کار آیی آمینو فیلین در دردهای شن میزنای

درود بر دوستان

برابر یک بررسی دو سو کور در 141بیماری که درد میز نای ( حالب) داشته و کمتر از 60 ساله بوده اند کاربرد آمینو فیلین به اندازه ی 375 میلی گرم( =یک ونیم آمپول) کار کرد بسزایی در کاهش درد آنها داشته است

برای این آماج( هدف) یک و نیم آوندک ( آمپول) آمینو فیلین را درون 200 سی سی آبدارو( سرم) قندی 5 درسد ریخته در زمان ده دقیقه به بیمار تزریق می کنیم

rey

New member
توی بالین آمینوفیلین آنچنان تاثیری برای رنال کولیک ها نداره میگن اثر آنتی اسپاستیک داره .

به هرحال توی اورژانس که کار میکنی آمینو فیلین رو همراه با چند مسکن مخدر و غیر مخدر روتین استفاده می کنن که اثر سینرجیست دارن .

ولی من دوران که توی ارتش کار میکردم و مخدر خیلی کم در دسترس بود بندگان خدا آمینوفیلین رو میگرفتن و دردشون هیچ فرقی نمی کرد و مثل مار بخودشون می پیچیدن

توی بالین آمینوفیلین آنچنان تاثیری برای رنال کولیک ها نداره میگن اثر آنتی اسپاستیک داره .

به هرحال توی اورژانس که کار میکنی آمینو فیلین رو همراه با چند مسکن مخدر و غیر مخدر روتین استفاده می کنن که اثر سینرجیست دارن .

ولی من دوران که توی ارتش کار میکردم و مخدر خیلی کم در دسترس بود بندگان خدا آمینوفیلین رو میگرفتن و دردشون هیچ فرقی نمی کرد و مثل مار بخودشون می پیچیدن

درود بر رازی گرامی

مهرمندانه واژهای خود را تا آنجا که می توانید به پارسی بنویسید بکار بردن واژگان بیگانه نشانه ی دانایی و با سوادی نیست بلکه نشانه ی نادانی و نا آشنایی باگنجینه ی زبان میهن خود است

چه نیازی هست که اکنون رنال کولیک بگویید یا آنتی اسپاستیک یا روتین یا سینر جیست

اما پاسخ

دوست گرامی یکی از بزرگترین لغزش های پزشکان همگانی ( عمومی) این است که دارو را به اندازه ی نیاز نمی نویسند

آنچه که می نویسند یک آوندک ( آمپول) آمینوفیلین است که کارایی ندارد باید یک و نیم آوندک بنویسند تا اندازه ی دارو کارا باشد

من ده سال است که در بخش بیماران شتابخواه ( اورژانس) کار می کنم ویژه گرای این بخش هستم و به آسانی اینگونه بیماران را درمان می کنم

جون شما پرستار هستید برای آگهی بگویم اندازه ی بالا برای بیمارانی است که دَمدود( سیگار) و تریاک نمی کشند

اگر اینها را بکشند اندازه ی دارو را باید بیشتر نمود برای نمونه دو آوندک را درون آبدارو ( سرم) می ریزیم

چرا ؟

چون دَمدود( سیگار) و تریاک سوخت و ساز ( متابولیسم) آمینو را افزایش می دهند و آستانه ی دردپذیری را بالا می برند وآشکار است که بیمار هتا به یک و نیم آوندک پاسخ نمی دهد چه رسد به دستور پزشکان تازه کار که تنها یک آمینو دستور می دهند

rey

New member
دکتر جان من هم منظورم همین یکی و نیم بود تازه متخصصین طب اورژانس که می گین دو تا

در ضمن 10 دقیقه انفوزیون فرد رو بدجوری تاکیکارد میکنه . حالا بی خیال فارسیش رو زیاد بکار نمی بریم شما اصلاح کنین ما خوشحال میشیم

samanahmad803

New member
دکتر جان من هم منظورم همین یکی و نیم بود تازه متخصصین طب اورژانس که می گین دو تا

در ضمن 10 دقیقه انفوزیون فرد رو بدجوری تاکیکارد میکنه . حالا بی خیال فارسیش رو زیاد بکار نمی بریم شما اصلاح کنین ما خوشحال میشیم

مرسی بسیار عالی بود
استفاده بردیم

بالا