زنگ تفریح فارغ التحصیلان پرستاری

z moradian

New member
خدا تنها روزنه امیدی است که هیچگاه بسته نمی شود
تنها کسی است که با دهان بسته هم میتوان صدایش کرد

تنها کسی است که وقتی همه رفتند ،می ماند

وقتی همه پشت کردند آغوش می گشاید

وقتی همه تنهایت گذاشتند محرمت می شود........

21Tir

New member
تا دستات توی دستامه

کنارت وقتی میشینم

یه آرامش به من میده

که تو خوابم نمی بینم

چه حس خوبیه وقتی تورو حس میکنم پیشم

تو چشمام خیره میمونی تو چشمای تو گم میشم

یه حس خوبی من دارم از اینکه پیش من هستی

چشات حرف میزنه با من میدونم دل به من بستی

21Tir

New member
یه مریض با cpk=650!ck-mb=60!
خواب آلودگی داره(البته پرومتازین گرفته)...طبق گفته متخصص قلب ECG نرمال داره...احساس کرختی و بی حسی در یک سمت بدن داره....بدون کمک نمیتونه راه بره.... قبل از این علائم هم تو یک چشم به صورت لحظه ای نابینا شده...

به نظرتون مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

z moradian

New member
خواب آلودگی داره(البته پرومتازین گرفته)...طبق گفته متخصص قلب ECG نرمال داره...احساس کرختی و بی حسی در یک سمت بدن داره....بدون کمک نمیتونه راه بره.... قبل از این علائم هم تو یک چشم به صورت لحظه ای نابینا شده...

تروپونین چک نکردن؟
علایم بالینی ihd رو نداره ck , mb بالا هم بدون نوار و علایم بالینی اهمیتی نداره
البته من مریض mi تریاژ کردم که علایم بالین داشت اما نوار نرمال بود که اولویت با بالینه
این علایم همگی بعد از پرومتازین بروز کرده؟

21Tir

New member
تروپونین چک نکردن؟
علایم بالینی ihd رو نداره ck , mb بالا هم بدون نوار و علایم بالینی اهمیتی نداره
البته من مریض mi تریاژ کردم که علایم بالین داشت اما نوار نرمال بود که اولویت با بالینه
این علایم همگی بعد از پرومتازین بروز کرده؟

فقط نابینایی یک طرفه به صورت لحظه ای روز قبل داشته.... البته نو هیستوری سابقه آلرژی فصلی و بی حس شدن و کرختی دست داشته...

z moradian

New member

به نظرتون مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/QUOTE

البته احتمال سکته ی مغزی گذرا هم میتونه باشه

21Tir

New member

به نظرتون مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/QUOTE

البته احتمال سکته ی مغزی گذرا هم میتونه باشه

نگوووووووووووو:smiliess (7):
البته تو شهر ما دکتر باسواد خوب نیس...یعنی توانایی تشخیص دقیقو اکثرا ندارن...

21Tir

New member
منظورم TIA
مسخره میکنی؟خب نظرمو گفتم من بیشتر تخصصم تو قلبه!!
تشخیص پزشکاتون چی بود؟

آخه مریض آشناس....گفتم که دکترای ما تشخیص ندارن... بهشون گفته چیزیش نیست...میتونین ببرینش خونه...
ولی چون آنزیمای قلبیش بالاس .......
من به اون ای کی جی هم نمیتونم اعتماد کنم...

حالت تهوع و خواب آلودگی شدید داره...

z moradian

New member
آخه مریض آشناس....گفتم که دکترای ما تشخیص ندارن... بهشون گفته چیزیش نیست...میتونین ببرینش خونه...
.....................
.............
CK که یک آنزیم عمومیه MB هم بدون علایم نواری و بالینی ارزش نداره البته زیاد هم بالا نیست
اگر برات امکان داره تروپونین چک کن و نوار مجدد بگیر
تا اونجا که من میدونم بیحسی و کرختی و نابینایی موقت مربوط به علایم عصبیه نه قلبی

