولات موضعی حاوی این ترکیبات نمی‌توانند این دو پروتئین را وارد پوست کنند چرا که ساختار این دو پروتئین بزرگ بوده و از سد پوستی عبور نمی‌کند، بنابراین ترکیب کلاژن و الاستین در یک محصول بیانگر اثر ضدچروک آن نیست بلکه می‌تواند فقط به عنوان یک مرطوب‌کننده عمل کند.

٢. کلاژن انسان و حیوان با هم متفاوت است بنابراین نمی‌توان کلاژن غیرانسانی را وارد پوست کنیم و انتظار داشته باشیم که همان اثربخشی کلاژن تولیدی بدن را داشته ‌باشد. چنین ادعاهایى کاملا غیرعلمی و فریبنده است.

٣. وجود گلیکولیک اسید در ساختار مولکولی این محصولات می‌تواند در روشن شدن لک‌ها یا بهبود آکنه تاثیر داشته باشد که در بسیاری از کرم‌های داخلی و خارجی که هم‌اکنون اغلب متخصصان پوست تجویز می‌کنند نیز یافت می‌شود و ماده جدیدی نیست.

٤.ارائه محصولی که بتواند همزمان چین و چروک را بهبود بخشد و بطور همزمان بر جوش صورت نيز موثر باشد علمی نیست چرا که محصولات ضدچروک بيشتر پایه چرب دارند و مناسب پوست‌های جوش‌دار نیستند.

٥.هیچ کدام از کرم‌های ضدچروک بازار اثر دائمی ندارند و حتی می‌توان گفت هیچ کرمی نمی‌تواند چرو‌ک‌ها را از بین ببرد؛ این کرم‌ها فقط می‌‌توانند به طور موقت پوست را شاداب‌تر نشان دهند.

٦.یک کرم نمی‌تواند هم ضدلک باشد هم چین‌و‌چروک را برطرف کند،هم مرطوب‌کننده باشد، هم ترک‌ها و جوش‌ها را خوب کند؛ چرا که هر کرم تنها می‌تواند یک ماده موثر داشته ‌باشد نه 10 تا ماده موثر که همه مشکلات پوستی را حل کند، زيرا برای درمان هر کدام از این موارد باید از روش و موادخاصی استفاده کرد که نمی‌توان همه اینها را در یک کرم جمع کرد.

٧.صابون روی پوست دو تا سه دقیقه بیشتر نمی‌ماند، هر صابونی استفاده کنید چند دقیقه روی پوست باقی می‌ماند بعد با آب شسته‌ می‌شود و هیچ ماده‌ای جذب پوست نمی‌شود که بتواند در تغییر حالت آن نقشی داشته‌ باشد.از همین منظر بین صابون‌ حلزون و شوینده‌های مختلف تفاوت چندانی وجود ندارد.

و در آخر خواهشمندم به این موضوع توجه کنید که مجوز وزارت بهداشت مجوز تولید است نه مجوز اثربخشی؛ خیلی از محصولات دیگر هستند که مجوز وزارت بهداشت را دارند ولی اثربخشی خاصی ندارند

bioshimi93

New member
آفرین ...من خودمم این تبلیغاتو باور نداشتم .ممنون حتما به همه میگم.

parnia

New member
چند روز قبل از ی متخصص پوست در موردش پرسیدم خیلی سریع گفت همش دروغه....و هیچ اثربخشی ای نداره:wacsmiley:

ممنون از اطلاع رسانی

AWWA

New member
(متن رو بطور کامل از ایمیلم نقل می کنم)

-درسته كه در ترشحات حلزون، کلاژن و الاستین وجود داره كه هر دو از پروتئین‌­های اصلی پوست و مسئول حفظ قوام و انعطاف پوست هستند، اما...

