کلوب بچه های ژنتیک و سلولی مولکولی

biotech25

New member
اول بګم این یه تقلید از باسیلوسه که بعد اعتراضی نباشه
آخه دیدم بچه هاشون خیلی استقبال کردن!!!!!!!!!!!!!!!!!:smiliess (14):

biotech25

New member
کاش در ابعاد این عصر بر از تنش کسی می آمد با دلی سرشار ازآنزیمها ترمیمی
تمام زخمها وجهشهای سلولهایم را مرهم می نهاد

biotech25

New member
کاش کسی می آمد تا مرا از موزاییسم روحی نجات دهد
تا یکسان وواحد شوم
نمی خواهم هترولوګ باشم
خدایا مرا به ژنی همولوګ مبدل کن
تا حقیقت را دریابم

Artmis.a

New member
خدایا با این همه موتاژن نامردی و ریا جهش یافتم!
بندگانت هم چک پوینت هایم را مختل کرده اند!
پروتئاز کدورتم هم افت کرده و پپتیدهای کینه در وجودم انباشته شده اند!
کسی که برایم از همه عزیزتر بود سیگنال خیانت فرستاد و با tRnaی تازه واردی مچ شد!
همچون RNA در دنیای سلولت تک رشته شدم!
چند وقتیست mRna ی استجابتت به هسته ی دعایم نمیرسد!
و من همچنان ترنسکریپتاز امیدم برای رونویسی از DNA خواست و مصلحت تو را فعال نگاه داشته ام!

arshade90

New member
سیتوکالازینB موجب درهم ریختن سازمان...... میشود.
الف) میکروتوبول ب) میکروفیلامنت ج) میکروتوبولهای ناپایدار

پاسخ نادرست را تعیین کنید :
الف) میوفیبریل در داخل سلولهای عضلانی هست
ب) میوفیبر از سلولهای عضلانی تشکیل شده.

عبارت صحیح را تعیین کنید :
الف : IF ها دارای 10 نانومتر قطر میباشند که واحد ان از 8 فیلامن تترامری تشکیل شده
ب) IF های Nuclear lamin به نام لامینین معروف است.

biotech25

New member
سیتوکالازینB موجب درهم ریختن سازمان...... میشود.
الف) میکروتوبول ب) میکروفیلامنت ج) میکروتوبولهای ناپایدار

پاسخ نادرست را تعیین کنید :
الف) میوفیبریل در داخل سلولهای عضلانی هست
ب) میوفیبر از سلولهای عضلانی تشکیل شده.

عبارت صحیح را تعیین کنید :
الف : IF ها دارای 10 نانومتر قطر میباشند که واحد ان از 8 فیلامن تترامری تشکیل شده
ب) IF های Nuclear lamin به نام لامینین معروف است.

1.الف
2.الف
3.ب

miladp1372

New member
سلام بچه ها من زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش بیوشیمی در واحد گرمسار قبول شدم و دارم میریم خواستم ببینم برای ارشد و آينده کاری چی کار باید کنم خوشحال میشم یه دیدگاه کلی راجب این رشته به من بگید چون واحد های ما و میکروبیولوژی ها و ژنتیک ها تو خیلی از درسامون یکیه

آلدوز

New member
سلام بچه ها من زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش بیوشیمی در واحد گرمسار قبول شدم و دارم میریم خواستم ببینم برای ارشد و آينده کاری چی کار باید کنم خوشحال میشم یه دیدگاه کلی راجب این رشته به من بگید چون واحد های ما و میکروبیولوژی ها و ژنتیک ها تو خیلی از درسامون یکیه

متاسفانه بهای زیادی به رشته های علوم پایه نمیشه و موفقیت شما در آینده تا حدودی به خود شما بستگی داره. من دوستایی دارم که با لیسانس این رشته بیکار هستند و دوستایی هم دارم که با لیسانس همین رشته الان در آزمایشگاههای مختلف کار میکنند ولی اگر میخوای کمتر نگران آینده باشی باید با علوم پایه خداحافظی کنی و واسه ارشد وارد رشته های وزارت بهداشت و علوم پزشکی بشی. مثل بیوشیمی بالینی ،ژنتیک پزشکی و ژنتیک انسانی و .. این رو به یاد داشته باش که فقط فارغ التحصیل های وزارت بهداشت هستند که مجوز تاسیس آزمایشگاه و کلینیک تشخیصی دارند
بنابراین در حال حاضر بهترین کار اینه که درس هات رو به خوبی بخونی و سطح علمی خودت رو بالا نگهداری تا به امید خدا در کنکور وزارت بهداشت که ظرفیت قبولی پایینی هم داره بتونی قبول بشی
موفق باشی

miladp1372

New member
مرسی آلدوز عزیز دقیقا همین فکری که میگی را دارم منم بیشتر شاخه های بیولوژی رو دوست دارم و به نظرم میتونم توش موفق بشم

arezoomand

New member
متاسفانه بهای زیادی به رشته های علوم پایه نمیشه و موفقیت شما در آینده تا حدودی به خود شما بستگی داره. من دوستایی دارم که با لیسانس این رشته بیکار هستند و دوستایی هم دارم که با لیسانس همین رشته الان در آزمایشگاههای مختلف کار میکنند ولی اگر میخوای کمتر نگران آینده باشی باید با علوم پایه خداحافظی کنی و واسه ارشد وارد رشته های وزارت بهداشت و علوم پزشکی بشی. مثل بیوشیمی بالینی ،ژنتیک پزشکی و ژنتیک انسانی و .. این رو به یاد داشته باش که فقط فارغ التحصیل های وزارت بهداشت هستند که مجوز تاسیس آزمایشگاه و کلینیک تشخیصی دارند
بنابراین در حال حاضر بهترین کار اینه که درس هات رو به خوبی بخونی و سطح علمی خودت رو بالا نگهداری تا به امید خدا در کنکور وزارت بهداشت که ظرفیت قبولی پایینی هم داره بتونی قبول بشی
موفق باشی

