مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member
ببخشید ولی اونجا چیزی درباره امار وزارت علوم ندیدم
فکنم بهتره بعد از کنکور بهمن بخونمشون و اونجا عضو بشم اخه یه سال نمیخوام فقط امار زیستی بخونم
با تشکر خدافظ

موفق باشی
بنظرم موفق یعنی در حد هوش و زمانی که میگذارید بهترین رتبه را کسب کنید نه صرفا روزانه قبول شوید
زیاد بودند کسانی که رتبه ی 50 یا صد آورده اند و خوشحال از قبولی
ما اگر می دانستند چه کار کنند
رتبه ی 50 میشد رتبه ی مثلا 20
رتیه ی صد هم میشد رتبه ی مثلا 40
دوستان تمام تلاشم این هست رتبه تان در حد زحمت تان بشود
اما گاهی باید گذاشت راه اشتباهی طی بشود تا خود فرد راهش را پیدا کند ...
خوبی هم به زور نمیشود
خانم پرنسس نوشته هایی مشابه شما را هر سال عده ای از داوطلبان بهم میگن
منم به طور خلاصه میگم نحوه ی مطالعه و منابع برای کنکور وزارت علوم با وزارت بهداشت اغلب متفاوت هست
و تنها کسانی در هر دو کنکور میتوانند روزانه قبول شوند که پایه و سطح علمی شان از متوسط به بالا باشد وگر نه باید هدف مند و متناسب برای یک کنکور خواند
بهمن بیا در خدمتم

:rose:

biosta

Well-known member
ممنون عزیزم اره برای زیستی من با یه ماه خوندن درحالی که دانشجو بودم رتبه بدیم نیاوردم درصدامم بجز اون 40 تای نمیدونم میگین چی بهش که طرح توشه
بقیه رو بالای 60 زدم ولی قبول نشدم
من برام خیلی فرق نداره وزارت علوم تهران و شیراز بیارم میرم
وزارت بهداشته رو هرجا بیارم میرم ولی میخوتم برای تهران و شیراز
فکنم تخصص اینجاییا زیستیه پس بعد بهمن حسابی از راهنماییاتون بهره میبرم
اگه گروهه رو میشناسین برای وزارت علوم بفرمایید ممنون میشم

اون 40 تا سوال که طرح توشه بهش میگن آمار کاربردی
غیر از آمارکاربری بقیه را بالای 60 زدی!؟ آفرین
فکر نمیکردم کسی زبان انگلیسی را بالای 60 بزنه
به نظرم با زبان - ریاضی و محض بالای 60 امسال باید قبول میشدی مگر این که زبان را بالای 60 نزده باشی

sungirl0077

New member
سلام بر مدیر عزیز و متشکر که بالاخره مطالعه گروهی 94 راه انداختن.
یعنی من فعلا تنها کسی هستم که قصد خوندن دارم؟؟؟

سلام
نه پرستوجان (parastoo104) هم هستن که داوطلب سال قبل بودن و قراره امسال رتبه یک بشن ایشالا
نگران نباشید کم کم بقیه هم می ایند
خیلی از دوستان تازه اسفندماه یادشون میفته!!!
شما از الان اهسته و پیوسته مطالعه کنید
موفق باشید :)
قدر اقای کیانی هم بدونید که گوهری هستن واسه انجمن

sungirl0077

New member
تو امار زیستی که فقط ریاضی عمومیه
من امسال 70 درصد یعنی 7 سوال درست داشتم
برای وزارت علوم ریاضیات زیادی باید بخونیم و 20 سواله فقط
اگه یکی بدنه که ولش کنم کلا نخونمش چقدر تاثیر داره ممنون میشم اگه نه که برای امار زیستی بعد بهمن میام اینجا

درسای ریاضیات توی کنکور وزارت علوم میتونم بگم فقط شاید اگربخواهید رتبه تک رقمی بیاورید مهم باشه
من حتی یه تست هم نزدم از درسای ریاضیات ولی رتبم 73 شد
من هردو کنکور رو خوندم وزارت علوم 73 شدم و وزارت بهدات 62
میتونین جفتشونو بخونید البته به قول اقای کیانی باید پایتون قوی باشه که وقت زیادی واسه مطالب مقدماتی نذارید
ولی ازمن گفتن درشای تخصصی رو قوی کنید و واسه وزارت علوم زیاد وقت واسه ریاضی نگذارید

simin30

New member
سلام به همگی...خیلی خوشحالم که امسال هم مطالعه گروهی راه افتاد.. ایشالا که همگی موفق باشید. من سعی میکنم حتمن سر بزنم بهتون

fate-gh

New member
یکی از دوستان در مورد منابعی که خوندم سوال کردن... من اینجا می گم با اجازه آقای کیانی که خیلی چیزها به ما یاد دادن...

