*** آزمون های بیوشیمی انجمن مخصوص بچه های علوم آزمایشگاهی 1 و مجموعه علوم تغذیه***

یاسمنم

New member
دوستان عزیز منم خودم الان کلی کار دارم ولی الان اینجام رفع اشکال کنیم که واسه فردا نیوفته لطفا بیاینو تو بحث شرکت کنین آقا علیرضا هم اذیت میشه که جواب همه رو زود زود بده.

alireza-ja

New member
آقای علیرضا سوال 1 یاسمن 2014 رو لطفا توضیح بدین خودش انگاری نیست

قطعا اراشیدونیک اسید ضروری نیست. چون بدن خودش اونو سنتز میکنه. 1 و 3 هم که کاملا ضرورین. در مورد 2 هم حضور ذهن ندارم ولی احساس میکنم گزینه 2 مشکل داره پالمیتوئیک اسید من تا حالا نشنیدم.

یاسمنم

New member
قطعا اراشیدونیک اسید ضروری نیست. چون بدن خودش اونو سنتز میکنه. 1 و 3 هم که کاملا ضرورین. در مورد 2 هم حضور ذهن ندارم ولی احساس میکنم گزینه 2 مشکل داره پالمیتوئیک اسید من تا حالا نشنیدم.

ممنون
با این حساب من 66 صحییح و 7 غلط زدم که میشه 71.5 درصد
شب همتون خوش

neda.h

New member
سوال 6 یاسمن2014،wrc چیه؟
منم پرسیدم یاسمن نیست جواب بده.

اون سوال بیوشیمی93 قبل از تشکیل کاردیولیپین 3تا گلیسرول داریم ولی هر گلیسرول 3 تا عامل الکلی داره، یعنی میشه 9. اگه هم ساختار کاردیولیپین رو بگیم میشه 1!!!

neda.h

New member

آراشیدونیک اسید اگه کمبود اسید لینولئیک باشه میشه ضروری چون لینولئیک پیش نیازشه. ولی پالمیتوئیک بدن میتونه سنتزش کنه

somi3

New member
منم پرسیدم یاسمن نیست جواب بده.

اون سوال بیوشیمی93 قبل از تشکیل کاردیولیپین 3تا گلیسرول داریم ولی هر گلیسرول 3 تا عامل الکلی داره، یعنی میشه 9. اگه هم ساختار کاردیولیپین رو بگیم میشه 1!!!

مگه گلیسرول یک پلی الکل (سه عاملی)نیست.نگفته که عامل الکلی تا دنبال oh بگردیم گفته الکل و منظورش تعداد گلیسرول ها بوده.(البته به نظر من)

alireza-ja

New member
آراشیدونیک اسید اگه کمبود اسید لینولئیک باشه میشه ضروری چون لینولئیک پیش نیازشه. ولی پالمیتوئیک بدن میتونه سنتزش کنه

خوب پس ضروری کامل نیست. یا حداقل باید به این اگر توی سوال اشاره میکرد.

ولی درکل ما به اسید جربی که بدن نتونه بسازتش و آنزیمهاشو نداشته باشه میگیم ضروری و به اونی که قدرت سنتزشو داشته باشه میگیم غیر ضروری.

neda.h

New member
مگه گلیسرول یک پلی الکل (سه عاملی)نیست.نگفته که عامل الکلی تا دنبال oh بگردیم گفته الکل و منظورش تعداد گلیسرول ها بوده.(البته به نظر من)

اره دنبال الکل بگردیم درسته میشه 3تا. مشکل این سوال هم حل شد شکر خدا

neda.h

New member
فقط مونده سوال 1و 6 یاسمن2014.
ممنون از همه دوستان. خیلی زحمت کشیدین همگی. طبق برنامه هفته بعد آزمون نداریم. هفته بعدش یعنی11/21 آزمون ساختمان نوکلئوتید و اسید نوکلئیک داریم.
من که دیگه خیلی خستم. شب همگی رنگین کمانی

bioshimi93

New member

قربونت آبجی
منظور تعداد الکل بود نه تعداد گروه عامل الکلی
به این نکته هم دقت کنید که آزاد بودن گروه هیدروکسی الکل مد نظرم نبوده مهم تعداد الکل بکار رفته بود

somi3

New member
دوستان من اسم خیلی از این چربیها رو نشنیده بودم مثل االائیدیک (س1 شنتیا)ریسینولئیک(س2یاسمن2014)لینوسریک/فیتانیک/از شالموگریک هم فقط میدونستم ساختمان حلقوی داره

راستی س13 آقا علیرضا عدد صابونی به چه چیزایی بستگی داره؟(من فقط تعریف عدد صابونی رو خوندم)

alireza-ja

New member
دوستان من اسم خیلی از این چربیها رو نشنیده بودم مثل االائیدیک (س1 شنتیا)ریسینولئیک(س2یاسمن2014)لینوسریک/فیتانیک/از شالموگریک هم فقط میدونستم ساختمان حلقوی داره

راستی س13 آقا علیرضا عدد صابونی به چه چیزایی بستگی داره؟(من فقط تعریف عدد صابونی رو خوندم)

هر چه لیپید کوچکتر عدد صابونی شدن بیشتر

بالا