Tutorial ☜ چگونه چطورهای عمومی کاربران «آموزش از طریق سوال جواب»

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eeeeeeehsan

New member
دوستان؛

امیدوارم از آموزش ها استفاده کامل رو برده باشین.
سعی کردم آموزش ها رو کامل ارئه کنم، ولی اگه جایی ناقص یا غیر قابل فهم هست لطفن در تاپیک های مربوطه که معرفی شدند خدمتتون بپرسید و به ما اطلاع بدید، جای دوری نمیره، آموزش هایی که قراره خودتون بخونید و در آینده دوستاتون بخونن بهتر میشن.

در ادامه آموزش های اضافی از طریق سوال جواب خدمتتون ارائه شده.

با تشکر
موفق باشید

تقدیـم حضور همه عزیزان علوم پزشکی シ

3124.jpg

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member

eeeeeeehsan

New member
▪■▄▀▐سوال های متفرقه و پرکاربرد▌▀▄■▪

مدیران سایت چه کسانی هستند؟
مدیران سایت انجمن های مخصوصی را مورد بررسی قرار می دهند. عموماً آنها قادرند که پیام هائی را حذف و یا تغییر داده و یا موضوعی را جابجا کنند. مدیریت سایت معمولا به کسانی محول می گردد که برای موضوعات آن انجمن مفید تشخیص داده شده و آگاه به مسائل مطرح شده باشند.

مدیران کارمند نیستند و مانند کاربران دیگر فعالیت می کنند، با این تفاوت که یکسری امکانات محدود به آنها داده شده است.
مدراتور های یا مدیران بخش ها فقط می توانند در بخش های خود از کلیدهای مدیریت خود استفاده کنند.
مدیران ارشد و همچنین سوپرمدراتور می توانند از کلیدهای مدیریت خود در کل انجمن استفاده کنند.

برای مشاهده لیست مدیران انجمن اینجا را کلیک کنید.

چرا وقتی میام به یه بخش بعضی تاپیک ها بـُـلد Bold شده اند؟
نکته ای که در مشاهده ی لیست تاپیک ها قابل ذکر است، عنوان تاپیک ها است که بعضی به صورت "بـــولـد شده" و بعضی به صورت "بـــولـد نشده" درآمده است، معنی این دو حالت این است که بعد از آخرین فعالیت شما در انجمن؛ در تاپیکی که عنوانش به صورت "بـــولـد شده" درآمده پست (های) جدیدی ارسال شده و در تاپیک هایی که به این شکل نیستند پست(های) جدیدی ارسال نشده است.

تاییک مهم یعنی چی؟
برخی تاپیک هایی که از لحاظ کارایی درجه اهمیت بیشتری دارند، و نیز پست های بیشتری در آنها زده می شود و مباحث فعال تری مخسوب می شوند، توسط مدیریت به صورت "مهم" در آمده و به صورت چسبناک در بخش مورد نظر قابل رؤیت هستند. به این معنی که در هر صفحه ای از بخش مورد نظر که بروید آن تاپیک های مهم شده در بالای بخش مشاهده می شوند و قابل دسترسی هستند.

چطور لینک یک پست یا صفحه را برای دوستمان ارسال کنیم؟
پاسخ بسیار ساده است، برای ارسال لینک صفحه ای که در آن هستید کافیست لینک موچود در آدرس بار تب مرورگرتان را کپی کرده و برای کاربر مورد نظر ارسال کنید.
همچنین برای ارسال لینک یک پست؛
برای مثل شما یک پست در یک تاپیک ارسال کردید و قصد دارید پست خود را به شخصی نشان دهید و یا آدرس پست خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهید، کافی است که در قسمت سمت چپ و بالای پست خود لینک موجود در زیرشاره ای که در کنار # قرار دارد را کپی گرفته و در جایی که مدنظر دارید قرار دهید.
این لینک زمانی که در صفحه ی جدیدی باز شود، تا زمانی که به صورت کامل صفحه لود نشده است پست شما را به نمایش در نمی آورد، پس برای دیدن پست خود باید تا لود شدن کامل صفحه صبر کنید.
مزیت این کار این است که دیگر نیاز نیست لینک یک صفحه را ارسال کنید و بگویید فلان پست از این صفحه منظور شماست.. با ارسال این لینک کاربر مورد نظر به این پست هدایت خواهد شد.

link.png

چطور قالب سایت را عوض کنم؟
توسط مدیریت سایت قالب هایی تهیه شده اند، برای تغییر قالب به پایین هر صفحه از انجمن که هستید رفته و استایل انجمن را به سلیقه خود تعویض نمایید.

%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84.png

چطور زبان سایت را عوض کنم؟/How to change language؟
برای تعویض زبان سایت در پایین هر صفحه از انجمن طبق شکل عمل کنید.

