*** آزمون های بیوشیمی انجمن مخصوص بچه های علوم آزمایشگاهی 1 و مجموعه علوم تغذیه***

یاسمنم

New member
1- گزینه ب
2- گزینه ب – اسید فیتانیک دارای انشعاب به روی کربن های 3،7،11،15 است.
3- گزینه ج – لکوترین توسط آسپرین به صورت برگشت ناپذیر مهار میشود .
4- گزینه الف
5- گزینه د
6- گزینه ب – پلاسمانوژن در پراکسی زوم سنتز میشود .
7- گزینه ج – لکودیستروفی گلوبوئید یا کراب به علت کمبود آنزیم β گالاکتوزیداز است .
8- گزینه ج – paf با ترشح سرو تونین باعث افزایش فشار خون میگردد .

bioshimi93

New member
پاسخنامه بیوشیمی 93

1.د
2.ج
3.ب
4.د
5.ج
6.ج
7.ب
8.د و ج
9.ب
10.ب. صفحه 346 ضروریات
11.الف
12.د. ص 125 ضروریات

ببخشید سوالات واضح بود و اصلا وقت نکردم تشریحی جواب بدم :riz513:

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
بله شما درست میگید هرچی سختتر باشه سوالا میدونم که باید بیشتر بخونم. اگه زحمتی نیست میشه سوالای 1و3و5و20 رو توضیح بدید؟

سوال 1: ساختار دی گالاکتوزیل دی گلیسرید رو که نگاه کنید میبینید که 2 تا گالاکتوزش به هم متصلن.

سوال 3: فسفاتیدیل اتانول آمین چون از بقیه گزینه ها سر قطبیش کوچکتره بطور کلی به شکل قیف دیده میشه که لیپیدهای قیفی شکل:

New_Doc_2_1.jpg

منبع: لودیش

سوال5: همه فسفولیپیدها فسفوگلیسرسد نیستند چون اسفنگومیلین که فسفات داره ولی گلیسول نداره یعنی گلیکواسفنگولیپیده.

سوال20: باید از روی شکل با وجود 4 دوم هیدروکربنی متوجه میشدید که ترکیب کاردیولیپینه. این نکته رو هم که بلدید: کاردیولیپین برای عملکرد سیتوکروم اکسیداز ضروریه.

یاسمنم

New member
پاسخنامه بیوشیمی 93

1.د
2.ج
3.ب
4.د
5.ج
6.ج
7.ب
8.د
9.ب
10.ب. صفحه 346 ضروریات
11.الف
12.د. ص 125 ضروریات

ببخشید سوالات واضح بود و اصلا وقت نکردم تشریحی جواب بدم :riz513:

عزیزم چرا سوال 12 رو د زدی ؟
ببین اگه از کربوکسیل بشماری میشه 4 دلتا

یاسمنم

New member
سوال 1: ساختار دی گالاکتوزیل دی گلیسرید رو که نگاه کنید میبینید که 2 تا گالاکتوزش به هم متصلن.

سوال 3: فسفاتیدیل اتانول آمین چون از بقیه گزینه ها سر قطبیش کوچکتره بطور کلی به شکل قیف دیده میشه که لیپیدهای قیفی شکل:

New_Doc_2_1.jpg

منبع: لودیش

سوال5: همه فسفولیپیدها فسفوگلیسرسد نیستند چون اسفنگومیلین که فسفات داره ولی گلیسول نداره یعنی گلیکواسفنگولیپیده.

سوال20: باید از روی شکل با وجود 4 دوم هیدروکربنی متوجه میشدید که ترکیب کاردیولیپینه. این نکته رو هم که بلدید: کاردیولیپین برای عملکرد سیتوکروم اکسیداز ضروریه.

خب با این گفته شما سوال 5 میشه گزینه ب نه الف

neda.h

New member
باران جوون سوال 4 شما فکر کنم اصلا گزینه درست نداره؟؟
یاسمن 2014 سوال 1 شما فکر کنم باید گزینه ب درست باشه؟ یاسمن جان سوال6 رو لطف میکنید توضیح بدین؟
shentia جان سوال 5رو لطف میکنید توضیح بدید؟ در بافت ریه غیرفعال کردن چطور اتفاق میافته؟ چه آنزیمی این کارو انجام میده؟

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
خب با این گفته شما سوال 5 میشه گزینه ب نه الف

فکر کردم 2 زدم شما میگید 1. اشتباه تایپی نبوده. همون 1 میشه.

- - - Updated - - -

عزیزم چرا سوال 12 رو د زدی ؟
ببین اگه از کربوکسیل بشماری میشه 4 دلتا

نامگذاری حروفی از کربن مجاور کربن 1 شروع میشه.

آخرین ویرایش:

یاسمنم

New member
باران جوون سوال 4 شما فکر کنم اصلا گزینه درست نداره؟؟
یاسمن 2014 سوال 1 شما فکر کنم باید گزینه ب درست باشه؟ یاسمن جان سوال6 رو لطف میکنید توضیح بدین؟

منم موافقم سوال یاسمنم 2014 میشه ب . عزیزم اگه منظورت یاسمن منم :tonguesmiley: سوال 6 سندروم زل وگر به علت اختلال در پراکسی زوم هستش با توجه به اینکه پلاسمونوژن در پراکسی زوم سنتز میشود اختلال در آن باعث کاهش سنتز پلاسمسنوژن میشود

یاسمنم

New member
نامگذاری حروفی از کربن مجاور کربن 1 شروع میشه.[/quote]

ببینید خود ضروریاتم اومده از کربوکسیل شروع کرده

آخرین ویرایش:

یاسمنم

New member
آقای علیرضا سوال 14 رو توضیح میدین چون این اعداد مربوط به حرکتشون در کروماتوگرافین

shentia

New member
من دقیقا جمله کتاب رو سوال کردم(احسانی)
نوشته ریه در غیر فعال کردن پروستاگلاندین ها نقش عمده داره
اما مکانیسمش رو نمیدونم.... اگه کسی میدونه کمک کنه

alireza-ja

New member
سوال 5 همون 1 میشه و اشتباه تایپی نبوده. پستتون رو درست نخوندم. رفتم ویرایش کنم دیدم همون 1 درسته.

این پست رو ندید بگیرد[/COLOR]

آخرین ویرایش:

یاسمنم

New member
سوال 5 همون 1 میشه و اشتباه تایپی نبوده. پستتون رو درست نخوندم. رفتم ویرایش کنم دیدم همون 1 درسته.

ببینید شما میگید که همه فسفو لیپید ها گلیسرید نیستند خب شما گفتین سوال نادرست رو پیدا کنید میشه گزینه 2 که مربوط به همینه

alireza-ja

New member
ببینید شما میگید که همه فسفو لیپید ها گلیسرید نیستند خب شما گفتین سوال نادرست رو پیدا کنید میشه گزینه 2 که مربوط به همینه

ببخشید فهمیدم اشتباه از کجا آب میخوره من دو تا پاسخنامه توی سیستمم داشتم که یکیش این سوال رو اصلاح کردم اشتباهی اون یکی رو روی تاپیک گذاشتم وی توی حرفام به درسته استناد کردم. پس باز هم اصلاح میکنم:

سوال 5 همون گزینه 2 میشه. به همون دلیلی که گفتم. الان توی پاسخنامه توی تاپیک اصلاحش میکنم.

فکر کنم از خستگی زیاده. ببخشید.

یاسمنم

New member
ببخشید فهمیدم اشتباه از کجا آب میخوره من دو تا پاسخنامه توی سیستمم داشتم که یکیش این سوال رو اصلاح کردم اشتباهی اون یکی رو روی تاپیک گذاشتم وی توی حرفام به درسته استناد کردم. پس باز هم اصلاح میکنم:

سوال 5 همون گزینه 2 میشه. به همون دلیلی که گفتم. الان توی پاسخنامه توی تاپیک اصلاحش میکنم.

فکر کنم از خستگی زیاده. ببخشید.

خیلی ببخشید شما رو هم به زحمت میندازیم:riz304:

بالا