اعتراض به فیلم موهن

OMID2010

New member
آنها عقاید ما را به بازی میگیرند...
و ما عمق فاجعه را..

اینهایی که امروز ،از سر خشم و تعصب مشتی گره نمیکنند...
از نسل همان هایی هستند که، در پشت بام خانه هایشان خاکستر داشتند

دست هایت را مشت کن

sangre

New member
آنها(....(دشمن فرضی)....)عقاید مارا به بازی میگیرند!!!!
خودی ها زندگی مان را(امروز- دیروز و فردایمان را) !!!!
مشت هایت را محکم تر گره کن !چون این مشت گره کرده است که مهم است!
آنها و خودی ها هر جور که دوست داشته باشند می توانند از این مشت ها استفاده کنن!!!!!..............و ما تا ابد در تحیر خواهیم بود که در این میان این فقط ما بودیم که به بازی گرفته شده ایم!!!!!!!!!!!

PCR

New member
اکثر افرادی که دارن به فیلم اعتراض میکنن...مطمئنا فیلم رو ندیدن..حتی نمیدونن فیلم دقیقا چی گفته...من اینجا اصلا نمیخواستم این موضوع رو مطرح کنم.و چیز دیگه ...من اصلا تو این پست نمیخوام نظرم رو درمورد این فیلم بگم....من هیچ نظری نمیدم...فقط میخوام یه صحنه از فیلم رو بگم و بگم که این صحنه در واقع تصویر سازی شده همون قران هست...من یه صحنه رو میگم ببینید..شاید بعدا بقیه صحنه هاش رو با استناد به قران و کتب تاریخی گفتم....
یه صحنه از فیلم:
ماجرای ازدواج حضرت محمد با زینب زن پسر خوانده اشاره می کند که این ماجرا به وضوح در قران . سوره احزاب ( آیات ۳۷ و ۳۸ ) آمده است...!در واقع این صحنه ها قران به روایت تصویر بوده.....

بازم میگم من نظرم رو در مورد فیلم نگفتم فقط یه صحنه از فیلم رو با استناد به قران گفتم....

estel

New member
شما فکر کنم قوهی تخیلت طیادی قوی بوده که آیه ۳۷ و ۳۸ سوره ی احزاب رو اونطوری تصور کردی قبول کن که بدجوری توهین کردن دوست عزیز

Marc0p0lo

New member
این خوبه که میگید باید فکر کنید... فکر کنیم ببینیم به اعتقادات یک میلیارد و خورده ای انسان باید توهین بشه؟ باید به اعتراض به این توهین هرزنامه گفته بشه؟

البته به نظر من اعتقاد چیزی نیست که کسی بخواد بهش توهین کنه ولی خب...!

شنیدی میگن اگر یکی بهت فحش داد اگر شما هم بهش فحش بدی یا کتکت زد شما هم یکی بهش بزنی دعوا میشه؟این مسئله هم مثل همونه و هیچ فرقی نداره....!
این که یکی نفری بر پایه تصورات خودش یه فیلمی ساخته حالا درست و غلطش رو کاری ندارم و ما بیایم در پاسخ به این عمل جون یه نفر رو بگیریم و شیشه های سفارتشونو خورد کنیم کار درستی نیست.

دولت آمریکا روی فیلم هایی که ساخته میشه توی هالیوود اصلا نظارت نداره شرایط سینما اونجا با ایران خیلی فرق داره ما تو ایران یه مستند هم که بسازی باید از صد تا فیلتر رد بشه تا به نمایش در بیاد.
خیلی فیلم ها هم ساخته شده که توش انواع فحش ها رو به رئیس جمهور آمریکا و دولت آمریکا دادن ولی نیومدن واکنش نشون بدن.

