آزمون دوره ششم لیسانس به پزشکی چطور بود؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

masoud13

New member
سلام آقا واقعا دمت گرم حرف دل ما رو زدی من دوسال پیش به خاطر سربازی نتونستم شرکت کنم!!! اما ظاهرا مثل اینکه امسال(اسفند91) این مشکل و همچنین مشکل طرح حل شده بود شانس ما بود دیگه اگه همون سال حل شده بود ما هم می تونستیم 3 بار شرکت کنیم!!! ولی منم مثل تو تقریبا 4 سال واسه این آزمون خوندم!!! فقط به خاطر اینکه فکر می کردم بعدا حسرت می خورم تو آزمون ارشد شرکت نمی کردم! اما الان هم حسرت می خورم چون دیگه ارشد هم ازبین رفته ! اگه ارشد خونده بودم الان داشتم واسه آزمون دکترا آماده می شدم! اما و اگر نیست یه چیز قطعی بود چون به قول اینا ما نخبه ایم که شرایط ازمونو داریم دیگه؟! اشکال نداره من چند روز دیگه آزمون ارشد دارم انگیزه هم دارم فقط روزهای از دست رفته عمرم منو اذیت می کنه! موفق باشید

دوست گلم این من بودم که مشگل سربازی رو حل کردم و باعث شدم که تبصره بخوره و الان حل بشه میدونی واسه این کار چند بار به دانشگاه تهران و وزارت بهداشت و سازمان وظیفه عمومی رفتم اونم تک و تنها .مسئولین به خدا اصلا هیچ کاری نکردن.تمام دوندگیهاش مال من بود بعد فک میکنی چی شد پارسال به خاطر چند روز دیرتر صادر شدن فارغ التحصیلی برای من کارت ورود به جلسه صادر نشد .خدا ازشون نگذره

masoud13

New member

بچه ها من به نمایندگی همه معترضین به ازمون فردا سه شنبه ساعت دوازده و نیم با معاونت اموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران جلسه دارم . اگر کسی متنی یا نامه ای یا اطلاعاتی داره که میتونه بهمون کمک کنه لطفا برای من بفرسته به ایمیلم و یا فردا با خودش بیاره تهران یونی من از ساعت ده اونجا هستم تا حرفای شمارو هم بشنوم و منعکس کنم . حضور شما به من قوت قلب میده و مسئولین خطاکار رو میترسونه

آخرین ویرایش:

radiology85

New member
بچه ها من به نمایندگی همه معترضین به ازمون فردا سه شنبه ساعت دوازده و نیم با معاونت اموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران جلسه دارم . اگر کسی متنی یا نامه ای یا اطلاعاتی داره که میتونه بهمون کمک کنه لطفا برای من بفرسته به ایمیلم و یا فردا با خودش بیاره تهران یونی من از ساعت ده اونجا هستم تا حرفای شمارو هم بشنوم و منعکس کنم . حضور شما به من قوت قلب میده و مسئولین خطاکار رو میترسونه

آقا دمت گرم خیلی با معرفتی ازاین که بازم کورسویی رو ته دل ما روشن کردی ازت ممنوم اگه نتیجه هم نداد مهم نیست مهم اینه که پای حقمون وایسیم صمیمانه ممنونیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sehat_azi

New member
سلام مسعود جان دفاع کن از طرف ما بچه شهرستانی ها ما که دستمون نمی رسه تو رو خدا معدل دیپلم رو بردارند لیسانس های کامپیوتر رو بپذیرند امید به شما و با آرزوی زمانی که ما هم پزشکی قبول بشیم آرزوی پزشکیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

M.Z- 87

New member
سلام آقا واقعا دمت گرم حرف دل ما رو زدی من دوسال پیش به خاطر سربازی نتونستم شرکت کنم!!! اما ظاهرا مثل اینکه امسال(اسفند91) این مشکل و همچنین مشکل طرح حل شده بود شانس ما بود دیگه اگه همون سال حل شده بود ما هم می تونستیم 3 بار شرکت کنیم!!! ولی منم مثل تو تقریبا 4 سال واسه این آزمون خوندم!!! فقط به خاطر اینکه فکر می کردم بعدا حسرت می خورم تو آزمون ارشد شرکت نمی کردم! اما الان هم حسرت می خورم چون دیگه ارشد هم ازبین رفته ! اگه ارشد خونده بودم الان داشتم واسه آزمون دکترا آماده می شدم! اما و اگر نیست یه چیز قطعی بود چون به قول اینا ما نخبه ایم که شرایط ازمونو داریم دیگه؟! اشکال نداره من چند روز دیگه آزمون ارشد دارم انگیزه هم دارم فقط روزهای از دست رفته عمرم منو اذیت می کنه! موفق باشید
مطمئنم اگه شما دوست عزیز مسیر ارشد رو ادامه بدی روزی یکی از بزرگترین اساتید رشته خودت خواهی شد فقط باید روی یه هدف قطعی و درست حساب باز کرد.

آخرین ویرایش:

M.Z- 87

New member
بچه ها یه نکته رو باید بدونید در مورد شرکت کردن بچه های ارشد توی این ازمون.
فارغالتحیلان ارشد با وجود این که برای شرکت در این ازمون منع شدن اما فقط با ارائه دادن مدرک کارشناسیشون توی ازمون شرکت می کنن. نیازی نیست که جار بزنن که اهای ملت ما ارشد داریم. دنشگاه خراب شده تهران هم که اصلا سامانه استعلام واسه این ازمون نداره. خوب حالا یه ارشد اناتومی یا فیزیولوژی رو فرض کنین که بیاد شرکت کنه پس هیچی دیگه ما بریم سماق بمکیم.
خود اقای موسوی به من گفت که شما با مدرک کارشناسیمیتونین توی این ازمون شرکت کنین و ما کاری با بقیه مدارکتون نداریم.
من خودم میشناسم دانشجوی ارشد بوده و تمام کرده و توی ازمون هم شرکت کرده و قبولم شده و کسی هم نگفته خرت به چند؟

در ضمن مشکل سربازی هنوز حل نشده چون نظام وظیه نمیتونه بعداز یک مقطع کارشناسی دوباره یه معافیت از تحصیل 6 ساله صادر کنه. به همین خاطر بود که امسال گفتن که هیچ گونه مسئولیتی در قبال کسایی که پایان خدمت ندارن برعهده نمی گیرن و همین عامل شکست من شد. یکی نیست که بگه خوب پدر سوخته ها چرا از همون اولش اعلام نمی کنین که کسایی که پایان خدمت ندارن نباید شرکت کنن.

آخرین ویرایش:

M.Z- 87

New member
سلام.مگه ارشدام میتونن شرکت کنن؟؟
بچه ها یه نکته رو باید بدونید در مورد شرکت کردن بچه های ارشد توی این ازمون.
فارغالتحیلان ارشد با وجود این که برای شرکت در این ازمون منع شدن اما فقط با ارائه دادن مدرک کارشناسیشون توی ازمون شرکت می کنن. نیازی نیست که جار بزنن که اهای ملت ما ارشد داریم. دنشگاه خراب شده تهران هم که اصلا سامانه استعلام واسه این ازمون نداره. خوب حالا یه ارشد اناتومی یا فیزیولوژی رو فرض کنین که بیاد شرکت کنه پس هیچی دیگه ما بریم سماق بمکیم.
خود اقای موسوی به من گفت که شما با مدرک کارشناسیمیتونین توی این ازمون شرکت کنین و ما کاری با بقیه مدارکتون نداریم.
من خودم میشناسم دانشجوی ارشد بوده و تمام کرده و توی ازمون هم شرکت کرده و قبولم شده و کسی هم نگفته خرت به چند؟

در ضمن مشکل سربازی هنوز حل نشده چون نظام وظیه نمیتونه بعداز یک مقطع کارشناسی دوباره یه معافیت از تحصیل 6 ساله صادر کنه. به همین خاطر بود که امسال گفتن که هیچ گونه مسئولیتی در قبال کسایی که پایان خدمت ندارن برعهده نمی گیرن و همین عامل شکست من شد. یکی نیست که بگه خوب پدر سوخته ها چرا از همون اولش اعلام نمی کنین که کسایی که پایان خدمت ندارن نباید شرکت کنن.

M.Z- 87

New member

من خودم از طریق استعدادهای درخشان میتونستم برم ارشد اما بخاطر این ازمون فکستنی اصلا پیگیرش نشدم . واقعا اشتباه بزرگی کردم. جز پشیمونی هیچی واسم نمونده. حلا باید دوباره از خوان اول شروع کنم واسه ارشد. اما خوب با مطالعات سنگینی که واسه این ازمون داشتم کارم واسه ارشد خیلی اسونتر شده. یکی هستش که میگه:
Life goes on without any thought then we wonder what is wrong.
sometimes we cant see very clear.
Be careful NO GAME TO WIN WITHOUT A FIGHT

M.Z- 87

New member
عزیزانی که میخوایید توی این شبه ازمون شرکت کنیین واستون چندتا توصیه دارم.

- بدونین که سوالات ازمون علوم پایه میر کاملا دارای یک بارم مشخص و و تماما استاندارد و بی خطا و در عین حال در صورتی که رفرنس اصلی رو بخونین اسان هستن اما سوالات این ازمون از هیچ بارمی پیروی نمیکنه . مثلا توی علوم پایه در درس اناتومی از اندام 8 تا سوال میاد اما توی این ازمون 2 تا 3 سوال میاد. این موضوع عامل شکست خیلیا شد. چون نمیدونن روی کدوم سرفصل ها بیشتر زوم کنن و اصلا هم قابل پیش بینی نیست. ممکنه سال اینده از اندام 10 تا سوال بیاد. بقیه درس ها هم همین طور. در ضمن سوالات با ناشی گری محض طراحی میشن و کاملا غیر استاندارد و غیر قابل استدلال هستن. انگار که اساتید شب پیش از ازمون درحالی که همسرشون باهاشون قهر کرده سوالات رو طرح کردن.

- تعدادسوالات از ضرایب پیروی نمنیکنه . مثلا بافت با ضریب 2 همش 10 تا سوال داشت اماایمنی با همون ضریب دو 16 تا سوال داشت فیزیک پزشکی با ضریب یک 10 سوال داشت.

- واسه درس زبان حتی اگه تافل هم داشته باشید نمیتونید درصد قابل ملاحظه ای رو بزنید و باید تمام تعریف های کتاب esm 1 & 2 رو کلمه به کلمه حفظ کنید.

- از درس جنین شناسی هم 10 تا سوال با ضریب 3 میاد. اگرچه که توی اطلاعیه اصلا ذگر نشده. (سوالاش قاطیه سوالای اناتومی میشه به همین خاطر ضریب 3 واسش اعمال میشه.)

- من خودم هرچی خوندم از روی رفرنس بود( اناتومی . فیزیو . میکرو . بافت . ایمنی . فیزیک ÷زشکی . زبان . امار ) حتی مطالب میر واسم خنده دار به نظر میرسید. امامتاسفنه تعداد سوالات از بارم بندی ازمون های علوم پایه میر پیروی نکرد. مثلا از بخش کلیه فزیولوژی باید 4 تا سوال میومد که همش 2 تا اومد. منظورم اینه که گول نخورید مبحثی که کم اهمیت به نظر میاد ممکن برعکس سوالات بیشتری ازش بیاد.

- اشتباه توی گزینه ها سر جلسه امتحان تا دلتون بخواد فت و فراوون. بعدشم که صدای اقای موسوی حسابی سر جلسه دلنوازی میکه . یادم میاد گزینه ها ی یه سوال رو دوبار جابجا کرد .

- یادتون باشه که رقیب های سرختی ممکنه شرکت کنن. مثلا فارغ التحصیلان ارشد و یا کسایی که واسه بار چندم (3 یل 4 بار) توی ازمون شرکت کردن. گاگول هم که باشی بعد از 3 سال باید چشم بسته بتونی سوالا رو بزنی.

- پسرا از دخترا بترسن چون پسرا بدلیل مشکل سربازی باید شوت بشن سربازی اما دخترا بدون ترس از همون سال های اول کارشناسیشون شروع میکنی به خوندن و چند سال پشت سر هم توی ازمون شرکت می کنن.

- با توجه به این که نظارتی روی برگزاری این ازمون وجود نداره اگه پولدار تشریف دارید میتونید تا قبل از ازمون با مبالغی نه چندان هنگقت سوالات رو یا حداقل بخشی از سوالات رو از مسولین وظیفه شناس خریداری نمایید.
- دوستان عزیز بدونید که اصلا کارنامه ای در کار نیست. این یعنی این که شما نمیدونید چیکار کریدن و یا این که فاصله شما از کسایی که قبول شدن چقدره؟ این موضع میتونه خیلی خطرناک باشه (از لحاظ دل و دزدی میگم)
- قابل توجه پسرا بدونید که توی سیستم نظام وظیفه صدور مرخصی تحصیلی 6 ساله بعد از دوره کارشناسی تعریف نشده است. این یعنی این که اول خدمت به نظام و بعد دگتر شدن. همین مورد عامل کله ملق شدن من بود. اول میگن که مشکلی نداره بدون پایان خدمت میتونی شرکت کنی (فقط واسه این که تعداد شرکت کننده های پسر بره بالا) اما موقع اعلام نتایج بصورت گزینشی فقط پسرایی رو که مشکل خدمن ندارن بررسی می کنن. البته تعداد شرکت کننده های پسردر هر دوره تاحالا به بیشتر از 40 نفر تجاوز نکرده و توی این شش دوره ای که برگزار شده فقط 6 تا پسر قبول شدن که اصلا مشکل خدمت نداشتن.
- این ازمون هنوز به یک مصوبه دائمی تبدیل نشده و هر سال توی دی ماه اگه یادشون بمونه معاونت اموزشی و ریاست دان پزشکی میشینن و اگه دلشون خواست تصمیم میگیرن که ایا ازمون برگزار بشه یانه. منظورم اینه که ممکنه شما کلی زحمت بکشیدو نمره چشماتون مثل من ضعیف تر بشه و اخرسر هم بگن که ازمونی در کار نخواهد بود. اون موقع دیگه ازنظر اسلام خودکشی صد در صد حلاله.
- راستی یه چیزی! دانشجوهای ارشد که هنوز فارغ التحصیل نشدن واسه خاطر شرکت توی این ازمون درپاپیتی انصراف ندن ها! امان! امان! مبادا. میدونید چرا؟ چون در صورت انصراف تا یک سال حق شرکت و پذیرفته شدن در هیچ دانشگاه دولتی رو نخواهید داشت. بودن کسایی که این کارو کردن و الانم توی گل نشستن.

من صرفا یکسری واقعیت ها رو گفتم چون بخدا تا مرز دیوونگی پیش رفتم و قتی که دیدم چه کلاه گشادی سرم رفته.
من چیزهای زیادی رو واسه خاطر این ازمون کنار گذاشتم مثلا ارشد بدون ازمون رو. اول خوب فکر کنید بعدتصمیم بگیرید. ببخشید که اگه حرفام یکمی تلخ به نظر میاد . بخدا انگشتام درد گرفت از بس که تایپ کردم اما هدف اینه که شما دوستان عزیز و سخت کوشم مثل من ناخواسته تاوان یه انتخاب اشتباه رو ندید.

با ارزوی موفقیت واسه همتون

elly

New member
من اینو از بچه های خود جهاد شنیدم گویا اسمش زینبه نمیدونم فامیلیش چیه . ینی این ادم جزو اونایی که تو جهاد میومده نبوده ؟من فردا به نمایندگی 30 نفر معترض انتخاب شدم که برم از حقمون اونجا دفاع کنم

ببخشید فقط با زینب تماس گرفتن!!!!!!!!!!اگه میخوای اعتراض کنی برووزارت بهداشت این بهترین کار است ممکنه نفرات بیشتری برای مصاحبه دعوت کنن.تو ازمون چند تا سوال جواب دادید؟

elly

New member

اعتراض تو دانشگاه نتیجه نداره باید بری وزارت بهداشت تا دانشگاه تحت فشار قرار بگیره.

masoud13

New member
ببخشید فقط با زینب تماس گرفتن!!!!!!!!!!اگه میخوای اعتراض کنی برووزارت بهداشت این بهترین کار است ممکنه نفرات بیشتری برای مصاحبه دعوت کنن.تو ازمون چند تا سوال جواب دادید؟
مگه با کس دیگه ای هم تماس گرفتن .من شنیدم که جلسه گذاشتن باهاش .نمیدونم هم تو ازمون چندتا درست زدم چون اصلا حتی نرسیدم به پاسخگویی ژنتیک و ریدینگ زبان

LSG

New member
آقا مسعود نتیجه جلسه که با آموزش دانشگاه داشتید پس چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا حرفی نمیزنید؟

اعتراض بی نتیجه ست هیچ مدرکی وجود نداره مگه الکیه همینطوری اعتراض بشه و گوش بدن با این کاراتون باعث میشید دیگه سال بعد برای ما بدبختا برگزار نشه

soleimani

New member
salam bacheha man ye seri ettelaate jaded kasb kardam kasayi ke sale 86 sherkat kardan tu in azmoon hanuz faragholtahsil nashodan man ke bikhiyal shodam,nemiarze,na vaghte ezafi daram na asabe ezafi arzshe reshteye khodam behtare shoma ha moafagh bashin.....

alma123

New member
jonothanنگران نباش وضع تو هم مثل من هست من هم به عشق پزشکی تمام زندگیم فنا کردم.من هم کنکور 87 دادم و با رتبه ام دانشگاه افتضاح قبول شدم و 4 سال به امید این ازمون لیسانس گرفتم ولی این ازمون هم همین امسال اینطوری شد من کاملا احساس افسردگی میکنم.

توکل کن....همه ما شرایط مشابهی داریم.بعضی وقتا باید ریسک کرد...الان وقت افسرده شدن نیست...وقت وایسادن نیست..وقت تندتر کردن سرعته دویدنه....

masoud13

New member
نتایج مذاکره با دکتر جلیلی معاونت دانشگاه تهران :هرکی رتبه خودشو میخواد یه درخواست بنویسه واسه معاونت بهش میگیم . تمام اوراق رو هم یکبار دیگه تصحیح کردیم نتایج همین بوده . تعداد پذیرش متاسفانه زیاد نمیشه و به تعداد سالهای قبل برنمیگرده و چند تا چرت و پرت دیگه.قراره هفته بعد بهمون زنگ بزنن و با ریاست دانشگاه ع پ تهران دیدار داشته باشیم .با مشاور ریاست دکتر بلورچی حرف زدیم ایشون مدیریت اموزش رو به اتاق خودشون احضار کرد و توضیح خواست و بعد از اینکه توضیحاتش مارو و خود دکتر بلورچی رو قانع نکرد قرار به ملاقات حضوری با خود رییس دانشگاه گذاشته شد .کسی که همیشه پشت بچه های لیسانس به پزشکی بوده و باعث پذیرش دکتر لاریجانی رییس اون موقع دانشگاه تهران که الان دیگه نیست و همیشه از نمرات و معدل بچه های لیسانس دفاع میکرد .حالا رییس جدید همچین راقب نیست به پذیرش از مقطع لیسانس و همچنین معاونت اموزشی .

masoud13

New member
اعتراض بی نتیجه ست هیچ مدرکی وجود نداره مگه الکیه همینطوری اعتراض بشه و گوش بدن با این کاراتون باعث میشید دیگه سال بعد برای ما بدبختا برگزار نشه
میخوای ما از حقمون بگذریم تا تو بتونی سال بعد اگه قرار به برگزاری شد شرکت کنی؟ من تا اخرش میرم حتی تا بیت رهبری.صحبت های معاونت رو هم ضبط کردم که تو دادگاه تخلف اداری پخش کنم .خیلی دوس دارم سال دیگه این موقع حالتو بپرسم یه وقت از انجمن نری دلمون برات تنگ میشه .تازه اینم بدونی بد نیست که منم سال بعد میتونم شرکت کنم ولی دیگه ...خل نیستم این کارو بکنم از هفت نفری که داریم پی این کارو میگیریم چهار نفر میخواستن سال بعد شرکت کنن و کاری نمیکردن که سال بعد برگزار نشه ولی الان چون دیگه واقعیت ها رو خودشون با چشمای خودشون دیدن منصرف شدن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا