هیپوترمی یا حالت تعلیق انسان

pejmans

New member
پیتر ری از جراحان مشغول در دانشگاه آریزونای توسان می‌گوید: «اگر بیماران را دو ساعت پس از فوت به ما برسانند، نمی‌توانیم آنها را به زندگی برگردانیم، اما اگر در آستانه مرگ باشند و به حالت تعلیق در آوریم، احتمال بازگرداندن آنها به حیات پس از رفع مشکلات وجود خواهد داشت.» در واقع هیپوترمی یا حالت تعلیق انسان ، ابزاری برای درمان بیماران اورژانسی می باشد!

فواید خنک‌سازی یا هیپوترمی (کم دمایی) عمدی، چند دهه است به اثبات رسیده است. در دمای طبیعی بدن ـ حدود ۳۷ درجه سانتی‌گراد ـ سلول‌ها به منبع تغذیه مداوم اکسیژن نیاز دارند تا بقا داشته باشند. وقتی ضربان قلب متوقف می‌شود، خون دیگر به سلول‌ها اکسیژن رسانی نمی‌کند. مغز بدون اکسیژن فقط می‌تواند حدود پنج دقیقه دوام بیاورد و صدمات بعد از آن جبران‌ناپذیر خواهد بود.
البته در حرارت پایین‌تر به خاطر کاهش سرعت تمام فعل و انفعالات شیمیایی، سلول‌ها به اکسیژن کمتری نیاز دارند... برای ادامه مطلب به منبع مراجعه کنید : هیپوترمی یا حالت تعلیق انسان
 

طالب

New member
چه جالبه
حالا آزمایشی که قراربود انجام بشه ( روی گروه ده نفره و مقایسه ی اون با ده نفر که بدون هیپوترمی عمدی دچار مرگ شدن ) صورت گرفته و نتایجش منتشر شده ؟
 
بالا