21Tir

New member
.....................
.............
CK که یک آنزیم عمومیه MB هم بدون علایم نواری و بالینی ارزش نداره البته زیاد هم بالا نیست
اگر برات امکان داره تروپونین چک کن و نوار مجدد بگیر
تا اونجا که من میدونم بیحسی و کرختی و نابینایی موقت مربوط به علایم عصبیه نه قلبی

مرسی عزیزم....امیدوارم بخاطر پرومتازین باشه فقط...البته پلازیل هم گرفته ....
فعلا شب بخیر

z moradian

New member
من باید برم ایشاله اشناتون زود خوب شه هر چی شد به ما هم بگو کنجکاو شدم
شب بخیر

kasraa

New member

پ

cpk اختصاصی قلب نیست . نسبت بیش از 1 به 10 cpk mb به cpk معمولا مهم تاقی میشه . در افزایش سی پی کا به تنهایی نشان دهنده ی آسیب بافت عضلانی و در سورفتار و نزاع ویا حتی تزیق عضلانی

احساس کرختی و بی حسی در یک سمت بدن همونطور که مرادیان گفتن شک به نقایص عصبی رو مطرح میکنه و بیشتر از همه ذهن رو به سمت TIA (که بیشتر علایم طی یکساعت برطرف میشه (میبره . بهتره از همه ارجاع به سانتر نورولوژی انجام سی تی اسکن هست . در این موارد گرفتن EKG از نظر بررسی ریتم هایی نطیر AF مهم هست که شک به پرتاب آمبولی به سمت نواحی بالا رو مطرح میکنه . سن بیمار . بیماریهای زمینه ای که از قبل داشته در روند تشخیص کم کننده هستند. به هرحال نباید نادیده گرفته بشه حتی اگه TIA برطرف شده باشه برای جلوگیری از آسیب با شدت بیشتر و سی وی ای حتما به نورولوژی ارجاع بدین .بیمار با تشخیص اولیه پارستزی یه نیمه بدن مراجعه کرده پس نباید علایم به پر.متازین نسبت داد .

آخرین ویرایش:

21Tir

New member
پ

cpk اختصاصی قلب نیست . نسبت بیش از 1 به 10 cpk mb به cpk معمولا مهم تاقی میشه . در افزایش سی پی کا به تنهایی نشان دهنده ی آسیب بافت عضلانی و در سورفتار و نزاع ویا حتی تزیق عضلانی

احساس کرختی و بی حسی در یک سمت بدن همونطور که مرادیان گفتن شک به نقایص عصبی رو مطرح میکنه و بیشتر از همه ذهن رو به سمت tia (که بیشتر علایم طی یکساعت برطرف میشه (میبره . بهتره از همه ارجاع به سانتر نورولوژی انجام سی تی اسکن هست . در این موارد گرفتن ekg از نظر بررسی ریتم هایی نطیر af مهم هست که شک به پرتاب آمبولی به سمت نواحی بالا رو مطرح میکنه . سن بیمار . بیماریهای زمینه ای که از قبل داشته در روند تشخیص کم کننده هستند. به هرحال نباید نادیده گرفته بشه حتی اگه tia برطرف شده باشه برای جلوگیری از آسیب با شدت بیشتر و سی وی ای حتما به نورولوژی ارجاع بدین .بیمار با تشخیص اولیه پارستزی یه نیمه بدن مراجعه کرده پس نباید علایم به پر.متازین نسبت داد .

سلام....گاهی وقتا آدم میخواد انکار کنه واقعیتو... من الان تو اون مرحله م....
بیمار مرد 33 ساله س...بیماری زمینه ای نداشت...فقط یه وقتایی احساس بی حسی و کرختی تو دستش داشته... ولی کلا زود اعصابش خورد میشه...
متاسفانه جمعه ها نورولوژ نمیاد... تحت نظر رزیدنتاس...
Mri سکته مغز ینشون داده...طبق نظر رادیولوژیستا...
علائمی که الان داره... ضعف یک طرفه بدن
دوبینی
تهوع
کانفیوزه
اما از لحاظ حرف زدن و فهمیدن مشکلی نداره...
cpk رو بهم گفتن امروز 100 شده...
متاسفانه پرستار کار کشته و ورزیده که هم از لحاظ جسمی هم روحی حمایت کنه این روزا کم گیر میاد....

آخرین ویرایش:
بالا