١. محصولات موضعی حاوی این ترکیبات نمی‌توانند این دو پروتئین را وارد پوست کنند چرا که ساختار این دو پروتئین بزرگ بوده و از سد پوستی عبور نمی‌کند، بنابراین ترکیب کلاژن و الاستین در یک محصول بیانگر اثر ضدچروک آن نیست بلکه می‌تواند فقط به عنوان یک مرطوب‌کننده عمل کند.

٢. کلاژن انسان و حیوان با هم متفاوت است بنابراین نمی‌توان کلاژن غیرانسانی را وارد پوست کنیم و انتظار داشته باشیم که همان اثربخشی کلاژن تولیدی بدن را داشته ‌باشد. چنین ادعاهایى کاملا غیرعلمی و فریبنده است.

ممنون برای اطلاع رسانیتون..... فک کنم رشته شما مرتبط با موضوع هست.شما این دو موردو تایید میکنین؟

abiabi

New member

ممنون برای اطلاع رسانیتون..... فک کنم رشته شما مرتبط با موضوع هست.شما این دو موردو تایید میکنین؟

به نظرتون این تبلییغات با این بزرگنمایی با عقل جور در میاد؟؟؟؟؟؟؟

AWWA

New member

شما فک کنم تو تاپیک تبلیغات نبودین...تبلیغی جذابه که همراه با اغراق باشه(البته نه تا این حد ناشیانه:))
ممکنه کسایی این مطلبو منتشر کنن که رقیب هستن و میخوان کارو کاسبیشون کساد نشه..برا همین دوس داشتم مطمئن بشم

mj1919

New member

بله، از دید یک کارشناس بیوشیمی، و زیست شناس عرض می کنم، بله شدیدا تایید میشه،
ببینید،
اگه پوست رو مث یک خونه در نظر بگیریم، آهن بندی این خونه، پروتئینهای زیر اون هستند که باعث حفظ ساختارش می شند، نظیر پروتئینهای بزرگی نظیر کلاژن و الاستین در واقع داخل دیوار اند و نه روی سطح دیوار(که کلاژن یک بستر ساز و الاستین هم کشسان ساز پوست قلمداد میشن،) حالا، چربی های سطح پوست که از طریق کرم ها و لوسیونهای مختلف روی پوست قرار می گیرند، مث گچ و نازکاری هستند روی دیوار این خونه که هر روز بطور موقت باعث تزئئین و کمی قوام این دیوار خونه میشه، و نه حفظ اساس ش!
کلاژن هم به دلیل ساختار بزرگ و آبدوستش، نمیتونه از سد پوستی عبور کنه، به این خاطر موقتا روی پوست می مونه، بدون تاثیر روی پوست (فرض کنید روی دیوار همون خونه، شما آب بپاشید، که در چند دقیقه خشک میشه)
ولی چربی ها می تونند از این سد عبور کنند وباعث نرمی پوست بشند، که اونم اثر طولانی مدت نداره،

شما فک کنم تو تاپیک تبلیغات نبودین...تبلیغی جذابه که همراه با اغراق باشه(البته نه تا این حد ناشیانه:))
ممکنه کسایی این مطلبو منتشر کنن که رقیب هستن و میخوان کارو کاسبیشون کساد نشه..برا همین دوس داشتم مطمئن بشم

متاسفانه این قضیه زا اونجا آب میخوره که صدا و سیما به سمت فرهنگ مصرف گرایی، غرب زدگی، استحاله فرهنگی و نیز ظاهر گرایی رفته، فقط فقط به دلیل جبران کسری بودجه!

