چگونه پولدار شویم

mohsenatu92

New member
اگر خواندن این متن را شروع کرده اید،بی شک به دنبال آن هستید که بدانید چگونه می توان پولدار و ثروتمند شد.در قدم اول،کاری را که از آن متنفر هستید را کنار بگذارید.دیگر لازم نیست که درآمدتان را فقط صرف پرداخت صورت حساب هایتان کنید و یا روزانه هشت ساعت از زمان خود را در محل کار یا هر محل محدود دیگری پشت میز بنشینید.در این مقاله از مجله عروس نت،ده نکته بیان شده است که با توجه به آنها می توانید به سوی ثروت حرکت کنید.

1-تک بعدی نباشید،بلکه به چند روش عمل کنید
ثروتمندان وابسته به یک منبع درآمد نیستند.این افراد جریان های چندگانه و مفید درآمدی دارند؛برای مثال،با شغلشان،اموالی که سرمایه گذاری کرده اند یا سایت خود به درآمدزایی می پردازند.شما هم باید یاد بگیرید که چگونه درآمدتان را از طریق منابع گوناگون افزایش دهید.روش های متنوع را به کار بگیرید تا به بهترین الگو برای خود برسید.

2-درست خرج کردن را یاد بگیرید و با برنامه خرج کنید
ثروتمندان هرگز پول خود را سبک سرانه و برای کارهای احمقانه خرج نمی کنند.شما باید یاد بگیرید که چگونه سرمایه تان را حفظ کنید و حتی آن را افزایش دهید.البته این بدان معنا نیست که آن را خرج نکنید بلکه باید یاد بگیرید که مثلا به جای خرید ماشین جدید،لباس یا وسایل الکترونیک درآمدتان را در فعالیت هایی با بازده بیشتر خرج کنید؛زیرا سرمایه گذار با برنامه و آینده نگر حتی هزینه های خرج شده را هم منبع درآمد مناسبی می داند.اگر فرد پول خود را منطقی و با هدف خرج کرده باشد،بی شک می تواند با آن درآمدزایی کند.

3-برای سرمایه گذاری پس انداز کنید؛نه اینکه فقط پس انداز کنید
ثروت یک میلیونر فقط مجموعه پول های نقد او به اضافه ارزش دارایی هایش نیست.هرچند دارایی های افراد میلیونر و کسب و کار و اموالشان آنها را ثروتمند کرده است اما بیشتر میلیونرها پس اندازکنندگان خوبی نیستند.در حقیقت آنها دارایی هایشان را سرمایه گذاری می کنند.وقتی که پول در بانک راکد می ماند سود بسیار کم و رقت انگیزی به آن تعلق می گیرد؛به نحوی که این میزان هرگز به حساب نمی آید؛مگر اینکه فرد میزان فوق العاده زیادی پس انداز داشته باشد.البته در این شرایط باز هم سرمایه گذاری پول بیشتری را به فرد برمی گرداند.از این رو شما باید پول را برای به دست آوردن پول سرمایه گذاری کنید.
4-سرمایه گذاری مفید،سرمایه گذاری روی خود شماست!
همواره روی ویژگی های خود سرمایه گذاری کنید.البته سرمایه گذاری روی دارایی ها نیز اقدامی مفید است،اما گاه اتفاقات بدی هم رخ می دهد؛برای مثال ساختمان شما دچار آتش سوزی شده و با خاک یکسان می شود یا ذخیره مالی تان به پایان می رسد.زمانی که دارایی هایتان را از دست می دهید شخصی بازنده محسوب می شوید؛اما اگر روی ذهنتان سرمایه گذاری می کردید،چه اتفاقی می افتاد؟!
یاد بگیرید که چگونه کسب و کار شخصی خود را بسازید؛نه اینکه فقط چیزی را بخرید که از پیش در بازار وجود دارد.در حالت اول،حتی اگر کسب و کارتان را از دست بدهید،دانش تولید همچنان با شما باقی می ماند.بنابراین کتاب های بیشتری بخوانید،در سمینارهای بیشتری شرکت کنید،وبینارهای بیشتری را تماشا کنید.هرگز یادگیری را متوقف نکنید؛زیرا دانش شما سرمایه ای است که همیشه همراهتان می ماند و در سرمایه گذاری های بزرگ شما را یاری می کند.

5-کسب و کار خود را در اولویت قرار دهید
هر روز زندگی شما برای پاس شدن چک دیگران صرف می شود.در این میان،صاحب کسب و کاری که برای وی فعالیت می کنید روز به روز ثروتمندتر می شود؛بنابراین تصمیم بگیرید که چک های خود را پاس کنید و کسب و کار خودتان را راه بیاندازید.

6-اهدافتان را مشخص کنید و به صورت روزانه آنها را بررسی کنید
بزرگ ترین،شناخته شده ترین و موثرترین راز میلیونرشدن یا دستیابی به هر خواسته دیگر،نوشتن اهداف بر روی کاغذ است؛بنابراین آنها را بر روی کاغذ بنویسید؛اما همانجا متوقف نشوید.شما باید پیشرفت روزانه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هر روز در مسیر تحقق اهدافتان گام برمی دارید.

7-درباره همراهان خود محتاط باشید
می گویند«مجموع ثروت شما را می توان از میانگین ده فرد نزدیک در زندگی تان حدس زد.»
شاید این سخن درست باشد و شاید هم آن را رد کنیم؛اما در هر حال باید بپذیریم که شرکاتی فعلی ما آینده کاری مان را تحت تاثیر قرار می دهند؛بنابراین اگر می خواهیدمیلیونر شوید،باید افرادی را در اطراف خود داشته باشید که شیوه درآمدزایی را بلد باشند.
8-زبان پول را یاد بگیرید
شما انتظار دارید که مالک پول فراوانی شوید؛در حالی که نمی دانید چگونه به زبان آن صحبت کنید.چگونه چنین چیزی ممکن است؟در دوره های مربوطه شرکت کنید و یا کتاب های مربوطه را بخوانید.

9-پیشتر مطالعه کنید
یک رهبر همیشه مطالعه می کند و افراد موفق روزانه چندین ساعت را به مطالعه می گذرانند.وارن بافت،کارآفرین،بازرگان،سرمایه گذار و نیکوکاری آمریکایی است.او موفق ترین سرمایه گذار قرن بیستم شناخته شده و هم اکنون مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت "برکشایر هاتاوی" است.در عین حال باشگاه کتابی را همراه با "بیل گیتس" اداره می کند.اگر برای شروع کارتان به راهنمایی نیاز دارید،لیستی از کتاب های مورد نیاز را بررسی کنید.

10-افکار بزرگ داشته باشید
«به سمت ماه شلیک کنید؛حتی اگر موفق نشدید،میان ستاره ها فرود می آیید.»
آیا تاکنون این گفته را شنیده اید؟بنابراین از امروز آن را الگوی خود قرار دهید و اهدافی بزرگ و والا برای خود تعیین کنید.

اهداف شما بیانگر نگرش،قدرت و توان شما برای دستیابی به حقوقتان از دنیایی است که درآن زندگی می کنید؛بنابراین اهدافی بزرگ داشته باشید و به خودتان اعتماد کنید. بی شک شما می توانید اهدافتان را تحقق ببخشید.


منبع: عروسی
 
بالا