مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member
سلام .
به نظر من اطلاع از نحوه ی مطالعه و برنامه ریزی . تعیین دقیق هدف از ادامه تحصیل
تعیین برنامه بلند مدت برای چند ماهی که برای کنکور می خواهید درس بخوانید و...
در اولویت هست
اول باید بدانید واقعا" چرا می خواهی ادامه تحصیل دهید ( خواستن وسعت تلاش را مشخص می کند )
و چگونه ( مطالعه به توجه به نوع طراحی سوالات باشد )
هر چند می تواند بسیار مطالب آماری خواند و علم خود را افزایش داد اما آیا می دانیم چه بخوانیم تا که با انرژی و وقت کمتر به بهترین نتیجه در کنکور آمار زیستی برسیم
برای این امر هم لطفا" نوشته های من رو در دیگر تاپیک های انجمن امار زیستی مطالعه کنید و میتوانید به word منتقل کنید یا مطالبی از نوشته هایم رو که به نظرت مفید هست را یادداشت کنید .
با استفاده از تجربه ام ده ها خط مطلب در مورد این که چه بخوانید و چگونه بخوانید
و این که چه کار کنید که مصمم پیش بروید مطلب نوشتم به لینک های زیر مراجعه کن به مطالبی که من نوشتم در لینک های زیر اکتفا کن تا که وقت زیادی ازت نگیرد .

http://olumpezeshki.ir/thread2544.html

http://olumpezeshki.ir/thread5371.html
در مورد برنامه ریزی و نحوه ی مطالعه و... از مطالبی که در اینترنت هست می توانید استفاده کنید .

آخرین ویرایش:

sts92

New member
سلام
چقدر اینجا سوت و کوره
هنوز کسی تصمیم نگرفته درس بخونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی من تنهام ):

simin30

New member
سلام
چقدر اینجا سوت و کوره
هنوز کسی تصمیم نگرفته درس بخونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی من تنهام ):[/QUOTE
سلام اس تي اس نگران نباش من هستم:smilies-azardl (181
فقط يه مدت نبودم دنبال يه آزمون آزمايشي بودم و شركت كردم
كتابخونه هم ثبت نام كردم
كمي هم راجع به برنامه ريزي و نحوه مطالعه جسيجو كردم:riz481:

simin30

New member
سلام اس تي اس نگران نباش من هستم:smilies-azardl (181
فقط يه مدت نبودم دنبال يه آزمون آزمايشي بودم و شركت كردم
كتابخونه هم ثبت نام كردم
كمي هم راجع به برنامه ريزي و نحوه مطالعه جسيجو كردم:riz481:

simin30

New member
:thumbsupsmileyanim: ما تا روز كنكور با هم هستيم با تمام انرژژژژژژژژژژژژي

simin30

New member
يه سوال :
من ميخوام هر دو كنكور وزرات علوم و وزرات بهداشتو شركت كنم اما نميدونم با طرح آزمايشها و ناپارامتري چكار كنم؟:33:

biosta

Well-known member
يه سوال :
من ميخوام هر دو كنكور وزرات علوم و وزرات بهداشتو شركت كنم اما نميدونم با طرح آزمايشها و ناپارامتري چكار كنم؟:33:

چقدر سوال خوبی پرسیدی
سه سال قبل کنکور ارشد آمار زیستی قبول بودم اگر می دانستم در چنین موقعیت هایی چگونه عمل کنم
بسیار بسیار مهمه که از تجربه دیگران استفاده کنید و با برنامه ریزی قدم بردارید چرا که هیچوقت زمان به عقب بر نمی گردد
چرا که گاهی تجربه کردن بهای سنگینی داره بهایی که من پرداخت کردم .
چند ماه قبل حدود 9 ماه قبل در یکی از پست هایم یا در چند پست به این سوال مفصل جواب دادم .

biosta

Well-known member
گفته ام که چه کار کنید به نوشته ام در بالای صفحه مراجعه کنید .

دوست عزیز در بالا یک سوال پرسیدی و تا موقع کنکور سال بعد چه بسا 20 تا 30 تا سوال دیگه هم برات مطرح بشه
اغلب سوالاتی که میشه برای یک داوطلب کنکور آمار زیستی به وجود بیاد طی چندین و چندین ساعت و طی چند ماه در پست های مختلفی نوشته ام
خواندن پست هایم برای داوطلبان با پایه درسی متوسط و ضعیف بسیار بسیار سودمند هست .
اگر بدانید چه بخوانید و چگونه پیش بروید در زمان کمتر نتیجه بهتری خواهی گرفت نسبت به موقع ای که طرفا" بخواهید به واسطه افزایش ساعت مطالعه تان قبول شوید .

sts92

New member
:thumbsupsmileyanim: ما تا روز كنكور با هم هستيم با تمام انرژژژژژژژژژژژژي

