Tutorial ☜ ارسال پست - ایجاد موضوع

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eeeeeeehsan

New member
▪■▄▀▐ارسال پست در انجمن▌▀▄■▪

شما می توانید با استفاده از ابزار بالای کادر پاسخ سریع و یا صفحه پیشرفته اقدام به تغییر حالات متن خود نمایید. به شکلهای تو پر (Bold)، اُریب و یا زیر خط دار و غیره ...

برای اکثر قسمتها، پیام های شما حاوی متن ساده ای ست، ولی گاهی اتفاق می افتد که بخواهید بر روی کلمات یا عباراتی با برجسته کردن یا ایتالیک نمودن آنها برروی آن کلمات تاکید کنید.
نسبت به قوانین انجمن، برای ایجاد چنین تغییراتی احتمال دارد که از کدهای HTML استفاده نمایید.
به هرجهت ممکن است مدیریت سایت کد HTML شما را از کار انداخته باشد و خواسته باشد که به جای آن از کد vB استفاده کنید: این کدها ضمائمی می باشند که می توانید بااستفاده از آنها تغییرات موردنظر خود را ایجاد نمایید. کد vB دارای این مزیت می باشد که استفاده از آن بسیار ساده است.

مدیریت سایت نیز برای شما شکلک ها را فعال کرده است، با استفاده از این شکلک ها می توانید احساسات و هیجانات خود را به بیننده منتقل نمایید.

کدهای تصویری به شما این امکان را می دهند که به پیام خود تصویر اضافه کنید. جهت اطلاعات بیشتر در مورد کدهای vB، [SIZE=2][COLOR=#0000cd][URL="http://olumpezeshki.ir/misc.php?do=bbcode"]اینجا[/URL] [/COLOR][/SIZE]را کلیک کنید.

[QUOTE][B]چگونه می توانم در یک موضوع پست ارسال کنم؟[/B][/QUOTE][/FONT][/COLOR][COLOR=#3E3E3E][FONT=tahoma]توجه داشته باشید که برای پاسخ به یک موضوع، شما می بایست ابتدا ثبت نام کرده باشید و با نام کاربری خود به سایت وارد شده باشید.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3E3E3E][FONT=tahoma]هنگامی که بواسطه ثبت نام مجوز ارسال پاسخ را بدست آوردید کافیست به انجمن مورد نظر خود رفته و سپس به موضوع مورد علاقه خود وارد شوید و در ادیتور پایین صفحه اقدام به تایپ متن خود نمایید و در پایان آن را ارسال نمایید.

[QUOTE][B]چگونه یک پست را نقل قول کنم؟[/B][/QUOTE]
برای نقل قول گرفتن از یک پست روی "پاسخ با نقل قول" در پایین هر پست کلیک کرده و پاسخ خود را نوشته و ارسال کنید.
[/FONT][/COLOR]توجه کنید که اولین حرف از متن شما باید بعد از [COLOR=#3E3E3E][FONT=tahoma][/QUOTE] باشد، درصورتی که اصول نقل قول را رعایت نکنید متن های شما بهم ریخته می شوند.
[/FONT][/COLOR]لازم به ذکر است تمامی این مهارت ها بعد از مدت کوتاهی تمرین به دست خواهد آمد.

[QUOTE][B]چگونه چند پست را نقل قول کنم؟[/B][/QUOTE][COLOR=#3E3E3E][FONT=tahoma]برای پاسخ به چند پست یا به عبارتی نقل قول چندگانه گرفتن در یک موضوع، بر روی این دکمه ها [COLOR=#222222][FONT=Verdana][IMG]http://www.uplooder.net/img/image/66/ea98695f7e65b2eb9f956210b0b6a770/%D8%AF%D8%B0.png
در زیر پست های مورد نظر کلیک کرده، سپس روی "پاسخ با نقل قول" کلیک کرده و پاسخ خود را بین نقل قول ها یا پایین نقل قول ها نوشته و ارسال کنید.[/FONT][/COLOR]

نمونه:

%D9%86%D9%82%D9%84_%D9%82%D9%88%D9%84_%DA%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86%D9%87.png

چرا در یک موضوع نمی توانم پست ارسال کنم؟/چرا ادیتور در پایین برخی موضوعات وجود ندارد؟
علت این مورد بسته بودن موضوع می باشد.

%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87.png

چگونه نقل قولی را از یک تاپیک به تاپیک دیگر منتقل کنم؟
برای اینکه بتونید از یه پستی در تاپیکی نقل قول بگیرید و اون نقل قول رو در تاپیک دیگه ای پست بذارید، از پست مورد نظر در تاپیک فعلی نقل قول بگیرید، بعد محتوای باکس ادیتور را به ادیتور تاپیک مورد نظر منتقل کرده و جواب دهید.

توجه: در انجمن یه سری عبارت ها هستند که فیلتر میشن، یعنی شما تایپ می کنید ولی وقتی روی دکمه ارسال کلیک کرده و پستتون رو ارسال می کنید اون عبارت ها نشون داده نمیشن.
دلیلش بیشتر به جلوگیری از تبلیغات که یکی از قوانین سایته مربوط میشه.
برای این مشکل در مواقعی که قصد تبلیغات نداشتید و نیاز بود، راهکارهای زیر پیشنهاد میشه؛

Shift + J = ــ
ک ---> کـ
کـلاس
جـزوه

ک.ل.ا.س
کلا..س
کلاص
ک/ل/ا/س
ک*ل*ا*س
و...

eeeeeeehsan

New member
چگونه می توانم پست خودم را ویرایش یا حذف کنم؟
در صورتیکه مدیریت کل سایت این گزینه را خاموش نکرده باشد، شما قادر خواهید بود پس از ارسال پست، اقدام به ویرایش و یا حتی حذف آن نمایید. توجه داشته باشید که عموماً برای این گزینه محدودیت زمانی قائل می شوند، بدین معنی که شما پس از ارسال یک پست به عنوان مثال به مدت 30 دقیقه برای ویرایش متن زمان خواهید داشت ولی در این انجمن این محدودیت زمانی وجود ندارد و شما در هر زمانی می توانید پست خود را ویرایش یا حذف کنید.
توجه: امکان ویرایش نام تاپیک یا حذف تاپیک توسط کاربران وجود ندارد.

جهت تغییر یا حذف پیام های خود روی دکمه "ویرایش پست" که در پایین پیام هایتان قرار دارد کلیک کنید. اگر پیام شما در متن اولین پیام باشد، یعنی اولین پست از تاپیکی باشد که ایجاد کرده اید، امکان حذف نخواهید داشت.

%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4_%D9%BE%D8%B3%D8%AA.png

آموزش ویرایش و حذف کردن پست:

vv.png

توجه: دکمه حذف وقتی ادیتور روی حالت استاندارد یا ارسال پاسخ سریع باشد در پایین ادیتور می باشد. در صورتی که در ادیتور حالت پیشرفته قرار داشته باشید این دکمه در بالای ادیتور قرار خواهد داشت.

به منظور ویرایش پس از اینکه تغییرات خود را انجام دادید روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید تا ویرایش شما ذخیره شود. پس از ویرایش کردن متنی ظاهر خواهد شد که سایر کاربران را از تغییر یافتن پیامتان مطلع می سازد. اگر زمان این ویرایش کمتر از 30 ثانیه باشد این نوشته ظاهر نخواد شد.

مثال:

%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86_%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4.png

آیا دیگران هم قادر به ویرایش و یا حذف پست من هستند؟
تیم مدیریت انجمن
توانایی ویرایش و حذف پست ها را دارند و می توانند پست شما را ویرایش یا حذف کنند. کاربران عادی چنین دسترسی و امکانی را ندارند.

eeeeeeehsan

New member
▪■▄▀▐ ایجاد تاپیک/موضوع ▌▀▄■▪

چطور تاپیک/موضوع ایجاد کنم؟
برای ایجاد موضوع یا تاپیک جدید ابتدا به بخش/زیربخش مورد نظر وارد شده و سپس رو دکمه "ارسال موضوع جدید" در بالای تاپیک ها در سمت راست بخش که در شکل نشان داده شده است کلیک کنید و گزینه های دیگر را طبق شکل تکمیل نمایید.

کلیک بر روی دکمه ارسال موضوع جدید:

2014-12-22_19-09-05.png

بعد از کلیک بر روی دکمه ارسال موضوع جدید این صفحه برای شما باز می شود.

%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9_%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF.png

در آخر روی دکمه ارسال موضوع کلیک کنید.

توجه: موضوع به هیچ عنوان قابل حذف یا ویرایش توسط شما نمی باشد، فقط متن موضوع می تواند ویرایش شود. در صورت نیاز به ویرایش یا حذف با مدیر بخش تماس بگیرید.
توجه: عنوان تاپیک باید به خودی خود نشانگر محتوا و گفتگوی های تاپیک باشد. لطفاً در هنگام ایجاد تاپیک به این نکته توجه کنید تا تاپیک شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد. از ایجاد تاپیک هایی با عناوین: کمک، کمک فوری، خیلی مهم و سایر عناوین عمومی جداً خودداری کنید ...
توجه: تاپیک شما باید در چهارچوب کارکرد و قوانین هر انجمن باشد.. در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

eeeeeeehsan

New member
..:: بخش های تشکیل دهنده ی یک پست ::..

%D8%AF%D8%AF.png

1- نوشته و نقل قول داخل پست
2- تاریخ و ساعت ایجاد پست
3- نام کاربری
کاربر ایجاد کننده ی پست
4-
وضعیت آنلاین/آفلاین بودن کاربر ایجاد کننده پست
5- نوع گروه کاربر ایجاد کننده پست
6- آوتار
کاربر ایجاد کننده پست
7- مشخاصت کاربر ایجاد کننده پست
8- لایک های دریافتی این پست
9- امتیاز
10- گزارش پست خلاف
11- محل قرارگیری امضا
12- پاسخ به موضوع تاپیک بدون نقل قول
13- پاسخ به موضوع تاپیک با گرفتن نقل قول
14- پاسخ به موضوع تاپیک با گرفتن نقل قول چندگانه
15- دکمه لایک
16- لینک پست مورد نظر​

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا