زبان را چگونه بخوانیم؟؟

melika

New member
لزگی فقط منو گیج میکنه
خیلی کتاب بدیه چرا هی ازش تعریف میکنید
کلمه هارو من توی یه دفتر مینویسم آخه توی لزگی خیلی کلمه بلد نیستم
من هرشب 504 میخونم بین یه ساعت تا 1/5ساعت روزایی هم که دانشگاه یا بیمارستان ندارم صبح 1/5ساعت لزگی میخونم اما حس میکنم هنوز خیلی ضعیفم اما امیدوارم به خودم
به نظرتون برای زبان همینجوری خوبه یا کار دیگه ای بکنم بهتره؟
ممنونم از راهنماییتون:riz304:

nazanin91

New member
سلام اگه میشه طرز کار لایتنر بهم بگین و جعبه به یاد که شبیه لایتنر هستش مرسی

leiliyebidel

New member
نحوه ی استفاده از جعبه ی لایتنر
در استفاده از جعبه ی لایتنر باید ب 6 نکته توجه کرد:
نکته ی اول:این ک هر روز باید یک تعداد کارت جدید برداشته شود و بعد از خواند ب خانه ی اول وارد شود.
نکته ی دوم:در هر خانه اگر کارتی اشتباه جواب داده شود باید آن کارت ب خانه ی اول برگردد.
نکته ی سوم:در خانه ی دوم حتما باید 2 دسته کارت قرار بگیرد تا بتوانیم شروع ب خالی کردن آن خانه بکنیم.
نکته ی چهارم:خانه ی سوم هم حتما باید 4 دسته کارت داشته باشد تا بشود اقدام ب خالی کردن آن کرد.
نکته ی پنجم:چهارمم 8 تا دسته!!!!!!!!!:)))
نکته ی پنجم:پنجمم 16 تا!!!!!!:))) کارت ها ی خانه ی پنجم پس از پاسخگویی ب بیرون از جعبه منتقل می شوند؛یا ب عبارتی بایگانی می شوند!ک بعد از این مرحله تقریبا باید مطمئن شوید ک اون مطلبو گرفتیو دیگه یادت نمیره!!!!!:))

روز اول تعدادی از فلش کارت ها را بر میداریم و دو طرفش را می خوانیم و در خانه ی اول قرار میدهیم!
در روز دوم از خانه ی اول کارت ها را بر میداریم و از خودمان میپرسیم!کارت هایی ک درست پاسخ داده ایم را ب خانه ی دوم منتقل میکنیم و کارت های اشتباه را ب خانه ی اول بر میگردانیم و یک کارت رنگی پشت کارت های خانه ی دوم قرار میدهیم.
روز سوم دوباره ب سراغ خانه ی اول میرویم و کارت بر میداریم و مثه همون روز دوم دیگه!!!:)) کارت های اضافه شده با کارت رنگی از کارت های قبلی جدا میشوند.
روز چهارم چون طبق قانون سوم در خانه ی دوم ما 2 دسته کارت وجود دارد میتوانیم شروع ب خالی کردنش کنیم!ب این ترتیب ک کارت هایی ک قدیمی تر میباشد را بر میداریم(ینی کارتایی ک زودتر رفته تو خونه ی 2!!) و از خودمان میپرسیم!کارت هایی ک درست پاسخ دادیم ب خانه ی 3 و کارت های اشتباه را ب خانه ی اول منتقل میکنیم!:(
روز پنجم چون خانه ی دوم و سوم ب اندازه ی ظرفیت خودشان کارت ندارند و نمی توانیم ب این خانه ها دست بزنیم ب سراغ خانه ی اول می رویم.کارت بر میداریم و...همون دیگه اگه درس گفتیم میبریم خونه2 اگه اشتباه گفتیم سر جاش میمونه!!!!:)))
روز ششم از خانه ی دوم کارت های قدیمی تر را بر میداریم و از خودمان می پرسیم!بقیشم مثه روز چهارمه دیگه!!!!:)) حالا در خانه ی سوم 2 دسته کارت و در خانه ی دوم یک دسته داریم!طبق قانون ب دو خانه ی دوم و سوم نمیتوانیم دست بزنیم!!!
آنقدر ب این روند ادامه میدهیم تا خانه ی سوم 4 دسته کارت شود و شروع ب خالی کردن آن کنیم!ک از این ب بعد کارت ها ب خانه ی چهارم منتقل میشوند؛البت اگه درس گفته باشیا!!!!:)) اگه نه میره همون اول!!!
:smiliess (2):و خانه ی چهارم هم ک 8 دسته شد شروع ب انتقال کارت ها ب خانه ی پنجم میکنیم!
خانه ی پنجم ک 16 دسته شد میتوانیم اقدام ب خالی کردن این خانه نمائیم!!اگر تمامی این اصول رعایت شود کارتی ک از خانه ی پنجم خارج شود(ینی درس جواب دادیم!) را برای همیشه یاد گرفته ایم!!!ب عبارت بهتر آن لغات در حافظه ی بلند مدت شما بایگانی خواهد شد...
ولییییییییی وای ب روزی ک کارت خونه ی 5 رو بلد نباشی!!!ضد حال ب معنای واقعییییییییی!چون باید برگردونی ب خونه ی 1!!!
:13: (من انقد از این ضد حالا خوردم:(( )
خلاصه صبر ایوب میخواد!:smiliess (9): ولی وقتی ب خالی کردن خونه ی 5 برسی دیگه واقعا افتادی رو غلتک!!!مثه ی بازی لذت بخش میشه برات..
دیگه ببخشید اگه بد توضیح دادم!دقیقا باید 3 بار بخونی تا اساسی بگیری!!!:25r30wi:

khamoosh

New member
منم از روش لایتنر استفاده میکنم اما فرق داره یه خورده با روشی که leilyebidel توضیح داده. روش عالییه.

soheyla

New member
salam mishe n ketabe tafel k mikhuni bishtar moarefi koni mamnunQUOTE=sky;3826]سلام من 504. فلش کارت گرامر و ریدینگ تافل میخونم.اینهمه که میگن لزگی لزگی هم خریدم ولی همون تافل بود تقریبا (غم:sad:)[/QUOTE]

nafise14

New member
چون ریدینگ بخش مهم زبان هست پس تا میتونیم باید text بخونیم و لزگی کمک میکنه که مهارت لازم رو برای سریع تر و بهتر جواب دادن پیدا کنیم
برای لغت هم من تافل بارنز رو ار 504 ترجیح تر میدم هرچند دوتا باهم مکمل های خوبیند
برای راحت تر یادگیری لغات هم دونستن پسوند و پیشوند خیلی کمک میکنه که کتابword formation خیلی خیلی کمک میکنه
موفق باشید.
gf
بالاخره لزگي بخونيم يا نه؟

YekRaha

New member
بچه ها به نظر من اصلا نیازی نیست وقتتون رو روی 504 بذارین
این کتاب توی کنکور ارشد کارآیی زیادی ندارد . در عوض کتاب تافل فوقالعاده مهمه/
اول تافل
بعد لزگی

mamai86

New member
بچه ها به نظر من اصلا نیازی نیست وقتتون رو روی 504 بذارین
این کتاب توی کنکور ارشد کارآیی زیادی ندارد . در عوض کتاب تافل فوقالعاده مهمه/
اول تافل
بعد لزگی

چرا 504 نه؟ اونایی که کلا زبانشون ضعیفه حداقل 504 رو باید بخونن که
شما متنی تو کنکور امسال پیدا نمی کردین که 3-4 تا از لغات 504 ازش نیومده باشه.
تافل درسته بهتره اما یه سری از لغات 504 رو نداره در واقع
من نظرم اول برا پایه 504 و تافله...بعدش لزگی. به نظر من برا متن هر کتاب زبان درک مطلبی دستتون هست بخونین
مهارت پیدا کردن تو درک مطلب خیلی مهمه.

arshade90

New member
وقتی که دایره لغاتتون بالاست.... درک مطلب هم براتون اسونتر میشه

YekRaha

New member

چرا 504 نه؟ اونایی که کلا زبانشون ضعیفه حداقل 504 رو باید بخونن که
شما متنی تو کنکور امسال پیدا نمی کردین که 3-4 تا از لغات 504 ازش نیومده باشه.
تافل درسته بهتره اما یه سری از لغات 504 رو نداره در واقع
من نظرم اول برا پایه 504 و تافله...بعدش لزگی. به نظر من برا متن هر کتاب زبان درک مطلبی دستتون هست بخونین
مهارت پیدا کردن تو درک مطلب خیلی مهمه.

منظور من اینه که تافل و لزگی لازم و کافی هستند. من توی کنکور امسال واژه ی نا آشنایی ندیدم...

mamai86

New member
منظور من اینه که تافل و لزگی لازم و کافی هستند. من توی کنکور امسال واژه ی نا آشنایی ندیدم...

من باید بگم همون 15 تا سوال چهر گزینه ای رو با تسلط با لغات 504 درست زدم
میخوام بگم اینجوری نیست که 504 اصلا نمیاد
من برا 504 نرم افزار لایتنر داشتم.زود خوندم و تموم کردم. اما برا تافل از فلش کارت خوندم بی لایتنر..تسلط نداشتم.با همین تسلط بر 504 تونستم تا حدودی خوب بزنم. باورتون نمیشه..اینجا یه سری هستن که زبانشون خیلی ضعیفه.برا اونا شروع با 504 بهتره.
شما شاید زبانت در حد خوبی بوده که واژه نا آشنا ندیدی..

به قول مشاور موسسه سنا: تو یه متن انگلیسی پیدا نمی کنی که لغت 504 توش نباشه.

YekRaha

New member
من پایه ی زبانم خوب نبود/ اما توی کنکور امسال هر چی واژه بود یا توی تافل بودن یا توی لزگی

بالا