[ایمونولوژی] آزمون

eeeeeeehsan

New member
دوستان در این تاپیک آزمون درس ایمنی شناسی برگزار میشه؛

به این صورت که دوستان از هر رشته ای و هر مقطعی، که مایل هستن از بچه ها آزمون بگیرند یا در آزمون ها شرکت کنند، همینجا اعلام آمادگی می کنن و هر 10 روز یکبار یک نفر مباحث مشخصی از کتاب ابوالعباس رو تعیین و تعداد 10 الی 35 تا تست ایمنی ازشون طراحی می کنه، و طبق قواعد زیر از بچه هایی که مایل باشن آزمون بدن آزمون میگیرند.

دستور فعالیت برگزاری آزمون:
1) 10 روز قبل از اینکه آزمون گرفته بشه، داخل همین تاپیک اطلاع رسانی بشه.
(موارد اطلاع رسانی: تاریخ، ساعت، شماره و موضوع فصل عباس)
2)
در روز مشخص و ساعت مشخص شده توسط ایشون، دوستان در تاپیک حضور پیدا می کنن.
3) سوالات توسط ایشون رأس همون ساعت داخل تاپیک کپی پیست میشه.
4) دوستان به سوالات پاسخ داده و جواب ها رو به صورت گزینه ای داخل همون تاپیک پست میذارن.
5) زمان بندی: مدت زمان تعیین شده برای پاسخ به سوالات + 5 دقیقه برای تایپ داخل تاپیک.
6) بعد از زمان تعیین شده برگزار کننده آزمون پاسخنامه رو داخل تاپیک قرار میده.
7) دوستان درصدگیری و نتایجشون رو اعلام می کنن.
8) در آخر یه تندیس مجازی طراحی و تقدیم نفر اول میشه.

(اگر مایل بودید سوالات می تونه به صورت فایل ورد یا pdf باشه و پاسخ نامه واسش درنظر گرفته بشه.)
(ایناش دیگه دست خود برگزار کننده آزمونه)

مزیت های برگزاری آزمون توسط کاربران:
وقتی شما تست طراحی می کنید ضعف کار خودتون، ضعف مفهمومی که برداشت کردید از یک درس و ... رو متوجه میشید.
این خودش باعث میشه علاوه بر اینکه شما کار علمی و مفیدی انجام دادین، خود به خود توی اون مباحث تقویت بشین.
همچنین با دید یک طراح سوال خود به خود آشنا میشید، مطمئن باشید این بهتون کمک می کنه سر جلسه کنکور به بهترین شکل ممکن جواب سوالات رو حدس بزنید.
مهم نیست سوالات شما سخته یا آبکیه یا استاندارد هست یا نیست، مهم اینه دست به طراحی سوال ببرید، می بینید چقدر به درک مفاهیم بهتون کمک می کنه.

مزیت های شرکت در آزمون های برگزار شده:
شرکت در آزمون ها باعث میشه شما بتونید تو مباحثی که ضعیف هستید خودتون رو تقویت کنید.
تو جو علمی این محیط مجازی شرکت کنید.
به رقابت با دوستاتون بپردازید و حس رقابت کردن رو برای بقیه تحریک کنید.
حس حسادت مثبت رو به خودتون القا کنید که بتونید آزمون بعدی خودتون رو به بهترین شکل ممکن برسونید.
و و و ...

دوستان نظر مخالف و موافق خودتون رو همینجا اعلام کنید.
پیشنهاد و انتقادی هم اگر هست لطفن بیان کنید، جای دوری نمیره، آزمونی که خودتون قراره توش شرکت کنید بهتر میشه.
و مثل همیشه نیاز نیست بگم، برناممون جدیه! یا شروع نکنید، یا تا آخرش به صورت جدی ادامه بدید.

اسامی برگزار کنندگان آزمون تا به الآن:

eeeeeeehsan فصل 1 عباس
ati1408 فصل 5 عباس
biologisst فصل 7 عباس

آزمون های دیگه ای که درحال برگزاری هستند:
[بیوشیمی] آزمون
[سلولی] آزمون
[مولکولی] آزمون
[ هماتولوژی] آزمون

اولین آزمون برگزار شده:
[ایمونولوژی][سلولی][مولکولی][بیوشیمی] آزمون شماره 1

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
ان شاالله عمری باشد دوره دوم آزمون های بیوشیمی هم من استارتشو میزنم.

IL-2

Well-known member
سلام
میشه بودجه بندی آزمون های بعدی رو هم اعلام کنید که بچه ها بتونن برنامه ریزی کنن. سپاس

IL-2

Well-known member
اون ور گفتم این ور بگم :)
بودجه بندی آزمون های آینده اعلام شه خوبه.

ROJO

New member
بمام میدین یا فقط واسه کساییه ک تو طراحی سوالا هستن :)
اگه برنامه مطالعه ی فصل ب فصل ابوالعباس دارین لطفا let me know :)

eeeeeeehsan

New member
سلام
میشه بودجه بندی آزمون های بعدی رو هم اعلام کنید که بچه ها بتونن برنامه ریزی کنن. سپاس
بودجه بندی هنوز معلوم نیست، اینهمه داوطلب فقط دو نفر اعلام آمادگی کردن واسه برگزاری آزمون.
ایشالا تا آخر هفته اگر داوطلب پیدا نشد برنامه میریزیم واسه بچه ها و برنامه آزمون ها داخل این تاپیک اعلام میشه.

بمام میدین یا فقط واسه کساییه ک تو طراحی سوالا هستن :)
اگه برنامه مطالعه ی فصل ب فصل ابوالعباس دارین لطفا let me know :)
توضیحات بیشتر داخل تاپیک مادره، یعنی این تاپیک.
ولی خلاصه بگم همه بچه های انجمن می تونن هم آزمون بگیرن و هم شرکت کنن، در اصل مستحبه واسشون و خوشحال میشیم.
اینطوری جامعه آماری هم میره بالا می تونیم تراز هم شاید بگیریم.
ولی بچه های مطالعه گروهی مجموعه 2 باید هم شرکت کنن و هم آزمون بگیرن.

اگه میخوای تو مطالعه گروهی درس ایمنی شناسی شرکت کنی قوانین مطالعه گروهی مجموعه 2 رو بخون و بعد با نظرسنجی اعلام آمادگی کن.. که در جریان برنامه های آینده قرارت بدیم.

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
توجــه توجــه

بچه های همه مجموعه ها که درس ایمنی شناسی رو دارن و تمایل دارن آزمون ایمنی شناسی برگزار کنن،
یا به من پیام خصوصی بدن یا داخل تاپیک [ایمونولوژی] آزمون اعلام آمادگی کنن.

(بچه های مطالعه گروهی مجموعه 2 که اعلام آمادگی کردین (اون 12 نفر تا به الآن)، اگر کسی داوطلب نشه مجبوریم خودمون واستون برنامه بریزیم.)

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

alireza-ja

New member
احسان بالا غیرتا اگه بعدا دوباره میخواد تاپیکا رو بعدا ادمین حذف کنه همین الان بیخیال بشم.

5 مرحله آزمون بیوشیمی برگزار کردیم توی تاپیک مطالعه گروهی پارسال همش هیچی به هیچی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

eeeeeeehsan

New member
احسان بالا غیرتا اگه بعدا دوباره میخواد تاپیکا رو بعدا ادمین حذف کنه همین الان بیخیال بشم.

5 مرحله آزمون بیوشیمی برگزار کردیم توی تاپیک مطالعه گروهی پارسال همش هیچی به هیچی.
والا علت اینکه ادمین چرا تاپیک های نظرات شرکت کننده و مطالعه گروهی ها رو حذف کردن رو منم نمی دونم، حدس میزنم به خاطر سبک شدن حجم انجمن بوده، ولی من مطالعه گروهی های قبلی رو حذف کردم ولی 94 رو برگردوندم، چون حداقل تا یه سال دیگه میشه از اطلاعات توش استفاده کرد.. چون چندتا از بچه ها نیاز داشتن می گفتن کجا رفت این مطالعه گروهی.

تو هم من میگم آخری رو برش گردون، اینهمه آزمون برگزار کردی حیفه بلااستفاده بمونه.

alireza-ja

New member
والا علت اینکه ادمین چرا تاپیک های نظرات شرکت کننده و مطالعه گروهی ها رو حذف کردن رو منم نمی دونم، حدس میزنم به خاطر سبک شدن حجم انجمن بوده، ولی من مطالعه گروهی های قبلی رو حذف کردم ولی 94 رو برگردوندم، چون حداقل تا یه سال دیگه میشه از اطلاعات توش استفاده کرد.. چون چندتا از بچه ها نیاز داشتن می گفتن کجا رفت این مطالعه گروهی.

تو هم من میگم آخری رو برش گردون، اینهمه آزمون برگزار کردی حیفه بلااستفاده بمونه.

چشم قربان:ad54ad:

- - - Updated - - -

چشم قربان:ad54ad:

hanas68

New member
ایهههههولللل هناس 68 برگزار کننده آزمون:sarma: من پایییم، فقط زیاد سخت نیگیرین، pdf او اینا من سرم نمیشه، ی آزمونی بگیرم همتون بیوفتین، تندیسو خوههههدم میهبرم:25r30wi:

eeeeeeehsan

New member
بچه ها تو آزمون شرکت نکردین؟

[ایمونولوژی][سلولی][مولکولی][بیوشیمی] آزمون شماره 1

برنامه های تاپیک مطالعه گروهی مجموعه 2 کنسل شد. فعلن.
تاپیکش هم به بخش علوم آزمایشگاهی منتقل شد.

دیگه اجباری نیست، هر کسی که برای برگزاری آزمون فصل دوم عباس آمادست اعلام کنه.
تاریخش رو هم مشخص کنید. اگر در اون تاریخ آزمون های درس های دیگه هم برقرار بود برگزار بشه، آزمون شماره 2 رو مشابه شماره 1 مشترک برگزار می کنیم، اگرم اینطور نبود داخل همین تاپیک ایمونولوژی آزمون برگزار می کنیم.

شرکت در آزمون ها برای همه اعضای انجمن نه تنها آزاده، بلکه مستحب هم هست.
فقط خواهشن اگه شرکت می کنید درصدهاتون رو هم اعلام کنید.

قوانین پست اول هم آپدیت شدند. :riz304:

ati1408

New member
سلام ! خوبین همگی ؟
من توی چندتا از سوالات آزمون فصل اول ایمنی مشکل داشتم که اومدم با هم مشکلم رو حل کنیم :)
کدامیک از مشخصات اصلی پاسخ های ایمنی اکتسابی نمی باشد؟
الف( افزایش همئوستاز
ب( تنوع
ج( اختصاصیت
د( عدم پاسخ به خود
- چرا این سوال میشه گزینه ج ؟ مگه اختصاصیت مخصوص پاسخ اکتسابی نیست ؟
4. کدامیک جزو ایمنی ذاتی نمی باشد؟
الف( فاگوسیتر
ILCs ) ب
ج( واسطه های غیر التهابی
NK cell )
- منظور از گزینه ب ، همون اینترلوکینه ؟
11. کدامیک جزو وظایف سلول تی نمیباشد ؟
الف( التهاب در بافت
ب( فاگوسیتوز در بافت
ج)تکثیر و تمایز هم سلول بی و هم تی
د( تنظیم پاسخ ایمنی علیه میکروب ها
- چرا جواب میشه گزینه د ؟ مگه سلول های تی تنظیم کننده نداریم ؟
ممنون از طراح سوالات :)

eeeeeeehsan

New member
سلام ! خوبین همگی ؟
من توی چندتا از سوالات آزمون فصل اول ایمنی مشکل داشتم که اومدم با هم مشکلم رو حل کنیم :)
کدامیک از مشخصات اصلی پاسخ های ایمنی اکتسابی نمی باشد؟
الف( افزایش همئوستاز
ب( تنوع
ج( اختصاصیت
د( عدم پاسخ به خود
- چرا این سوال میشه گزینه ج ؟ مگه اختصاصیت مخصوص پاسخ اکتسابی نیست ؟
متاسفانه اینجا اشتباه از من بود، گزینه درست رو اشتباه نوشتم ج، گزینه صحیح الف ـه. عذرخواهی می کنم از این بابت.
درستش میشه کاهش و افول همئوستاز..

