برای اینکه موقع درس خوندن خوابتون نگیره چی کار میکنید؟

Leyenda

Well-known member
راهنمایی لطفا!!!!!
تازه هر چقدر هم درس سخت تر باشه بیشتر خوابم میگیره!:sadsmiley:

sa@@ra

New member
man ke be coffee moetadam bekhusus francesh vali enghadr khordam dge rum asar nadare.vali ye doosh gereftan ba yekam havaye azad khabo az saret miparune.

shima.p

New member
خوابو عشقه درس کیلو چند
هر وقت خواب اومد سراغت با روی گشاده ازش استقبال کن
:25r30wi::25r30wi:

nazanin91

New member
باید شب خوب بخوابی (8ساعت!!) ظهر هم یکم بخوابی!! به درسات میرسی حالا یکم یکم ساعتشو میاری پایین البته!!
اگه دیدی فایده نداشت!! بهترین کار اینه که کتابو ببندی و بخوابی!!بعدش عداب وجدان میگیری و تا شب خواب از سرت می پره!!:25r30wi:
چایی و قهوه و دوش گرفتن هم فایده نداره!!فقط همینی که گفتم!!:motat:

mikhak s

New member
هر وقت خوابت گرفت اگه با نسکافه و قهوه تونستی نخوابی که چه بهتر. ولی اگه جواب نداد بهترین کار اینه که بخوابی 15 دقیقه خواب مفید یا حتی نیم ساعت باعث میشه بعدش سرحال بشی.

با خواب مبارزه نکن

sky

New member
یک کمی pesteh خام بخوری خیلی خوبه .من امتحان کردم اثر میکنه:25r30wi:

mojtabak62

New member
سلام
من عقیده دارم که اگر شخصی بر اساس برنامه ریزی درس بخواند یعنی زمان کافی را برای خواب نیز اختصاص دهد (برای عده ای 6 ساعت و برای عده ای ده ساعت) در این صورت مشکل خواب نیز کمتر خواهد داشت البته یادتان باشد از خوردن مواد خواب آور مانند لبنیات مخصوصن ماست و دوغ باید پرهیز کرد.چنانچه شخصی با همه ی موارد زیر دچار خواب الودگی شد بهتر است تا مقداری استراحت کرده و سپس با خورن چای و قهوه ،نسکافه و ... دوباره شروع به خواندن کند من فکر نمیکنم هنگام خواب ما از یادگیری بالایی برخوردار باشیم.
موفق و پیروز باشید

mahdieh

New member
ها هاها
بچه ها خیلی باحالین
البته من فکر میکنم شما مشکلت با درسا باشه و باید انگیزه ت بیشتر کنی
حالا هر وقت میخونی خوابت میگیره؟؟؟
ولی در مورد خواب بگم دوستا ن به خودشون سختی ندن همین زمان مفید روز استفاده کنیم شاهکار کردیم نیازی نیست بیخوابی بکشیم

admin

Active member
پرسنل مدیریت
این روش من بود:
هر وقت بی انگیزه می شدم، برای هر درس یه برگه تهیه کرده بودم که توش نوشته بودم که مثلا در سال 90 از فصل.... چند تا تست اومده بود در سال 89 از اون فصل چند تا تست اومده... اینکارو با سوالای 3 سال قبل انجام میدادم.
هر وقت یک مبحث خاص رو میخوندم وقتی خوابم میگرفت این برگه رو برمیداشتم بهش یه نگاه مینداختم و با دیدن تعداد نسبتا زیاد سوالات آورده شده از اون فصل، یک نهیب به خودم میزدم که حیفه این فصل رو بد بخونم!

همینکارو در مورد درصدهای دروس قبول شده ها انجام میدادم . مثلا وقتی سر درس ژنتیک مولکولی که خوابم میگرفت یه برگه داشتم که درصد درس ژنتیک رو بین قبول شده ها مقایسه می کردم... پیش خودم نتیجه میگرفتم که این درس خیلی مهم هست و مطمئن بودم اینطور آنالیز درصدها رو برای این درس کسی مثل من نکرده.... خواب از سرم می پرید!

ضمنا همونطور که دوستان گفتند با خواب مبارزه نکنید، منهم بعضی مواقع این مشکل رو با 15 دقیقه خوابیدن حل می کردم(البته فقط در مواقعی که خوابم شدید بود) در عوض بعدش 3 ساعت مفید درس میخوندم

در کل یک توصیه که شامل حال همه میشه:
در شبانه روز نباید بیشتر از 8 ساعت(7ساعت شب + 1 ساعت در طول روز) بخوابید، خواب اضافه تر جایز نیست حالا بهر دلیل
من خودم 6 یا 7 ساعته هستم( 6 ساعت شب + 1 ساعت بعداز طهر)
نکته) قال الادمین: لذتی که در خواب بعدازظهر وجود دارد را با هیچ لذتی در دنیا عوض نمیکنم!

sa@@ra

New member
این روش من بود:
هر وقت بی انگیزه می شدم، برای هر درس یه برگه تهیه کرده بودم که توش نوشته بودم که مثلا در سال 90 از فصل.... چند تا تست اومده بود در سال 89 از اون فصل چند تا تست اومده... اینکارو با سوالای 3 سال قبل انجام میدادم.
هر وقت یک مبحث خاص رو میخوندم وقتی خوابم میگرفت این برگه رو برمیداشتم بهش یه نگاه مینداختم و با دیدن تعداد نسبتا زیاد سوالات آورده شده از اون فصل، یک نهیب به خودم میزدم که حیفه این فصل رو بد بخونم!

همینکارو در مورد درصدهای دروس قبول شده ها انجام میدادم . مثلا وقتی سر درس ژنتیک مولکولی که خوابم میگرفت یه برگه داشتم که درصد درس ژنتیک رو بین قبول شده ها مقایسه می کردم... پیش خودم نتیجه میگرفتم که این درس خیلی مهم هست و مطمئن بودم اینطور آنالیز درصدها رو برای این درس کسی مثل من نکرده.... خواب از سرم می پرید!

ضمنا همونطور که دوستان گفتند با خواب مبارزه نکنید، منهم بعضی مواقع این مشکل رو با 15 دقیقه خوابیدن حل می کردم(البته فقط در مواقعی که خوابم شدید بود) در عوض بعدش 3 ساعت مفید درس میخوندم

در کل یک توصیه که شامل حال همه میشه:
در شبانه روز نباید بیشتر از 8 ساعت(7ساعت شب + 1 ساعت در طول روز) بخوابید، خواب اضافه تر جایز نیست حالا بهر دلیل
من خودم 6 یا 7 ساعته هستم( 6 ساعت شب + 1 ساعت بعداز طهر)
نکته) قال الادمین: لذتی که در خواب بعدازظهر وجود دارد را با هیچ لذتی در دنیا عوض نمیکنم!

تاییدک الجمله القصار الادمین.یا ادمین انا موافققققققققققققققققققق:a2d3:

Boloor

New member
ادمین جان، قال الادمین رو خوب اومدی...:thumbsupsmileyanim:

روش هایی که گفتین رو من این دفعه که بی حوصله شدم، حتما اجرا می کنم. فکر می کنم عالی جواب بده. مرسی برای راهنمایی که کردین. :thanks:

آخرین ویرایش:

Leyenda

Well-known member
:4d564ad6:
ممنونم از راهنمایی هااااتون :riz277:

(البته خوابیدن من از سر کم خوابی نیست.اون موقع که کنکور سراسری هم داشتیم از استرس تو هر ساعتی از روز خوابم میبرد.)
این سری از روش ادمین استفاده میکنم حتمااااا......:smilies-azardl (113
مرسییییییی:riz304:

mosaferkocholo

New member
خواب بزرگترین مشکلمه وقتی دیر بیدار میشم انگیزمو از دست میدم
هر روشی رو که فکر کنید انتخاب کردم فعلا جواب نداده :21:

ketabsabz

Well-known member
من خودم وقتی خوابم میاد هنذفریمو میذارم گوشمو یه موسیقی بسیار اکتیو گوش میکنم اونوخت خوابم همچین از کلم میپره که انگار نه انگار خوابم میومده
البته بعضی مواقع هم هست که اصلا نمیتونم دووم بیارم و همون خواب 15 دقیقه ای رو که دوستان بش اشاره کردن پیاده میکنم و واقعا هم جواب میده .

بالا