چطور میتونم پزشک بشم؟

z*a*h*r*a

New member
سلام بچه ها من ترم اول روانشناسی بالینی هستم خیلی به پزشکی علاقه دارم چکار کنم که قبول بشم؟
پزشکی کیش و قشم چطور دانشجو میگیره؟آزمون از لیسانس به پزشکی منم میتونم شرکت کنم؟:rose:

mahnam

New member
سلام بچه ها من ترم اول روانشناسی بالینی هستم خیلی به پزشکی علاقه دارم چکار کنم که قبول بشم؟
پزشکی کیش و قشم چطور دانشجو میگیره؟آزمون از لیسانس به پزشکی منم میتونم شرکت کنم؟:rose:

سلام دوست عزیز
شما آزاد می خونی یا سراسری؟؟
اگه آزاد می خونی که مشکلی نداری می تونی درسای کنکورو بخونی و باز امسال شرکت کنی ( البته توجه داشته باش که الکی وقتتو هدر ندی که از اینجا مونده از اونجا رونده شی! امسال حتی اگه شرکتم کرده باشی که به پزشکی نمیرسی با این زمان اندک! واسه سال بعدم با درسای دانشگاه مطمئن باش که نمیرسی! یا باید مرخصی رد کنی یا درسای کمی برداری، خلاصه اینکه بعد این ریسک باید حتما قبول شی وگرنه از ورودی های خودت عقب تری)
اما اگه روزانه هستی که خب باید تا پایان لیسانست صبر کنی و بعد لیسانس به پزشکی شرکت کنی ( البته شرایطشونم بخون که واجدش باشی)
در مورد کیش و قشم اگه منظورت بین الملل هست که تا اونجایی که من میدونم از طریق همون کنکور سراسری
و اما واسه شرکت تو لیسانس به پزشکی باید لیسانس داشته باشی یا حداقل ترم آخر باشی
درست فکر کن و بعد تصمیم بگیر

a_67

New member
باسلام
بایستی راه هایی که به پزشکی منتهی میشه رو طی کنید.
2 راه وجود داره البته فعلاً.
یکیش شرکت در کنکور سراسری هست؛ همان کنکوری که بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی هست.(از امسال فقط یه کنکور برگزار میشه؛ برای دانشگاه آزاد دیگه کنکور جدا نداریم. مجاز به انتخاب رشته ی این آزمون میتونه توی انتخاب رشته رشته محل های دانشگاه آزاد رو هم انتخاب کنه... بین الملل و...فکر کنم که همون پردیس دانشگاه ها باشه که پولی هست و البته از طریق کنکور سراسری هست پذیرششون). که البته این کنکور هم شرایط خودش رو داره برای کسایی که لیسانسشون رو روزانه خوندند... تعهد خدمت و... نداشته باشند و شهریه بدند. اینکه شرایطش چی هست و ... میتونید به تاپیک زیر یه سر بزنید: اونجا یه کامنت در مورد این موضوع هست.به صورت کامل...
http://olumpezeshki.ir/forum/thread6075-2.html
یه راه دیگه اش هم کنکور لیسانس به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هست؛ که اونم شرایط خاص خودش رو داره. برای اطلاع از شرایطش به تاپیک زیر مراجعه نمایید:
http://olumpezeshki.ir/forum/thread5887.html
حالا خودتون طبق شرایطتون میتونید تصمیم گیری کنید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

masoud13

New member
سلام دوست عزیز
شما آزاد می خونی یا سراسری؟؟
اگه آزاد می خونی که مشکلی نداری می تونی درسای کنکورو بخونی و باز امسال شرکت کنی ( البته توجه داشته باش که الکی وقتتو هدر ندی که از اینجا مونده از اونجا رونده شی! امسال حتی اگه شرکتم کرده باشی که به پزشکی نمیرسی با این زمان اندک! واسه سال بعدم با درسای دانشگاه مطمئن باش که نمیرسی! یا باید مرخصی رد کنی یا درسای کمی برداری، خلاصه اینکه بعد این ریسک باید حتما قبول شی وگرنه از ورودی های خودت عقب تری)
اما اگه روزانه هستی که خب باید تا پایان لیسانست صبر کنی و بعد لیسانس به پزشکی شرکت کنی ( البته شرایطشونم بخون که واجدش باشی)
در مورد کیش و قشم اگه منظورت بین الملل هست که تا اونجایی که من میدونم از طریق همون کنکور سراسری
و اما واسه شرکت تو لیسانس به پزشکی باید لیسانس داشته باشی یا حداقل ترم آخر باشی
درست فکر کن و بعد تصمیم بگیر
'گلم ترم اخر باشه نمیتونه شرکت کنه باید حتما حتما دانش اموخته باشه محض اطلاع گفتم :bunnyearsmiley:

eli_d

New member
سلام دوستان من هم میخوام بخونم برای کنکور سراسری کسی دوست داره با من همراه بشه تا با هم درس بخونیم ؟ ضمنا آی دی من در پروفایلم هست.

بهار.م

New member
سلام بچه ها واسه ازمون لیسانس به پزشکی حتما باید لیسانس تموم باشی؟رشته اتاق عمل هم میتونه این ازمونو بده؟

آتشین

Well-known member
سلام دوستان
من هنوزطرحمو نرفتم
البته نا گفته نماند طرح مامایی اختیاریه
اگه طرحمو شروع کنم پزشکی قبول شم ثبت نامم نمیکنن؟

amirjavan1372

New member
سلام.یه سوال داشتم.اگه کسی آزاد پزشکی قبول شده باشه میتونه کسی دیگه ایی جاش بره ممنون میشم جواب بدید

a_67

New member
سلام.یه سوال داشتم.اگه کسی آزاد پزشکی قبول شده باشه میتونه کسی دیگه ایی جاش بره ممنون میشم جواب بدید
با سلام
طبق قوانین کسی حق نداره بره به جای یکی توی امتحان کنکور و یا... شرکت کنه چه برسه حق این رو داشته باشه که بجای یکی دیگه بره دانشگاه!
تا جایی که اطلاع دارم اگر کسی قبول بشه و ثبت نام نکنه، دانشگاه ها توی یه مرحله ای به نام تکمیل ظرفیت یا میان انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت میذارن مثل کنکورای سراسری...یا میان به نفرات بعدی که ذخیره محسوب میشن، اطلاع میدن مثل دانشگاه آزاد.
با تشکر

z*a*h*r*a

New member
بچه ها کسی خبر داره قبولی پزشکی تو کشورهای نزدیک مثل ترکیه چطوره؟؟؟؟واسه ایرانی ها

eco.bio

New member
بچه ها کسی خبر داره قبولی پزشکی تو کشورهای نزدیک مثل ترکیه چطوره؟؟؟؟واسه ایرانی ها

تا جاییکه میدونم یه ازمونی میگیره که اسونه فکر کنم طرفای اردیبهشت ماه. اگه ترک هم باشی مزیت داری.

Coraline

New member
تا جاییکه میدونم یه ازمونی میگیره که اسونه فکر کنم طرفای اردیبهشت ماه. اگه ترک هم باشی مزیت داری.

اگه کسی اینجا دانشجوی پزشکی باشه و بخواد بقیه ی درسش رو ترکیه بخونه میتونه بره؟

بالا