اعتراض به کاهش شدید ظرفیت ارشد پزشکی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

رها93

New member
نگذاریدکه در دولت تدبیر و امید بی تدبیری عده قلیلی از مسئولان امید خیل عظیمی از جوانان مملکت را ناامید کند
جمله ات رو با طلا باید نوشت
اصلا میتونه شعار فردا باشه

mohammad233

New member
نمونه متن نامه:
بسمه تعالی
خدمت وزیر محترم(یا هر کس دیگه) بهداشت درمان و آموزش پزشکی جناب دکتر هاشمی
با سلام
ما داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد پزشکی ۹۳ با کاهش شدید و ناگهانی و بدون اطلاع قبلی ظرفیت های پذیرش شوکه شده ایم.چرا که بسیاری از ما با رتبه های برتر هستیم و با دیدگاه ظرفیت سال قبل بوده ایم و حتی خود را آماده حضور در کلاسهای کارشناسی ارشد دیده بودیم. اصولا ظرفیت ها از مدتها قبل از امتحان باید اعلام گردد که داوطلب ، برنامه ریزی صحیحی برای آزمون داشته باشد.
بدین معنی که اگر ظرفیت ها قبل از آزمون اعلام گردد فرد بی خود امیدوار نمی شود یا بی دلیل نا امید نمی شود، یا زمان مطالعه اش را افزایش می دهد یا اصلا شرکت نمی کند . نه اینکه پس از مشخص شدن رتبه و صدور کارنامه بااینگونه ظرفیت های کاهش یافته روبرو شود و از این برنامه ریزی و عدم ثبات در تصمیم گیری ها نا امید گردد.

نکته ظریف و بسیار مهم دیگر این است که مجاز اعلام کردن خیلی ها به انتخاب رشته - محل با این ظرفیت پایین اشتباه بوده است و این اعلام مجاز بودن بسیاری از داوطلبان امسال بر اساس ظرفیت سال قبل بوده است. مگر می شود بر اساس ظرفیت سال قبل مجاز شویم و بر اساس ظرفیت جدید کاهش یافته پذیرش شویم؟!

لذا از آن مقام محترم خواهشمندیم ظرفیت های امسال را به روال سابق برگردانید و هر تغییری که بر اساس صلاحدید جنابعالی و مقامات محترم می باشد از سال آینده و با اطلاع قبلی به داوطلبان سال آینده انجام دهید.

و من الله التوفیق

آخرین ویرایش:

رها93

New member
دل آرام جان هستی یه چارت آماده کنیم هر رشته بنویسیم از چند به چند رسیده و کاهش چند درصدی بوده
توی رشته ما حتی با پولی نسبت به روزانه سال قبل 30% کاهش داشته

mahsa20082009

New member
دل آرام جان هستی یه چارت آماده کنیم هر رشته بنویسیم از چند به چند رسیده و کاهش چند درصدی بوده

بله خيلي عاليه حتما اينكارو بكنيد
رشته ي سم شناسي از 45 نفر شده 21 نفر روزانه
تازه قرار بود امسال 63 نفر بگيرن طبق دانشگاه هايي كه زمان ثبت نام اعلام كردن كه قراره سم شناسي بگيره

skana

New member
سلام دوستای عزیر . من امسال مجاز نشدم ولی با این وضعیت تصمیم ندارم وقت با ارزشم رو هم بزارم برای سال بعد چون این وزارت بهداشت از همون اول هم بی برنامه بود . رشته بیوتکنو رو از بهمن یه دفعه ای درسش رو عوض کردن و بعدش این وضعیت پذیرش شونه. من علوم رتبه م خوب شد ولی پشیمون شدم چرا وقتم رو گذاشتم و برای بهداشت مرور کردم. ازتون خواهش دارم اگه میخواین نامه بنویسین یا هر کاری بکنین این رو هم بنویسین که وزارت بهداشت با این بی برنامه گی هاش فقط داره دانشجوهای خودش رو از دست میده و با این برنامه تعداد شرکت کننده های سال آینده مسلما افت خیلی زیادی داره . بهشون بگید که تمام انگیزه ها رو از یه جوون گرفتن خودخواهیه. ماها اگه هدفمون درس خوندن نبود این قدر وقت نمیذاشتیم و درس نمیخوندیم. بعد اگه یه نفر بره خارج همین رشته ها رو بدون استرس و راحت بخونه نباید ازش خرده گرفت. آرامش ذهنی و روانی چیزیه که اگه نباشه نه میشه درس خوند نه میشه راحت زندگی کرد.
بچه ها خواهشا اینا رو هم بهشون بگین. من واقعا برای بچه های درسخوون این کشور ناراحتم که چرا نمیشه بدون استرس درس خوند. به خدا باید این جوونا رو بزارن روی سرشون و حلوا حلواشون کنن. نه این کارا رو باهاشون کنن.