سلام سیمین جان
من هنوز شروع نکردم
باید یه مدت فک میکردم که روند کارم کجا اشتباه بود و کجا کم گذاشتم و کجا ضعف و قوت داشتم
و این مسائل رو برای خودم حلاجی کنم تا امسال به یاری خدا بتونم بهترین نتیجه رو بگیرم
بزودی به جمع شما میپیوندم :thumbsupsmileyanim:

bakhshi

New member
دوست عزیز در بالا یک سوال پرسیدی و تا موقع کنکور سال بعد چه بسا 20 تا 30 تا سوال دیگه هم برات مطرح بشه
اغلب سوالاتی که میشه برای یک داوطلب کنکور آمار زیستی به وجود بیاد طی چندین و چندین ساعت و طی چند ماه در پست های مختلفی نوشته ام
خواندن پست هایم برای داوطلبان با پایه درسی متوسط و ضعیف بسیار بسیار سودمند هست .
اگر بدانید چه بخوانید و چگونه پیش بروید در زمان کمتر نتیجه بهتری خواهی گرفت نسبت به موقع ای که طرفا" بخواهید به واسطه افزایش ساعت مطالعه تان قبول شوید .
:smilies-azardl (113
like babate emza:thumbsupsmileyanim:

nerci

New member
دوستان کسی هست که زبان رو شروع کرده باشه؟
کتاب لزگی خیلی وقت گیر هست.کند پیش میره!

rahele.t

New member
سلام به همه دوستان
دوستان کسی هست که زبان رو شروع کرده باشه؟
کتاب لزگی خیلی وقت گیر هست.کند پیش میره!

من شروع کردم. ولی فقط واسه ارشد نمیخونم. یجوری میخونم که بعدا هم ازش استفاده کنم.

biosta

Well-known member
سر جلسه دفاع دوستان بودم
یکی از اساتیدی که اون جا بود یک حرف خیلی خوبی زد که اگر از همین جلسه دفاع همین جمله را آویزه گوشم کنم
آنچه که می خواستم از این جلسه دفاع یاد بگیرم رو بدست آوردم .
بیان کردند که :
یاد گرفتن زبان به اندازه ی گرفتن همین مدرک ارشد لازم و ضروری و مهم هست .
که واقعا هم همین طور هست تعبیر من اینه که
یاد نداشتن زبان یعنی با دست های بسته رفتن به میدان مسابقه بکس .

آخرین ویرایش:

simin30

New member
از اونجايي كه بيو مدام ميگه بريد پست هاي قبلي منو بخونيد و اينقد منو اذيت نكنييييييييييييييييييييييد!!!!!!!!!!!!:mad_majidonline:
منم رفتم و تمام 60 صفحه مطالعه گروهي 92 را خوندم! با اينكه يك شيرازي اصيل هستم و اين كار پرزحمتي بود اما خوندم!!!!!!:smiliess (9):
و مهمتر اينكه با اينكه اينجا شيرازه و ما حال نداريم!! خلاصه اي از حرف هاي جناب بيو را براتون بازگو ميكنم:
مهمترين حرف بيو: خلاصه نويسي .. مرور..مرور..مرور.. مرور
تاكيد جناب بيو : خلاصه نويسي... مرور..مرور..مرور..مرور..مرور

موضوع 1: بايد تصميم خودمونو بگيريم كه ميخوايم محض بخونيم يا زيستي! اگه قصد داريد در ارشد زيستي ادامه تحصيل بديد پس بايد مطابق با كنكور زيستي درس بخونيد
همه شما دوستان خيلي بهتر از من ميدونيد كه براي محض بايد آماررياضي 1و2 را خيلي خوب خواند اما براي زيستي نيازي نيست اين همه وقت براي آماررياضي گذاشت..
براي زيستي بايد طرح آرمايشها و ناپارامتري خوند كه براي محض نيازي به خوندن اين رفرنسها نيست...
بعضي ها هم برايشان مهم نيست زيستي باشد يا محض. مهم اينه كه فقط ارشد قبول بشن
پس هدف خود را كاملا مشخص كنيد
آمارزيستي؟؟ آمار محض؟؟ يا فقط قبولي در ارشد؟؟
نتيجه اخلاقي1: مطالعه بايد هدف دار باشد:riz277:
خوب حالا كساني كه تصميم گرفتن آمارزيستي بخونن ادامه مطلب را هم بخونن
اين تاپيك مخصوص آمارزيستي هاست:motat:
موضوع 2: دوستان گلم از اونجايي كه الان 6 تير ميباشد و تا كنكور 11 ماه فرصت داريم پس الان كمي براي كنكور خوندن به صورت جدي زود ميباشد!! چرا؟؟ چون انرژي ما براي ماههاي آخر خيلي تحليل ميرود و از نظر رواني هم ماههاي آخر حوصله درس خوندن نداريم.طبق تجربه يكي از دوستان.
نتيجه اخلاقي 2: الان بايد مطالعه داشته باشيم اما نه كنكوري
مهمترين كاري كه جناب بيو در اين زمان تجويز كرده: جمع آوري انگيزه!!!!!!!!!!
يعني چي؟!!! جمع آوري اطلاعات درباره آمارزيستي! اينكه آمارزيستي چيه و بازار كارش چطوريه؟ صحبت با دانشجويان آمارزيستي....