رگرسیون بازرگان لاری (بعضی جاها که به توضیحات بیشتر نیاز داشتم مونتگمری هم می خوندم)
طرح آزمایش ها مرجعی که وزارت بهداشت داده...
آمار و احتمال مقدماتی و آمار ریاضی بهبودیان... البته بعضی از فصول مهمشون... همه فصل های آمار ریاضی برای مثال مهم نیست... فقط چند فصل اول... آمار و احتمال مقدماتی هم چند فصل اول رو خوندم... بقیه اش رو توی منابع دیگه می شه یاد گرفت اما خوب دوس دارین بخونین... من وقتشو نداشتم... و توی کتاب های تست آمار و احتمال پردازش خوندمشون...
نمونه گیری عمیدی هر دو جلد... فرمول ها معمولا فرمول های مهم میاد... و توضیحات مهمه... من جلد دوم که وقت نداشتم فقط فرمول های مهم رو حفظ کردم... همه فرمول ها مهم نیست... مفاهیم مهمه...
آمار ناپارامتری بهبودیان
ریاضی من پایه ام از قبل قوی بود زیاد نیاز به خوندن نداشتم... اما سه سال پیش که کنکور ام بی ای داده بودم ریاضی آغاسی رو خوندم... الانم فقط یه مرور روی جلد اولش کردم... جلد دوم مهم نیست... جلد اول هم مبحث سری مهم نیست...
زبان هم که لزگی... البته من زبانم بد نبود... بیشتر سوالات سال های قبل رو خوندم با کلمات مهمشون... معمولا کلمات تکرار می شن...
برای تست هم که کتاب های پردازش: آمار و احتمال مقدماتی... احتمال... و مجموعه سوالات آمار زیستی... آمار ریاضیشم که شه حالا چند تا سوالشو یه نگاه کرد
یه کناب دیگه از یه انتشارات دیگه هم بود که مجموعه سوالات آمار زیستی رو داشت.... اسمش یادم نیست ولی خیلی معروفه... آقای کیانی می دونه اسمش چیه...
البته گاهی از اینترنت بعضی نکات رو که نمی دونستم می گشتم پیدا می کردم...
این منابع یادم میاد... نمی دونم اگه چیزی بیشتر هم خونده بودم یادم اومد می گم...
اما به نظر من همه درس ها مهمه... به هیچ عنوان هیچ درسی رو حذف نکنین و توی هر درس هر چقدر هم که ضعیفین چند تا سوال آسون پیدا می شه... اونا رو بزنین...
البته من چون دیر شروع کردم واسه کنکور... تقریبا 4 ماه یا 5 ماه خوندم... وقت نداشتم که عمیق تر بخونم...

fate-gh

New member
یه چیز دیگه اینکه وقتی می خواین برای کنکور بخونین، نیازی نیست تو بوق و کرنا کنین همه بدونن... هیچ کس قرار نیست بدونه شما می خواین چیکار کنین... توی آرامش درس بخونین و با کسی در موردش حرف نزنید... من ایام کنکور زیاد میومدم گروه... همه حرفها رو می خوندم اما توی بحث ها شرکت نمی کردم چون آرامش برام مهم تر بود... حتی نزدیکترین دوست هام هم نمی دونستن من می خوام کنکور بدم... پس نمی خواد به کسی بگین... سعی کنین آرامش داشته باشین... البته می تونین توی گروه هم صحبت کنین و سوالاتتون رو بپرسین... من گاهی سوالامو می پرسیدم... اما همونطور که گفتم هرکس فرمول مخصوص به خودشو داره... ببینید خودتون چطور راحت ترین...

biosta

Well-known member
ببخشید ولی اونجا چیزی درباره امار وزارت علوم ندیدم
فکنم بهتره بعد از کنکور بهمن بخونمشون و اونجا عضو بشم اخه یه سال نمیخوام فقط امار زیستی بخونم
با تشکر خدافظ

بنظرم دروسی را که بین آمارزیستی و آمارمحض مشترکه را تسلط پیدا کن و برای خواندن در اولویت قرار بده و ترجیحا اگر از روی منبابع آمارزیستی بخوانی
برای شرکت در کنکور آمارزیستی راحتتر هستی ،
مگر این که آنقدر دروس را با تسلط و عمیق بخوانی که برات نوع سوالات وزارت علوم و وزارت بهداشت فرقی چندان نکنه .

biosta

Well-known member
یه چیز دیگه اینکه وقتی می خواین برای کنکور بخونین، نیازی نیست تو بوق و کرنا کنین همه بدونن... هیچ کس قرار نیست بدونه شما می خواین چیکار کنین... توی آرامش درس بخونین و با کسی در موردش حرف نزنید... من ایام کنکور زیاد میومدم گروه... همه حرفها رو می خوندم اما توی بحث ها شرکت نمی کردم چون آرامش برام مهم تر بود... حتی نزدیکترین دوست هام هم نمی دونستن من می خوام کنکور بدم... پس نمی خواد به کسی بگین... سعی کنین آرامش داشته باشین... البته می تونین توی گروه هم صحبت کنین و سوالاتتون رو بپرسین... من گاهی سوالامو می پرسیدم... اما همونطور که گفتم هرکس فرمول مخصوص به خودشو داره... ببینید خودتون چطور راحت ترین...

وقتی مرتب با دیگران در مورد کنکور صحبت کنید خود به خود انتظارها از شما بالا رفته و باعث میشود که بیشتر دچار استرس بشوید
چرا که کنکور در ذهنتان در نتیجه انتظار غیر واقعی که دیگران ازتان دارند تبدیل به مسئله مرگ و زندگی میشود
در حالی که کنکور یک وسیله هست برای رسیدن بهتره بگم یک پل هست برای رسیدن به اهداف که در نظر دارید نه این که خودش پایان تلاش ها و یا همه چیز باشد
به عبارتی با اتمام تلاشی که برای کنکور داشتید وارد تلاشی دوباره می شوید در مقطع قبولی
پس همان طور که دوستمان به خوبی اشاره کردند با صحبت زیاد از حد در مورد کنکور به خودمان تشنج وارد نکنیم

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
یکی از دوستان در مورد منابعی که خوندم سوال کردن... من اینجا می گم با اجازه آقای کیانی که خیلی چیزها به ما یاد دادن...

رگرسیون بازرگان لاری (بعضی جاها که به توضیحات بیشتر نیاز داشتم مونتگمری هم می خوندم)
طرح آزمایش ها مرجعی که وزارت بهداشت داده...
آمار و احتمال مقدماتی و آمار ریاضی بهبودیان... البته بعضی از فصول مهمشون... همه فصل های آمار ریاضی برای مثال مهم نیست... فقط چند فصل اول... آمار و احتمال مقدماتی هم چند فصل اول رو خوندم... بقیه اش رو توی منابع دیگه می شه یاد گرفت اما خوب دوس دارین بخونین... من وقتشو نداشتم... و توی کتاب های تست آمار و احتمال پردازش خوندمشون...
نمونه گیری عمیدی هر دو جلد... فرمول ها معمولا فرمول های مهم میاد... و توضیحات مهمه... من جلد دوم که وقت نداشتم فقط فرمول های مهم رو حفظ کردم... همه فرمول ها مهم نیست... مفاهیم مهمه...
آمار ناپارامتری بهبودیان
ریاضی من پایه ام از قبل قوی بود زیاد نیاز به خوندن نداشتم... اما سه سال پیش که کنکور ام بی ای داده بودم ریاضی آغاسی رو خوندم... الانم فقط یه مرور روی جلد اولش کردم... جلد دوم مهم نیست... جلد اول هم مبحث سری مهم نیست...
زبان هم که لزگی... البته من زبانم بد نبود... بیشتر سوالات سال های قبل رو خوندم با کلمات مهمشون... معمولا کلمات تکرار می شن...
برای تست هم که کتاب های پردازش: آمار و احتمال مقدماتی... احتمال... و مجموعه سوالات آمار زیستی... آمار ریاضیشم که شه حالا چند تا سوالشو یه نگاه کرد
یه کناب دیگه از یه انتشارات دیگه هم بود که مجموعه سوالات آمار زیستی رو داشت.... اسمش یادم نیست ولی خیلی معروفه... آقای کیانی می دونه اسمش چیه...
البته گاهی از اینترنت بعضی نکات رو که نمی دونستم می گشتم پیدا می کردم...
این منابع یادم میاد... نمی دونم اگه چیزی بیشتر هم خونده بودم یادم اومد می گم...
اما به نظر من همه درس ها مهمه... به هیچ عنوان هیچ درسی رو حذف نکنین و توی هر درس هر چقدر هم که ضعیفین چند تا سوال آسون پیدا می شه... اونا رو بزنین...
البته من چون دیر شروع کردم واسه کنکور... تقریبا 4 ماه یا 5 ماه خوندم... وقت نداشتم که عمیق تر بخونم...

