کیک سیب :)

sepid71

New member

مواد لازم:

آرد 150 گرم

شكر 150 گرم(برای کارامل)

كره 150 گرم

تخم مرغ 4 عدد

وانيل 4/1 قاشق مرباخوري

شكر 200 گرم

نمك به مقدار لازم

سيب 1 كيلو گرم

آب سرد 6 قاشق سوپخوري(برای کارامل)

sepid71

New member
طرز تهیه:

شكر را با 6 قاشق آب سرد در قابلمه بريزيد روي آتش بگذاريد تا كارامل شود پس از كارامل شدن بلافاصله از آتش برداريد در قالب بريزيد و قالب را دور بگردانيد تا تمام كف قالب از كارامل پوشيده شود . سيبها را بشوئيد ، پوست بكنيد و هر سيب را به 8 قسمت كنيد . دانه و قسمت سفت وسط آن را بگيريد و پره هاي سيب را كه بشكل پره هاي پرتقال در آمده در قالب روي كارامل بطور فشرده كنار هم بچينيد . فر را با حرارت 205 درجه سانتيگراد روشن كنيد . تخم مرغ ، شكر ، وانيل و نمك را در كاسه اي بريزيد و با تخم مرغ زني برقي بزنيد تا سفيد و غليظ شود . حال تخم مرغ زني برقي را كنار بگذاريد و آرد را روي مايه الك كنيد و با كمك قاشق چوبي يا لاستيكي با روش از پائين به بالا بدون دادن گردش دوراني مايه را به آرامي هم بزنيد تا كاملاٌ آرد مخلوط شود آنگاه با همين روش كره را كه قبلاٌ آب كرده ايد در مايه بريزيد وقتي همه مواد با هم مخلوط شد مايه را در قالب روي سيبها بريزيد و قالب را روي طبقه وسط فر 400 درجه فارنهايت به مدت 30 دقيقه بگذاريد تا بپزد در اين مدت در فر را اصلاٌ باز نكنيد پس از 30 دقيقه قالب را از فر بيرون بياوريد و يك سيني را روي قالب بگذاريد و برگردانيد سپس قالب را از روي كيك برداريد . اين كيك هم داغ و هم سرد آن بسيار لذيذ است . نكته : اين كيك را مي توان با انواع ميوه ها درست كرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: a_67

sepid71

New member
اوخی تاپیک قدیمی من :) مرسی از لایک دهنده ی جدید ...ادمو یاد گذشته میندازن خخخ

sepid71

New member
مرسی من خیلی دوس دارم پای سیب :(40):ولی خیلیییییییییییی سخته که درست کردنش. چرا آشپزی انقددددددد سختههههههههههههه:13:

وااااااااای میمیرم برا پای سیب....کیک و شیرینی درست کردن ک سخت نیست اصلا ......باحاله من خوشم میاد

a_67

New member
:smiliess (11): بله بخاطر عکسش لایک کردم ولی خب اگه امتیاز میخوای یه نمونه بپز بیار برا من تا شانس امتیاز گرفتن داشته باشی ههههههههههههه

sepid71

New member
:smiliess (11): بله بخاطر عکسش لایک کردم ولی خب اگه امتیاز میخوای یه نمونه بپز بیار برا من تا شانس امتیاز گرفتن داشته باشی ههههههههههههه

خوووووو آدرس بده بپزم بیارم برات خخخخخخ

واقعا خوشمزه است پای سیب ...

sepid71

New member
بلدی یعنی درست کنی؟:5:
وای خیلییییییییییی سخت و وقت گیره
آفرین تازه 2 سال از من کوچیک تری آفرین آفرین خوش به حال شوهر آیندت میشه پس

خو کیک اینا ک خیلی اسونه ...من آشپزی نمیکنم زیاد ..... اما اولین کیکم رو پنجم ابتدایی ک بودم درست کردم خیلی خوب شد :) کلا از کیک پختن خوشم میاد

پس توغذا چی ب شوهرت میدی بخوره ؟خخخخخخ

آخرین ویرایش:

sepid71

New member
پنجمممممممممممم ابتدایییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟:shocked:
خیلییییییییییییییییییی کارت درستههههههههههههههههههه
اگه داداش داشتم همین الان میومدم خواستگاریت آفریییییییییییییییین

من هنوز ی بارم کیک نپختم

هیچی فعلا که قهریم شدییییییییید آشتی هم بودیم خیلی آشپزی نمیکردم بیشتر یا مامان من یا مامان اون یا غذای بیرون خخخ
دستپختم خوبه ولی هر 100 سال ی بار اتفاق میفته ک من چیزی بپزم :25r30wi:

- - - Updated - - -

سقفم پر شده وگرنه بازم باید بهت امتیاز میدادم
دختر تو فوق العاده ایه به خداااااااا

خخخخخخخ نه من موخوام ادامه تحصیل بدم :25r30wi:

کلا بچه باهوشی بودم :motat:

عه فاه چرا قهرید ...آشتی کنید خوووووو

وای چ شوهر خوفی هیچی بهت نمیگه ک آشپزی نمیکنی ...ایول

فدای توووووووو :*

sepid71

New member
خخخ اره ولی جدی درس بخون شوهر همچین آش دهن سوزی نیست درسو حتما ادامه بده من ول کردم خیلی پشیمونم
واقعا هم آشپزی و خونه داری ی هوش به خصوصی میخاد که من فاقد اونم:25r30wi:
چرا بابا مگه میشه چیزی نگن همش تیکه مینداخت ولی خب من پوستم کلفت تر از این حرفا بود:25r30wi:

خو آره دیگه ...خونه ی بابا از همه جا بهتره ...والا
من گفتم زیاد اشپزی نمیکنم
خو خوبه منم در اینده رویه ی تورو پیش میگیرم خخخخخخخ

بالا