این نظر من بود و شما هم میتونی برای خودت تحلیل خودتو داشته باشی:a2d3:

epi_info

New member
بخدا من این تایپیک رو خوندم بغض کردم ما انقدر اعتقاداتمون سست شده که اجازه بدیم یهودی های نجس به دینمون به پیامبرمون توهین کنن هرکسی هم اعتراضی کرد بگیم جو گیر شده

اون دوستانی که میگن توهین شده فکر میکنم فقط خودشون آدمن و بقیه کافر و هیچی نمی فهمن. عزیزا آخه کشور پاکستان و لیبی سرو تهشون چی دارن که بخوان حالا به یه فیلم اعتراض کنن. چه کسایی از مردم پاکستان رفتن اعتراض کردن؟ توشون منتقد سینما بوده؟ توشون کارگردان بوده؟ توشون روشن فکر بوده استاد دانشگاه بوده تحصیل کرده بوده چی بوده؟ هیچکی. یه مشت آدم بی سرو پا که اصلا نمی دونن یوتیوپ چیه چه برسه برن فیلم رو نگاه کنن. لیبی تازه انقلاب کرده هم بدتر از اون.
خانم بهارک عزیز، طبق قانون اساسی آمریکا (واقعیتش من همشو نخوندم ولی از دوستم که علوم سیاسی میخونه پرسیدم) چنین کاری توهین نیست. چرا؟ به دلیل آزادیه نسبیه بیان. چون یه نگاه به رسانه های آمریکا که بندازید می بینید بارها شده مسیحیا خودشون رو به مسخره میگیرن. من خودم هزاربار دیدم تو فیلم هاشون کشیش هارو مسخره کردن یا طنزشون کردن. به علاوه مطمن باشید همونطور که مغز شمارو شست شو دادن طوری که به یهودی ها میگید نجس، شک نکنید اونا هم به مسلمونا میگن نجس چون مغز بچه یهودی ها رو هم شست شو دادن. حالا واسه من جای سواله، خداوند که هزارو اندی پیامبر فرستاد واسه هدایت انسان ها، کل حرفش چی بود؟ کل حرفش یه چیز بود. پس چرا اینهمه اختلاف وجود داره بین ادیان؟ چرا یه مسلمون و یه یهود باید به هم بگن نجس؟ چرا این دو نباید با صلح و آشتی با هم زندگی کنن؟ خلاصه کلام اینکه اینا همش بازیه سیاسیه. فکر میکنید انقلاب ما برگرفته از مردم بود؟ نه. برگرفته از ... . فکر میکنی شما دعا میخونی برای ظهور امام دوازده، مسیحی ها میخونن برای عیسی، و... . خوب فکر کنید به این حرفا. چرا اینهمه پارادوکس؟ آیا اصلا مهدی و عیسی قراره بیاد؟ اگه قرار بیاد چرا یه مسیحی میگه فقط عیسی میاد (با خوده مسیحی صحبت کردم و از خودم نمیگما). چرا سنی میگه صیغه نداریم شیعه میگه داریم و ... .
عزیزان سعی کنید دیدتون رو به مسایل روز بازتر کنید. سعی کنید رو احساساتتون سوار نشن. امریکایی ها با فکرشون دارن پیش میرن ما با احساسمون. برای همینه اسلام انقدر کوچیک داره میشه

آخرین ویرایش:

epi_info

New member
خدایا امام زمان (عج) را ازما خوشنود بگردان وتمام دشمنان اسلام چه خارجی چه داخلی(داخلی ها خطرناک ترن چون منافقند) رو اگر قابل هدایت نیستن نابود گردان
امین یا رب العالمین
اصلاح میکنم جملتون رو: خدایا جاهلان مومن نما را فطرت و مومنین جاهل نما را معرفت عطا کن و هیچ کس رو هم بدلیل عقایدش نابود نگردان چون همگی انسان اند و سرشتشان یکی است (فقط برخی هاشون جرمشون اینه که از نعمت فکر برخوردارند) ( از epi_info)
.
به علاوه بهارک جان شما اگه فیلم رو دیدی لینکش رو بزار ببینم از کجا دیدی ما هم ببینیم. ما بی فکرای کافر که فیلم رو ندیدیم نظر می دیم. ضمنا شما عقایدت تروریستیه چون برای دیگران آرزوی نابودی و مرگ میکنی ولی دین من دین صلحه و میگه هر کسی با هر عقیده ای حق زندگی داره. پس من نسبت به شما یعنی کافر اما شما نسبت به من یعنی جاهل.
موفق باشید

بهارک

New member
از کی تا حالا توهین به پیامبر و وحشی نشون دادن مسلمونها شده ازاد اندیشی.شما خانم یا اقای روشن فکر که هنوز مغزت شستشو نشده من از سیاست چیزی نمی دونم که بخوام اظهار نظر کنم چون خیلی ها هم که اظهار نظر میکنن خودشونم نمیدونن چی میگن با اینجور چیزا هم کاری ندارم من دینم زیر سوال رفته این برام مهمه

بهارک

New member
در ضمن من اگه قدرت سیاسی داشتم نسل یهودی های نجس رو پاک میکردم حالا که خدا این قدرت رو بهم نداده روشون مطالعه کردم و میکنم و با قلم به جنگ میرم شما هم به صلحتون ادامه بدین ببینم چی از این روشنفکری ها درمیارید به جز پوچی دین و بی هویتی..

epi_info

New member
در ضمن من اگه قدرت سیاسی داشتم نسل یهودی های نجس رو پاک میکردم حالا که خدا این قدرت رو بهم نداده روشون مطالعه کردم و میکنم و با قلم به جنگ میرم شما هم به صلحتون ادامه بدین ببینم چی از این روشنفکری ها درمیارید به جز پوچی دین و بی هویتی..
دوست عزیز من باهاتون دعوا ندارم. داریم گپ میزنیم. به نظره من شما اخبار و مجلات داخلی و رسانه های خارجی (bbc, cnn, فارس نیوز، رجا نیوز و ...) یعنی موافقین و مخالفین رو هر روزی یک ساعت مطالعه کنید. این کار لازمه و از نماز خوندن واجبتره. ما باید بدونیم دورو برمون چه خبره و اگه ندونیم یعنی جهل مطلق. حداقل به تیتر روزنامه ها و خبرگزاری های بین المللی یه نگاه بندازید. من خودم بعضی وقتا واقعا فرصت نمیکنم اینکارو بکنم اما وقتی اینکارو میکنم و مقایسه میکنم می بینم رسانه (چه داخلی چه خارجی) یعنی دروغ. قضاوت برای مردم خیلی سخت شده چون واقعا اطلاعات صحیح کمه و بازی سیاسی زیاد.

آخرین ویرایش:

PCR

New member
شما فکر کنم قوهی تخیلت طیادی قوی بوده که آیه ۳۷ و ۳۸ سوره ی احزاب رو اونطوری تصور کردی قبول کن که بدجوری توهین کردن دوست عزیز
قوه ی تخیل من نیس... حرف قران هست...گفتم که، من نظرم رو در مورد فیلم نگفتم که حالا بگم قبول کنم توهین کرده یا نکرده....

PCR

New member
از کی تا حالا توهین به پیامبر و وحشی نشون دادن مسلمونها شده ازاد اندیشی...
میتونیی یه صحنه از فیلم که توهین آمیز بوده رو بگید و دقیقا بگید چرا توهین آمیز بوده؟ در نظر داشته باشین توهین یعنی نسبت دادن یه صفت به شخص یا گروه در حالی که اون شخص یا گروه اون صفت رو ندارن....

بهارک

New member
نمردیم گپ زدن رو هم دیدیم . شما به من میگید تروریست شما معنای واقعی تروریست رو میدونید ؟اونایی که پیامبر مارو ترور شخصیتی کردن ازاد اندیشن ما که اومدیم یه صلوات بفرستیم شدیم تروریست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

شفيع

New member
بنظر من نبايد با حذف فيزكي كسي رو نابود كرد ما به دنيا نيا مده ايم كه كسي را نابود كنيم خداوند در قران بارها فرموده اند كه هر قومي را بخواند نابود ميكنند و نشانه هايي براي داده و اينم كرده پس كشتن و زنده كردن و به دنيا آوردن و خلق كردن كار خداست فقط

samin20

New member
من فیلم رو ندیدم ولی کسی غلط میکنه به دین وپیامبرم توهین کنه....

sakar

New member
bcheha be nazare man behtare kami manteghi bashimva age ghaare kasio mahkom konid be eshteba narid chon dar sorati ke badan sabet she ke vaghean oon nafari ke mahkom mikonid gonahi gonahe bozorai be gardaneton miyofte
age gharar bashe har kesi be ha dini be ye nafare dg tohin kard oon ghomo nafrin konid ke bayad soniharo ro ham tebghe khabai ke to yeki dg az taypika gozashtan nefrin konin
manzoram yosef algharzavi moftiye soni hast
ino be donin ke ghable inkarr olamaye arabestan in adamo takfir kardan yani kafar ghalamdad kardan
hala age shoma ino nadonin pas hamontor ke be yahodiya bekhatere kare eshtebahe ye ede migin najes bayad be soniham hamino begin
dar halike oonkaro ye adam anjam dade na ye aghide ya din ya mazhab
pas age gharare kasi manfor beshe bayad ye nafare khas bashe na ye omat ya din
va ye pishnahad daram oonam ine ke baaye inke deleton ye kam sabok she sireye payambare azimoshano ke azamatesh ba harfe hich kasi kam nemishe chon oono kasi bozor karde ke hokme hameye kayenat daste oonee
, sireye ishono in roza bishtar

motalee konin
va jomalat ya matnaye jaleb ro dar morede in shakhsiyete bozorg inja bezain ke hame estefade konimr
khoda hameye maro be rahe rast hedayat kone

leiliyebidel

New member
میتونیی یه صحنه از فیلم که توهین آمیز بوده رو بگید و دقیقا بگید چرا توهین آمیز بوده؟ در نظر داشته باشین توهین یعنی نسبت دادن یه صفت به شخص یا گروه در حالی که اون شخص یا گروه اون صفت رو ندارن....
من کامنتاتونو نخوندم...!ولــــــــــی..

اون فیلمو دیدم....ینی همه ی فیلمو ک نه!ی صحنه از وحشی نشون دادن مسلمونا ک ب ی داروخونه(اگه اشتباه نکنم!)حمله می کنن و چن صحنه ای ک مثلا مربوط ب پیامبرمون بود...
واقعا شرم دارم از این ک بگم چ اتفاقی تو اون فیلم میفته...با در نظر گرفتن تعریفی ک از توهین دادی دقیقا این فیلم ب خاطر اتفاقی ک نمیتونی صحنه اش رو تو جمع تعریف کنی میشه توهین آمیز... کارای کثیفی ک ب پیامبرمون نسبت دادن...در صورتی ک نه تنها پیامبر ما ک هیچ کدوم از فرستاده های خدا این جوری نبودن...
حالا خیلیا شاید فیلمو ندیده باشن ولـــــــی مطمئن باش اون همه مسلمونی ک تو مصر اعتراض کردن ب فیلمی ک ی قسمتائیش مربوط ب مصره و اونجا هم اکران شده فیلمو دیدن همه...
امیدوارم هیچ وقت اون فیلمو نبینی!حتی وا3 قضاوت در مورد این ک توهین بوده یا نه!
چون مطمئنا اگه ی صحنه ای رو منتسب ب بستگان نزدیکت یا دوستات با سوء استفاده از شهرت یا عکسشون بسازن هیچ وقت نمی خوای اول اون فیلمو ببینی بعد قضاوت کنی ک حالا واقعا اون کارا رو کسی ک می شناسی انجام داده یا نه!!!!
و دوس ندارم حتی ی لحظه ب ذهنت خطور کنه ک منظورشون از اون شخصیت کثیفی ک تو فیلم بوده و اسمش محمده!!!! کیه........ :(((((((

بالا