چقدر به گذشته آدم ها اهمیت می دین؟

Marc0p0lo

New member
همیشه یه حرفی مثل اینکه ناخن بکشی روی تخته سیاه!! میره رو اعصابم!!

اونم اینکه اکثر مردم وقتی میخوان راجع به کسی نظر بدن فرتی!!می رن سراغ سابقه اش به چیزی که الآن هست توجه نمی کنن
مثلا می گن فلانی رو می گی؟ اونکه تا دوسال پیش تو کوچه خیابونا ول بود حالا چه جوری شده دانشجوی پزشکی نمی دونیم دانشگاه آزاده دیگه منم می رفتم قبولم می کردن!!

یا دختر فلانی رو می گی اونکه دوسال پیش طلاق گرفته!!

یا زن فلانی رو می گی اونکه تا دیروز تو خونه های مردم کار می کرد حالا شوهرش تو بانک برنده شده حالا واسه ما آدم شده!!

و از همه بدتر:

یا فلانی رو می گی اون که باباش معروفه به ....
هزاری هم که بگی خودش پسر نجیب و خوبی باشه پسر همون ....فلانه!! بلاخره خون اون بابا تو رگ هاشه الانم که خوب باشه بلاخره به روزی ذات خودش رو نشون می ده!!

عوضش قلانی رو ببین هزاری هم که الواتی کنه بازم همه می گن پسر فلان تجاره باباش همه جا آبرو می خره واسش:ws18:

شما چطور چقدر گذشته آدم ها براتون مهمه؟
فکر می کنین می شه فقط از روی گذشته آدم ها برای آنچه که در آینده خواهند شد تصمیم گرفت؟
فکر می کنین فقط گذشته برای ارزش گذاری ادم ها ملاک خوبیه؟
یا اصلا به این معتقد هستین که گذشته مرد و تموم شده یا اینکه شما نظرتون اینه که گذشته همیشه رد پایی در آبنده خواهد گذاشت؟؟
ملاک ارزش گذاری شما چیه؟ خود شخص؟ گذشته اش ؟حالش؟ یا ژنتیکش و خانواده اش؟؟

mamai86

New member
ملاکِ خودِ من
یکی خودِ شخص و شخصیتشه. و یکی هم نظری که خودش نسبت به گذشته ی خودش داره..

مریم68

New member
گذشته خيلي خيلي برام مهمه چون گذشته است كه آينده رو ميسازه وتجربه نشون داده كه گذشته افراد در رفتار آينده شون صد در صد تاثيرمي گذاره
اصلا نميشه گذشته آدم رو زير پا گذاشته درسته تغییراتی می کنید ولی کاملاً عوض نمیشیدالبته عده ای اندک از آدم ها هستن که تونستن به بهتر از گذشته شون دست پیدا کنن اما این ما هستیم که بر اساس گذشته شون قضاوت خوبی راجع به آنها نمی کنیم كه اين موارد هم بسيار نادر هستند و خانواده به نظرم مهمترین عامل در شکل گیری شخصیت و فرهنگ هر آدمي خانواده اش هست.

Marc0p0lo

New member
ملاکِ خودِ من
یکی خودِ شخص و شخصیتشه. و یکی هم نظری که خودش نسبت به گذشته ی خودش داره..

مثلا اگر گذشته خوبی نداشته باشه و خودش احساس پشیمانی بکنه و از رفتار ها و کردار های ناشایستی که ممکنه در گذشته انجام داده باشه برای شما کفایت می کنه؟
حتی رابطه نامشروع بوده باشه؟

Marc0p0lo

New member
گذشته خيلي خيلي برام مهمه چون گذشته است كه آينده رو ميسازه وتجربه نشون داده كه گذشته افراد در رفتار آينده شون صد در صد تاثيرمي گذاره
اصلا نميشه گذشته آدم رو زير پا گذاشته درسته تغییراتی می کنید ولی کاملاً عوض نمیشیدالبته عده ای اندک از آدم ها هستن که تونستن به بهتر از گذشته شون دست پیدا کنن اما این ما هستیم که بر اساس گذشته شون قضاوت خوبی راجع به آنها نمی کنیم كه اين موارد هم بسيار نادر هستند و خانواده به نظرم مهمترین عامل در شکل گیری شخصیت و فرهنگ هر آدمي خانواده اش هست.