و بهترين و مفيدترين درسي كه توي تابستون ميتونيم بخونيم زبانه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

meystat

New member
سلام دوستان
من هم آمار زیستی و هم آمار ریاضی چمران قبول میشم
یه مسلمونی بیاد منو از این دوراهی در بیاره
نابود شده ، هیشکی یه جواب درست حسابی بمن نمیده
دوستان عزیز من نرم افزار در سطح عالی بلدم ، درسمم تعریف از خود نباشه عالیه
زمینه کاری برای آمار زیستی بهتره یا ریاضی؟؟؟ گرچه قصد ادامه تحصیلم دارم ولی کاره دیگه ، شاید نشد تا دکترا رفت ، بنظرتون زمینه آمارزیستی بهتره یا ریاضی؟؟؟

سیدعلی

New member
سلام دوستان
زمینه کاری برای آمار زیستی بهتره یا ریاضی؟؟؟ گرچه قصد ادامه تحصیلم دارم ولی کاره دیگه ، شاید نشد تا دکترا رفت ، بنظرتون زمینه آمارزیستی بهتره یا ریاضی؟؟؟

سلام دوست من. من کارشناسی بهداشتم و از اوضاع آمار بی خبرم. ولی اساتیدمون تو دانشگاه توصیه شون این بود که اگه تو ریاضی قوی هستیم و قدرت رقابت با بچه های آمار و ریاضی داریم بریم آمار زیستی برا ارشد چون اوضاع کاریش عالیه و رو هوا میزنن!!!!!!! البته ما رفتیم اپیدمیولوژی که هنو موندیم جوابش بیاد

biosta

Well-known member
سلام دوستان
دوست عزیز
لطفا" به خودتان لطف کنید حرف من رو گوش کنید و بروید با دانشجویان آمار زیستی با اساتید آمار زیستی صحبت کنید
چرا ؟
چون اون موقع که رو در رو صحبت کنید بهتر می توانید اطلاعات در مورد آمار زیستی بدست آورید و میتوانید بهتر آنچه که ذهنتان هست به طرف مقابل منتقل کنید
آمار زیستی حسابش از دیگر گرایش های امار جداست
انگار یک دنیای دیگه هست ترکیبی از پزشکی و آمار هم مطالب محض هست و هم کاربردی ( که بیشتر کاربردی هست ) اصلا" رشته ی کسل کننده ای نیست
کسی که آمار زیستی میخونه به نوعی از هر رشته ای یک چیزی رو یاد می گیره چون آمار زیستی واسطه ای هست که با آن می توان در دیگر رشته های زیستی و پزشکی به نوآوری و کشف و پیشرفت رسید .
اگر بگم آمار زیستی خیلی سر تر و برتر از دیگر گرایش های امار هست می گویند که داره از رشته اش تعریف می کنه
میگن داره سنگ خودش رو به سینه می زنه
نمی گویند داره واقعیت رو میگه

biosta

Well-known member
سلام دوست من. من کارشناسی بهداشتم و از اوضاع آمار بی خبرم. ولی اساتیدمون تو دانشگاه توصیه شون این بود که اگه تو ریاضی قوی هستیم و قدرت رقابت با بچه های آمار و ریاضی داریم بریم آمار زیستی برا ارشد چون اوضاع کاریش عالیه و رو هوا میزنن!!!!!!! البته ما رفتیم اپیدمیولوژی که هنو موندیم جوابش بیاد
اپیدمیواوژی و آمار زیستی برادر خوانده ی هم هستند ، به هم این رشته ها بسیار نردیک هستند
( به خصوص در ایران که یک اپیدمیواوژیست مجبوره گاهی کار یک آماری رو انجام بده و کسی که آمار زیستی خونده نیز بر عکس خیلی مواقع مجبوره کار یک اپیدمیواوژیست را انجام دهد )
اپید که اگر بتونی قبول بشی که معرکه هست از رشته های برتر بین رشته های علوم پزشکی هست و مطالب آماری زیادی در طول دوره ی ارشد اپید خواهی خواند
اگر هم خواستی یبایی آمار زیستی بخوانی که اون هم خوبه منتها با تصمیمی قطعی و راسخ بیا تا که انرژی وقتت هدر نرود
اطلاعاتت را در مورد رشته ی آمار زیستی بیشتر و بیشتر کن .
(( واقعیت اینه که آمار زیستی از بین دیگر رشته های ارشد وزارت بهداشت جزو رشته هایی هست که قبولی در آن به نسبت دیگر رشته ها آسان تر هست ))
بازار کارش هم به نظرم هیچ وقت اشباع نمیشه حتی اگر ظرفیت پذیرشش 2 برابر شود
چون تو دو - سه سال ارشد آمار زیستی دانشجویان این رشته چندین و چند برابر دانشجویی که ارشد آمار محض خونده اطلاعاتی که در عمل کاربرد دارد و به تخته سیاه ختم نمی شود کسب خواهند کرد .
همه فن حریف هستند بچه های امار زیستی ، جالبیه رشته ی امار زیستی اینه که! دانشجویان و اساتید رشته های مختلف بخصوص علوم پزشکی کارشون لنگ یک آمار زیستی هست که کاربلد باشه .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا