آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

rozeabi

New member
الان رفتم نگاه کردم...توی تقویم سال قبل گفته بودن 6 بهمن میاد و با توجه به گفته ی بچه ها دقیقا طبق تقویم 6 بهمن اومده...توی تقویم ما نوشته 4 بهمن پس همون روز باید منتظرش باشیم...
آها یه نکته قابل توجه دیگم هست !...به تاریخ مصاحبه ی سال قبل دقت کنید(نمیدونم اشتباه فهمیدم یا نه !) کسی نظری داره؟..18 دی مصاحبه تموم شد بعدش 6 بهمن نتایجشون اومده...ینی کلا 18 روز طول کشیده...درست فهمیدم؟
نظر من اینه که نتایج نهایی رو همیشه بهمن اعلام می کنن. حتی اگه مصاحبه و امتحان زمانش جلو اومده باشه. راستی بچه ها از اتاق مصاحبه هرکس که بیرون می اومد حدود یه دقیقه طول می کشید تا نفر بعدیش بره داخل اتاق. یعنی تو این مدت اساتید مشورت می کردن و مشخص می کردن که از 45 نمره چند نمره بدن به دانشجو؟ یا مثلا رای می گرفتن که بردارن یا برندارن؟ شما نظری در این باره ندارید؟

Rezath17

New member
الان رفتم نگاه کردم...توی تقویم سال قبل گفته بودن 6 بهمن میاد و با توجه به گفته ی بچه ها دقیقا طبق تقویم 6 بهمن اومده...توی تقویم ما نوشته 4 بهمن پس همون روز باید منتظرش باشیم...
آها یه نکته قابل توجه دیگم هست !...به تاریخ مصاحبه ی سال قبل دقت کنید(نمیدونم اشتباه فهمیدم یا نه !) کسی نظری داره؟..18 دی مصاحبه تموم شد بعدش 6 بهمن نتایجشون اومده...ینی کلا 18 روز طول کشیده...درست فهمیدم؟
مشاهده فایل‌پیوست 7405

درسته امسال حسابی دارن شکنجه می دن!!! کاری نداره اعلام نتایج که نمره ها رو می زنن تو سیستم و چند نفر که باید تایید کنن امضا می کنن!!!
ما که ۱۹ ام مصاحبمون تموم شد. یعنی تا اعلام نتایج یک ماه و نیم ت استرس.
بعد میگن چرا مریضی قلبی اینقدر زیاد شده!!!:65d6a5d6s:
خدایییش باشه این هفته باید اعلام کنن
من شنبه هفته قبل شنیدم که نتایج مشخص شده و چند نفر که تو وزارت بهداشت آشنا داشتن سعی می کردن نتایج خودشونو بگیرن
الیته دروغ یا راست گفتن که نتونستن!!!

rozeabi

New member
من شنیدم مسئولین سنجش اینجا رو رصد می کنن و هرکی رو که به خاطر دیر اومدن نتایج غر بزنه از لیست قبولی ها خط می زنن :14:

ع ل ی رضا

New member
نظر من اینه که نتایج نهایی رو همیشه بهمن اعلام می کنن. حتی اگه مصاحبه و امتحان زمانش جلو اومده باشه. راستی بچه ها از اتاق مصاحبه هرکس که بیرون می اومد حدود یه دقیقه طول می کشید تا نفر بعدیش بره داخل اتاق. یعنی تو این مدت اساتید مشورت می کردن و مشخص می کردن که از 45 نمره چند نمره بدن به دانشجو؟ یا مثلا رای می گرفتن که بردارن یا برندارن؟ شما نظری در این باره ندارید؟
آره اغلب اینطوری بود اما من از همینش ناراحتم آخه برای من اینطوری نبود...بلافاصله که تموم شد بهم گفت داشتی میرفتی بگو نفر بعدی بیاد تو...ینی اصلا یه دقیقه نشد و بلافاصله نفر بعد رفت داخل...ینی من از پیش رد شده بودم لابد که اصن مشورتم نکردن !!!؟؟؟

shino

New member

دقیقا همینطوره، من از مصاحبه که داشتم میومدم بیرون در واپسین لحضات شنیدم یکی از اساتید گفت به نطرتون مناسب بود؟ بعد یکیشون گفت شما میتونی تشریف ببری حتما نظر کلی میدن. چون لیست جلوی روشون دارای آیتم های یکسانی بود
چیزی که من فهمیدم این بوذ: نمره تدریس و مقاله و کنگره رو نفر اصلی میزد، اما نمره مجرد بودن، سن و حتی دانشگاهو که گفتم با خوندن زبان همه تیک میزدن
معلوم نیست اونا داشتن منو ارزیابی میکردن یا من اونارو :p

rozeabi

New member
آره اغلب اینطوری بود اما من از همینش ناراحتم آخه برای من اینطوری نبود...بلافاصله که تموم شد بهم گفت داشتی میرفتی بگو نفر بعدی بیاد تو...ینی اصلا یه دقیقه نشد و بلافاصله نفر بعد رفت داخل...ینی من از پیش رد شده بودم لابد که اصن مشورتم نکردن !!!؟؟؟
اتفاقا برای من و کسی که قبلتر از من رفته بود هم این زمان به نظرم کوتاه اومد. اما برای کسی که دو نفر جلوتر از من بود شاید بیشتر از یه دقیقه طول کشید این زمان. نمی دونم حکمتش چیه. همینطوری که پیشاپیش رد نمی کنن شاید یه اشاره هایی بین خودشون دارن که تو حین مصاحبه تکلیف رو مشخص می کنن. مثلا یه عبارت مثل خب بگذریم (یعنی رده) یا ابرو بالا انداختن. اصلا معمایی شده این نمره ی مصاحبه :33:

sadra.s

New member
نه منم فک می کردم برداشتن تو صفحه اول برو تو آرشیو هست هنوز الان دیدم. برو ببین

واقعا باور نگردنیه!!!:smiliess (15): با این نمره کتبی عالی چطور قبول نشدی نسیم؟پس به نظرم سطح نمرات توی رشته شما باید خیلی بالا باشه؟ و همینطور تعداد شرکت کنندگانتون هم بالا باید باشه؟ منکه واقعا موندم با نمره کتبی 335 و نمره مصاحبه 80 چطور قبول نشدی؟ واقعا نامردیه!!!

saharii

New member
واقعا باور نگردنیه!!!:smiliess (15): با این نمره کتبی عالی چطور قبول نشدی نسیم؟پس به نظرم سطح نمرات توی رشته شما باید خیلی بالا باشه؟ و همینطور تعداد شرکت کنندگانتون هم بالا باید باشه؟ منکه واقعا موندم با نمره کتبی 335 و نمره مصاحبه 80 چطور قبول نشدی؟ واقعا نامردیه!!!

خیلی هم عجیب نیست
ظرفیت رشته ژنتیک خیلی کمه و رقابت زیاد( به خاطر تاسیس آزمایشگاه و ...)
از طرفی پارسال سوالات خیلی آسون بود
من نرسیدم یه دور کامل استراخان بخونم از کانر هم روحم خبر نداشت درصدم شد 68
ولی امسال خداروشکر سختی سوالات معقول بود و ظرفیت هم 4 نفری اضافه شده
تا خدا چی بخواد

rozeabi

New member
دقیقا همینطوره، من از مصاحبه که داشتم میومدم بیرون در واپسین لحضات شنیدم یکی از اساتید گفت به نطرتون مناسب بود؟ بعد یکیشون گفت شما میتونی تشریف ببری حتما نظر کلی میدن. چون لیست جلوی روشون دارای آیتم های یکسانی بود
چیزی که من فهمیدم این بوذ: نمره تدریس و مقاله و کنگره رو نفر اصلی میزد، اما نمره مجرد بودن، سن و حتی دانشگاهو که گفتم با خوندن زبان همه تیک میزدن
معلوم نیست اونا داشتن منو ارزیابی میکردن یا من اونارو :p
من وقتی داشتم زبان می خوندم دکتر مدرسی فقط دقت می کرد. در مورد پایان نامه و مقاله م هم فقط ایشون سوال پرسیدن و ایشون بودن که مرتب تیک می زدن.اما کلیربوکم رو ایشون نگاه نکردن. سوالات علمی رو هم بقیه ی اساتید پرسیدن. در مورد مجرد بودن و سن اصلا چیزی نپرسیدن.

rozeabi

New member
دوستان اگه به مسلط بودن و طرز بیان و زبان نمره بدن من صد در صد قبولم. اگه از روی سی وی نمره بدن شانسم پنجاه پنجاهه. اگه بر مبنای خوش اومدن نیومدن و دیمی نمره بدن شانسم زیر ده درصد. خلاصه می تونید به عنوان یه نمونه ی آزمایشگاهی روی من حساب کنید:))
در ضمن صدرا همونطور که سحر گفت تو ژنتیک رقابت خیلی زاده. پارسال چند نفر بالای 80 زده بودن و با 68 به مصاحبه دعوت نشدن اصلا. بین رتبه ی 13 و 17 هم که نسیم بود فقط شش نمره اختلاف وجود داشت. ببین دیگه اوضاع چقدر بغرنجه :/

negar62

New member
بابا من هنوز گیر این مجرد و متاهل بودنم!! اساتید که جز کلی سوال مولکولی و تکنیک و زبان چیزی نپرسیدن ازم! فکرکنم چون دیدم حلقه ندارم فهمیدن مجردم!! :65d6a5d6s:
اون پچ پچ های مخفیانه هم وقتی که من زبان میخوندم و ترجمه میکردم رخ داد!! داشتن با اشاره و ... باهم مذاکره می کردن. خلاصه که... :33: آخه من آخرین نفر اون روز بودم!!

ع ل ی رضا

New member
بابا من هنوز گیر این مجرد و متاهل بودنم!! اساتید که جز کلی سوال مولکولی و تکنیک و زبان چیزی نپرسیدن ازم! فکرکنم چون دیدم حلقه ندارم فهمیدن مجردم!! :65d6a5d6s:
اون پچ پچ های مخفیانه هم وقتی که من زبان میخوندم و ترجمه میکردم رخ داد!! داشتن با اشاره و ... باهم مذاکره می کردن. خلاصه که... :33: آخه من آخرین نفر اون روز بودم!!
مجردی و متاهلی رو از منم نپرسیدن خب !

- - - Updated - - -

مجردی و متاهلی رو از منم نپرسیدن خب !

30s2mars

New member
اتفاقا برای من و کسی که قبلتر از من رفته بود هم این زمان به نظرم کوتاه اومد. اما برای کسی که دو نفر جلوتر از من بود شاید بیشتر از یه دقیقه طول کشید این زمان. نمی دونم حکمتش چیه. همینطوری که پیشاپیش رد نمی کنن شاید یه اشاره هایی بین خودشون دارن که تو حین مصاحبه تکلیف رو مشخص می کنن. مثلا یه عبارت مثل خب بگذریم (یعنی رده) یا ابرو بالا انداختن. اصلا معمایی شده این نمره ی مصاحبه :33:

بین مصاحبه دو نفر اساتید نمره ها رو جمع میزدن همراه با معدل و نمره زبان و دانشگاهی که درس خوندی ریز ریز مینوشتن توی یه برگه کاهی. :))
من نمره نفر بالاییمو دیدم که بهش داده بودن 57. البته این جدایی از نمره وزرات خونس به نظرم. چون میگن 20 نمره هم دست وزرات خونس. دوستم که بعد از من رفته بود میگفت به من دادن 47. اون نفر قلیم خیلی شاخ بود همه چیز داشت. اگه به اون بدن 57 من از این 47 کاملا راضیم.

آخرین ویرایش:

aaram

New member
حالا جالبه سه بار این سوال رو از من پرسیدن.یه جور میخواستن با زور بگن ک مجرد نیستم.بار اول پرسیدن.گفتم نه.بار دیگه گفتن چرا پارسال قبول نشدی؟ حتما درگیر کارای ازدواج بودی ؟باز گفتم نه،منکه گفتم مجردم..برای بار سوم باز یکی دیگه پرسید متاهلی هان؟
دیونم کردن با این سوال

rozeabi

New member
بین مصاحبه دو نفر اساتید نمره ها رو جمع میزدن همراه با معدل و نمره زبان و دانشگاهی که درس خوندی ریز ریز مینوشتن توی یه برگه کاهی. :))
من نمره نفر بالاییمو دیدم که بهش داده بودن 57. البته این جدایی از نمره وزرات خونس به نظرم. چون میگن 20 نمره هم دست وزرات خونس. دوستم که بعد از من رفته بود میگفت به من دادن 47. اون نفر قلیم خیلی شاخ بود همه چیز داشت. اگه به اون بدن 57 من از این 47 کاملا راضیم.
اساتید ما پنج نفر بودن سر جمع. اونقدرا اصلا تکاپو و دقت نداشتن. موقع مصاحبه ی من که اینطوری بودند. حتی گویا عصر پنجشنبه اساتید چهار تا شده بودن. یکیشون کلا رفته بوده. من از کامنتهای دوستان اینطور برداشت می کنم که اساتید بقیه ی رشته ها جدیتر گرفتن مصاحبه رو.
نسیم بود شاید یه اطلاعاتی می داد که اونم قهر کرده رفته :(

shino

New member
بن نظره من رشته هایی که دورس زیادی دارن مثل ژنتیک درصد بچه هاش بالاتره نسبت به بقیه، چون منابع گسترده تر میشه سوالات عجیب غریب کمتری میدن
طبیعیم هست مگه یه آدم چقدر کشش داره که 6 تا درسو با چند منبع بخونه
من برای رشته خودم که سه تا درسه فقط 9 تا تکست بوک خوندم تو مدت 1 سال و4 ماه بازم 10% سوالارو اصلا ندیدم

rozeabi

New member
بن نظره من رشته هایی که دورس زیادی دارن مثل ژنتیک درصد بچه هاش بالاتره نسبت به بقیه، چون منابع گسترده تر میشه سوالات عجیب غریب کمتری میدن
طبیعیم هست مگه یه آدم چقدر کشش داره که 6 تا درسو با چند منبع بخونه
من برای رشته خودم که سه تا درسه فقط 9 تا تکست بوک خوندم تو مدت 1 سال و4 ماه بازم 10% سوالارو اصلا ندیدم
اتفاقا تو ژنتیک شاید اسما تعداد دروس زیاد باشه اما منابع زیاد نیستن. به همین خاطرم درصد بچه ها بالا میره. مثلا کتاب امری خیلی از سوالات سه درس ژنتیک بالینی و ایمنی و سرطان رو پوشش میده. چند تا کتابی هم که می خونیم بخشهای همپوشان زیاد دارن. مثلا کتابهای هزاره و امری و تامپسون و کانر خیلی مطالب همپوشان دارن.

sh.abd6864

New member
آخه الان صلوات دیگه فایده ای نداره!!! قبل از ازمون و مصاحبه اثر داره!!:p

به نظر منم دیگه کار از کار گذشته،ولی بیاید دعا کنیم زمستون بیاد:sadsmiley:

با ابن وضعیت اب و هوای بهاری واقعا مصیبتی در پیش داریم.من که همه اش به فکر سوسک هاییم که نمردند و تابستون امسال قراره غوغا کنند:13:

shino

New member
اتفاقا تو ژنتیک شاید اسما تعداد دروس زیاد باشه اما منابع زیاد نیستن. به همین خاطرم درصد بچه ها بالا میره. مثلا کتاب امری خیلی از سوالات سه درس ژنتیک بالینی و ایمنی و سرطان رو پوشش میده. چند تا کتابی هم که می خونیم بخشهای همپوشان زیاد دارن. مثلا کتابهای هزاره و امری و تامپسون و کانر خیلی مطالب همپوشان دارن.

پس علتش میتونه اینم باشه، درصد بچه های ژنتیک نسبت به سایر رشته ها خیلی بالاتره و نمیشه برای مقایسه ازش استفاده کرد

بالا