اگر در گذشتش یه عملی ازش سر زده باشه که کاملا اتفاقی بوده باشه و چه بسا خودش هم در به وقوع پیوستنش هم نقشی نداشته باشه یعنی نتونسته باشه جلوشو بگیره باز هم نمیتونید بپذیرینش؟
درسته گذشته آدما همیشه دنبالشون هست ولی به مرو ممکنه تجربیات جدیدی کسب کنه و به مراتب خردش هم بیشتر شده باشه باز هم این گذشته براتون مهمه؟

ayda

New member
من گذشته خیلی برام مهمه
ولی وضیت الان آدما از اون بیشتر برام اهمیت داره

Marc0p0lo

New member
من گذشته خیلی برام مهمه
ولی وضیت الان آدما از اون بیشتر برام اهمیت داره

اول عذر خواهی می کنم به خاطر این مثالی که میزنم صرفا برای بهتر بیان کردم سخنانم میگم
فرض کنید یک نفر به ستگاری شما امده باشه الان از نظر اجتماعی در جایگاه خوب و معقولی باشه ولی در گذشته اشتباهات فراوانی مرتکب شده باشه به خاطر حالا مشکلاتی که ممکن بوده وجود داشته باشه مثل رفقای بد،نبود تربیت درست در خانواده و....که همه اینها به مرور اینکه بزرگتر شخواده خودش درک کرده اصلاحش کرده و کاملا مکسیر زندگیشو تغییر داده باشه

سوال من از شما اینه که این فرد رو قبول می کنید به عنوان شریک زندگیتون؟

matin

New member
'گذشته ی آدما یه حادثه یا یه خاطره یا هر چی ........ اگر یکبار بوده میشه گذشت کرد ولی اگر چند بار باشه دیگه اشتباه نیست انتخابه ولی اگر نادم باشه باز هم باید گذر کرد چون خیلی ها تو تاریخ ناگهان متحول شدن و خیلی ها تو تاریخ خودشون رو متحول شده نشون دادن برا رسیدن به خواسته هاشون و اهدافشون "" پس همیشه باید تاریخ افراد مد نظرمون باشه ولی نه این که به خاطر گذشتش خرد یا بزرگش کنیم ""

حال آدما یه واقعیت حقیقی یا بدلی است !!!!!

آینده آدم ها یه رازه

ما باید ببینیم رازشون رو چیجوری کشف میکنند آیا یادآور گذشتشونه یا واقیعت حقیقی که در زمان حال نشون دادن ...........

در کل بهش اعتماد میکنم ولی نه صد در صد بلکه بیشتر حواسم بهش هست !!!!

ayda

New member
فکر کنم جواب سوالتونو بگیرید اگه یه نگاه به نوشته قبلیم بندازید

مریم68

New member
اگر در گذشتش یه عملی ازش سر زده باشه که کاملا اتفاقی بوده باشه و چه بسا خودش هم در به وقوع پیوستنش هم نقشی نداشته باشه یعنی نتونسته باشه جلوشو بگیره باز هم نمیتونید بپذیرینش؟
درسته گذشته آدما همیشه دنبالشون هست ولی به مرو ممکنه تجربیات جدیدی کسب کنه و به مراتب خردش هم بیشتر شده باشه باز هم این گذشته براتون مهمه؟
اگه توجه كنيد به موارد كه ممكن فردي ناخواسته واتفاقي كاري رو انجام داده ياتغيير كرده نيز اشاره كردم كه بسيار نادر وكمياب هست اونموقع بايد ما قضاوت منصفانه اشته باشيم.

ayda

New member
دوست عزیز مارکوپولو تو الان دقیقا تو کدوم موضع قرار گرفتی؟
چون هر کدوم از بچه ها هر جوابی میده شما یه حرف میزنی

Marc0p0lo

New member
دوست عزیز مارکوپولو تو الان دقیقا تو کدوم موضع قرار گرفتی؟
چون هر کدوم از بچه ها هر جوابی میده شما یه حرف میزنی

آیدا من بیشتر دارم چالش های جدیدی رو درست می کنم تا خوب مو شکافی بشه این بحث بنابراین ممکنه من موافق نظر شما باشم و در قالب مخالف بحث می کنم تا به بهترین نتیجه برسیم تو بحث اگر من هم موافق صحبت های دوستان باشم که بحثی ایجاد نمیشه

دوستان زیست شناسیمونو باید به زبان خودشون باهاشون حرف بزنم:bunnyearsmiley:
وراثت و محیط بحثیه که سال های سال دانشمندان مختلف درباره اش نظر دادن و هر کدوم طرفدار یکیشون یا دوتاشون هستن

مثل این فرمول وراثت×محیط

هیچ وقت یه محیط بد نمی تونه از بروز یه ژن خوب جلوگیری کنه
همونطور که یه محیط خوب نمی تونه جایگزین یه وراثت بد بشه

پس ما باید به خود اون آدم توجه کنیم نه محیط یا جبری که روزگار براش به وجود آورده

waria

New member
من شخصیتم طوریه که کلا زود به همه اعتماد میکنم.اگه یکی گذشته ی بدی داشته باشه و بگه پشیمونه به حرفش اعتماد میکنم.البته نه که کلا گذشتشو فراموش کنم...ولی بهش اعتماد میکنم.اما اگه دوباره اشتباهاتشو تکرار کنه،دیگه فکر نکنم بتونم بهش اعتماد کنم...

ayda

New member
به نظرم یه بار بخشش حق کسیه که خطا کرده
ولی تکرار خطا در صورت بخششش به نظرم یه جور سواستفاده از اطمینان طرف مقابله
و این بستگی به خود آدم داره که دوباره ببخششه یا نه ولی اگه بخواد دوباره ببخشه به نظرم یه جور ساده لوحیه
امیدوارم جوابتونو درست داده باشم

estel

New member
من خودم شخصا ترجیح میدم کسی به گذشته ام اهمیت نده واسه همین شاید به گذشته ی کسی اهمیت ندم یعنی کلا نخوام بدونم:(50):

Marc0p0lo

New member
دوستان من کم کم می خوام با سوالاتم وارد فاز جدید بحث بشم و سوال دیگه ای رو مطرح کنم تا روش مانور بدیم
امیدوارم که به جاهای خوبی برسیم تو بحث

من از دوستان روانشناسمون هم بیشتر انتظار دارم و مشتاقم که با تجربیات علمیشون ما رو هم بی نصیب نزارن

waria

New member
من خودم شخصا ترجیح میدم کسی به گذشته ام اهمیت نده واسه همین شاید به گذشته ی کسی اهمیت ندم یعنی کلا نخوام بدونم:(50):
منم کلا ترجیح میدم ندونم.ولی این بستگی داره به اینکه اون شخص قراره چه نقشی تو زندگی من داشته باشه...

Marc0p0lo

New member
من شخصیتم طوریه که کلا زود به همه اعتماد میکنم.اگه یکی گذشته ی بدی داشته باشه و بگه پشیمونه به حرفش اعتماد میکنم.البته نه که کلا گذشتشو فراموش کنم...ولی بهش اعتماد میکنم.اما اگه دوباره اشتباهاتشو تکرار کنه،دیگه فکر نکنم بتونم بهش اعتماد کنم...

پس شما معتقد هستی که اگر طرف خودشو بهت اثبات کنه میتونی ببخشیش

سپاس دوست عزیز

چند وقت پیش یه مقاله ای می خوندم یکی از بحثاش این بود که امکان نداره هیچ انسان زندگیش حالت ثابت به خودش بگیره، همه ما هر روز داریم یا رشد می کنیم و یا افت و به غیر از این امکان نداره.
من نوعی اگه امروز آدم بدی تو عرف هستم ، مهم نیست. مهم اینه که دیروز چی بودم. (وبرعکس)
به عبارتی اگر امروز در نقطه صفر ایستاده ام، به خود می بالم چرا که از منفی بی نهایت آمده ام.

نظرت چیه؟

Marc0p0lo

New member
به نظرم یه بار بخشش حق کسیه که خطا کرده
ولی تکرار خطا در صورت بخششش به نظرم یه جور سواستفاده از اطمینان طرف مقابله
و این بستگی به خود آدم داره که دوباره ببخششه یا نه ولی اگه بخواد دوباره ببخشه به نظرم یه جور ساده لوحیه
امیدوارم جوابتونو درست داده باشم

باهاتون موافقم که باید یه فرصت دوباره داد
من نظر شخصیم اینه که 50 درصد گذشته برای من اهمیت داره،چون گذشته روی تشکیل شخصیت خیلی اثر داره.

اما از آنجا که آدم قابل تغییر کلی است،میشه در مواقعی گذشته را فراموش کرد.

البته یکسری خراش هایی در ذهن خود طرف میذاره که به مرور زمان قابل ترمیمه.....

بالا