چای سبز و قهوه علیه سکته مغزی

maxin

Well-known member
محققان علوم پزشکی در مقاله ای در شماره اخیر نشریه انجمن قلب و عروق آمریکا اعلام کردند مصرف چای سبز و قهوه به کاهش خطر سکته مغزی کمک می کند به خصوص هنگامی که هر دو نوشیدنی، به طور منظم در برنامه تغذیه فرد قرار گیرند.



به نقل از خبرگزاری شین هوا، دکتر یوشی هیرو کوکوبو سرپرست گروه محققان مرکز ملی مغزی و قلب و عروق ژاپن گفت این بزرگترین مطالعه برای بررسی تاثیر توام قهوه و چای سبز بر سکته مغزی است؛ با تغییری کوچک ولی مثبت در شیوه زندگی می توانید به کاهش خطر سکته مغزی کمک کنید و این تغییر، افزودن چای سبز به نوشیدنی های روزانه شماست.


محققان با بررسی بر روی هشتاد و سه هزار و دویست و شصت و نه فرد بالغ در ژاپن درباره عادات نوشیدن قهوه و چای سبز، آنان را به مدت سیزده سال تحت بررسی قرار دادند. محققان دریافتند کسانی که چای سبز یا قهوه مصرف می کنند کمتر از دیگران در خطر ابتلا به سکته مغزی قرار دارند.به گفته محققان، کسانی که دست کم یک فنجان قهوه در روز مصرف می کنند از خطر سکته مغزی به میزان بیست درصد می کنند.

کسانی که دو یا سه فنجان چای سبز در روز می نوشند به میزان چهارده درصد از خطر سکته مغزی در خود می کاهند و آنانی که دست کم چای فنجان چای سبز در روز می نوشند این خطر را تا بیست درصد کاهش می دهند و آنانی که روزانه دست کم یک فنجان قهوه یا دو فنجان چای سبز می نوشند خطر خونریزی های داخل مغزی را تا سی و دو درصد در خود کاهش می دهند.

خونریزی مغزی هنگامی روی می دهد که عروق خونی پاره می شوند و خون داخل آنها به درون مغز راه می یابد. حدود سیزده درصد از موارد سکته مغزی را سکته های ناشی از خونریزی عروق داخل مغزی تشکیل می دهند.محققان در این مطالعه ، افراد چهل و پنج تا هفتاد و چهار ساله را انتخاب کردند و در مدت سیزده سال، آنان را مورد بررسی قرار دادند. پس از آب، چای و قهوه، پر مصرف ترین نوشیدنی های جهانند.محققان ژاپنی می گویند به همین علت، این مطالعه، قابل تعمیم به مردم سراسر جهان است.
 
بالا