%D8%B1.png

من هرروز به صفحه اصلی انجمن میام تا به بخش/زیر بخش/تاپیک مورد نظرم برم، سخته برام از بین این همه بخش بخش مورد نظرم رو پیدا کنم، چیکار کنم؟
شما می تونید به صفحه اصلی رفته روی دکمه با علامت فلش که در تصویر نشان داده شده در گوشه سمت چپ - بالای هر بخش کلیک کنید تا بخش مورد نظر که شما به اون نیازی ندارید تا/جمع/بسته شده و صفحه اصلی برایتان کوچک و خلاصه تر شود.

Untitled-2.png

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
چطور به نسخه بایگانی و آرشیو شده سایت دسترسی پیدا کنم؟
در پایین هر صفحه روی گزینه "بایگانی" کلیک کنید.

%D8%B0%D8%B0.png

نسخه بایگانی یا آرشیو شده سایت:

%D8%A7.png

چگونه می توانیم وجود پست های نامناسب را به مدیران انجمن اطلاع دهم؟
شما به عنوان کاربر فهیم سایت باید در صورت مشاهده نوشته نامناسب و برخلاف قوانین سایت به مدیران انجمن اطلاع دهید. بدین منظور روی دکمه "گزارش پست" که به شکل
%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4.png
در پایین هر پست در سمت راست تعبیه شده است کلیک کرده و پست خلاف را گزارش دهید.
این گزارش به دست مدیران در بخش مربوط به ایشان می رسد. برای راهنمایی بیشتر این پست را مطالعه نمایید.

من پیغام های خصوصی نامطلوبی دریافت می کنم!
شما می توانید کاربر ارسال کننده پیغام را در کنترل پنل کاربری خود از ارسال پیغام به ما منع نمایید. در صورتی که پیغام خصوصی توهین آمیز و ناسزاواری از کاربر خاصی دریافت نمودید، به سرعت مدراتورهای سایت را آگاه نمایید؛ قطعا با کاربر ارسال کننده برخورد خواهد شد. بدین منظور مشابه گزارش پست خلاف اقدام نمایید.

"BBcode" مدل خاصی از وارد کردن کدهای HTML است. اینکه شما بتوانید از BBcode استفاده بکنید بستگی به تصمیم مدیر سایت دارد که در اکثر جاهای سایت فعال می باشد. همچنین شما می توانید این قابلیت را در هنگام نوشتن پاسخی برای یک مطلب از بین ببرید. BBcode از لحاظ استایل بسیار شبیه HTML است: تگها به جای اینکه با < و > همراه باشند با ] و [ شروع و تمام می شوند و این حالت قدرت کنترل بیشتری بر آنکه چه چیزی نمایش داده شود به فرد می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد BBCode به این صفحه مراجعه کنید.

موضوعات بسته شده چیستند؟
موضوعات بنا به نظر مدیران سایت و قسمتها ، قفل می شوند. شما نمی توانید پاسخی برای این دسته از موضوعات بنویسید و نظرسنجی هایی که داخل این بخشها باشند به صورت اتوماتیک پایان خواهند پذیرفت. موضوعات ممکن است به دلایل بسیاری قفل شوند.

چرا جستجوی من نتیجه ای ندارد؟
جستجوی شما شاید مبهم باشد ، شاید از عبارات پیش پا افتاده استفاده کرده اید و شاید عبارت مورد جستجو در phpBB3 ایندکس نشده باشد. برای استفاده از امکانات و تنظیمات بیشتر از "جستجوی پیشرفته" استفاده کنید.

چگونه می توانم پست ها و مباحث خودم را پیدا کنم؟
به صفحه مشخصات کاربری خود رفته و از سمت راست زیر عکس پروفایل شخصی خود به جست و جوی ارسال ها و موضوعات آغاز شده خود بپردازید.

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
چطور آخرین پست یک کاربر را پیدا کنیم؟
با رفتن به صفحه پروفایل شخصی یک کاربر می توانید آخرین ارسال های ایشان را مشاهده کنید. (توضیح شماره 8 و 17)
همچنین با مطالعه توضیحات این پست می توانید به پاسخ برسید.

چطور درخواست دوستی برای کاربری بفرستیم؟
به صفحه پروفایل شخصی کاربر رفته و روی "اضافه کردن به دوستان" کلیک کنید.

همچنین با کلیک بر روی نام کاربری کاربر مورد نظر در تاپیک ها و کلیک روی "افزودن به دوستان" می توانید برای یک کاربر درخواست دوستی ارسال کنید.

%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF.png

چطور کاربری را به لیست سیاه اضافه کنیم؟
به صفحه پروفایل شخصی کاربر رفته و روی "افزودن ایشان به لیست سیاه" کلیک کنید.

همچنین در قسمت کنترل پنل خود نیز می توانید به ویرایش لیست سیاه بپردازید. (توضیح شماره 15)

چند روزی انجمن نبودم، چگونه از آخرین فعالیت های داخل انجمن و آخرین تاپیک های زده شده مطلع شوم؟
دو روش برای مطلع شدن از آخرین فعالیت های انجمن وجود دارد؛
اولین و ساده ترین: به صفحه اصلی انجمن رفته و از بین کتگوری های انجمن، با کلیک بر روی کتگوری مورد نظر می توانید آخرین فعالیت های انجمن را مشاهده کنید.

%D9%84%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%84%D8%A7.png

دومین روش: طبق شکل بر روی نوار ابزار بالای هر صفحه از انجمن، بر روی تب کشویی "کلیدهای میانبر" کلیک کرده و از منویی که باز می شود "ارسال های امروز" را کلیک کنید.

%D8%AA%D8%AA%D8%AA%D8%AA%D8%AA%D8%AA%D8%AA.png

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
چطور بفهمیم تاپیک مورد نظرمون چندتا لایک دریافت کرده؟
از گوشه سمت چپ - بالای تاپیک میشه آمار لایک های تاپیک ها رو بدست آوورد.

%D8%A6%D8%A6.png

چطور بفهمیم یه تاپیک چه تعداد بازدید کننده داشته؟
در جلوی عنوان تاپیک داخل بخش، گزینه نمایش ها آمار بازدید یه تاپیک رو به ما نشون میده.

%D8%B7%D8%B7.png

چطور به یه تاپیک امتیاز بدهیم؟
برای اعلام رضایت شما از کیفیت یه تاپیک می توانید با امتیاز دادن به تاپیک آنرا مشخص کنید، بدین صورت که وارد تاپیک شده و در نوار ابزار بالای تاپیک طبق شکل امتیاز خود را ثبت می نمایید.

%D8%B7%D8%B7%D8%B8%D8%B8.png

چطور بفهمیم ما در یک تاپیک چه تعداد پست داریم؟
داخل بخش مورد نظر شده، روی عکس پاکت نامه کنار هر پست نشانگر موس رو نگه داشته تا تعداد پست های شما در تاپیک مورد نظر نمایش داده بشه.

%D8%B8%D8%B8%D8%B8%D8%B8%D8%B8%D8%B8%D8%B8%D8%B8.png

eeeeeeehsan

New member
بعد از چند روز اومدم به انجمن دیدم این آیکون های کنار بخش ها یکیش واسم آبی رنگ شده، این یعنی چی؟
این بدین معنی است که انجمن و بخشی که شما قبلن داخل آن فعالیت کرده اید دارای مطلب جدید خوانده نشده توسط شما است.
همچنین در زیر آن آیکون زیربخشی که شما فعالیت خوانده نشده در آن دارید به صورت پررنگ در آمده تا بتوانید راحتتر به زیربخشی مورد نظرتان رفته و فعالیت های جدید را مشاهده کنید.

%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF%D8%AF.png

برای علامت گذاری این انجمن به صورت خوانده شده روی آیکون آن دوبار کلیک کنید.

برای نشانه گذاری انجمن های مورد نظر به صورت خوانده شده یکجا، روی لینک نشان داده شده در تصویر در پایین صفحه اصلی انجمن کلیک کنید.

nnnn.png

نشانه گذاری چیست؟
شما می توانید به صورت دستی در قسمت نوار ابزار بالای هر انجمن، آن آنجمن را به صورت خوانده شده علامت گذاری کنید. این علامت گذاری به شما کمک می کنید که بعد از مدتی بتوانید انجمن هایی را که نخوانده اید را تمیز دهید.

فرق بین نشانه گذاری و اشتراک چیست؟
نشانه گذاری شده ها برروی وب سرور ذخیره می شوند. نشانه گذاری شده ها به روز نمی شوند، ولی بعدا می توانید به مبحث برگردید. اشتراک، با مشترک شدن در مبحث یا انجمن شما از به روز شدن آنها با خبر می شوید.

چطور بفهمم امروز تولد کیه تا بهش تبریک بگم؟
در پایین صفحه اصلی انجمن در قسمت نشان داده شده شما می تونید کاربرانی که امروز روز تولدشان هست را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید تنها تولد کاربرانی مشاهده خواهد شد که در تنظیمات شخصی پنل کاربری خود اجازه نمایش روز و سال تولدشان به صورت عمومی را فعال کرده باشند.

.png

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
چطور بفهمیم داخل یه تاپیک مشترک شده ایم یا نه؟
علامت تیک سبز جلوی عنوان تاپیک داخل بخش نشانگر مشترک بودن یا نبودن شما در تاپیک مورد نظر می باشد. اگر این تیک نبود یعنی شما در این تاپیک مشترک نیستید.

c.png

چطور به آخرین پست یه تاپیک برویم؟
با کلیک بر روی این فلش کوچک می توانید به صورت سریع و میانبر به آخرین پست یه تاپیک بروید.

x.png

eeeeeeehsan

New member
چطور بفهمیم چه کسانی آنلاین هستند؟
طبق شکل:

%D8%B7%D8%B7%D8%B7.png

چطور به لیست اعضای سایت دسترسی پیدا کنم؟
طبق شکل:

%D8%B2%D8%B2%D8%B2.png

چگونه می توانم یک کاربر را جستجو کنم؟
در صفحه "لیست اعضا" برروی "جستجوی کاربران" کلیک کنید و به جست و جوی کاربر مورد نظر بپردازید.

چرا کاربری دیس کانکت می شود ولی همچنان آنلاین هست؟
دلیل این موضوع بر می گردد به وجود مشکل در تنظیمات انجمن ساز وی بولتین.
کاربرانی که وضعیت آنلاین بودن خود را در قسمت تنظیمات مخفی نکرده باشند پس از بستن تب مرورگر خود (و نه خارج شدن) پس از حدود 12 دقیقه وضعیت آنلاین بودن ایشان آفلاین می شود. لذا اگر تمایل دارید بلافاصله بعد از رفتنتان از انجمن وضعیت آنلاین بودنتان به آفلاین تغییر پیدا کند بهتر است از حساب کاربری خود خارج شوید. بدین منظور کافیست روی دکمه خروج در بالای صفحه کلیک کنید.

eeeeeeehsan

New member
▪■▄▀▐ سوال های متفرقه مربوط به ثبت نام و Login ▌▀▄■▪

چرا نمی تونم Login بکنم؟
آیا ثبت نام کرده اید؟ شما باید برای Login کردن حتما ثبت نام کنید. آیا از طرف سایت Ban یا ممنوع الورود نشده اید؟ (در این صورت پیامی با همین مضمون مشاهده خواهید کرد). در این حالت، باید با مدیر سایت یا سوپر مدراتور تماس گرفته و علت ممنوعیت ورود خود را جویا شوید. اگر ثبت نام کرده اید و ورود شما ممنوع نشده است و همچنان نمیتوانید Login کنید پس حتما Username و Password خود را دوباره چک کنید. معمولا مشکل همین است. در غیر این صورت با مدیر سایت تماس بگیرید. ممکن است در تنظیمات سایت اشتباهی رخ داده باشد.

اصلا چرا باید ثبت نام کنم؟
ممکنه مجبور نباشید. این به نظر مدیر سایت و تنظیمات وی بستگی دارد که شما برای نوشتن مطالب لازم است ثبت نام کنید یا نه. ثبت نام، به شما دسترسی بیشتری به ویژگیهای بیشتر سایت را می دهد که برای مهمانان در نظر گرفته نشده است. از قبیل تعریف آواتار (شکلک)، فرستادن پیامهای خصوصی، فرستادن ایمیل به دیگر اعضا، ثبت نام در گروهها و ... . ثبت نام تنها چند دقیقه طول خواهد کشید پس شدیدن توصیه می شود که ثبت نام کنید.

چرا من اتوماتیک Log out (از سایت خارج) می شوم؟
اگر شما ویژگی "مرا به خاطر داشته باش" (Log me automatically) در هنگام ورود به سایت (Login کردن) انتخاب نکرده باشید (تیک نزده باشید)، سایت شما را فقط برای مدت خاصی Login نگه می دارد. این ویژگی ، استفاده دیگران از اکانت شما را غیرممکن می کند. برای اینکه همیشه به حالت Login باشید ، ویژگی فوق را انتخاب کنید. این مورد برای افرادی که از کامپیوترهای عمومی استفاده می کنند اصلا توصیه نمی شود. برای نمونه کامپیوترهای کتابخانه ها ، کافی نت ، دانشگاه و ... .

چگونه می توانم از ظاهر شدن Username خود در لیست افراد آنلاین جلوگیری کنم؟
در تنظیمات شخصی خود ، ویژگی "حالت مخفی روشن" را انتخاب کنید. در این حالت وضعیت آنلاین شما دیده نخواهد شد و جزو اعضای مخفی (چراغ خاموش) محاسبه خواهید شد.

من Password خود را فراموش کرده ام!
عصبی نشوید! اگر نتوانید Password خود را به خاطر بیاورید می توانید آن را دوباره تولید کنید. برای این منظور به این صفحه بروید و ایمیلی که هنگام ثبت نام وارد کرده اید را در کادر وارد کنید، سپس سوال تصادفی را جواب دهید و روی دکمه درخواست نام کاربری/رمز عبور اکنون کلیک کنید. سپس ایمیل خود را چک کنید، نام کاربری و رمز عبور به ایمیل شما ارسال شده است.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

24.gif

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا