پانسمان کامفیل

نگاه

New member
كامفيل شفاف

Trans.png


موارد مصرف:

· قابلیت کاربرد به تنهایی جهت محافظت و ترمیم زخم ‏های سطحی با ترشح کم یا بدون ترشح

· به عنوان پانسمان ثانویه بر روی ژل پیوریلون و سیسورب

· مناسب ‏ترین پانسمان جهت انواع سوچورهای جراحی

 

نگاه

New member
مکانیسم عمل:

کامفیل شفاف از ذرات سلولزی (CMC) جاذب رطوبت تشکیل شده است، که در یک توده الاستیک و چسبنده قرار گرفته‏ اند. هنگامی که پانسمان روی زخم قرار می ‏گیرد، این ذرات در تماس با اگزودای زخم آن را جدب می‏ کنند و ترکیب ژل مانندی، که معمولا شیری رنگ است، تشکیل می‏دهند که به تدریج زخم را می ‏پوشاند. با تشکیل این ژل در بستر زخم محیط مناسبی برای درمان مرطوب زخم (Moist Wound Healing) بوجود می‏آید. از ویژگی‏ های دیگر این ژل حفاظت آن از انتهای آزاد اعصاب و بافت گرانولاسیون است، که باعث کاهش قابل ملاحظه درد بیمار می‏ گردد. اساسا" نام کامفیل از همین خاصیت آن گرفته شده است:

Comfeel=Comfortable feeling

سطح خارجی کامفیل شفاف با یک لایه نیمه تراوا پوشانده شده است که با وجود اجازه تبخیر و عبور اکسیژن، نسبت به میکرو ارگانیسم ‏ها غیر قابل نفوذ است. همچنین این لایه را "لایه باهوش" می‏نامند، به دلیل آن که منافذ بسیار ریز آن بر حسب میزان اگزودا و رطوبت بستر زخم تنگ یا گشاد می‏شوند و نسبت تبخیر را تنظیم می‏کنند. به این ترتیب در زمانی که اگزودای بیشتری وجود دارد، سرعت تبخیر نیز افزایش پیدا می ‏کند و برعکس.
 

نگاه

New member
ويژگي هاي كاربردي:

· کامفیل شفاف تنها پانسمان شفاف از جنس هیدروکلوئید در دنیا است. این پانسمان هم زمان شرایط درمان مرطوب زخم را همراه با قابلیت مشاهده زخم بدون برداشتن پانسمان را فراهم می‏ کند.· کامفیل شفاف قابل برش به شکل و اندازه دلخواه است.· سطح بیرونی کامفیل شفاف غیر قابل نفوذ نسبت به آب است و بیمار امکان دوش گرفتن دارد. این سطح صاف و ضد آب در صورت تماس با ادرار و مدفوع قابل پاک کردن است.· روی کامفیل شفاف (و همچنین مربعی) شبکه مدرجی وجود دارد که امکان ترسیم، ثبت و بررسی تغییرات شکل و اندازه زخم را در هر بار تعویض فراهم می‏کند.· لبه ‏های کامفیل شفاف دارای دستگیره‏ های پلاستیکی است که امکان در دست گرفتن آن را برای چسباندن، بدون تماس دست یا دستکش با سطح چسبنده پانسمان فراهم می‏ کند.· تشکیل ژل شیری رنگ و تعویض پانسمان مشابه کامفیل مربعی است.مواد تشکیل دهنده:

Sodium Carboxy Methyl Cellulose CMC , Polyurethane Film
 

mehran35

New member
ممنون از مطالبتون!ولی امروزه پانسمان سوربکتو به کامفیل ترجیچ میدن!راجب سوربکت اطلاعی ندارین؟
 

princess

New member
سلام
ممنون از مطلب مفیدت نگاه جان
ماهم تو بخش نفرولوژی زیاد از پانسمان کامفیل استفاده می کنیم. چون بیشتر بیمارا سن بالا هستن و زخم بستر زیاد اتفاق می افته.
 
بالا