AWWA

New member
بله، از دید یک کارشناس بیوشیمی، و زیست شناس عرض می کنم، بله شدیدا تایید میشه،
ببینید،
اگه پوست رو مث یک خونه در نظر بگیریم، آهن بندی این خونه، پروتئینهای زیر اون هستند که باعث حفظ ساختارش می شند، نظیر پروتئینهای بزرگی نظیر کلاژن و الاستین در واقع داخل دیوار اند و نه روی سطح دیوار(که کلاژن یک بستر ساز و الاستین هم کشسان ساز پوست قلمداد میشن،) حالا، چربی های سطح پوست که از طریق کرم ها و لوسیونهای مختلف روی پوست قرار می گیرند، مث گچ و نازکاری هستند روی دیوار این خونه که هر روز بطور موقت باعث تزئئین و کمی قوام این دیوار خونه میشه، و نه حفظ اساس ش!
کلاژن هم به دلیل ساختار بزرگ و آبدوستش، نمیتونه از سد پوستی عبور کنه، به این خاطر موقتا روی پوست می مونه، بدون تاثیر روی پوست (فرض کنید روی دیوار همون خونه، شما آب بپاشید، که در چند دقیقه خشک میشه)
ولی چربی ها می تونند از این سد عبور کنند وباعث نرمی پوست بشند، که اونم اثر طولانی مدت نداره،

متاسفانه این قضیه زا اونجا آب میخوره که صدا و سیما به سمت فرهنگ مصرف گرایی، غرب زدگی، استحاله فرهنگی و نیز ظاهر گرایی رفته، فقط فقط به دلیل جبران کسری بودجه!

شما که تایید کردین برای من کافیه مرسی

ولی درمورد قضیه دومی که گفتین ...این تبلیغ با اینکه شاید همراه با دروغ باشه ولی شروع خوبی برای این تیپ تبلیغات هست. توی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان این جور تبلیغات خیلی زیاد شده که به نظرم تاثیر خیلی زیادی روی سلیقه افراد گذاشته. اگه به طرز مناسبتر و مطمئن تری در داخل ساخته بشه میتونه جایگزین خوبی باشه.

mj1919

New member

شما که تایید کردین برای من کافیه مرسی

ولی درمورد قضیه دومی که گفتین ...این تبلیغ با اینکه شاید همراه با دروغ باشه ولی شروع خوبی برای این تیپ تبلیغات هست. توی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان این جور تبلیغات خیلی زیاد شده که به نظرم تاثیر خیلی زیادی روی سلیقه افراد گذاشته. اگه به طرز مناسبتر و مطمئن تری در داخل ساخته بشه میتونه جایگزین خوبی باشه.

این خانه از پای بس ویران است!
صورت مسئله:تبلیغ کرم حلزون که باعث جوانی و شادابی پوست می شود
1- تبلیغ یک چیزی برای پوشاندن عیب (اگر که لک پوست حاصل از سن سال رو عیب بدونیم، که تبلغ می دونه و خریداران هم می دونند)
2- راه حل: پوشاندن عیب، به جای رفع عیب
3- روش: استفاده از یک ماده ای که از طبیعت گرفته میشه!!!:5: پس خوبه! استدلال رو داشتی!!!!
4- من یک آمار سرانگشتی بدم، هر ثانیه تبلیغ در تلویزیون، با توجه به شبکه و زمان و اینا، میانگین، 250 تا 300 هزار تومان است (در ساعات خوب، که معمولا این تبلیغ پخش میشه)، پیدا کنید پرتغال فروش را!
5- سبک زندگی ایرانی اسلامی#سبک زندگی غربی
6- قناعت، اخلاق، تقویت معنویت# ظاهر گرایی، مصرف گرایی، رقابت در خرید مواد مصرفی

و
و
و
و

AWWA

New member
این خانه از پای بس ویران است!
صورت مسئله:تبلیغ کرم حلزون که باعث جوانی و شادابی پوست می شود
1- تبلیغ یک چیزی برای پوشاندن عیب (اگر که لک پوست حاصل از سن سال رو عیب بدونیم، که تبلغ می دونه و خریداران هم می دونند)
2- راه حل: پوشاندن عیب، به جای رفع عیب
3- روش: استفاده از یک ماده ای که از طبیعت گرفته میشه!!!:5: پس خوبه! استدلال رو داشتی!!!!
4- من یک آمار سرانگشتی بدم، هر ثانیه تبلیغ در تلویزیون، با توجه به شبکه و زمان و اینا، میانگین، 250 تا 300 هزار تومان است (در ساعات خوب، که معمولا این تبلیغ پخش میشه)، پیدا کنید پرتغال فروش را!
5- سبک زندگی ایرانی اسلامی#سبک زندگی غربی
6- قناعت، اخلاق، تقویت معنویت# ظاهر گرایی، مصرف گرایی، رقابت در خرید مواد مصرفی

و
و
و
و

با اینکه خیلی قبولتون دارم و درخیلی موارد حرفتون برام سنده ولی این دلایلتون قانعم نکرد
یه دوستی دارم دکترای مدیریت بازگانی داره و از اقتصاد خیلی سر در میاره. میگفت برای اینکه چرخ مملکت بچرخه و جوونا کار برای انجام دادن داشته باشن باید از مصرف کردن نترسیم. (اسراف نه ها مصرف!) پس چه بهتر که محصولات داخلی رو به نحو بهتری تبلیغ و معرفی کنیم

یه محصول میتونه درمون کنه و یکی هم موقتا میتونه تا رفع مشکل اساسی پوشش بده. درسته ریشه ای حل کردن بهتره
ضمنا میدونیم که دوای خیلی از دردها تو طبیعت هست پس چندانم دور از انتظار نیست.

mj1919

New member

با اینکه خیلی قبولتون دارم و درخیلی موارد حرفتون برام سنده ولی این دلایلتون قانعم نکرد
یه دوستی دارم دکترای مدیریت بازگانی داره و از اقتصاد خیلی سر در میاره. میگفت برای اینکه چرخ مملکت بچرخه و جوونا کار برای انجام دادن داشته باشن باید از مصرف کردن نترسیم. (اسراف نه ها مصرف!) پس چه بهتر که محصولات داخلی رو به نحو بهتری تبلیغ و معرفی کنیم

یه محصول میتونه درمون کنه و یکی هم موقتا میتونه تا رفع مشکل اساسی پوشش بده. درسته ریشه ای حل کردن بهتره
ضمنا میدونیم که دوای خیلی از دردها تو طبیعت هست پس چندانم دور از انتظار نیست.

خوب من یک سوال می پرسم، جوابش با شما!
اساس درآمد بانکها بر چیه؟؟

تا حالا وام گرفتید از بانک، شما یا پدرتون یا اطرافیان؟

تمامی بانکهای دنیا، به پول مشتری هاشون ربا می دهند!!!!!!!!!!!!!!!!!!
درسته با نه؟ کلاه شرعی هم نداریم!

آیا در اسلام ربا داریم؟ ربا توصیه شده؟
(در مورد قباجت ربا همین بس که از عمل شنیع زنا ، بدتر توصیف شده!)

آیا بانکهای ما ربا ندارند!!!

اگه ربا خوبه، پس چرا در اسلام منع شده،
پس شاید بده، و یا جتی خطرناکه!

خوب اساس اقتصاد غرب برچیه؟

ربا!

پس ببینید، اینه سبک زندگی!! لایف استایل! فرهنگ مصرف گرایی در برابر فرهنگ تولید و بهره وری!

این بحث مفصله اگه نیازی بود توضیح می دهم!

AWWA

New member
راستش این قضیه بانکها برای من هنوز حل نشده هست....

mj1919

New member
راستش این قضیه بانکها برای من هنوز حل نشده هست....

اون پست رو در مورد بانکها، در رد اقتصاد موجود بود! که گفتید دوستتون به عنوان اقتصداد دان، این روش رو تایید کرده (که اساسش غربی است، کلا غربی است درواقع، مث زیست شناسی غربی، علوم تغذیه ای غربی، روانشناسی غربی و..) که بعضی شون خوبه (جایی که ساینس محض است بدون نتیجه گیری و دانش، مثلا زمانیکه می گیم آب در 100 درجه بجوش میاد ، خوبه که علم غربی داریم، ولی زمانیکه می گیم، مرگ انسان یعنی قطع شدن پالس الکتریکی در cns این بده! خوب از بحث منحرف نشیم!)

این مفصله اگه علاقه داشتید، منابع رو بهتون پیشنهاد می کنم، دنبال کنید

!SeCreT!

New member
سلام ...ممنون از مطلب مفیدت دکتر جون و نظرات دوستای گلم
به نظر من هر چیزی که براش تبلیغ کنن یه جورایی رو دستشون مونده و میخوان آبش کنن...
نمونه های زیادی دارم که فقط تبلیغ بوده...

آخرین ویرایش:

jigoli

New member
سلام....
اینکه تا چه اندازه تبلیغات درست باشن و تا چه اندازه اغراق مشخص نیست ولی فک نمیکنین یه کارخونه لوازم آرایشی حداقل 5 یا 6 تایی کارشناس در مورد موادی که میخواد تولید کنه داشته باشه؟؟؟فک نمیکنین که اینکه ما فقط به یه دونه ایمیل که معلوم نیست پشتوانه علمی داشته باشه یا نه تکیه کنیم شاید خیلی سند محکمی برا رد صددرصد یک محصول نباشه؟ من فک میکنم اگه به اطلاعات ناقص خودمون خییییییییییلی مطمئن نباشیم و خیلی از چیا رو الکی رد نکنیم خیلی بهتره.
البته اینکه توی تبلیغات اغراق وجود داره که هیچ شکی نیست و اصلا اگه نباشه که تبلیغ نیست ولی بازم دلیل نمیشه ی چی رو کاملا رد کنیم.

mj1919

New member
سلام....
اینکه تا چه اندازه تبلیغات درست باشن و تا چه اندازه اغراق مشخص نیست ولی فک نمیکنین یه کارخونه لوازم آرایشی حداقل 5 یا 6 تایی کارشناس در مورد موادی که میخواد تولید کنه داشته باشه؟؟؟فک نمیکنین که اینکه ما فقط به یه دونه ایمیل که معلوم نیست پشتوانه علمی داشته باشه یا نه تکیه کنیم شاید خیلی سند محکمی برا رد صددرصد یک محصول نباشه؟ من فک میکنم اگه به اطلاعات ناقص خودمون خییییییییییلی مطمئن نباشیم و خیلی از چیا رو الکی رد نکنیم خیلی بهتره.
البته اینکه توی تبلیغات اغراق وجود داره که هیچ شکی نیست و اصلا اگه نباشه که تبلیغ نیست ولی بازم دلیل نمیشه ی چی رو کاملا رد کنیم.

هیچ ماست فروشی نمیگه ماستم ترشه!

بازم به جای اینکه صحت یک موضع در تعداد افراد بسنجید، در حقیقتش بسنجید!
اگه در رد مسائل علمی که در پست یک مطرح شده ایرادی دارید، بفرمایید تا مشتاقانه بشنویم!

آخرین ویرایش:

mino90

New member
ممنون که اطلاع رسانی کردیداین روزها بازار اینطور چیزها خیلی داغ شده

abiabi

New member
واقعا جای تاسف هست یک عده از مردمان پاک ایران زمین که هموطن مسلمان خودشون اعتماد میکنن تا برای کرمی پول خرج کنن با عنوان مشروع تبلیغات سر ببرن..گناه دارن مردم دیار من ..:(

ketabsabz

Well-known member
مطلب مفیدی بود ، من خودم بشخصه هیچ وقت تبلیغات رو باور ندارم ، تبلیغن فقط برای منحرف کردن ذهن ی عده و کلاه گذاشتن سر اونا ، کرم حلزون هم یکیشون مگه اکسیر شفا بخشه ک بتونه همه کاری بکنه
ایقد هم تو تلویزیون تبلیغ میشه تا مغز ی عده رو شست وشو میده بالاخره .

بالا