۵ ترفند ساده برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

digismartbuy

New member
۵ ترفند ساده برای تمیز کردن سینک ظرفشویی : سینک ظرفشویی یکی از مهم ترین و پر کاربردترین وسیله در تمامی منازل به حساب می آید . از آن جایی که برای انجام بخش عظیمی از کار های آشپزخانه با سینک ظرفشویی سر و کار داریم ، تمیزی و نظافت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . سینک های ظرفشویی از انواع مختلفی برخوردار اند از این رو در این مبحث قصد داریم شما همراهان عزیز دیجی اسمارت بای را با چند ترفند ساده اما کارآمد در راستای تمیز کردن انواع سینک ظرفشویی آشنا کنیم لذا با ما همراه باشید .
[h=2]استفاده از جوش شیرین ![/h]
به طور معمول برای ساخت سینک ها از فلز استیل استفاده می شود ، از این رو بهترین و موثر ترین ترفند برای از بین بردن تمامی لکه ها و رسوبات سینک های ظرفشویی استیل ، استفاده از ” جوش شیرین ” به عنوان پودر تمیز کننده می باشد . این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از جرمگیر ها و مواد شوینده و سفید کننده ی قوی در طولانی مدت موجب کدر شدن رنگ استیل سینک ظرفشوییشما خواهد شد .
[h=2]استفاده از پودر ماشین لباس شویی :[/h]
یکی از موثر ترین محلول ها برای نظافت سینک های ظرفشویی ، ” پودر ماشین لباس شویی ” می باشد . در این روش تنها کافیست پس از ابکشی کامل سینک ، از یک روزنامه مچاله شده برای برق انداختن سینک استفاده کنید . لازم به ذکر است بدانید با استفاده از پارچه ای آغشته به ” سرکه سفید ” نیز قادر خواهید بود تمامی روسوبات و لکه های موجود بر روی سینک را برای همیشه از بین ببرید .
How-to-Naturally-Clean-a-Clogged-Drain-4-300x214.jpg
[h=2]ترکیب نمک ، سرکه و جوش شیرین ![/h]
علاوه بر موارد ذکر شده محلول ” جوش شیرین ، نمک و سرکه ” نیز در تمیز کردن سینک های ظرفشویی نتایج خوبی را به جای گذاشته اند . نمک یکی از مهم ترین مواد طبیعی می باشد که موجب ضد عفونی شدن سینک می شود . دراین روش ابتدا می بایست نمک را بر روی تمام سطح سینک بپاشید ، سپس بعد از گذشت نیم ساعت آن را به طور کامل بشویید . اگر سینک ظرفشویی شما دارای رسوبات بسیاری می باشد ، محلول جوش شیرین و نمک و سرکه را به صورت خمیر در آورید و بر روی تمامی رسوبات قرار دهید و شاهد از بین رفتن آن ها باشید .
[h=2]استفاده از لیمو ترش :[/h]
یکی دیگر از تمیز کننده های طبیعی و قدرتمند برای سینک های استیل ، ” لیمو ترش ” می باشد . در این روش تنها کافیست یک لیمو ترش را از وسط برش دهید و به طور کامل تمام سطح سینک را به آن آغشته کنید سپس بعد از گذشت چند دقیقه تمام سطح را با آب بشویید .
WhiteSink-300x200.jpg
[h=2]محلول سرکه ، جوش شیرین و روغن طبیعی :[/h]
امروزه یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین سینک های موجود در بازار ، سینک های گرانیتی هستند . از آن جایی که در ساخت این سینک ها از مواد به خصوصی استفاده شده است ، در برابر خراش و ضربه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند . نکته قابل توجهی که در رابطه با این دسته از سینک های ظرفشویی باید بدانید ؛ این است که به شدت نسبت به مواد شیمیایی قوی حساس می باشند . از این رو برای تمیز کردن آن ها می توانید از ترکیب طبیعی ” سرکه ، جوش شیرین و روغن طبیعی ” استفاده کنید . در این روش ابتدا می بایست سینک را با آب شسته و خشک کنید سپس سطح سینک را آغشته به سرکه سفید کنید . در مرحله بعد جوش شیرین را بر روی تمام سطح سینک قرار دهید . در مرحله آخر نیز می توانید برای درخشندگی سینک از روغن طبیعی استفاده کنید .
[h=2]نکته :[/h]
اگر می خواهید سینک آشپزخانه شما همیشه تمیز و براق باشد ، علاوه بر نظافت روزانه در بازه های زمانی مختلف ( به طور مثال هر ۱۰ روز یکبار ) به شستوشوی اساسی آن بپردازید .
 
بالا