چقدر تو دین سوال یا شبهه دارین؟؟

iranian girl

New member
من گاهی اوقات راجع به مسایل دینی پر از سوال میشم.. سوالایی که هرچقدر راجع بهشون تحقیق میکنم و می پرسم زیاد قانع نمیشم.. نرسیدن به جواب خیلی اذیتم میکنه و حتی از درس خوندن میوفتم..:tsimuzpzwoap1t9y3o7 چون احساس میکنم دونستن این چیزا واجبه و جزء مقدم ترین کاراست.. شماها چطوری با سوالات اعتقادی و مذهبی کنار میاین؟؟ اگه به جواب نرسین میتونین بی خیال بشین؟

darab

New member
من گاهی اوقات راجع به مسایل دینی پر از سوال میشم.. سوالایی که هرچقدر راجع بهشون تحقیق میکنم و می پرسم زیاد قانع نمیشم.. نرسیدن به جواب خیلی اذیتم میکنه و حتی از درس خوندن میوفتم..:tsimuzpzwoap1t9y3o7 چون احساس میکنم دونستن این چیزا واجبه و جزء مقدم ترین کاراست.. شماها چطوری با سوالات اعتقادی و مذهبی کنار میاین؟؟ اگه به جواب نرسین میتونین بی خیال بشین؟
منم خیلی وقتا این مسائل برام پیش میاد. شاید یکی از بزرگترین مشکلات ما جوونا یا بهتر بگم ما آدمهای این زمان اینه که داریم توعصر شک و شبهه و پیدایش هزاران فرقه و گروه زندگی می کنیم.پیدا کردن انسانهای آگاه و فقیه که بدون جانبداری به سوالات دینی پاسخ بدن مشکل شده. دین تحت تاثیر همه چیز قرار گرفته از جمله سیاست-اقتصاد-فرهنگ..........من نمی تونم بی خیال جواب سوالام بشم.چون به نظرم خدا ازمون انتظار داره که تو زندگی رشد کنیم و بیشتر بدونیم و کامل تر شیم

goo

New member
سلام، من هم همینطور. من که به شخصه سعی می کنم از متخصصش بپرسم. یا واسه مرجع تقلیدم ایمیل می کنم یا از جاهایی که برا پاسخ و پرسش هستش می پرسم.99% هم جواب خوب و قانع کننده ای می دن.اگرم نه معمولا فضا طوری هست که بشه بحث کرد و به نتیجه رسید. خیلی وقتام اگه سخنرانی چیزی درباره موضوع مورد نظرم باشه حتما دانلود می کنم و گوش می دم:
پرسمان قرآن
????? ???????? ???? ??? ??? ??
پاسخگویی به شبهات

- - - Updated - - -

سلام، من هم همینطور. من که به شخصه سعی می کنم از متخصصش بپرسم. یا واسه مرجع تقلیدم ایمیل می کنم یا از جاهایی که برا پاسخ و پرسش هستش می پرسم.99% هم جواب خوب و قانع کننده ای می دن.اگرم نه معمولا فضا طوری هست که بشه بحث کرد و به نتیجه رسید. خیلی وقتام اگه سخنرانی چیزی درباره موضوع مورد نظرم باشه حتما دانلود می کنم و گوش می دم:
http://www.porsemanequran.com/quran
http://www.valiasr-aj.com/fa/index.php
http://x-shobhe.com/

varia

Well-known member
دوستان بهتره اینجور تایپیکها رو در بخش مذهبی-فرهنگی بیارید.

mf2009

New member
اگه قانع نمیشید برای اینه که دارن بهت دروغ میگن هر جوابی رو که دیدی با عقلت جور در نمیاد شک نکن که دروغه حالا مهم نیست از کدوم آیت الله شنیده باشی چون دین خدا هیچ گونه خلا و شکافی درونش نیست و عقل هم از جانب همون خداست پس خدا چه زیبا می فرماید آیا در آفرینش من خلا و شکافی میبینی ؟ پس بار دیگر نگاه کن آیا خلا و شکافی میبینی ؟ اگه کمکی از دست من برمیومد بگید دریغ نمیکنم

koala

New member
متاسفانه بعضی به قول خودشون دین دار که فقط ظاهر ادمهای مومن ودارن کارهایی میکنن...به اسم دین و اسلام که باعث میشن ادم به دینم بدبین بشه این واقعا علت دین گریزی خیلی از جووناست
اگر برای شبهاتمون دلیل قانع کننده پیدا نکنیم کم کم برامون نفهمیدن ورعایت نکردن مسائل دینیمون عادی میشه واین یعنی خطر سقوط وبی ایمانی
ولی باز هم بهترین وسیله همون عقله وقران که تنها کتاب تحریف نشده است

آخرین ویرایش:

bahramian0935

New member
آیا می دانید پسرِ رئیس کارخانه های فیات، فراری، لامبورگینی و رئیس باشگاه یوونتوس ایتالیا شهید شده است؟!

ادواردو آنیلی تنها پسر جیوانی آنیلی، ثروتمندترین خانواده ایتالیا، بود. به

روایتی درآمد سالیانه این خانواده سه برابر درآمد نفتی جمهوری اسلامی

ایران بود. و از جمله دارایی های آنان باشگاه یوونتوس و کارخانجات ماشین

فیات، لامبورگینی، فراری و ... بود.

ادواردو پس از اینکه دین اسلام و مذهب شیعه را پذیرفت دست از دنیا

شست و راه دیگری در پیش گرفت. نام خود را هشام عزیز گذاشته بود.

بعد از مسلمان شدن از طرف خانواده طرد شد و پسری که پدرش جزو

اولین ثروتمندان دنیا بود برای رفت و آمدش حتی کرایه تاکسی هم

نداشت. سرانجام یهودیانی که چشم به اموال خاندان آنیلی داشتند و از

طرف دیگر مسلمان شدن تنها وارث این خانواده داغی گران بر سینه شان

گذاشته بود با توطئه ای او را به شهادت رساندند.

او سفری به ایران داشت و در آن سفر با امام خمینی(ره) نیز دیدار کرد.

ادواردو تنها خارجی ‌ای بود که توفیق داشت حضرت امام پیشانی‌اش را ببوسد.

Taraa

Well-known member
اگه قانع نمیشید برای اینه که دارن بهت دروغ میگن هر جوابی رو که دیدی با عقلت جور در نمیاد شک نکن که دروغه حالا مهم نیست از کدوم آیت الله شنیده باشی چون دین خدا هیچ گونه خلا و شکافی درونش نیست و عقل هم از جانب همون خداست پس خدا چه زیبا می فرماید آیا در آفرینش من خلا و شکافی میبینی ؟ پس بار دیگر نگاه کن آیا خلا و شکافی میبینی ؟ اگه کمکی از دست من برمیومد بگید دریغ نمیکنم

مطمئنی که تنها ابزار شناخت (حالا تو این مورد شناخت دین) عقل هست ؟

ینی بنظر تو میشه خدا رو با عقل و تفکر اثبات کرد ؟

میشه الان اینکارو بکنی ؟ برا من وجود خدا رو اثبات کن با دلایل عقلی

بالا