سلام .میخواستم بدونم همه رشته های بهداشت مجوز تاسیس ازمایشگاه دارن؟

miladp1372

New member
طبیعتا رشته هایی مثل فیزیولوژی آمار زیستی بیو انفورماتیک فیزیک پزشکی اپیدمیولوژی آموزش بهداشت و آناتومی (علوم تشریح)‌و خیلی دیگه از رشته هاش بعید میدونم فکر کنم رشته هایی که بیشتر با مبحث بیولوژی سلولی مولکولی سر کار دارن با phd حق اجازه تاسیس آزمایشگاه مدیکال با چند نفر که phd رشته های دیگر بهداشت دارن را داد.توصیه می کنم اگه کسی تهران زندگی می کنه یه سر آزمایشگاه تشخیص پزشکی مسعود واقع در خیابان میرداماد جنب پاساژ پایتخت بره و با متخصص های این کار صحبت کنه من که رفتم و خیلی راهنماییم کردن

arezoomand

New member
مثلا بیوتکنولوژی پزشکی با میکروب یا بیوشیمی بالینی میتونه مجوز ازمایشگاه بگیره؟

miladp1372

New member
راستش میکروب شناسی که تو دکتری میره تو قسمت باکتری شناسی میتونه مطمعن هستم حق تاسیس داره بیوشیمی بالینی هم که بهترین رشته برای آزمایشگاه هست و بیشترین آزمایشات تشخیص طبی یا موضوع بیوشیمی داره یا بر بیوشیمی می چرخه من خودم نمیرم سختش چون خیلی سخته ولی خوب خیلی دوست دارن اما بیوتکنولوژی پزشکی رو نمیدونم ولی احتمال قوی بتونه

foroozan

New member

سلام اقا میلاد مگه قرارنشد هماتو بخونی؟میدونی چقدر وقت داری تا موقعه کنکورت تااون موقع میتونی با تلاشت رتبه یکه هماتو بشی.پس چرا بازم ازاین شاخه به اون شاخه میپری!
اینم که میگی واحداتون با بچه های میکروب و ژنتیک یکیه درسته تنها تفاوتتون باهم تو17 واحد اختیاریه که هرکدوم خاص رشته خودشو داره مثلا تو باید حداقل 17واحد اختیاریه بیوشیمی اعمم از هورمون،قندولیپید،پروتیین و...رو بگذرونی واون رشته ها اینا رونه.بنظرم دیگه مردد نکن و همون هماتو رو بخون.حالا ازمایشگاه مسعود رفتی چیا گفتن؟من یکی دوبار واسه ازمایش دادن رفتم ولی واسه تحقیق حسش نبود.ممنون میشم تجربیاتتو بشنوم.
موفق باشی

ayda.h

New member
باسلامومن کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی دارم ازوزارت علوم.من میتونم دکتراویروس شناسی پزشکی شرکت کنم:(50):.مدارک موردقبول زدن کارشناسی ارشد بیولوژی سلولی و مولکولی ولی نمیدونم منظورهمین رشته تحصیلی منه یانه.
لطفاراهنماییم کنین.اگه میشه زود ج بدین ممنون میشم:riz304:

elham.g

New member
سلام من دانشجوی کارشناسی ام.راستش خیلی مشتاقم ارشدو ژنتیک بخونم!ولی نمیدونم با ارشد ژنتیک چکار میتونم کنم؟ جز ازمایشگاه ها کجاها میشه کار کرد؟ممنون میشم جوابمو بدین

اوین

New member
سلام بچه ها منم سلولی میخونم ولی میخام برای ارشد رشته های وزارت بهداشتو شرکت کنم البته بازار کار اون رشته هم خیلی برام مهمه اگه کسی میدونه ازبین رشته هایی که میتونیم شرکت کنیم کدوم بازارکار بهتری داره لطفا منو راهنمایی کنه

taksetareh

New member
سلام بچه ها منم سلولی میخونم ولی میخام برای ارشد رشته های وزارت بهداشتو شرکت کنم البته بازار کار اون رشته هم خیلی برام مهمه اگه کسی میدونه ازبین رشته هایی که میتونیم شرکت کنیم کدوم بازارکار بهتری داره لطفا منو راهنمایی کنه

سلام من خودم میخوام ژنتیک پزشکی شرکت کنم بازار کارش هم خیلی خوبه اما خوب قبول شدن سخته چون هر سال تعداد خیلی کمی میگیره

taksetareh

New member
سلام چرا اینجا اینقد خلوته یعنی بچه های سلولی و زنتیک اینقد کم اند؟

SNA

New member
slm,ta jayi k man midunam mituni,kasi k madrake arshade olumo dare mitune doctora behdasht bere :auizz3ffy9vla57584x

بالا