دل آرام

New member
سلام
اره منم تو فکرش بودم
با پارسال مقایسش کنیم فقط یا از سال 91 که افزایش شدید داشته ؟

nafasn

New member
بچه ها منم هم به رییس جمهور هم به وزیر بهداشت نامه نوشتم و ازشون خواستم که ظرفیت ها رو مثل پارسال کنه و این کاهش ظرفیت رو از سال اینده اجرا کنه

دل آرام

New member
رشته ی ما سال قبل 84 نفر میگرفت که 12 تاش پولی بود 72 تاش روزانه (7 نفر از اون 72 نفر سهمیه کارکنان ارتش )
امسال کلا 56 نفر که 45 تا روزانه 11 نفر هم پولی(8 نفر از اون 45 تا روزانه سهمیه ارتش و بقیه الله )
28 نفر از جمعیت روزانه کاهش دادن فقط

آخرین ویرایش:

دل آرام

New member
یعنی از اول جدول از آمار زیستی شروع کنیم ؟
بعد مثل پست قبلی همشو در آریم ؟

رها93

New member
دل آرام بیا اینا رو برای اکثر رشته ها بنویسیم و پرینت بگیریم . کسی که فردا میره ببره با خودش!
من نمیام نماینده میفرستم. تو میتونی ببری؟؟به چند نفر دیگه هم که میان بسپاریم دستشون باشه؟

دل آرام

New member
دل آرام بیا اینا رو برای اکثر رشته ها بنویسیم و پرینت بگیریم . کسی که فردا میره ببره با خودش!
من نمیام نماینده میفرستم. تو میتونی ببری؟؟به چند نفر دیگه هم که میان بسپاریم دستشون باشه؟

آره من میرم
فقط چه جوری جدول درست کنیم الان :33:

رها93

New member
یه ناپیک الان درست میکنم هر کس بیاد با جزئیات بگه در مورد رشته خودش . توام زحمت جدول رو بکش. خوبه؟؟ فایل میکنیم میذاریم اینجا هر کس فردا میاد دستش باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ana67

nafasn

New member
اره فکر خوبیه بچه ها . اینطوری خودشون میبینن که چقدر کاهش دادن و به بین الملل اضافه کردن

رها93

New member
ظرقیت بین الملل هم مینویسیم! تو رشته ما که اونم کاهش دادن!

bioshimi93

New member
واااای رشته های زیست نمیتونن شرکت کنن دیگه؟؟؟؟خدا نگذره ازشون اگه پارسال بود من الان قبول بودم اگه نذارن زیستیا شرکت کنن پس ما چیکار کنیم!!!!

از اینا بعید نیست هیچ کاری خدا نگذره ازشون
رشته ی ما بیشتر پذیرش با شهریه شده و روزانه ها یک سوم پارسال هم نمیشه:wacsmiley::wacsmiley::wacsmiley:

shima2020

New member
رشته ی ما سال قبل 84 نفر میگرفت که 12 تاش پولی بود 72 تاش روزانه (7 نفر از اون 72 نفر سهمیه کارکنان ارتش )
امسال کلا 56 نفر که 45 تا روزانه 11 نفر هم پولی(8 نفر از اون 45 تا روزانه سهمیه ارتش و بقیه الله )
28 نفر از جمعیت روزانه کاهش دادن فقط

رشته ی من میکروبشناسی پارسال 199 روزانه میگرفت امسال118و بین المللم از 68 شده 28

آخرین ویرایش:

دل آرام

New member
یه ناپیک الان درست میکنم هر کس بیاد با جزئیات بگه در مورد رشته خودش . توام زحمت جدول رو بکش. خوبه؟؟ فایل میکنیم میذاریم اینجا هر کس فردا میاد دستش باشه

خوبه یک جدول دو ستونی باشه اول که سال 92 و 93 باشه
بعد زیرش هر سال 5 تا ستون باشه روزانه . شبانه . سهمیه ای ارتش . مازاد بر ظرفیت . جمع کل .
بعد یک جدول دیگه مقایسه کاهش هر رشته به درصد طی این 2 سال باشه
خوبه این ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ana67
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا