§§§ امام رضای عزیزم §§§

m_mobini

New member
یاعلی بن موسی الرضاااااااااااااا بچه ها خیلی التماس دعااااااااااااا

nazanin...

New member
رضا جان: هرگز فراموش نخواهم کرد اولین باری که طلبیدی اون روزها در اوج ناامیدی و فرو ریختن کوه درونم بدون اینکه بخوام به فکر زیارت شما باشم طلبیدی و حال و هوایم را دگرگون کردی، مدتی بود فکر میکردم میطلبی اما این بار برا اینکه چند سال در جوارتان روحم را تطهیر کنم اما زهی خیال باطل. السلام علیک یا ضامن آهو

nazanin...

New member
دﻟﻢ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﺗﻮ را ﻣﯿﮕﯿﺮد
ﯾﺎ ﺿﺎﻣﻦ آﻫﻮ
ﻧﻤﯿﺪاﻧﻢ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﻫﺎ دﻟﮕﯿﺮﻧﺪ
ﯾﺎ دﻟﻬﺎ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﮔﯿﺮﻧﺪ !!!!!!!!!!!!!!!

nazanin...

New member
کبوتر خوش به حالت
چه جایی میزنی پر، خوش به حالت
دلم میخواست آقا، مثل تو
اینجا به من هم لانه میداد
خودش با دستهای مهربانش به من هم دانه میداد
دلم میخواست من هم مثل توپرواز میکردم
به روی گنبد زردش پرم را باز میکردم
و یا با بال هایم پرچم سبز حرم را ناز میکردم.
خوش به حالت کبوتر، خوش به حالت...........

1366788581145027_large.jpeg1366788581145027_large.jpeg

.

آخرین ویرایش:

nazanin...

New member
ﭼﻘﺪر دوﺳﺖ دارم ﻟﺤﻈﻪ اي رو ﻛﻪ دﺳﺘﻢ را ﺑﺮ روي ﭘﺮﺗﻼﻃﻢ ـــﺗ ﺮﻳﻦ ﻗﺴﻤﺖ وﺟﻮدم ﻣﻲ ﮔﺬارم و
رو ﺑﻪ ﮔﻨﺒﺪ ﻃﻼﻳﺖ ﻣﻲ اﻳﺴﺘﻢ ، درون ﭼﺸﻤﺎﻧﻢ ﺣﻠﻘﻪ اي اﻳﺠﺎد ﻣﻲ ﺷﻮد و ﺳﻼﻣﻲ ﻋﺮض ﻣﻲ ﻛﻨﻢ
ﺑﻪ ﺧﻮرﺷﻴﺪ ﻫﺸﺘﻢ ...
دﻟﺘﻨﮕﻴﻢ آﻗﺎ ... ﻣﻲ ﺷﻪ ﺑﻄﻠﺒﻴﺪ ؟!

maknon

New member
من دلم تنگ نزدیک ترین جاست ،نوشته اند فاصله چهارمتر بابدن مطهر،و کسی چه میداند فاصله بین عاشق ومعشوق همین چهار مترهم خیلی زیاد است

nazanin...

New member
ﯾﺎ رﺿﺎ اﯾﻦ دل ﻗﻔﺲ در ﺷﻬﺮ ﻏﻤﺨﻮار ﺗﻮ اﺳﺖ
اﯾﻦ ﻧﮕﺎﻫ ﻢـ ـﺷ ﻮق ﺑﺮ ﺮـﻬـﻣ ﺧﺮﯾ ـ ﺪار ﺗﻮ اﺳﺖ
اﯾﻦ ﻗﻔﺲ را ﺑﺸﮑﻦ و ﻣﻦ را رﻫﺎ ﺳﺎز از ﻓﺮاق
اﯾﻦ ﮐﺒﻮﺗﺮ ﺑﺴﺘﻪ ﭘﺮ ، در ﺻﺤﻦ دﯾﺪار ﺗﻮ اﺳﺖ
اﯾﻦ ـﻏ ﺰال در ﭼﻤﻮﺷ ﯽـ ﺻﯿﺪ ﺻﯿّﺎد دل اﺳﺖ
ﯾﺎ رﺿﺎ ـﻣ ﯿﻞ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﮐﻮی ﺑ ـــ ﺎزار ﺗﻮ اﺳﺖ
ﻣﺎ ﮔﻨﻬﮑ ـ ﺎرﯾﻢ و ﻫﻢ ﺣﯿﺮان زده از ﺷﻬﻮﺗ ـ ﯿﻢ
ـﻟ ﻄﻒ رﺣﻤﺎن در ﺷﻔﺎع ﻋﺸﻖ ﺗﯿﻤﺎر ﺗﻮ اﺳﺖ
ای ﺧﺪای ﻣﻬﺮﺑ ـ ﺎن اذن ﺷﻔ ﺎـ در ﻣﻬﺮ ﺗﻮﺳﺖ
ـﮐ ﺎﯾﻦ ﺷﻔ ﺎـ و ﻣﺮﺣﻤﺖ ﺑﺮ ﻣﺎه ﮔﻠﺰار ﺗﻮ اﺳﺖ

nazanin...

New member
ﻋﻠﯽ ﻣﺎﺷﯽ از ﺧﺎدﻣﺎن ﺣﺮم ﻗﺪس رﺿﻮی (ع) درﺑﺎره ﻣﻌﺠﺰاﺗﯽ ﮐﻪ در ﺣﺮم ﻣﻄﻬﺮ اﻣﺎم (ع) دﯾﺪه ﺑﺮاﯾﻤﺎن ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : در آذرﻣﺎه ﺳﺎل ۱۳۸۳ ﻣﻔﺘﺨﺮ ﺑﻪ
ﭘﻮﺷﯿﺪن ﻟﺒﺎس درﺑﺎﻧﯽ ﺣﻀﺮت ﺷﺪم و از اﯾﺸﺎن ﺧﻮاﺳﺘﻢ ﻋﻨﺎﯾﺘﯽ ﮐﻨﺪ و ﯾﮑﯽ از ﻣﻌﺠﺰات ﺧﻮدش را ﺑﻪ ﻣﻦ ﻧﺸﺎن دﻫﺪ . ﻣﺪﺗﯽ ﺑﻮد ﮐﻪ ﺧﺪﻣﺖ ﺑﺮاﯾﻢ
ﻋﺎدی ﺷﺪه ﺑﻮد و ﻣﯽ ﺧﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺮای اﻃﻤﯿﻨﺎن ﻗﻠﺒﻢ اﯾﺸﺎن ﻋﻨﺎﯾﺘﯽ ﮐﻨﻨﺪ . ﺳﺎﻋﺖ ۱۰ ﺻﺒﺢ ﺑﻮد . ﺳﺎﻋﺖ ﺷﯿﻔﺖ ﻣﻦ رو ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎن ﺑﻮد . ﺑﺎران ﻣﯽ آﻣﺪ و
ﻋﻄﺮ ﺧﺎﺻﯽ در ﺣﺮم ﭘﯿﭽﯿﺪه ﺑﻮد . ﺷﻨﯿﺪه ﺑﻮدم اﮔﺮ ﻣﻌﺠﺰه ای ﺷﻮد ﻣﺮدم ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﺷﺨﺺ ﺷﻔﺎ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﻣﯽ روﻧﺪ ﺗﺎ ﻗﻄﻌﻪ ای از ﻟﺒﺎس او را ﺑﺮای
ﺗﺒﺮک ﺑﺒﺮﻧﺪ ، اﻣﺎ ﻣﻦ ﺗﺎ آن روز اﺗﻔﺎﻗﯽ ﺑﻪ اﯾﻦ ﺷﮑﻞ ﻧﺪﯾﺪه ﺑﻮدم . ﺗﻤﺎم اﺗﻔﺎﻗﺎت در ﯾﮏ ﻟﺤﻈﻪ رخ داد . در وﺳﻂ ﺻﺤﻦ ﯾﮑﯽ از ﻫﻤﮑﺎراﻧﻢ داد ﻣﯽ زد
ﺑﺮادر ﻋﻠﯽ ﮐﻤﮏ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﯽ ؟!
ﻧﮕﺎه ﮐﺮدم و دﯾﺪم ﮐﻮدﮐﯽ در ﺑﻐﻠﺶ اﺳﺖ و ﺑﻪ آراﻣﯽ از ﭘﻨﺠﺮه ﻓﻮﻻد ﺟﺪا ﺷﺪ ﺗﺎ ﮐﺴﯽ او را ﻧﺒﯿﻨﺪ و ﺣﺮﮐﺖ ﮐﺮد ﺗﺎ ﺑﻪ آن ﺳﻤﺖ ﺻﺤﻦ رود . وﺳﻂ
ﺻﺤﻦ ﻣﺮدم ﻓﻬﻤﯿﺪﻧﺪ و ﻫﻤﮕﯽ ﻫﺠﻮم آوردﻧﺪ ﺗﺎ ﻗﻄﻌﻪ ای از ﻟﺒﺎس اﯾﻦ ﮐﻮدک را ﺑﺮای ﺗﺒﺮک ﺑﺎ ﺧﻮد ﺑﺒﺮﻧﺪ . ﺳﻤﺖ دوﺳﺘﻢ رﻓﺘﻢ و ﮐﻮدک را از او
ﮔﺮﻓﺘﻢ و ﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﺑﺮدم . ﺳﭙﺲ از ﻣﺎدرش ﭘﺮﺳﯿﺪم ﻣﻮﺿﻮع ﭼﯿﺴﺖ و او ﺑﻌﺪ از ۱۰ دﻗﯿﻘﻪ ﮔﺮﯾﻪ ﮐﺮدن ﮔﻔﺖ : ﻗﻠﺐ ﺑﭽﻪ ام از ﮐﻮدﮐﯽ ﺑﺰرگ ﺷﺪه و
ﺷﺶ ﻣﺎﻫﺶ اﺳﺖ . دﮐﺘﺮﻫﺎ ﺟﻮاﺑﺶ ﮐﺮده اﻧﺪ و آورده اﯾﻢ اﯾﻦ ﺟﺎ ﯾﺎ ﺣﻀﺮت رﺿﺎ (ع) ﺧﻮﺑﺶ ﮐﻨﺪ ، ﯾﺎ ﺟﺴﺪش را ﻫﻤﯿﻦ ﺟﺎ دﻓﻦ ﮐﻨﯿﻢ . از ﻣﺎدرش
ﭘﺮﺳﯿﺪم ﭘﺮوﻧﺪه ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻫﻤﺮاﻫﺖ داری ؟! ﭘﺮوﻧﺪه اش را ﻧﮕﺎه ﮐﺮدﯾﻢ و دﯾﺪﯾﻢ ﻣﺸﮑﻠﺶ اﺳﺎﺳﯽ ﺑﻮده.
ﮔ .

آخرین ویرایش:

nazanin...

New member
ﻣﺮﺗﻀﯽ اﺷﮑﻔﺘﯽ از ﺧﺎدﻣﺎن ﺣﺮم ﻗﺪس رﺿﻮی (ع) درﺑﺎره ﻣﻌﺠﺰات در ﻣﺪت ﺧﺪﻣﺘﺸﺎن در ﺣﺮم ﻗﺪس رﺿﻮی ﺗﻮﺿﯿﺢ ﻣﯽ دﻫﺪ : اوﻟﯿﻦ ﺟﻠﺴﻪ ای
ﺑﻮد ﮐﻪ روﺿﻪ رﺿﻮی (ع) ﻓﻀﺎی ﮐﻨﺎر ﺿﺮﯾﺢ ﻣﻘﺪس ﺷﺴﺘﺸﻮ ﻣﯽ ﺷﺪ . در ﻣﺮاﺳﻢ ﺣﻀﻮر داﺷﺘﻢ و ﻣﺸﻐﻮل ﺻﺤﺒﺖ ﮐﺮدن ﺑﺎ ﺣﻀﺮت ﺷﺪم . ﻣﺎدرم از
ﻗﺒﻞ ﺳﻨﮓ ﮐﻠﯿﻪ داﺷﺖ و ﻗﺎﺑﻞ دﻓﻊ ﻧﺒﻮد و ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﻋﻤﻞ ﮐﺮدن داﺷﺖ . ﺑﻪ ﺣﻀﺮت ﮔﻔﺘﻢ : ﻣﺎدرم ﺑﯿﻤﺎر اﺳﺖ و ﺑﻌﺪ ﯾﮑﯽ از ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎی ﮔﻞ ﻣﺮﯾﻢ ﮐﻨﺎر
ﺿﺮﯾﺢ ﮐﻪ ﻫﺮ روز ﻋﻮض ﻣﯽ ﺷﻮد و ﺑﻪ ﻣﺮدم داده ﻣﯽ ﺷﻮد را ﺑﺮای ﻣﺎدرم ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﺮدم . ﻣﺎدرم ﮔﻞ را ﺑﻮ ﮐﺮد و ﺑﻌﺪ از آن ﺑﺴﯿﺎر ﮔﺮﯾﻪ ﮐﺮد . ﺻﺒﺢ از
ﺧﻮاب ﺑﯿﺪار ﺷﺪم و ﻣﺎدرم ﮔﻔﺖ : ﻣﻌﺠﺰه ﺷﺪه و ﺳﻨﮓ ﮐﻠﯿﻪ ام دﻓﻊ ﺷﺪه اﺳﺖ . ﭘﺪرم ﮔﻔﺖ : اﻣﮑﺎن ﻧﺪارد . ﻣﺎدرم آزﻣﺎﯾﺶ اﻧﺠﺎم داد و دﯾﮕﺮ ﻫﯿﭻ
ﺳﻨﮕﯽ در ﮐﻠﯿﻪ اش دﯾﺪه ﻧﺸﺪ ۹ . ﺳﺎل از آن ﻣﺎﺟﺮا ﻣﯽ ﮔﺬرد و ﭘﺲ از آن ﻣﺎﺟﺮا دﯾﮕﺮ ﻣﺎدرم ﻣﺮﯾﺾ ﻧﺸﺪ .
دوﺳﺘﯽ دارم ﮐﻪ ﻓﺮزﻧﺪ ﺷﻬﯿﺪ اﺳﺖ و روزی ﺑﻪ ﺣﺮم آﻣﺪ . ﻣﻌﺠﺰه را ﻗﺒﻮل ﻧﺪاﺷﺖ . ﺑﺮاﯾﺶ دﻟﯿﻞ ﻣﯽ آوردم و ﻣﯽ ﺧﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺮاﯾﺶ اﺛﺒﺎت ﮐﻨﻢ ﮐﻪ
ﻣﻌﺠﺰه وﺟﻮد دارد . در ﺣﺎل ﺻﺤﺒﺖ ﮐﺮدن ﺑﻮدﯾﻢ ﮐﻪ ﺣﺮم ﺷﻠﻮغ ﺷﺪ و ﺧﺎﻧﻤﯽ ﮐﻪ ﺷﻔﺎ ﭘﯿﺪا ﮐﺮده ﺑﻮد را ﺑﻪ ﺳﻤﺖ آﮔﺎﻫﯽ ﻣﯽ ﺑﺮدﻧﺪ ﺗﺎ آﺳﯿﺒﯽ ﻧﺒﯿﻨﺪ و
ﺑﺮرﺳﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺗﺎ واﻗﻌﯿﺖ را ﺑﻔﻬﻤﻨﺪ . در اﺗﺎق ﺑﺎ ﮐﻼﻣﯽ ﻣﻨﻘﻄﻊ ﻣﯽ ﮔﻔﺖ : ﺳﺎل ﻫﺎ ﺑﻮد ﻧﻤﯽ ﺗﻮاﻧﺴﺘﻢ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﻢ . داﺧﻞ ﺣﺮم ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮدم ، ﻧﻮری در
ﮔﻠﻮﯾﻢ وارد ﺷﺪ و اﻻن ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻢ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﻢ . ﺧﻮﺷﺤﺎل ﺑﻮد و ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﭽﻪ ای ﮐﻪ ﺗﺎزه ﻣﯽ ﺧﻮاﺳﺖ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﺪ ، ﺳﺨﻦ ﻣﯽ ﮔﻔﺖ . ﺑﻪ دوﺳﺘﻢ ﮔﻔﺘﻢ
اﻣﺎم رﺿﺎ (ع) ﮐﺮاﻣﺘﺶ را ﺑﻪ ﺗﻮ ﻧﺸﺎن داد !
ﻣﺎﺟﺮاﯾﯽ را ﻧﯿﺰ دوﺳﺘﻢ ﺧﺎدم ﺣﺮم رﺿﻮی ﺑﺮاﯾﻢ ﮔﻔﺖ : ﻓﺮدی در اﯾﺎﻟﺖ ﻣﺘﺤﺪه دوره ﺧﻠﺒﺎﻧﯽ را ﮔﺬراﻧﺪه ﺑﻮد و ﻣﯽ ﺧﻮاﺳﺖ ﻣﺪرﮐﺶ را ﺑﮕﯿﺮد و
ﺧﯿﻠﯽ آﺷﻔﺘﻪ ﺑﻮد . اﯾﺮاﻧﯽ در آﻧﺠﺎ از او ﺳﺆال ﻣﯽ ﭘﺮﺳﺪ ﭼﺮا اﯾﻦ ﻗﺪر آﺷﻔﺘﻪ ﻫﺴﺘﯽ و ﺟﻮاب ﻣﯽ دﻫﺪ : ﻫﻤﺴﺮی دارم ﮐﻪ ﺑﯿﻤﺎر اﺳﺖ و ﭘﺰﺷﮑﺎن
ﻧﺘﻮاﻧﺴﺘﻪ اﻧﺪ ﺑﯿﻤﺎری اش را ﺗﺸﺨﯿﺺ دﻫﻨﺪ و اﻻن در ﺑﺴﺘﺮ اﺳﺖ و ﮐﺎری از ﻣﻦ ﺑﺮ ﻧﻤﯽ آﯾﺪ . آن ﻓﺮد ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : دﮐﺘﺮی را در اﯾﺮان و ﺷﻬﺮ ﻣﺸﻬﺪ ﺑﺎ
ﻧﺎم “ دﮐﺘﺮ رﺿﺎ ” ﻣﯽ ﺷﻨﺎﺳﻢ و ﻫﺮ ﮐﺴﯽ ﭘﯿﺶ او ﻣﯽ رود ، ﻣﺮﯾﻀﺶ ﺧﻮب ﻣﯽ ﺷﻮد . ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﺧﻮدت ﻗﺮار ﺑﮕﺬار ﺗﺎ اﮔﺮ ﻫﻤﺴﺮت ﺧﻮب ﺷﺪ ، ﻫﺪﯾﻪ ای
ﺑﻪ او ﺑﺪﻫﯽ . در ﻫﻮاﭘﯿﻤﺎ ﻣﯽ ﻧﺸﯿﻨﺪ و ﺑﺎ ﺧﻮدش ﻗﺮار ﻣﯽ ﮔﺬارد ﺗﺎ اﮔﺮ ﻫﻤﺴﺮش ﺳﺎﻟﻢ ﺷﺪ ، ﻫﺪﯾﻪ ای ﺑﻪ دﮐﺘﺮ رﺿﺎ ﺑﺪﻫﺪ .
ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻣﯽ رﺳﺪ و ﻫﻤﺴﺮش را ﺳﺎﻟﻢ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﺪ و ﻣﺎﺟﺮا را از او ﻣﯽ ﭘﺮﺳﺪ و ﻫﻤﺴﺮش ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : دﮐﺘﺮ رﺿﺎ ﺧﺎﻧﻪ‌ﻣﺎن آﻣﺪ و ﮔﻔﺖ ﻫﺪﯾﻪ ای ﮐﻪ
ﻫﻤﺴﺮت ﻣﯽ ﺧﻮاﺳﺖ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﺪﻫﺪ را ﺑﺮاﯾﻢ ﺑﯿﺎورد . اﯾﻦ ﻓﺮد ﺑﻪ ﻣﺸﻬﺪ ﻣﯽ آﯾﺪ و در ﺧﯿﺎﺑﺎن اﻣﺎم رﺿﺎ (ع) دور ﻓﻠﮑﻪ آب ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﻣﻄﺐ دﮐﺘﺮ رﺿﺎ ﻣﯽ
ﮔﺮدد و ﻧﻤﯽ داﻧﺪ ﺣﻀﺮت ﺣﯿﺎت ﻣﺎدی ﻧﺪارﻧﺪ . ﯾﮑﯽ از دوﺳﺘﺎن ﺧﺎدم ﺣﺮم او را ﭘﯿﺪا ﮐﺮد و ﻣﺎﺟﺮا را از او ﺳﺆال ﮐﺮد و او ﮔﻔﺖ : آﻣﺪه ام از دﮐﺘﺮ
رﺿﺎ ﺗﺸﮑﺮ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﻫﻤﺴﺮم را ﻣﺪاوا ﮐﺮده اﺳﺖ . ﺧﺎدم ﻣﯽ ﻓﻬﻤﺪ و او را داﺧﻞ ﺣﺮم ﻣﯽ آورد و او را ﺟﻠﻮی ﺿﺮﯾﺢ ﻣﯽ ﺑﺮد و ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ دﮐﺘﺮ رﺿﺎ اﯾﻦ
ﺟﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ . آن ﻓﺮد ﻣﯽ رود و ﺣﻀﺮت را زﯾﺎرت ﻣﯽ ﮐﻨﺪ و در ﺑﺎزﮔﺸﺖ ﺑﻪ دوﺳﺖ ﺧﺎدم‌ام ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : دﮐﺘﺮ رﺿﺎ را دﯾﺪم و ﺗﻤﺎم ﻣﺸﮑﻼﺗﻢ را ﺑﻪ او
دادم و اﯾﺸﺎن ﻗﺒﻮل ﮐﺮدﻧﺪ ﺗﺎ ﻫﻤﻪ ﻣﺸﮑﻼﺗﻢ را ﺣﻞ ﮐﻨﻨﺪ .

nazanin...

New member
ﻧﺎﻣﺶ ﺳﯿﺪ ﯾﻮﻧﺲ و از اﻫﺎﻟﯽ آذرﺷﻬﺮ آذرﺑﺎﯾﺠﺎن ﺑﻮد . ﺑﻪ ﻗﺼﺪ زﯾﺎرت ﻫﺸﺘﻤﯿﻦ اﻣﺎم ﻧﻮر ، راه ﻣﺸﻬﺪﻣﻘﺪس
را در ﭘﯿﺶ ﮔﺮﻓﺖ و ﺑﺪاﻧﺠﺎ رﻓﺖ ، اﻣﺎ ﭘﺲ از ورود و ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ زﯾﺎرت ، ﻫﻤﻪ ﭘﻮل او ﻣﻔﻘﻮد ﺷﺪ و ﺑﺪون ﺧﺮﺟﯽ ﻣﺎﻧﺪ .
ﻧﺎﮔﺰﯾﺮ ﺑﻪ ﺣﻀﺮت رﺿﺎ ، ﻋﻠﯿﻪ اﻟﺴﻼم ، ﺗﻮﺳﻞ ﺟﺴﺖ و ﺳﻪ ﺷﺐ ﭘﯿﺎﭘﯽ در ﻋﺎﻟﻢ ﺧﻮاب ﺑﻪ او دﺳﺘﻮر داده ﺷﺪ
ﮐﻪ ﺧﺮج ﺳﻔﺮ ﺧﻮﯾﺶ را از ﮐﺠﺎ و از ﭼﻪ ﮐﺴﯽ درﯾﺎﻓﺖ ﮐﻨﺪ و از ﻫﻤﯿﻦ ﺟﺎ ﺑﻮد ﮐﻪ داﺳﺘﺎن ﺷﻨﯿﺪﻧﯽ زﻧﺪﮔﯽ اش
ﭘﯿﺶ آﻣﺪ ﮐﻪ ﺑﺪﯾﻦ ﺻﻮرت ﻧﻘﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ .
ﺧﻮد ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﭘﺲ از ﻣﻔﻘﻮد ﺷﺪن ﭘﻮﻟﻢ ﺑﻪ ﺣﺮم ﻣﻄﻬﺮ رﻓﺘﻢ و ﭘﺲ از ﻋﺮض ﺳﻼم ﮔﻔﺘﻢ» :
ﻣﻮﻻی ﻣﻦ ! ﻣﯽ داﻧﯿﺪ ﮐﻪ ﭘﻮل ﻣﻦ رﻓﺘﻪ و در اﯾﻦ دﯾﺎر ﻧﺎآﺷﻨﺎ ، ﻧﻪ راﻫﯽ دارم و ﻧﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻢ ﮔﺪاﯾﯽ ﮐﻨﻢ و ﺟﺰ ﺑﻪ
ﺷﻤﺎ ﺑﻪ دﯾﮕﺮی ﻧﺨﻮاﻫﻢ ﮔﻔﺖ .«
ﺑﻪ ﻣﻨﺰل آﻣﺪه و ﺷﺐ در ﻋﺎﻟﻢ رؤﯾﺎ دﯾﺪم ﮐﻪ ﺣﻀﺮت ﻓﺮﻣﻮد : » ﺳﯿﺪ ﯾﻮﻧﺲ ! ﺑﺎﻣﺪاد ﻓﺮدا ، ﻫﻨﮕﺎم ﻃﻠﻮع ﻓﺠﺮ ﺑﺮو
درﺑﺴﺖ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺧﯿﺎﺑﺎن و زﯾﺮ ﻏﺮﻓﻪ ﻧﻘﺎره ﺧﺎﻧﻪ ، ﺑﺎﯾﺴﺖ ، اوﻟﯿﻦ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ آﻣﺪ رازت را ﺑﻪ او ﺑﮕﻮ ﺗﺎ او ﻣﺸﮑﻞ
ﺗﻮ را ﺣﻞ ﮐﻨﺪ .«
ﭘﯿﺶ از ﻓﺠﺮ ﺑﯿﺪار ﺷﺪم و وﺿﻮ ﺳﺎﺧﺘﻢ و ﺑﻪ ﺣﺮم ﻣﺸﺮف ﺷﺪم و ﭘﺲ از زﯾﺎرت ، ﻗﺒﻞ از دﻣﯿﺪن ﻓﺠﺮ ﺑﻪ ﻫﻤﺎن
ﻧﻘﻄﻪ ای ﮐﻪ در ﺧﻮاب دﯾﺪه و دﺳﺘﻮر ﯾﺎﻓﺘﻪ ﺑﻮدم ، آﻣﺪم و ﭼﺸﻢ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺳﻮ دوﺧﺘﻪ ﺑﻮدم ﺗﺎ ﻧﻔﺮ اول را ﺑﻨﮕﺮم ﮐﻪ
ﺑﻪ ﻧﺎﮔﺎه دﯾﺪم » آﻗﺎ ﺗﻘﯽ آذرﺷﻬﺮی « ﮐﻪ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ در ﺷﻬﺮ ﻣﺎ ﺑﺮ ﺑﺪﮔﻮﯾﯽ ﺑﺮﺧﯽ ﺑﻪ او » ﺗﻘﯽ ﺑﯽ ﻧﻤﺎز « ﻣﯽ ﮔﻔﺘﻨﺪ ،
از راه رﺳﯿﺪ ، اﻣﺎ ﻣﻦ ﺑﺎ ﺧﻮد ﮔﻔﺘﻢ : » آﯾﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﺧﻮد را ﺑﻪ او ﺑﮕﻮﯾﻢ ؟ ﺑﺎ اﯾﻨﮑﻪ در وﻃﻦ ﻣﺘﻬﻢ ﺑﻪ ﺑﯽ ﻧﻤﺎزی اﺳﺖ ،
ﭼﺮا ﮐﻪ در ﺻﻒ ﻧﻤﺎزﮔﺰاران ﻧﻤﯽ ﻧﺸﯿﻨﺪ .« ﻣﻦ ﭼﯿﺰی ﺑﻪ او ﻧﮕﻔﺘﻢ و او ﻫﻢ ﮔﺬﺷﺖ و ﺑﻪ ﺣﺮم ﻣﺸﺮف ﺷﺪ .
ﻣﻦ ﻧﯿﺰ ﺑﺎر دﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﺣﺮم رﻓﺘﻪ و ﮔﺮﻓﺘﺎری ﺧﻮﯾﺶ را ﺑﺎ دﻟﯽ ﻟﺒﺮﯾﺰ از ﻏﻢ و اﻧﺪوه ﺑﻪ ﺣﻀﺮت رﺿﺎﻋﻠﯿﻪ اﻟﺴﻼم ،
ﮔﻔﺘﻢ و آﻣﺪم . ﺑﺎر دﯾﮕﺮ ، ﺷﺐ ، در ﻋﺎﻟﻢ ﺧﻮاب ﺣﻀﺮت را دﯾﺪم و ﻫﻤﺎن دﺳﺘﻮر را دادﻧﺪ و اﯾﻦ ﺟﺮﯾﺎن ﺳﻪ ﺷﺐ
ﺗﮑﺮار ﺷﺪ ﺗﺎ روز ﺳﻮم ﮔﻔﺘﻢ ﺑﯽ ﺗﺮدﯾﺪ در اﯾﻦ ﺧﻮاﺑﻪ ای ﺳﻪ ﮔﺎﻧﻪ رازی اﺳﺖ ، ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺟﻬﺖ ﺑﺎﻣﺪاد روز ﺳﻮم
ﺟﻠﻮرﻓﺘﻢ و ﺑﻪ اوﻟﯿﻦ ﻧﻔﺮی ﮐﻪ ﻗﺒﻞ از ﻓﺠﺮ وارد ﺻﺤﻦ ﻣﯽ ﺷﺪ و ﺟﺰ » آﻗﺎ ﺗﻘﯽ آذرﺷﻬﺮی « ﻧﺒﻮد ، ﺳﻼم ﮐﺮدم
و او ﻧﯿﺰﻣﺮا ﻣﻮرد دﻟﺠﻮﯾﯽ ﻗﺮار داد و ﭘﺮﺳﯿﺪ : » اﯾﻨﮏ ، ﺳﻪ روز اﺳﺖ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ را در اﯾﻨﺠﺎ ﻣﯽ ﻧﮕﺮم ، ﮐﺎری دارﯾﺪ ؟«
ﺟﺮﯾﺎن ﻣﻔﻘﻮد ﺷﺪن ﭘﻮﻟﻢ را ﺑﻪ او ﮔﻔﺘﻢ و او ﻧﯿﺰ ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺧﺮج ﺗﻮﻗﻒ ﯾﮏ ﻣﺎﻫﻪ ام در ﻣﺸﻬﺪ ، ﭘﻮل ﺳﻮﻏﺎت را
ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﻣﻦ داد و ﮔﻔﺖ : » ﭘﺲ از ﯾﮏ ﻣﺎه ، ﻗﺮار ﻣﺎ در ﻓﻼن روز و ﻓﻼن ﺳﺎﻋﺖ آﺧﺮ ﺑﺎزار ﺳﺮﺷﻮی در ﻣﯿﺪان
ﺳﺮﺷﻮی ﺑﺎش ﺗﺎ ﺗﺮﺗﯿﺐ رﻓﺘﻦ ﺗﻮ را ﺑﻪ ﺷﻬﺮت ﺑﺪﻫﻢ .«
از او ﺗﺸﮑﺮ ﮐﺮدم و آﻣﺪم . ﯾﮏ ﻣﺎه ﮔﺬﺷﺖ ، زﯾﺎرت وداع ﮐﺮدم و ﺳﻮﻏﺎت ﻫﻢ ﺧﺮﯾﺪم و ﺧﻮرﺟﯿﻦ ﺧﻮﯾﺶ را
ﺑﺮداﺷﺘﻢ و در ﺳﺎﻋﺖ ﻣﻘﺮر در ﻣﮑﺎن ﻣﻮرد ﺗﻮاﻓﻖ ﺣﺎﺿﺮ ﺷﺪم . درﺳﺖ ﺳﺮ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﻮد ﮐﻪ دﯾﺪم آﻗﺎ ﺗﻘﯽ آﻣﺪ
و ﮔﻔﺖ : » آﻣﺎده رﻓﺘﻦ ﻫﺴﺘﯽ ؟«
ﮔﻔﺘﻢ : » آری !«
ﮔﻔﺖ : » ﺑﺴﯿﺎر ﺧﻮب ، ﺑﯿﺎ ! ﺑﯿﺎ ! ﻧﺰدﯾﮑﺘﺮ .« رﻓﺘﻢ .
ﮔﻔﺘﻢ : » ﺧﻮدت ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎر و ﺧﻮرﺟﯿﻦ و ﻫﺮ ﭼﻪ داری ﺑﺮ دوﺷﻢ ﺑﻨﺸﯿﻦ .« ﺗﻌﺠﺐ ﮐﺮدم و ﭘﺮﺳﯿﺪم» :
ﻣﮕﺮ ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ؟«
ﮔﻔﺖ : » آری !« ﻧﺸﺴﺘﻢ . ﺑﻪ ﻧﺎﮔﺎه دﯾﺪم آﻗﺎﺗﻘﯽ ﮔﻮﯾﯽ ﭘﺮواز ﻣﯽ ﮐﻨﺪ و ﻣﻦ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺷﺪم ﮐﻪ دﯾﺪم ﺷﻬﺮ
و روﺳﺘﺎی ﻣﯿﺎن ﻣﺸﻬﺪﺗﺎ آذرﺷﻬﺮ ﺑﺴﺮﻋﺖ از زﯾﺮ ﭘﺎی ﻣﺎ ﻣﯽ ﮔﺬرد و ﭘﺲ از اﻧﺪک زﻣﺎﻧﯽ ﺧﻮد را در ﺻﺤﻦ ﺧﺎﻧﻪ
ﺧﻮد در آذرﺷﻬﺮ دﯾﺪم و دﻗﺖ ﮐﺮدم دﯾﺪم ، آری ﺧﺎﻧﻪ ﻣﻦ اﺳﺖ و دﺧﺘﺮم در ﺣﺎل ﻏﺬا ﭘﺨﺘﻦ .
آﻗﺎﺗﻘﯽ ﺧﻮاﺳﺖ ﺑﺮﮔﺮدد ، داﻣﺎﻧﺶ را ﮔﺮﻓﺘﻢ و ﮔﻔﺘﻢ : » ﺑﻪ ﺧﺪای ﺳﻮﮔﻨﺪ ! ﺗﻮ را رﻫﺎ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻢ . در ﺷﻬﺮ ﻣﺎ ﺑﻪ
ﺗﻮ اﺗﻬﺎم ﺑﯽ ﻧﻤﺎزی و ﻻﻣﺬﻫﺒﯽ زده اﻧﺪ و اﯾﻨﮏ ﻗﻄﻌﯽ ﺷﺪ ﮐﻪ ﺗﻮ از دوﺳﺘﺎن ﺧﺎص ﺧﺪاﯾﯽ ،
از ﮐﺠﺎ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﺮﺣﻠﻪ دﺳﺖ ﯾﺎﻓﺘﯽ و ﻧﻤﺎزﻫﺎﯾﺖ را ﮐﺠﺎ ﻣﯽ ﺧﻮاﻧﯽ ؟
او ﮔﻔﺖ : » دوﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ! ﭼﺮا ﺗﻔﺘﯿﺶ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ ؟« او را ﺑﺎز ﻫﻢ ﺳﻮﮔﻨﺪ دادم و ﭘﺲ از اﯾﻨﮑﻪ از ﻣﻦ ﺗﻌﻬﺪ ﮔﺮﻓﺖ ﮐﻪ
راز او را ﺗﺎ زﻧﺪه اﺳﺖ ﺑﺮﻣﻼ ﻧﮑﻨﻢ ، ﮔﻔﺖ : ﺳﯿﺪ ﯾﻮﻧﺲ ! ﻣﻦ در ﭘﺮﺗﻮ اﯾﻤﺎن ، ﺧﻮدﺳﺎزی ، ﺗﻘﻮا ، ﻋﺸﻖ ﺑﻪ اﻫﻞ ﺑﯿﺖ و
ﺧﺪﻣﺖ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﺎن و ﻣﺤﺮوﻣﺎن ﺑﻮﯾﮋه ﺑﺎ ارادت ﺑﻪ اﻣﺎم ﻋﺼﺮ ، ﻋﻠﯿﻪ اﻟﺴﻼم ، ﻣﻮرد ﻋﻨﺎﯾﺖ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ ام و ﻧﻤﺎزﻫﺎی
ﺧﻮﯾﺶ را ﻫﺮ ﮐﺠﺎ ﺑﺎﺷﻢ ﺑﺎ ﻃﯽ اﻻرض در ﺧﺪﻣﺖ او و ﺑﻪ اﻣﺎﻣﺖ آن ﺣﻀﺮت ﻣﯽ ﺧﻮاﻧﻢ .«
آری !
ﻣﺼﻠﺤﺖ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ از ﭘﺮده ﺑﺮون اﻓﺘﺪ راز
ورﻧﻪ درﻋﺎﻟﻢ رﻧﺪی ﺧﺒﺮی ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﻧﯿﺴﺖ

nazanin...

New member
اﺑﺮاﻫﯿﻢ ﺑﻦ ﻣﻮﺳﯽ ﻣﯽ‌ﮔﻮﯾﺪ :
از ﺣﻀﺮت رﺿﺎ ﻋﻠﯿﻪ اﻟﺴﻼم ﮐﻤﮏ ﻣﺎﻟﯽ ﻣﯽ‌ﺧﻮاﺳﺘﻢ و ﺑﺮ آن اﺻﺮار ﻣﯽ‌ﮐﺮدم . روزی ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه اﻣﺎم از ﺷﻬﺮ
ﺧﺎرج ﺷﺪﯾﻢ . ﻫﻨﮕﺎم ﻧﻤﺎز ﺷﺪ . اﻣﺎم در ﮐﻨﺎر ﺻﺨﺮه‌ای ﻧﺰدﯾﮏ ﻗﺼﺮی ﮐﻪ در آﻧﺠﺎ ﺑﻮد ﻧﺸﺴﺖ و
ﻓﺮﻣﻮد :» اذان ﺑﮕﻮ .«
ﭘﺮﺳﯿﺪم :» آﯾﺎ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺑﻘﯿﻪ ﻧﻤﯽ‌ﻣﺎﻧﯿﺪ ؟«
اﻣﺎم ﻓﺮﻣﻮد :» ﻫﺮﮔﺰ ﺑﺪون دﻟﯿﻞ ، ﻧﻤﺎز اول وﻗﺖ را ﺑﻪ ﺗﻌﻮﯾﻖ ﻧﯿﻨﺪاز .«
ﻣﻦ اذان ﮔﻔﺘﻢ و ﺑﺎ اﻣﺎم ﻧﻤﺎز ﺧﻮاﻧﺪﯾﻢ . ﺳﭙﺲ ﻋﺮض ﮐﺮدم :» ای ﭘﺴﺮ رﺳﻮل !ﷲ ﻫﻨﻮز ﺧﻮاﺳﺘﻪ‌ام را
ﺑﺮآورده ﻧﮑﺮده‌اﯾﺪ و ﻣﻦ ﺑﻪ ﺷﺪت ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪم .«
اﻣﺎم ﭼﻮﺑﯽ را ﺑﻪ زﻣﯿﻦ ﮐﺸﯿﺪ . ﺳﭙﺲ دﺳﺖ ﺑﺮد و از زﯾﺮ ﺧﺎک ، ﯾﮏ ﺷﻤﺶ ﻃﻼ ﺑﯿﺮون ﮐﺸﯿﺪ و
ﻓﺮﻣﻮد :» ﺑﮕﯿﺮ ! ﺧﺪاوﻧﺪ در آن ﺑﺮای ﺗﻮ ﺑﺮﮐﺖ ﻗﺮار دﻫﺪ . از آن ﺑﻬﺮه ﻣﻨﺪ ﺷﻮ و آﻧﭽﻪ را ﮐﻪ دﯾﺪی ، ﺑﻪ ﮐﺴﯽ
ﻧﮕﻮ .«
آن ﺷﻤﺶ ﺑﺮای ﻣﻦ ﺑﺮﮐﺖ ﮐﺮد و ﻣﻦ از ﺛﺮوﺗﻤﻨﺪان ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺧﻮد ﺷﺪم .

nazanin...

New member
ﭼﻨﺪﯾﺴﺖ ﻫﻮای ﭼﺸﻢ ﻣﻦ ﺑﺎراﻧﯽ ﺳﺖ
ﻫﺮ ﺧﺸﺖ دﻟﻢ ﺑﯿﺎﻧﮕﺮ وﯾﺮاﻧﯽ ﺳﺖ
ﺑﯿﻤﺎری دوری از ﺧﺮاﺳﺎن دارم ؛
ﺗﺠﻮﯾﺰ ﭘﺰﺷﮏ ﻣﻦ : ﺣﺮم درﻣﺎﻧﯽ ﺳﺖ

nazanin...

New member
ﭼﻨﺪﯾﺴﺖ ﻫﻮای ﭼﺸﻢ ﻣﻦ ﺑﺎراﻧﯽ ﺳﺖ
ﻫﺮ ﺧﺸﺖ دﻟﻢ ﺑﯿﺎﻧﮕﺮ وﯾﺮاﻧﯽ ﺳﺖ
ﺑﯿﻤﺎری دوری از ﺧﺮاﺳﺎن دارم ؛
ﺗﺠﻮﯾﺰ ﭘﺰﺷﮏ ﻣﻦ : ﺣﺮم درﻣﺎﻧﯽ ﺳﺖ