راهنمایی تان واقعا مفید هست
من اگر میخواستم کنکور ارشد آمارزیستی بدهم حتما مطالبتان را جدی می گرفتم
به جای آمارریاضی بهبودیان پیشنهاد من کتاب خلاصه مباحث احتمال و کاربرد ( جلد اول ) انتشارات پردازش هست
اون کتاب تست هم مجموعه تست های آمارزیستی انتشارات جامعه نگر هست که کامل در مورد منابع مطالعه مورد پیشنهادم
نحوه ی مطالعه
برنامه ریزی ، تست زنی و... در لینک بالا توضیح دادم
ده ها و ده ها ساعت وقت گذاشتم تا تجربه و علمم را در تاپیک سایت آمارگیران برای داوطلبان سال های آینده بگذارم

fate-gh

New member
راهنمایی تان واقعا مفید هست
من اگر میخواستم کنکور ارشد آمارزیستی بدهم حتما مطالبتان را جدی می گرفتم
به جای آمارریاضی بهبودیان پیشنهاد من کتاب خلاصه مباحث احتمال و کاربرد ( جلد اول ) انتشارات پردازش هست
اون کتاب تست هم مجموعه تست های آمارزیستی انتشارات جامعه نگر هست که کامل در مورد منابع مطالعه مورد پیشنهادم
نحوه ی مطالعه
برنامه ریزی ، تست زنی و... در لینک بالا توضیح دادم
ده ها و ده ها ساعت وقت گذاشتم تا تجربه و علمم را در تاپیک سایت آمارگیران برای داوطلبان سال های آینده بگذارم

ممنونم آقای کیانی ... خیلی لطف دارین... در حد راهنمایی های شما نیست...

prinses

New member
بنظرم دروسی را که بین آمارزیستی و آمارمحض مشترکه را تسلط پیدا کن و برای خواندن در اولویت قرار بده و ترجیحا اگر از روی منبابع آمارزیستی بخوانی
برای شرکت در کنکور آمارزیستی راحتتر هستی ،
مگر این که آنقدر دروس را با تسلط و عمیق بخوانی که برات نوع سوالات وزارت علوم و وزارت بهداشت فرقی چندان نکنه .

......
خیلی ممنون
چشم نکته خوبی بود من درسا رو خوب یادمه پس مرور میکنم و اونایی که بلد نیستم رو یاد میگیرم
بعد میرم تستشون
از کنکور 93 خلاصه های خوبی دارم که کمکم کنه ،فقط باید یکم روی تمرکز و تسلط کار کنم
یه خورده سختمه تنها بشینم بخونم حالا که دانشگاه تموم شده شور درس خوندنم هم کم شده برای همین اومدم تو نت گشتم ببینم چه خبره که اینجا رو دیدم

کرهانی

New member
پیدا نکردم پستی که گفته بود وزارت علوم شیراز و تهران تو اولویت هاشونه:1dco2x0p1lilzhfpg1t
منم واسه هر دو کنکور خوندم البته چون هدفم زیستی بود فقط منابع مشترک رو خوندم و با زدن 21تست فکرکنم که بیشترش امارریاضی بود رتبه ام 199 شد که تهران که مسلمه قبول نشدم اما تو شهرای انتخابیم تو کارنامه ام بقیه رو قبول شدم: مشهد-شیراز-اصفهان-یزد-کرمان-زاهدان(بقیه شهرارو انتخاب نکرده بودم)
در کل واسه وزارت علوم اگه امارریاضی قوی باشه بنظرم قبولی خیلی راحته:riz304:

اما واسه وزارت بهداشت قبولی شیراز و تهران رتبه خوب می طلبه:riz277:
به امید موفقیت همه

sungirl0077

New member
پیدا نکردم پستی که گفته بود وزارت علوم شیراز و تهران تو اولویت هاشونه:1dco2x0p1lilzhfpg1t
منم واسه هر دو کنکور خوندم البته چون هدفم زیستی بود فقط منابع مشترک رو خوندم و با زدن 21تست فکرکنم که بیشترش امارریاضی بود رتبه ام 199 شد که تهران که مسلمه قبول نشدم اما تو شهرای انتخابیم تو کارنامه ام بقیه رو قبول شدم: مشهد-شیراز-اصفهان-یزد-کرمان-زاهدان(بقیه شهرارو انتخاب نکرده بودم)

