کمپین صنفی اعتراض به فراخوان پذیرش خارج از قاعده رشته علوم تغذیه ( فوری )

negar91

New member
همانطور که خبر به اکثر دوستان رسیده، در حالیکه صنف تغذیه شناسان کشورمون با مشکلات متعددی در زمینه یافتن شغل، تعرفه مشاوره، استقلال و احترام شغلی در تیم پزشکی بیمارستانها، دخالت ناجوانمردانه سایر رشته های علوم پزشکی و حتی افراد غیرمتخصص و بدون سواد دانشگاهی، و… روبرو هست، مدتی هست که دانشگاه آزاد واحد شهرستان سروستان استان فارس اقدام به اخذ دانشجو به صورت بدون کنکور کرد. همچنین دانشگاه آزاد واحد شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی، مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان (غیردولتی)، با کنکور اعلام آمادگی کردن جهت اخذ دانشجو. صرف نظر از اتفاقات بدی که عدم پرورش کارشناسان توانمند و دانشمند در زمینه تغذیه بوسیله این دانشگاهها برای سلامت مردم داره، مسلما عواید وحشتناکی در زمینه شغلی و علمی رشته مون به همراه میاره. در حالیکه بهترین دانشکده های تغذیه کشورمون در پیدا کردن استاد و هیئت علمی برای برخی واحدها مشکل دارن، و امکانات و بودجه کافی رو جهت تامین نیازهای پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اختیار ندارن، گرفتن دانشجو در دانشگاههای فرعی سایر شهرها چه تبعاتی رو داره؟ آن هم بدون کنکور!!!
چند روزیه که اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان تغذیه از سراسر کشور جمع شده ایم تا با اتحاد و همدلی هرچه بیشتر از این فاجعه که آینده علمی و شغلی همگی ما و همچنین سلامت مردم رو شدیدا تهدید میکنه، جلوگیری کنیم. در این چند روز نامه های متعددی توسط عزیزان همرشته ای در سراسر کشور خطاب به روسای علوم پزشکی، دبیر بورد تغذیه (دکتر کشاورز)، رییس انجمن تغذیه ایران (دکتر حاجی فرجی) ارسال شد. دکتر کشاورز و دکتر حاجی فرجی هم به عنوان دبیر و روسای نهادهای مذکور، طی نامه هایی خطاب به معاونت آموزشی وزارت بهداشت خواستار توقف پذیرش دانشجو از این طریق و درخواست جلسه بررسی موضوع فرموده اند؛ اگرچه آیا بدون اجازه بورد تغذیه اصلا امکان صدور مجوز به دانشگاه آزاد شهرستانها، -آن هم بدون کنکور- وجود داره!؟
با توجه به اینکه دانشگاهها در حال حاضر تعطیل هستند، اینجاست که امکان تنظیم طومار امضای کاغذی و دستی دانشگاهی یا حتی کشوری وجود نداره و از طرفی ما هم نمیتونیم دست روی دست بگذاریم و به همین خاطر تصمیم براین شد که یک طومار حمایتی مجازی تهیه کنیم. دیروز صبح چند تن از عزیزان تحصیلات تکمیلی در کنار یکدیگر و همراه با مشورت اساتید نامه ای تدوین فرمودن و جهت پیگیری این مسئله، به دکتر کشاورز ارسال کردن و نامه رو در پیج اف.بی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور به صورت یک “رویداد یا Event” قرار دادن تا دوستانی که دسترسی به اف.بی رو دارن، به این رویداد بپیوندن. اما از اونجایی که دسترسی به این وبسایت برای همگی مقدور نیست، با نظر جمع دوستان در گروه فارغ التحصیلان تغذیه در ایران تصمیم گرفتیم که در کنار این، در وبسایت نوت نت نیز نامه رو قرار بدیم تا همگی با اومدن به وبسایت از این حرکت حمایت کنند.

لطفا جهت حمایت از این اقدام و لغو مجوز این موسسات و اطلاع از متن نامه گروهی به لینک زیر برید
کمپین صنفی اعتراض به فراخوان پذیرش خارج از قاعده رشته علوم تغذیه : نوت نت
 

negar91

New member
دوستان لطفا به لينك بالا بريد و و متن نامه رو بخونيد و حتما واسش كامنت بذاريد
 

siralborz

New member
دوستان ظاهرا سایت دچار مشکل فنی شده. این همه بازدید رو نتونسته تحمل کنه! دارن روش کار میکنن که درست شه. شما به اطلاعرسانی و تلاش جهت باز شدن سایت ادامه بدید و اگه موفق نشدید در روزهای بعد سر بزنید. فکر کنید وبسایت دانشکدتون خراب شده و میخواید نمره چک کنید!!!
 

nuter.93

New member
بجه ها بريد تو سايت دانشكاه ازاد! بخدا رشته تغذيه رو بدون كنكور نزده !
 

goo

New member
چرا من الان رفتم سایتش باز شد.
فک کن پذیرشش از دانشگاه های مام بیشتره....
:13:
اگه کسی عضو انجمن های تغذیه هستش اگه از طرف اونام اعتراضایی صورت بگیره خیلی بهتره.
 

nuter.93

New member
نكار خانوم دانشكاه ازاد كه امسال اصلا دفترجه منتشر نكرده! 20 بار تو رسانه ها اعلام كرده! عجيبه خواهرتون دفترجه كرفتن! احتمالا دفترجه سراسري كرفتن! نه ازاد! سراسري هم كه بدون كنكور نيست!
 

negar91

New member
نكار خانوم دانشكاه ازاد كه امسال اصلا دفترجه منتشر نكرده! 20 بار تو رسانه ها اعلام كرده! عجيبه خواهرتون دفترجه كرفتن! احتمالا دفترجه سراسري كرفتن! نه ازاد! سراسري هم كه بدون كنكور نيست!
دفترچه آزاد و سراسری و غیر انتفاعی و پیام نور در قالب تنها یک دفترچه منتشر شده است
 

siralborz

New member
بچه ها اصن مهم نیس که بدون کنکور میخوان بگیرن یا باکنکور!!! مهم اینه که اصن نگیرن! دانشگاههای بی کیفیت و غیراستاندارد که دید غیرعلمی و اقتصادی به تربیت دانشجوی تغذیه دارن، نباید تغذیه پذیرش کنن.
چه با کنکور چه بی کنکور
 
بالا