آزمونهای زیست شناسی سلولی

alireza-j

New member
نتایج آزمون:

%Taraa 56.1
51.1% aytak1
49.4% Aysel
48.8% آسمون
39.4% ایلگار
37.2% sanaz alizadeh
35.5% solmaz01
26.6% TrueLove90
26.1% مهلا1991
23.3% beremen
21.1% tkia

ایشالا در آزمونهای بعدی پاسخنامه این افراد بدستمون خواهد رسید.
dilak
سمانه68
Zeinab.A
irani
nastaran8
Gene20
amirreza

آخرین ویرایش:

alireza-j

New member
جا داره از همه دوستانی که من رو قابل دونستن و وقتشون رو سوالات گذاشتن نهابت تشکر رو داشته باشم و به دوستان عزیزم
Taraa
aytak1
Aysel
آسمون
ایلگار

بابت کسب درصد عالی با توجه به سطح بالای سوالات، تبریک بگم. انشالله توی آزمونای آینده موفقتر ظاهر بشن.

و از بقیه دوستانی که رتبه های بعدی رو گرفتن نهایت تشکر رو دارم، درصدهای شما هم با توجه به سطح واقعا بالای سوالات راضی کننده بود انشاالله در آزمونهای بعدی شما رو هم بهتر از این آزمون ببینیم.

همگی موفق باشید

آخرین ویرایش:

alireza-j

New member
چیزی که واقعا واسم جالب بود دوستانی که درصد زیر 40 گرفتن تعداد پاسخهای درستشون تفاوت آنچنانی با نفرات برتر نداشت متأسفانه نمره منفی درصدهاشون رو پایین آورد که خداییش اعتراف میکنم گزینه های بعضی سوالات رو خیلی ناجور طرح کردم فقط به قصذ گمراه کردن شماها. مثل سوال 43 که اکثرا یا جواب ندادن یا غلط زدن که غلط زده ها بیشترن فقط tara , سولماز این سوال رو درست جواب دادن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

alireza-j

New member
درصدهایی که دوستان گرفتن راضی کننده بود به همین خاطر ما ادامه آزمونها رو خواهیم داشت.
آزمون بعدی:

نقل و انتقالات غشایی و اتصالات سلولی
تاریخ متعاقبا اعلام می شود.

alireza-j

New member
چرا کسی نی؟؟هیشکی نیازبه رفع اشکال نداره یعنی؟؟

حالا که همتون بلدین میشه بمن بگید سوال 27 کدوماش درسته؟
اون سندرم زجر تنفسی هم تولودیش بود؟
همه سوالای مربوط به لیپید تو لودیش بود یا لنینجر؟

سوال 27:
فقط مورد 2و 4 درسته بقیه غلطه.
خیر توی لودیش نبود. توی یه سری دست نوشته های خودم بود ولی دقیقا نمیدونم از کدوم منبع بود. اگر اشتباه نکنم توی جواب تشریحیای یک کتاب تست دیدمش که اسمش یادم نیست.
سوالات لیپید کاملا مفهومی بودن ولی اینکه مستقیما توی لنینجر بهش اشاره کرده باشه، خیر اینطوری نیست ولی ساختارها رو بلد بودید میتونستید جواب بدید.

alireza-j

New member
نقل و انتقالات غشایی : فصل 11 لودیش
اتصالات سلولی: چون لودیش 2013 جلد 3 رو ندارم از لودیش 2008 سوال طرح میشه. چون الان فعلا مسافرتم کتاب در دسترس ندارم دقیقا شمارشو نمیدونم ولی احتمال زیاد جلد 2 لودیش فصلی با عنوان اجتماعات سلولی هستش. (ترجمه بهادر رو واسه 2008 دارم)

alireza-j

New member
دوستان سعی کنید فقط نکات مهم و جاهایی که سابقه سوال اومدن رو داشته خوب بخونید. چون همینطور که میدونید حجم این دو مبحث خیلی زیاده اگر بخوام مثل غشا خط به خط سوال بدم نمیرسیم خوب پیش بریم. سعی میکنم سوالات از مباحث مهم طرح بشه. با محوریت آزمونهای سنوات گذشته

alireza-j

New member
بچه ها میشه سوال 29 رو توضیح بدین؟؟
سوال 43 هم چرا گزینه b میشه؟؟

سووال 29: واضحه فقط گالاکتولیپید هستش که پایه گلیسرولی داره بقیه پایه اسفنگوزینی دارن.

سوال 43: چون در قسمتهای جوانه زدن و جاهایی که احتیاج به خم شدن دارن باید فسفولیپیدهایی وجود داشته باشتد که مخروطی شکل باشن که انحنا به راحتی ایجاد بشه. فسفاتیدیل اتانول آمین چون دارای سر کوچک و دم بزرگ هست کلیتش مثل مخروط می باشد بقیه گزینه ها استوانه ای شکل هستند یعنی هم سر و هم دم به یک اندازه می باشند پس استوانه ای شکلند و در قسمتهایی که تخت می باشتد و انحنا وجود ندارد دیده می شوند. کاردیولیپین هم که کلا توی میتوکندریه.
اگر متوجه صحبتهام نشدید توی لودیش شکلشو کشیده و خوب توضیحش داده.

Gene20

New member
درود به همگی
دست آقا علیرضا هم درد نکنه . عجب سوالهایی!
دو تا خواهش :
1- لطفا یه شب درهفته مشخص کنید که همگی توی همون ساعت به سایت مراجعه کنیم مثلا سه شنبه شبها ساعت 23 یا هرچی دیگه
2- و همینطور یه شب و مشخص برا امتحان
منظورم این هست که مرتب مجبور نباشیم کامپیوتر روشن کنیم و وارد سایت شیم و چک کنیم که ببینیم بحث و تصمیمات به کجا رسید و خلاصه چی شدامتحان بعدی چی هست و کی. خیلی وقت گیر هست
ممنون در نهایت من هم تابع نظر جمع هستم :motat:

alireza-j

New member
درود به همگی
دست آقا علیرضا هم درد نکنه . عجب سوالهایی!
دو تا خواهش :
1- لطفا یه شب درهفته مشخص کنید که همگی توی همون ساعت به سایت مراجعه کنیم مثلا سه شنبه شبها ساعت 23 یا هرچی دیگه
2- و همینطور یه شب و مشخص برا امتحان
منظورم این هست که مرتب مجبور نباشیم کامپیوتر روشن کنیم و وارد سایت شیم و چک کنیم که ببینیم بحث و تصمیمات به کجا رسید و خلاصه چی شدامتحان بعدی چی هست و کی. خیلی وقت گیر هست
ممنون در نهایت من هم تابع نظر جمع هستم :motat:

سلام به شما
قابلتون رو نداره. دیگه 60 70 %هنر سلولیم رو طبق اخلاص گذاشتم. ان شاالله ازش خوب استفاده کنید.

بله شما درست میگید ولی قبول کنید طراحی سوالات 4 جوابی پدر و مادر دار واقعا سخته و همش این احتمال وجود داره که خدای نکرده یه موقعی به تاریخ مشخص شده نرسه. از این بابت پوزش میخوام.

ولی نهایت سعیمو میکنم که یه نظمی پیدا کنه.

چون واقعا تنهایی کار کردن سخته و فشار زیادی به یک نفر تحمیل میشه. ولی روی چشم. این رو هم در نظر میگیرم

alireza-j

New member

آزمون شماره 2:
دوستان آزمون بعدی احتمال بسیار زیاد شنبه 92/12/24 هستش.
بودجه بندی آزمون: نقل و انتقالات غشایی و اتصالات سلولی
تعداد سوالات: 30 ( 15 تا نقل و انتقالات و 15 تا اتصالات)
منبع: از هر کتابی که دوست دارید و روش تسلط دارید.

آخرین ویرایش:

alireza-j

New member

ثبت نام از الان با زدن پیام خصوصی به من شروع شده.
افرادی که در آزمون اول ثبت نام کردند احتیاج به ثبت نام دوباره نیستش.

افرادی که تا حالا ثبت نام کردند:

sanaz alizadeh پاسخنامه شما دریافت شد
Aysel پاسخنامه شما دریافت شد
solmaz01
vatson پاسخنامه شما دریافت شد
مهلا1991
dilak
beremen پاسخنامه شما دریافت شد
tkia
TrueLove90
Taraa پاسخنامه شما دریافت شد
آسمون
irani
سمانه68
Zeinab.A
ایلگار پاسخنامه شما دریافت شد
nastaran8
Gene20
amirreza
سلولی پاسخنامه شما دریافت شد
serin پاسخنامه شما دریافت شد
sheida93
golabatun
mahsa khanum

آخرین ویرایش:

alireza-j

New member
اتصالات سلولی کدوم فصل از کتاب لودیش2008 هس؟؟؟؟

فصل نوزدهم : اجتماع سلولها بصورت بافت

اگر تونستید لودیش رو بخونید چه بهتر ولی سعی کنید یه کتاب خلاصه تر رو که مطالب ضروری رو گفته مطالعه کنید.

- - - Updated - - -

مرسی آقای علیرضا ایشالا موفق باشی

خواهش میکنم . شما هم همینطور

alireza-j

New member
اطلاعیه:
دوستان بعضی از ثبت نام کنندگان بهم پیام زدن که اگه میشه آزمون شنبه نباشه و ما نمیرسیم بیایم آزمون بدیم.
بخاطر اینکه این دوستان هم بتونن آزمون بدن آزمون رو یکشنبه 92/12/25 ساعت 22:30 برگزار میشه.

بالا