4. کدامیک جزو ایمنی ذاتی نمی باشد؟
الف( فاگوسیتر
ILCs ) ب
ج( واسطه های غیر التهابی
NK cell )
- منظور از گزینه ب ، همون اینترلوکینه ؟
نه، این یه اصطلاح جدیده که به ویرایش 2015 اضافه شده، سلول لنفوئیدی ذاتی رو میگن ILC. هنوز کامل نخوندم که ببینم شامل چیا میشه.

11. کدامیک جزو وظایف سلول تی نمیباشد ؟
الف( التهاب در بافت
ب( فاگوسیتوز در بافت
ج)تکثیر و تمایز هم سلول بی و هم تی
د( تنظیم پاسخ ایمنی علیه میکروب ها
- چرا جواب میشه گزینه د ؟ مگه سلول های تی تنظیم کننده نداریم ؟
ممنون از طراح سوالات :)
درسته، ولی طبق متن عباس سلول تی تنظیم کننده علیه آنتی ژن های خودی تنظیم کننده ست. این نکته ای بود که خودمم نمی دونستم.

مرسی از خودت :rose:

ati1408

New member
ممنون احسان در مورد سلول تی نکته خیلی خوبی بود .
راستی در مورد ilc هم توی کتاب 2015 دیدم اینو نوشته بود :
مشاهده فایل‌پیوست 8283
این مطلب مال فصل 2 و قبل از تیتر آناتومی و اعمال بافت های لنفاوی اومده :)
سلول هایی با اعمال سلول های تی و بدون گیرنده آنتی ژنی سلول تی .

آخرین ویرایش:

hanas68

New member
دوستان من ی سوال برام پیش اومده،سوال 11 آزمون ایمنی گفته کدام گزینه جزء وظایف سلول T نیست؟؟؟؟ جواب شده گزینه 4، چرا؟؟؟ مگه سلولهای Tتنظیمی ما نداریم؟ مگه سلولهای cd4+ اعمال تنظیمی انجام نمیدن؟؟؟ در مورد سوال 2 ک گفته وظیفه سلول Bکدام است؟ مگه سلول B آنتی ژنهای هومورالو شناسایی نمیکنه؟ خوب همون آنتی ژنهای خارج سلولی!!!

eeeeeeehsan

New member
دوستان من ی سوال برام پیش اومده،سوال 11 آزمون ایمنی گفته کدام گزینه جزء وظایف سلول T نیست؟؟؟؟ جواب شده گزینه 4، چرا؟؟؟ مگه سلولهای Tتنظیمی ما نداریم؟ مگه سلولهای cd4+ اعمال تنظیمی انجام نمیدن؟؟؟ در مورد سوال 2 ک گفته وظیفه سلول Bکدام است؟ مگه سلول B آنتی ژنهای هومورالو شناسایی نمیکنه؟ خوب همون آنتی ژنهای خارج سلولی!!!
خب هر تنظیمی اون تنظیم سلول ما نیست، تی تنظیمی علیه آنتی ژن های خودی تنظیم انجام میده، تو گزینه 4 نوشته علیه میکروب!

من طبق متن عباس سوال درآوردم، طبق متن عباس سلول ب آنتی ژن خارج سلولی، سطح سلولی، و سموم حاصل از میکروب خارج سلولی رو شناسایی می کنه. و همچنین باعث التهاب/فاگوسیتوز هم میشه. گزینه 3 نوشته سموم حاصل از میکروب داخل سلولی!

hanas68

New member
خب هر تنظیمی اون تنظیم سلول ما نیست، تی تنظیمی علیه آنتی ژن های خودی تنظیم انجام میده، تو گزینه 4 نوشته علیه میکروب!

من طبق متن عباس سوال درآوردم، طبق متن عباس سلول ب آنتی ژن خارج سلولی، سطح سلولی، و سموم حاصل از میکروب خارج سلولی رو شناسایی می کنه. و همچنین باعث التهاب/فاگوسیتوز هم میشه. گزینه 3 نوشته سموم حاصل از میکروب داخل سلولی!

خوب منم میگم سوال 2 جوابش میشه گزینه ج، ولی تو پاسخ نامه گفته گزینه الف!!!

- - - Updated - - -

خوب منم میگم سوال 2 جوابش میشه گزینه ج، ولی تو پاسخ نامه گفته گزینه الف!!!

بالا