به امید موفقیت همه

من انقدر از امارریاضی میترسیدم سرکنکور هرچی بلد بودم یادم رفته بود
احتمال خیلی از سوالاشو جواب دادم ولی امارریاضی خیلی کم
اصلا تو کف موندم چطور استنباط اماری پاس کنم :-|
دوست عزیز که امسال هردو کنکور دارید،انشاالله که موفق باشید
منابع مشترک رو حسابی بخونید اما بدونید که نوع تستای وزارت علوم و وزارت بهداشت خیلی تفاوت داره
امیدوارم موفق باشید

prinses

New member
سلام
ممنون کرهانی جان و دخترافتاب :thanks:
چشم حتما از تجربیات خوبتون استفاده میکنم ومنابع مشترک میخونم
اره وزارت علوم حل کردنی بیشتره و محضه و... سوالای 5 سال اخیر رو زدم براش
وزارت بهداشت سوالای 11 سال اخیر رو زدم از خودم کنکور گرفتم خیلی تفاوت داره سبکشون
البته امسال گیج شدم اخه هم منابه وزارت علوم یهو تغییر کرد هم مدل و تیپ سوالای وزارت بهداشت وای اون حل کردنی های سخت اصلا انتظار نداشتم تو امار زیستی بیاد

- - - Updated - - -

سلام
وزارت بهداشت سوالای 11 سال اخیر رو زدم از خودم کنکور گرفتم خیلی تفاوت داره سبکشون
البته امسال گیج شدم اخه هم منابه وزارت علوم یهو تغییر کرد هم مدل و تیپ سوالای وزارت بهداشت وای اون حل کردنی های سخت اصلا انتظار نداشتم تو امار زیستی بیاد

simin30

New member
سلام

- - - Updated - - -

سلام

فرصت خیلی خوبی داری و میتونی توی هر دو کنکور رتبه خیلی خوبی کسب کنی.با توجه به این که معدل خوبی داری و تازه فارغالتحصیل شدی...این فرصتا رو از دست نده چون هستن کسایی که معدلشون پایینه و از حالا شروع کردن با برنامه خوندن تا پایین بودن معدلشونو جبران کنن و رتبه های خیلی خوبی هم میارن...من خودم زبان نخوندم اما از زبان غافل نشو همشهری:smilies-azardl (181

parasto104

New member

به امید موفقیت همه

ترم پایینی من با 300 مشهد قبول شده
متاسفانه اطلاعات بیشتری ندارم
دوستم هم با 400 کرمان قبول شده

sts92

New member
سلام به همه دوستان
انشالله همگی موفق باشید
فقط با انگیزه شروع کنید و ادامه بدید
روزای سختم دارید
آماده باشید
گر جهنم میروی مردانه رو....

prinses

New member
سلام
چه خوب همشهری پیدا کردم:riz304:
حالا متوجه منظور مدیر گروه شدم
چه تجربه های خوبی دیدم بیشتر که توی جاهای مختلف سایت گشتم از اینکه دوتای کنکور رو دادن
خوشحالم که همه این تجربه رو داشتن
به قول استادم به زمان نیست به کیفیته کار توی زمانی که براش از پیش تعیین کنی انجام میشه .
امیدوارم منم مث شما تجربه خوبی توی دوتا کنکور داشته باشم :rolleyessmileyanim:
دارم میخونم بقیش با خدا دیگه
امار مقدماتی و روشها رو خوندم رگرسیونم نصفه و احتمال نصفه

- - - Updated - - -

سلام
چه خوب همشهری پیدا کردم:riz304:
حالا متوجه منظور مدیر گروه شدم
چه تجربه های خوبی دیدم بیشتر که توی جاهای مختلف سایت گشتم از اینکه دوتای کنکور رو دادن
خوشحالم که همه این تجربه رو داشتن
به قول استادم به زمان نیست به کیفیته کار توی زمانی که براش از پیش تعیین کنی انجام میشه .
امیدوارم منم مث شما تجربه خوبی توی دوتا کنکور داشته باشم :rolleyessmileyanim:
دارم میخونم بقیش با خدا دیگه
امار مقدماتی و روشها رو خوندم رگرسیونم نصفه و احتمال نصفه

پالیز

New member
عرض سلام خدمت همه دوستان آماری. رشته امتحانی من روانشناسی بالینی ویکی از دروس امتحانی ما آمار زیستی با منبع دانیل و کاظم محمد. از اونجایی که شما رو مباحث آمار تسلط دارید اگه سوالی داشتم شما لطف میکنید راهنمایی بفرمایید؟:rose:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا